SR 18 – Bielorusko U18 7:4 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
7:4 (2:2, 3:0, 2:2)
Bielorusko U18
Štvrtok 11.02.2016, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Turnaj Vlada Dzurillu (U18)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Počas reprepauzy sa v Piešťanoch odohrá medzinárodný Turnaj Vlada Dzurillu hráčov do 18 rokov, za účasti Slovenska, Bieloruska, Švajčiarska a Nemecka. Ako prvé si naša hokejová nádej zmeria sily s rovesníkmi z Bieloruska.

Nominácia SRU18 na Turnaj Vlada Dzurillu:
    Peter Bjalončík, Tomáš Hedera, David Hílek, Dávid Hrenák, Michal Ivan, Martin Krempaský, Mário Múčka, Erik Rajnoha, Erik Smolka, Sebastián Šmída, Rastislav Václav, Dominik Vitek, Vladimír Vybíral (SR 18 Projekt), Alex Tamáši (HC ´05 Banská Bystrica) , Roman Durný (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Marián Studenič (MHKM Skalica), Filip Krivošík (KLH Chomutov/ČR), Samuel Solenský (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Adam Ružička (HC Pardubice/ČR), Vojtech Zeleňák (HC Sparta Praha/ČR), Jakub Lacka, Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR), Martin Bodák (Tappara Tampere/Fín.), Martin Fehérváry (IF Malmö Redhawks/Švéd.), Dušan Kmec (Örebro/Švéd.)

Tréner: Peter Mikula

Zápas začína o 17:00, prajem príjemný športový zážitok. Bavme sa hokejom.

Slovensko U18: Durný, Hrenák – Bodák, Féherváry, Hedera, Hílek, Ivan, Kmec, Krempaský, Zeleňák – Bjalončík, Krivošík, Roman, Ružička, Smolka, Solenský, Studenič, Šmída, Tamási, Václav, Vitek, Vybiral
    Tréner: P. Mikula

Bielorusko U18: Khmyz. Rud – Deriabyn, Ivanchikov, Zuyev, Gabrus, Nazaryan, Savritski, Trukhanov – Andreyev, Anisimov, Baltruk, Bovin, Drozdov, Firsov, Laminski, Kot, Malashenko, Mikhalchuk, Nikolayev, Ryadchenko, Shemel
    Tréner: E. Yesaulov

Rozhodca: Mullner, Jonák – Junek, Stanzel.

00:01

00:07
    Začali sme icingom Bielorusov.

00:21
    Druhé buly pred Rudom, prikryl ľahký puk.

00:33
    Zeleňák od modrej švihom nad.

01:07
    Bielorusi v pásme, prihrávka medzi kruhy, našťastie Nikolayev bol dobre bránený a puk netrafil.

01:44
    Bielorusi v pásme, so strelou Andreyeva spoza ľavého kruhu si poradil Hrenák. Buly.

02:43
    Naši sa pokúsili o brejk, po pravom krídle to síce nevyšlo, ale bojovnosťou za bránkou sme získali puk a snažíme sa vytvoriť streleckú pozíciu.

03:54
    Celkom dlho sme podržali puk v pásme, teč Adama Ružičku narobil brankárovi Rudovi slušné starosti, ale chytil. Buly.

05:28
    Opticky máme o niečo viac z hry teraz.

06:38
    Dobrá prihrávka Tamásiho na Smolku v situácii 2 na 1, dobrý zákrok brankára Bieloruska.

07:42
    Prvý gól dávajú Bielorusi, z dorážky na bránkovisku sa presadil GLEB FIRSOV.

08:40
    2 min. Deriabyn (BLR), hrubosť

10:15
    Veľmi dobrá presilovka našich, stále držíme pásmo, aj strely sú, chýba kúsok šťastia.

12:25
    2 min. Václav (SvK), seknutie.

Škoda nevyužitej presilovky, teraz si zahrajú hostia.

12:49
    Slovensko U18 dalo gól!
    V oslabení ušiel ALEX TAMÁSI a vyrovnal.

14:15
    Tím Bielorusko U18 práve strelil gól!Naša radosť ale netrvala dlho, do nájazdu sa dostal IVAN DROZDOV a blafákom prekonal nášho brankára.

16:10
    A je vyrovnané. Pred bránkou presná prihrávka na VOJTECHA ZELEŇÁKA a ten bekendom ponad lapačku vyrovnal.

17:54
    Dobrá strela Híleka švihom od modrej, Rud betónom vyrazil. Svižný hokej z oboch strán.

18:32
    2 min. Bjalončík (SVK), podrazenie

18:59
    Dobrá práca Dominika Viteka za bránkou Bieloruska, získal čas.

19:49
    Vyhadzujeme puk cez všetky čiary, v tejto tretine už gól nepadne.

20:00

20:01

20:14
    Prerušená hra, buly v strednom pásme, ešte 17 sekúnd našej oslabovky.

20:37
    V plnom počte na ľade, stále vyrovnané skóre.

21:53
    Ale skóre sa mení, Dmitri Rud ťahá tretí puk zo svojej siete, keď ho prekonal RASTISLAV VÁCLAV. Asistencie: Vladimír Vybiral.

23:08
    Škoda teraz, Studenič mal ideálny puk medzi kruhmi, namiesto strely volil ale ešte prihrávku do strany, to nebol presné, ani šťastné riešenie.

24:00
    Pekný prechod mladých Slovákov do pásma, dve strely a dva zákroky brankára Ruda.

25:15
    Máme teraz častejšie puk na hokejkách, ale inak je to vyrovnaný zápas.

25:52
    Prečíslenie našich zakončil strelou príklepom z pravého kruhu Smolka, netrafil ale bránku.

26:45
    Nájazd z pravej strany končí na gólmanovi hostí.

27:48
    Šikovný Bovin vyzvŕtal kľučkami našich, stroskotal na Zeleňákovi.

28:21
    Pekná kombinácia Slovákov v pásme, zakončená strelou Šmídu a zákrokom brankára. Aktuálne sme lepším tímom.

30:00
    Bielorusom sa nedarí dostať do šance, slovenským pokusom zase chýba trochu presnosti.

30:32
    Zaslúžený gól Mikulových zverencov, pred bránkou sa najlepšie zorientoval ALEX TAMÁSI a dáva svoj druhý gól. Asistencie: Erik Smolka.

30:47
    Výborná fáza našich, piaty gól. Z rýchlej akcie skóruje MARIÁN STUDENIČ. Bielorusi si vzali time out, gólman zatiaľ zostáva. Asistencie: Samuel Solenský, Filip Krivošík.

31:10
    Ďalší nájazd našich, tentoraz výborný zákrok brankára Ruda. Naši majú aktuálne enormnú prevahu.

31:52
    2 min. Anisimov (BLR), hákovanie.

32:53
    Bodákovu strelu švihom vyrazil brankár na ochrannú sieť. Ešte 59 sekúnd.

33:50
    Veľmi pekná akcia na jeden dotyk s koncovkou v podobe strely z prvej z hokejky Kmeca, zrazená nad.

34:38
    Chyba našich za bránkou, pred Hrenákom nekrytý Kaminski, ale náš zmrznutý gólman si výborne poradil.

35:38
    Tyčka ako zvon teraz pomohla Rudovi po strele Tamásiho, ten už mohol mať hattrick.

36:04
    2 min. Vitek (SVK), nešportové správanie.

36:18
    2 min. Mazaryan (BLR), faul kolenom.

36:39
    Výborne sa uvoľnil na pravej strane Féherváry, jeho prihrávku nedočiahol pred prázdnou bránkou Ružička, na druhej strane nájazd Bovina zlikvidoval Hrenák.

38:06
    Slováci 2 na 1, prvú strelu Rud vyrazil pred seba, nevidel puk, poradil si aj s dorážkou, keď včas zareagoval. Naši v plnom počte a s kratučkou presilovkou.

38:40
    Už všetci na ľade, icing hostí.

38:58
    Výborný Féherváry zmaril brejk hostí 2 na 1.

40:00

40:01

41:14
    Mladí Slováci si vybojovali trojgólové vedenie v druhej tretine v priebehu 9 minút. Do tretej tretiny sme tak vstúpili v psychickej výhode.

43:06
    Na strely vyhráva náš tím 34:9, pričom až 23-krát sme strielali v druhej tretine! Náš brankár Hrehák má pravdepodobne menší problém udržať koncentráciu pri tak nízkom počte striel Bielorusov.

45:05
    Stav sa nemení, stále máme pohodlný náskok, Bielorusi sú navyše už menej výrazný v útoku.

48:31
    David Nazaryan odchádza na trestnú lavicu za podrazenie, nasleduje dvojminútová presilová hra nášho tímu.

49:37
    Obranca DUŠAN KMEC zvyšuje na 6:2 v presilovej hre po prihrávke od Samuela Solenského, Dmitri Rud v bránke Bieloruska inkasuje po šiestykrát. Asistencie: Samuel Solenský.

51:14
    Tím Bielorusko U18 práve strelil gól! Kontaktný gól sa podarilo streliť hosťom, VLADISLAV MIKHALCHUK striela svoj druhý gól v tomto zápase, vyhrávame už len o 3 góly. Asistencie: Kirill Bovin.

52:15
    Marián Studenič oslabuje náš tím po hákovaní súpera, najbližšie 2 minúty sa budeme dúfajme úspešne brániť.

55:04
    Tím Bielorusko U18 práve strelil gól! NAZAR ANISIMOV sa postaral o štvrtý gól hostí. Po psychickej výhode z úvodu tejto tretiny sme získali presný opak, Bielorusi ešte môžu zdramatizovať zápas. Asistencie: Greb Andreyev.

57:02
    Do konca zápasu ostávajú 3 minúty, stále vedieme dvojgólovým rozdielom, v závere zápasu musíme hlavne upokojiť nabudených Bielorusov. Tí totiž strelili dva rýchle góly v priebehu štyroch minút.

59:24
    Je rozhodnuté, naši sa predsalen vzchopili a dokázali súpera umlčať už druhým gólom v tejto tretine, MARIÁN STUDENIČ strielal po prihrávke od Samuela Solenského presne a prekonal už po druhýkrát brankára Ruda! Asistencie: Samuel Solenský, Vojtech Zeleňák.

Záver zápasu mierne zdramatizovaný súperom, predsalen naši hokejisti dokázali inkasovať dva rýchle góly. Našťastie na zvrat už bolo neskoro, navyše v závere zápasu zvýšil náskok dnes trojbodový Studenič. Samuel Solenský si pripísal tri asistencie pri najdôležitejších góloch zápasu a teda pri posledných troch nášho tímu.

Strely – 41:19

Prajeme príjemný deň! (19:04:48)

Marian Fiam

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 13. Tamási (Vitek), 17. Zeleňák (Ružička, Studenič), 22. Václav (Vybiral), 31. Tamási (Smolka), 31. Studenič (Solenský, Krivošík), 50. Kmec (Solenský), 60. Studenič (Solenský, Zeleňák) – 8. Firsov (Mikhlachuk, Bovin), 15. Drozdov (Shemel, Savritski), 52. Mikhalchuk (Bovin), 56. Anisimov (Andreyev)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Hrenák (Durný) – Bodák, Féherváry, Hedera, Hílek, Ivan, Kmec, Krempaský, Zeleňák – Bjalončík, Krivošík, Roman, Ružička, Smolka, Solenský (C), Studenič, Šmída, Tamási, Václav, Vitek, Vybiral

Bielorusko U18: Rud (Khmyz) – Deriabyn, Ivanchikov, Zuyev, Gabrus, Nazaryan, Savritski (C), Trukhanov – Andreyev, Anisimov, Baltruk, Bovin, Drozdov, Firsov, Laminski, Kot, Malashenko, Mikhalchuk, Nikolayev, Ryadchenko, Shemel

Rozhodca: Mullner, Jonák – Junek, Stanzel