KHL
Novokuzneck – Omsk 3:4 (1:2 po s.n.) | Novosibirsk – Barys 5:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Viťaz 2:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Petrohrad 4:5 (kon.) | Záhreb – Dinamo Minsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – D. Moskva 4:3 (po pr.)
Ufa – S.Moskva 1:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Barys Nur-Sultan
cz Štvrtok 24.12.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Novosibirsk zvládl i závěrečné dějství, které ovládl 2:0 a po zásluze si tak dnes připisuje vítězství 5:1. Alexander Salák si tak k dnešnímu dni nadělil parádní dárek. (17:10:35)

59:23
    V závěru zápasu jsou potrestáni domácí za příliš mnoho hráčů na ledě.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:35
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hokejisté Novosibirsku naopak početní výhodu využívají a pouze potvrzují dnešní vítězství. Beljakov měl sice před sebou prázdnou bránu, ale fotbalovou přihrávkou našel na brankovišti volného SERGEJE ŠUMAKOVA, který již neměl problém dostat puk do branky. Asistence: Fjodor Beljakov.

56:08
    Nyní si naopak on vyzkouší přesilovou hru, neboť za držení hole je vyloučen Panšin (AST).

55:53
    Astaně se však početní výhoda vůbec nepovedla a Novosibirsk je tak kompletní.

53:53
    Dlouho se hrálo bez vyloučení. Už tomu tak není. Ignatovič (SIB) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

52:46
    Nahození Dallmana od modré s přehledem chytá Salák.

51:15
    Novosibirsk již nikam nespěchá a pouze vyhazuje puky do středního pásma.

50:05
    Domácí nepolevují a znovu se hraje ve třetině Astany.
    49:01 Maxim ŠALUNOV - 4:1

49:01
    Uklidňující branku na konto domácích přidává MAXIM ŠALUNOV, který převzal puk od Monjy a střelou zpoza modré prostřelil Polujektova. Asistence: Dmitrij Monja.

48:17
    Proti střele Gimajeva vytáhl semafor hostující gólman.

47:18
    Žafjarovova formace nyní zle zatápěla hostující obraně, ale tu podržel svými zákroky Polujektov.

46:24
    Kotouč je ale opět na holích Novosibirsku.

44:55
    Nahození Chuďjakova nevyděsilo Saláka.

44:00
    Ignatovič šetří cenné vteřinky pro Novosibirsk v útočném pásmu.

42:29
    Na druhé straně nepřekvapil Boborv z ostrého úhlu Polujektova.

41:40
    Hosté jsou od úvodního buly usazeni v pásmu, ale nedokáží ohrozit Saláka.

40:01

I v prostřední periodě jsme viděli dvě branky, tentokrát ale obě padly do sítě Barysu. neubylo však ani trestů, sudí museli i v této části sáhnout k jednomu vyššímu. Závěrečná část začne v 16:33.

40:00

39:13
    V závěru dějství se do sebe pustili Alexejev (SIB) s Puškarjovem (AST) a oba dostávají 2+2 minuty za hrubost.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:30
    Domácí jsou při chuti a opět se hraje ve třetině Astany.

35:09
    Třetí branka vyhnala Laca z branky a místo něj nastupuje mezi tři tyče Polujektov.
    35:09 Sergej ŠUMAKOV - 3:1

35:09
    Hosté jsou zaslouženě potrestáni. Rychlý protitútok domácích končí brankou z hole SERGEJE ŠUMAKOVA, kterého našel v mezikruží Alexejev. Asistence: Konstantin Alexejev

34:41
    Astana je sice usazena v útočné třetině, ale Salák zatím zasahovat nemusel.

33:35
    Novoisbirsk se nyní snaží uklidnit hu a kombinuje s pukem dlouho ve vlastní třetině.

31:57
    Hosté se pokoušejí o odpověď, ale Salák je zatím drží na uzdě.
    30:28 Maxim ŠALUNOV - 2:1

30:28
    Výborně sehraná akce dvou na jednoho v podání hokejistů Novosibirsku. Žafjarov nebyl sobec a přihrál na druhou stranu MAXIMU ŠALUNOVOVI, který již neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Damir Žafjarov.

30:12
    Pokus Bochenskiho skončil sražen v ochranné síti.

29:13
    Ale ani jim se přesilovka nevydařila a hraje se opět v pěti na obou stranách.

27:53
    Začíná početní výhoda domácích.

27:13
    Naopak na trestnou lavici usedá za sekání do českého reprezentanta Boyd /AST).

27:01
    Proti Salákovi nevyzrál ani Lundin.

26:26
    Český gólman ve službách Novoisibirsku doslova ukradl Krasnoslobodcevovi kotouč z hole a přikryl ho následně rukavicí.

25:53
    Moc dlouho se opět v plném počtu na obou stranách nehrálo. Vereščagin (SIB) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

23:51
    Domácí jsou v plném počtu.

23:32
    Salák drží kotouč po střele Dallmana a umožňuje svým spoluhráčům alespoň vystřídat.

22:52
    Domácí hokejisté jsou již ve čtyřech.

21:51
    Sibir bude hrát ve třech, neboť za vyhození kotouče usedá k Boborovi Ignatovič (SIB).

21:51
    Až nyní musel Salák zasahovat.

21:26
    Hosté se ale nedokáží zatím usadit v útočném pásmu.

20:52
    Emoce neutichají ani po přestávce. Bobrov (SIB) dostává 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.

20:01

Hodně nervózní byla úvodní dvacetiminutovka. Rozhodčí v nich museli udělit celkem 51 trestných minut. K vidění ale byly i dvě branky. Nejprve poslal do vedení Novosibirsk Ridderwall, ale v patnácté minutě se podařilo srovnat Bochenskimu. Prostřední perioda začne v 15:33.

20:00

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

17:59
    Oba týmy nyní hrají v plném počtu. Otázka je, na jak dlouho.

15:42
    Hosté jsou kompletní. Začíná jejich přesilovka.
    14:21 Brandon BOCHENSKI - 1:1

14:21
    Astana právě vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno. Dallman našel svou přihrávkou BRANDONA BOCHENSKIHO a člen elitní formace hostů propálil Saláka. Asistence: Kevin Dallman.

13:42
    Další vyloučení nenechalo na sebe dlouho čekat. za nedovolené bránění je nyní vyloučen na dvě minuty Savčenko (AST).
    12:59 Faul Arťoma Vorošila na Nigela Dawese

12:59
    Utkání se hodně vyhrotilo a rozhodčí posílají pod sprchu Vorošila (SIB), jenž dostává pět + do konce za zásah do oblasti hlavy a krku.

11:38
    Ne na dlouho se hrálo v plném počtu na obou stranách, poněvadž Ignatovič (SIB) a Panšin (AST) dostávají oba 2+2 minuty za hrubost.

11:08
    Astana ale svou úvodní převahu na rozdíl od soupeře nevyužila.

10:05
    Přesilovky dodaly Novosibirsku sebevědomí. Domácí už prověřili Laca celkem devětkrát, zatímco Astana zatím nevystřelila ani jednou.

09:08
    Přesilovku si vyzkouší také hosté. Kopejkin (SIB) je vykázán na dvě minuty za hákování.

08:21
    Tentokrát se už tolik přesilovka domácím nepovedla. Astana je kompletní.

06:21
    Puškarjov (AST) nyní nezvládl své úmysly a za zásah do oblasti hlavy a krku nyní dostává 2+10.
    05:51 Calle RIDDERWALL - 1:0

05:51
    Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. O vedoucí gól se postaral CALLE RIDDERWALL. Asistence: Sergej Šumakov, Andrej Meszároš.

05:04
    Hosté špatně vystřídali a v jednu chvíli jich hrálo šest. Astana tak dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

04:12
    Hodně trpělivý úvod sledujeme. Ani jeden z týmů není schopen zatím si vytvořit souvislejší tlak a zatlačit soupeře před jeho branku.

02:55
    Hraje se zejména ve středním pásmu, kde je často i přerušována hra. Vhazování jdou ale zatím lépe Astaně, jež vyhrála pět buly ze šesti.

01:10
    Oba celky se v úvodu zápasu oťukávají a ani jeden z gólmanů zatím nemusel zasahovat.

00:01

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ignatovič, Gimajev, Meszároš, Beljakov, Alexejev, Naumov, Misharin, Vereščagin – Bobrov, Sannikov, Butuzov – Šumakov, Ridderwall, Ullström – Žafjarov, Gubin, Šalunov – Monja, Kopejkin, Vorošilo.

Barys Astana: Laco (Polujektov) – Dallman, Lundin. Savčenko, Semjonov, Trjasunov, Lipin, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boyd – Chuďjakov,Krasnoslobodcev, Puškarjov – Rymarjov, Romanov, St. Pierre – Michajlis, Jevdokimov, Solarjov, Lobanov.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Kučava, Novikov.

Československá stopa

Alexander Salák (SIB) 36 odchyt. zápasů, 19 vítězství, 94,1% úsp. zákroků
    Andrej Meszároš (SIB) 13 odhr. zápasů, 4 body (3+1)
    Tomáš Vincour (SIB) 33 odhr. zápasů, 25 bodů (9+15)

Ján Laco (AST) 33 odchyt. zápasů, 14 vítězství, 91,7% úsp. zákroků

Novosibirsk najdeme na třetím místě Východní konference, když získal šestasedmdesát bodů. Domácí tým má na svém kontě nejméně obdržených gólů z celé konference, což svědčí o dobré obraně, za kterou výborně chytá Alexander Salák. Naopak Astana bojuje od play-off, za kterým zaostává o jediný bod a je zatím na deváté příčce Východní konference. Barys inkasovala 126 branek, což je v konferenci druhé nejvyšší číslo, horší už je jen poslední Novokuzněck.

Vítám vás u dalšího zápasu KHL, v němž HK Sibir Novosibirsk vyzve Barys Astana.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 6. Ridderwall (Šumakov, Meszároš), 31. Šalunov (Žafjarov), 36. Šumakov (Alexejev), 50. Šalunov (Monja), 57. Šumakov (Beljakov) – 15. Bochenski (Dallman)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ignatovič, Gimajev, Meszároš, Beljakov, Alexejev, Naumov, Misharin, Vereščagin – Bobrov, Sannikov, Butuzov – Šumakov, Ridderwall, Ullström – Žafjarov, Gubin, Šalunov – Monja, Kopejkin, Vorošilo.
    Barys Nur-Sultan: Laco (36. Polujektov) – Dallman, Lundin. Savčenko, Semjonov, Trjasunov, Lipin, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boyd – Chuďjakov,Krasnoslobodcev, Puškarjov – Rymarjov, Romanov, St. Pierre – Michajlis, Jevdokimov, Solarjov, Lobanov.

Rozhodca: Bulanov, Zacharov – Kučava, Novikov

Diváci: 7 400