Chievo – Bergamo 1:0 (kon.) | Empoli – Carpi FC 3:0 (kon.) | AC Miláno – Hellas Verona 1:1 (kon.)
Neapol – AS Rím 0:0 (kon.) | Juventus – Fiorentina 3:1 (kon.)
AC Miláno
1:1 (0:0)
Hellas Verona
cz Nedeľa 13.12.2015, 15:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Talianska Seria A • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

AC Milán nezačal svojí zápasovou pouť s celky bojujícími o záchranu dobře a s Carpi ostudně remizoval 0:0. Dobrý nebyl ani herní projev a tak se má kouč Siniša Mihajlovič opět nad čím zamýšlet. Zápas na Carpi rozhodně nebyla náhoda, mnohé o milánské bezzubosti napověděl zápas italského poháru s Crotone, který Rossoneri sice získali ve svůj propěch, ovšem až v prodloužení.

Přitom už to vypadalo, že se AC zvedne. Zvláště vysoká výhra nad Sampdorií mnohé slibovala. Pozitivem tak alespoň zůstává zlepšená defenzivní činnost. Brankář Gianluigi Donnarumma udržel z šesti případů už třikrát čisté konto.

Pokud se ale někomu vůbec nedaří, pak je to Hellas. Jako jediný z celé dvacítky týmů ještě v lize nevyhrál a jeho čekání na tři body se týden co týden prodlužuje. Prozatím nepomohla ani výměna kouče. Luigi Delneri sice začal vítězně postupem v italském poháru, ale v lize vesměs navázal na Mandorliniho práci a ve své ligové premiéře doma prohrál s Empoli 0:1.

AC Milán: G. Donnarumma – Abate, Alex, A. Romagnoli, De Sciglio – Niang, N. de Jong, Montolivo (C), Bonaventura – Bacca, Adriano.
    Náhradníci: Abbiati, Livieri – J. Mauri, Mexés, Honda, Cerci, Ely, A. Poli, C. Zapata, Kucka, Bertolacci, Calabria.

Hellas Verona FC: Gollini – Sala, R. Márquez, Moras, Pisano – Wszolek, Viviani, Greco, Siligardi – Ionita – Toni.
    Náhradníci: Coppola – Helander, Janković, Pazzini, Zaccagni, Juanito, Bianchetti, Winck, Checchin.

Rozhodčí: Valeri – De Pinto, Lo Cicero.

1

1
    Míč poslali do hry domácí a hned šli dopředu, kvůli velkému počtu hráčů Hellasu ale byl Bonaventura nucen hru roztáhnout a o míč přišel.

2
    AC to zkouší pomalu od beků, ale tentokrát to úplně nevyšlo, když Abate poslal centr přesně to náruče Golliniho.

3
    Teď se dostala do akce Verona a Ionita měl míč na noze ve vápně, ten mu ale odskočil a zmocnil se ho až Donnarumma.

4
    Rossoneri teď tlačili, ale celé to skončil nepřesným pasem de Jonga, který asi hledal Baccu, ale vůbec se mu to nepovedlo.

5
    Hellas je zatím celkem nebezpečný a po rohu se dostal k hlavičce Viviani, jenže byl v záklonu a daleko od brány. Tu nakonec i minul.

6
    Sala složil Bonaventuru asi 10 metrů před vápnem, sám faulovaný pak bude rozehrávat přímák z nebezpečné pozice.

7
    Nakonec italský záložník volil centr a k hlavičce se dostal Alex, ale mířil hodně nad.

8
    Hellas se opět dostává do nebezpečné blízkosti milánské brány, teď ale dobře zakročil Romagnoli a míč jde na roh.

9
    Pisanův nebezpečný míč z křídla jen nebezpečně prolétl vápnem a nikdo na něj nedosáhl, je tu tedy odkop do Donnarummovy brány.

10
    Další rohový kop měli hosté, míč letěl na Toniho, ale Alex si poradil a míč doskákal do autu.

11
    Útok se pokoušel táhnout Adriano, ale o míč přišel a problémy byly na druhé straně! Na dlouhý míč na zadní tyč si naběhl Toni a Abate před ním na poslední chvíli ukopl centr na roh!

12
    I na druhé straně bylo horko! K míči se na křídle dostal Niang a poslal střílený centr do vápna. Tam se k míči jako první dostal gólman Gollini a s potížemi ho vyrazil.

13
    Hellas teď ale zklidňuje hru a drží míč na vlastí půlce, zatím domácí tu tak očekávanou převahu nemají.

14
    Teď se asi minutu hrálo kolem půlící čáry, kde si týmy vyměňovaly míč a nakonec z toho vyšel jako vítěz domácí celek.

15
    Toni si zpracovával míč zády k bráně, ale byl proti několika hráčům, takže to měl těžké. Zkušený italský bijec ale situaci zvládl a míč udržel!

16
    Dnes se zatím hraje velice tvrdý fotbal a ani jeden tým tomu druhému nic nedaruje. Hellas je v posledních minutách o něco aktivnější, teď ho ale zastavil ofsajd.

18
    Teď jsme viděli první gólovou šanci zápasu! Niang se po pasu od Bonaventury dostal kousek za vápnem ke střele a ta jen prosvištěla okolo bližší tyče brány Hellasu!

19
    AC je v posledních minutách lepší a teď opět hrozilo! Bonaventura se dostal k jedovatému halfvoleji vně vápna a obrana jeho střelu srazila na roh!

20
    Niang tentokrát tak úspěšný nebyl, když si míč moc předkopl a ten mu tak pláchl až do autu.

21
    Donnarumma dostal velice těžko malou domů, nakonec to ale zvládl v rámci možností dobře a míč odpálil do autu.

22
    Na druhé straně měl roh Milán, ale ten bez problému poslal Sala na další kop od rohového praporku.

23
    Teď to opět jen zahučelo na tribunách! Po centru do vápna se dostal k odvážnému voleji Adriano, ten sice nijak přesný nebyl, ale málem našel na zadní tyči stojící Romagnoliho, který ale nakonec míč do prázdné brány poslat nestačil!

25
    Na jedné straně pálil pouze do náruče Donnarummy Viviani, na té druhé nezpracoval míč Niang a míč má opět Verona.

27
    Teď se hra trochu uklidnila a my sledujeme okopávanou ve středu pole. Teď fauloval Montolivo, ale po chvíli to samé udělal Ionita, takže míč mají zase domácí.

28
    AC už přebírá iniciativu a snaží se zatlačit soupeře, teď Niang získal aut u rohového praporku.

29
    Bonaventura se dostal ke krásnému technickému zakončení, jenže k jeho smůle byl Gollini na místě a jeho ránu patičkou lapil!

31
    Bacca se hnal dopředu a doslova narazil do Márqueze, jenže sudí nepíská a Kolumbijec se tak může pouze vztekat.

32
    Na zemi končí Sala a po faulu Adriana se tak píská. Hra je na chvíli přerušena, hostující obránce totiž zůstal na zemi.

33
    No a po centru z následného přímáku se dostal k hlavičce Viviano a mířil vedle! Penaltu ještě chtěl za držení Toni, ale sudí tentokrát mlčí.

34
    Do šance se už už dostával i Carlos Bacca, jenže tomu byl odpískán ofsajd a celá akce tak končí předčasně.

35
    Teď je opět pískaný ofsajd, tentokrát Bonaventurovi, opakovaný záběr ale ukázal, že tady se mělo hrát dál. Milán tak přišel o celkem slibnou šanci.

36
    Sala se vydal na útočný výlet, ale jeho dlouhý centr nedokázal Ton přes Alexe zpracovat, je tu tedy roh.

37
    A rozhodčí by se měli srovnat! Teď totiž opět upřeli gólovou šanci Rossoneri, když chybně zastavili Baccu v postupu na bránu!

39
    Hellas už nehraje tak aktivně, jako tomu bylo na začátku a tak sledujeme spíše hru kočky s myší. Udrží Hellas remízu do přestávky?

40
    Teď ale Verona trochu pošetří čas, protože získala roh a dokonce tak může i zahrozit.

41
    AC ví, že poločas se chýlí ke konci a nechce tak udělat chybu. Bonaventura po rozvážné akci vybojoval roh.

42
    Montolivo po odvráceném rohu posílal pěkný míč do vápna, jenže na něj Niang nedosáhl a je to tak pouze odkop.

43
    Hellas si ale celkem zkušeně hlídá poslední minuty a nepouští Milán moc k míči. Uvidíme, jestli ještě přijde nějaké vzrušení.

44
    Už to vypadá, že do přestávky vážně žádný gól neuvidíme. Tlak AC opadl a Verona se o žádný ani nesnaží, tak sledujeme poklidný závěr poločasu.

45
    Bonaventura se sice dostal do vápna, tam byl zdvojen a oba beci si na něj doslova "počkali". Italský záložník se tak poroučel na zem a o míč přišel.

45

Ne moc zajímavý poločas je tak u konce a byť domácí byli o něco lepší, se svým výkonem asi opět spokojeni nebudou. Měli totiž jen dvě vyložené šanci a ani jednu z nich neproměnili. Velice aktivní je domácí Bonaventura, na druhou stranu moc se mi nelíbí nevýrazný Montolivo a Bacca, který ztrácí hodně míčů. Za hosty na hrotu sveřepě bojuje Luca Toni, ale na šanci to zatím nestačilo. Jaký z těchto příběhů se pak ukáže jako klíčový pro průběh druhé půle?

Ani jeden tým ke střídání v pauze nesáhl, takže uvidíme stejné jedenáctky, jako v půlce první.

46

46
    V první akci druhé půle si Bacca moc předkopl míč a ten mu tak utekl do autu. Kolumbijci se dnes moc nedaří.

47
    Naopak na druhé straně hrozil střelou z dálky Ionita, který celkem nečekaně napřáhl a bránu minul jen o kousek.

48
    AC má i po obrátce problémy s kontrolou hry a zatím se nedostalo do soustavného tlaku. Teď ale byl faulován Niang, tak se to může změnit.

50
    Z brány musel naopak rychle Donnarumma, aby sebral míč z pod nohou Ionity. Nakonec se tak stalo a AC může rozjet další útok.

51
    Rossoneri nehrají ve druhé půli dobře. Teď opět přišel nákop někam nazdařbůh a není se co divit, že z toho opět nic není.

52
    AC Milán právě vstřelil branku!
    A z ničeho nic přichází gól! Opět to byla hraniční ofsajdové situace, opět si to ale domácí hráči pohlídali a sudí už to jen správně pustili, byť se hráči Hellasu hodně vztekají. Vypadalo to, že po dloubáčku bude zakončovat Adriano, ten ale ještě přepustil míč CARLOSU BACCOVI, který vnikl do zmatené obrany Verony jako tank a tvrdou bombou otevřel skóre!
    52. Carlos BACCA - 1:0

54
    Domácí najednou hrají daleko lépe! Po centru z rohu se dostal k hlavičce Alex, ale Gollini jeho střelu vytěsnil nad!

55
    Tak toto je obří komplikace pro AC! De Jong složil unikajícího Toniho ve vápně a kromě penalty dostává ještě červenou kartu!

57
    Hellas Verona právě vstřelila branku!
    No a rázem je opět srovnáno a navíc bude Hellas hrát přesilovku! LUCA TONI se postavil k míči a poslal ho nechytatelně mimo dosah Donnarummy, zkušené zakončení!
    57. Luca TONI - 1:1

58
    A rázem tlačí hosté, kteří hrají proti deseti a AC je jako opařené.

59
    Ale do akce se na druhé straně cpal po Bonaventurově pasu Adriano, jenže míč poslal pod tlakem pouze vedle!

60
    Moras hodně netakticky a tvrdě došlápl na nohu Nianga a sudí to viděl, takže je tu žlutá a přímák od autové čáry pro domácí.

61
    Sledujeme hodně rozhárané utkání, kde vlastně ani nevím, co už čekat. Domácí jsou pochopitelně zaskočen, stál je ale na jejich straně kvalita.

62
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Luiz Adriano, přichází Juraj Kucka.

64
    Teď už byl domácím odmáván ofsajd správně a celá akce tak opět končí. Uvidíme, jestli se hra jednoho z týmů ještě zvedne.

65
    A teď se ozývá obrovský pískot na San Siru. Montolivo poslal jednoduchou přihrávku do autu a fandové je kroutí hlavou.

67
    Nevím, jestli se Milán vůbec ještě dokáže vzchopit na nějaký tlak. Zatím hraje po vyloučení velice zle a hlavně nepřesně.

68
    Pisano zbytečně tvrdě šel do Nianga a sudímu opět nezbylo než táhnout další žlutou.

70
    Dobře si teď práci dozadu odvedl Kucka, ale ve výsledku celá akce AC nedlouho na to skončila u gólmana Golliniho.

72
    Giacomo Bonaventura byl okopáván a držen tak dlouho, až to zkrátka nevydržel a šel do střetu s protihráčem. Doslova se na něj pověsil a oba skončili na zemi, tady Ital může být rád za žlutou kartu. Žlutou vidí i Wszolek, který svého soupeře tak intenzivně držel.

73
    Abate chvíli na to přerušil slibný útok hostí a také vidí žlutou.

74
    Hodně nepřesným pokusem se pak prezentoval Viviani a odkop od brány má Donnarumma.

76
    Zápas plyne pomalým tempem dál a ani jeden z týmů se teď moc dopředu nežene, je to spíše hodně nervózní a vypjaté.

77
    Ke střele se nakonec po několika odrazech dostal Bonaventura, ale pálil jen doprostřed brány a Gollini si poradil.

78
    Nebezpečně to zkoušel Bacca, který přihrával pod sebe, ale nakonec si obrana poradila.

78
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Riccardo Montolivo, přichází Andrea Bertolacci. Nutno poznamenat, že Montolivo byl domácími příznivci vypískán.

78
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Luca Siligardi, přichází Bosko Janković.

79
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Pawel Wszolek, přichází Matteo Bianchetti.

80
    Po sérii střídání se tak opět hraje a domácí se snaží vyhrát. Hellas i přes početní převahu brání výsledek a vyhrát evidentně moc nechce.

81
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Leandro Greco, přichází Juanito.

82
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází M´Baye Niang, přichází Alessio Cerci.

82
    Márquez přerušil tvrdě Bonaventurův postup vpřed a vidí další žlutou.

83
    Domácí mají po Kuckově centru roh. Využijí ho nějak?

84
    Málem ano! Roh byl odvrácen přesně proti noze Bertolacciho, který zkoušel technickou ránu placírkou na zadní tyč a tu jen o kousek minul!

85
    Cerci si nepohlídal ofsajdovou linii a velice jednodušše tak zkazil akci domácích. Ještě předtím viděl gólman Gollini žlutou za zdržování.

86
    Obrovská šance domácích na to, aby šli do vedení! Nakonec vychytal Bonaventuru při střele z úhlu Gollini a Bacca už se k dorážce před prázdnou bránou nedostal!

86
    A hned z protiakce vidí žlutou Kucka, který takticky zastavil zatažením hostujícího hráče.

88
    Sudí teď pustil dva hodně sporné zákroky na domácí hráče a ti se hodně zlobí, každopádně protiútok zastavili a teď jdou opět vpřed.

89
    Milán chce víc, než remízu, teď se dostal ke střele hlavou Alex, ale bránu těsně minul!

90+1
    Sudí nastavuje čtyři minuty a hosté pro změnu drží míč. Dokáží se hráči AC ještě dostat do nějaké šance?

90+2
    Faulovaný byl ve středu pole Kucka a AC tak ještě má malou šanci na tři body, ale pořád musí čelit oslabení.

90+3
    Ale Romagnoli se dopustil útočného faulu a na zemi zůstává gólman Gollini, který na nohy nijak nespěchá.

90+4
    Nezbývá ani minuta a AC rozjíždí od Alexe poslední útok. Podaří se ohrozit Golliniho?

90+4
    Ve vápně se dostal k míči Bonaventura, který nakonec pálil z úhlu, ale jeho ránu tečoval těsně mimo Bacca!

90+4

Řekněme, že skončil zápas, který se dal svým průběhem považovat za podivný a možná i ovlivněný. Sudí Valeri totiž nepískal úplně dobře a domácí mu mohou celkem právem spílat. Červená karta totiž byla při dobré vůli hodně přísná, neboť de Jong nebyl posledním mužem a navíc si myslím, že AC mělo kopat penaltu. Samozřejmě je to ale subjektivní názor a faktem je, že Rossoneri hráli špatně a i přes tyto fakta si vyhrát nezasloužili. Verona přijela s čistě pasivní taktikou a ani, když hrála proti deseti, se nesnažila dát gól, přičemž jedinou šanci měla při brance z penalty. I takové věci se někdy ve fotbale ale dějí a pokud AC chce na vrchol, tyto zápasy musí zvládat. Toť je ode mne vše, já se loučím a přeji pěkný zbytek neděle. (16:57:27)