Alkmaar – Cambuur 3:1 (kon.) | Nijmegen – Twente 2:0 (kon.) | Graafschap – Den Haag 3:1 (kon.)
Excelsior – Eindhoven 1:3 (kon.) | Arnhem – Zwolle 1:1 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
1:1 (0:0)
PEC Zwolle
cz Streda 27.01.2016, 20:45 • GelreDome, Arnhem • Holandská Eredivisie • 20. kolo

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera. Budu se těšit zase někdy příště třeba právě u nizozemské Eredivisie. (22:48:36)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 4:4.
    Střely mimo: 6:8.
    Rohy: 11:5.
    Ofsajdy: 3:2.
    Fauly: 14:17.

Po celých 90 minut měli vždy o kousíček navrch domácí. V 65. minutě byla úspěšná spolupráce Ibarry a Browna, na konci akce byl však někdo jiný a to van Polen, který si nešťastně srazil balon do vlastní branky. Zwolle však dokázalo zareagovat a rychle odpovědět, když hned o tři minuty déle srovnával Marcellis. Od té doby už se skóre neměnilo. Za zmínku stojí výkon Ibarry z týmu SBV Vitesse Arnhem. Ibarra byl celý zápas rozdílovým hráčem, neustále ho bylo vidět a byl zapojen snad do všech akcí domácích. Nicméně domácím to nebylo nic platné a dnes na stadionu GelreDome zůstane pouze bod.

90+3

90+2
    Venku z vápna teď musel zasahovat Room. Poradil si s tím však bravurně a míč si ještě zpracoval na prsa.

90+1
    Hosté při rozehrávce autového vhazování opravdu nepospíchají.

90+1
    Nastaveny 3 minuty.

90
    Na trávníku zůstal ležet hostující Veldwijk a zpět na nohy příliš nepospíchá.

89
    Tlak domácích vrcholí.

88
    Další šanci Vitesse zastavuje ofsajd.

88
    V hostující obraně teď zavládly zmatky, vše ale zažehnal dlouhým odkopem van der Hart.

85
    Hosté budou rozehrávat na polovině hřiště po nedovoleném zákroku a na jejich výrazech ve tváři je vidět, že jsou opravdu rádi za každou možnost oddechu.

83
    Další rohový kop pro Vitesse. V tomto zápase už jedenáctý v pořadí.

82
    Zwolle se po dlouhé době dostalo k zakončení. S touto střelou ale Room neměl sebemenší problémy.

80
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Sheran Yeini, přichází Lewis Baker.

80
    Pěkný centr z levé strany do vápna Zwolle. Domácí obránci však úspěšní.

78
    Žlutou kartu dostává Wout Brama (PEC Zwolle).

80
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Isaiah Brown, přichází Denis Olijnik.

Jordi (Patrik Svoboda)

Góly: 66. van Polen (vla.) – 69. Marcellis

Karty:   68. Kruiswijk (ARN) – 78. Brama (ZWO)

Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:17.
    SBV Vitesse Arnhem: Room – Ota, Kruiswijk, van der Werff, Diks – Yeini (80. L. Baker), Ibarra, Nakamba, Kazajšvili – Brown (80. Olijnik), Solanke (67. Dauda).
    Náhradníci: Velthuizen – Olijnik, Dauda, Pantić, L. Baker, Kašia, Lieftink.

PEC Zwolle: van der Hart – van Polen, Marcellis, Lam, Ehizibue – Nijland, Bouy, Gustavo (42. Brama), Dekker (74. van Hintum) – Veldwijk, Becker (72. Mennig).
    Náhradníci: B. de Jong – Mennig, Brama, Marinus, Schenkeveld, Lazić, van Hintum.

Rozhodca: Janssen – Strijker, Lapar