Utrecht – Amsterdam 1:0 (kon.) | Zwolle – Alkmaar 2:1 (kon.) | Groningen – Feyenoord 1:1 (kon.)
Heracles – Arnhem 1:1 (kon.)
PEC Zwolle
2:1 (2:0)
AZ Alkmaar
cz Nedeľa 13.12.2015, 14:30 • IJsseldelta Stadion, Zwolle • Holandská Eredivisie • 16. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 12:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:10. (16:28:58)

Je tu konec utkání mezi PEC ZWOLLE a AZ ALKMAAR. Domácí potvrdili roli menšího favorita a poráží Alkmaar 2:1. Ve 36. minutě otevřel skóre Mennig,poté se v první minutě nastavení výstavně trefil Ehizibue a první poločas tak skončil 2:0. Ve druhém poločase byli aktivnější domácí hráči, branka se jim ale vstřelit nepodařila. Ve třetí nastavené minutě druhého poločasu se ještě trefil Tanković a snížil na konečný stav 2:1. Přeji hezký zbytek neděle a nashledanou.

90+3

90+3
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Tak hosté nakonec snižují! V posledních sekundách krásnou střelou snížil MUAMER TANKOVIĆ. Stav utkání 2:1.

90+3
    Fanoušci si závěr utkání vychutnávají.

90+2
    Hosté se ještě snaží něco vymyslet, obrana to ale zvládá a míče odkopává.

90+1
    Dnešní utkání sleduje 12120 diváků!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil 3 minuty!

90
    Domácí už nikam nechvátají a v klidu rozehrávají.

89
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Boban Lazić.

87
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Wouter Marinus, přichází Sander Thomas.

85
    Hra je přerušena, na hřišti zůstává ležet jeden z domácích fotbalistů.

85
    Žlutou kartu dostává Alireza Jahanbakhsh (AZ Alkmaar).

84
    Rozehráli ho ale nakrátko a o míč poté přišli.

84
    Faulovali domácí a hosté mají k dispozici přímý kop.

82
    I s nějakým nastavením před sebou máme posledních 10 minut, uvidíme, jestli se některému týmu podaří vstřelit branku.

81
    Dlouhý balón domácích pouze prosvištěl obranou hostů a končí za čarou, odkopávat tak může Coutinho.

80
    Tak tohle je neodpustitelné! Hostující útočník byl sám před prázdnou brankou, ale přestřeluje, obrovská škoda pro hosty.

79
    Hlavička útočníka Alkmaaru končí mimo tři tyče domácích.

77
    Hosté odevzdali autové vhazování domácím, kteří zakládají další útok.

76
    Druhý poločas má podobný scénář, jako ten první. Začátky obou poločasů byly velice aktivní, ale po nějakých dvaceti minutách aktivita opadla a hraje se hlavně na středu hřiště.

75
    Jeden z domácích hráčů byl přistižen v ofsajdovém postavení a rozehrávají proto hosté.

74
    Hosté poslali na hřiště útočníka místo středního záložníka a to nám napovídá, že zápas ještě nezabalili a pokusí se aspoň vyrovnat.

73
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Joris van Overeem, přichází Muamer Tanković.

72
    Hosté teď zariskovali v rozehrávce, naštěstí pro ně to zvládli a mohou pokračovat dále.

71
    Hosty trápí veliká nepřesnost, díky které kazí finální fázi akcí a nedaří se jim vystřelit.

70
    Žlutou kartu dostává Pantelis Hatzidiakos (AZ Alkmaar).

69
    Brankář domácích Begois dnes předvádí výborný výkon.

69
    Rohový kop hostů výborně vyboxoval Begois.

67
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Stefan Nijland, přichází Wouter Marinus.

66
    Domácí brankář je již v pořádku a hra může pokračovat.

66
    Až moc prostoru teď dostali hosté, kteří se dostali až do vápna, kde jim ale míč vzal Begois, který musí být ošetřován.

65
    Hosté to zkoušejí po levé straně, tam ale narazili na dobře připravenou obranu domácího celku.

64
    Po faulu Lama měli hosté k dispozici přímý kop, který výborně vyrazil Begois.

63
    Žlutou kartu dostává Thomas Lam (PEC Zwolle).

62
    Rozhodčí teď domácím ponechal výhodu po faulu na Veldwijka, ti ale o míč přišli, to znamená že mohou rozehrát v klidu u půlící čáry.

60
    Hosté měli k dispozici rohový kop, ale během pár sekund je míč u jejich brankáře, až tam je vyhnala domácí defenziva.

59
    Hosté jsou dopředu skoro neškodní, vypadá to, jako by se báli vstřelit branku.

58
    Jeden z hostujících stoperů měl problém se zpracováním míče a vhazovat tak můžou domácí.

57
    A opět Coutinho zachraňuje Alkmaar! Teď si připsal dva velice důležité zákroky.

56
    Veldwijk si naskočil na centr z pravé strany, ale jeho hlavička mířila nad bránu Coutinha.

55
    Krásný zákrok si připsal Begois proti střele Hamdaouiho.

54
    Rychlý protiútok hostů obrana dokázala zastavit a odkopává míč do bezpečí.

54
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jop van der Linden, přichází Pantelis Hatzidiakos.

52
    Žlutou kartu dostává Trent Sainsbury (PEC Zwolle).

51
    Domácí fanoušci se hodně zlobí, protože jeden z hostů zůstal ležet na zemi a vyžádal si ošetření, proto musel jít za lajnu, kam se mu moc nechtělo a to nazlobilo publikum domácích.

50
    Hosté teď rozehráli velice elegantně, ale o míč okamžitě přišli.

49
    Hosté si přehazují míč jako horký brambor a nikdo nemá odvahu vystřelit.

48
    Domácí do druhé půle vlétli velice ostře, tak uvidíme, jestli se jim podaří vstřelit třetí branku.
    47. Lars Veldwijk (ZWO), Gino Coutinho (ALK), Stefan Nijland (ZWO)

47
    Obrovská šance domácích! Veldwijk krásně vystřelil, jeho střelu ještě Coutinho vyrazil před sebe, kde byl Nijland, který netrefil prázdnou bránu!

46
    O výkop se postarali domácí a ihned založili první útok, o který se ovšem postarala hostující obrana.

46

Hráči vycházejí z útrob stadionu a druhý poločas tak každou chvíli začne.

Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

Skončilo nám prvních 45 minut tohoto utkání. Zápas začal velice aktivně ze strany obou týmů, šance střídala šanci. Po dvaceti minutách nadšení ze hry opadlo a oba týmy hrály většinou ve středu hřiště. To se ale změnilo ve 36. minutě, když si na dlouhý balón Bouyeho naběhl Mennig a otevřel skóre. Druhou branku přidali domácí v první nastavené minutě, když se krásně levou nohou trefil Ehizibue. Stav je tedy 2:0.

45+2
    45+1. Kingsley EHIZIBUE - 2:0

45+1
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je nádhera! KINGSLEY EHIZIBUE vystřelil nádherně levou nohou z velkého vápna a nedal brankáři šanci! 2:0!

45
    Rohový kop si v klidu sebral Begois.

44
    Johansson se dostal ke střele, ta ale byla zblokována a hosté zahrávají roh.

43
    Z rohu nic nebylo, protože si centrovaný míč sebral ze vzduchu Coutinho.

43
    Domácí rozehrají již jejich desátý roh v utkání.

42
    A mohlo to být 2:0! Výborně zasáhla hostující obrana, která zblokovala střelu Veldwijka!

41
    Domácí nyní ''mačkají'' protivníka a k ničemu ho nepouštějí.

39
    Ortiz nemohl pokračovat ve hře a je odnášen na nosítkách.

38
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Celso Ortiz, přichází Thom Haye.
    36. Queensy MENNIG - 1:0

36
    A je to 1:0! Domácí využili krátké početní výhody. Za obranu si naběhl QUEENSY MENNIG a prostřelil Coutinha.

35
    Za čárou zůstává ležet Ortiz a je ošetřován.

34
    Rozehrát se pokouší domácí, ale nedaří se jim proniknout za obranu hostů.

33
    Velice ostře fauloval Brama. Rozhodčímu to neuniklo a varuje záložníka Zwolle, že příště už to bude za žlutou kartu.
    31. Alireza Jahanbakhsh (ALK), Kevin Begois (ZWO)

31
    Krásný zákrok předvedl Begois, který se vrhl pod nohy hostujícího útočníka!

29
    Začátek zápasu byl velice aktivní, bylo k vidění několik šancí, teď ale šancí ubylo a oba týmy se spíše střídají v držení míče.

28
    Oba týmy se teď snaží útočit po krajích hřiště, tam ale jejich snažení končí, díky skvěle připraveným obranám obou celků.

27
    Neuvidíme, střílený centr skončil vedle branky Begoise.

27
    Hosté mají k dispozici zajímavý volný přímý kop, uvidíme branku?

26
    Výborně zapracovala domácí obrana, která odvrátila centr z pravé strany.

25
    Ti ale o míč obratem přicházejí a v držení míče jsou opět domácí.

25
    Domácí si při bránění pomohli faulem a rozehrávat můžou hosté.

24
    Oba týmy jsou velice dobře připraveny po taktické stránce, výborně napadají a znemožňují svým protihráčům rozehrát.

23
    Domácí hráči si posílají míč na vlastní polovině a pokouší se založit útok.

22
    Výborná šance pro Zwolle, bohužel pro domácí si Veldwijk nedokázal zpracovat míč.

20
    Domácí mají za 20 odehraných minut už 7 rohů.

20
    A bude to další roh pro domácí.

19
    Nyní si trochu míče na kopačkách užívají hosté, ale ihned o něj přicházejí.

17
    Domácí rozehrávají další rohový kop, obrana Alkmaaru je ale velice dobře připravena na tyto situace.
    16.

16
    Hosté měli krásný protiútok 4 na 2! Hezky to vykombinovali a z následné střely nastřelili břevno!

15
    Hosté měli dobrou šanci, přízemní centr ale pouze prolétl vápnem.

14
    Domácí se snaží rozehrát z vlastní poloviny, dlouhý nákop si ovšem pohodlně sebral Coutinho.

13
    Tak na střídání to už nevypadá, hostující obránce bude pokračovat ve hře.

12
    Hosté to zkoušeli po levé straně, tam ale narazili na dobře připravenou obranu.

10
    Zatím sledujeme velice živé utkání, oba týmy se dostávají do šancí, žádná z nich ovšem není gólová.

9
    Rohový kop domácích pouze proletěl vápnem a nebezpečí z něho nehrozí.

8
    Na zemi zůstal jeden z hostujících hráčů a naznačuje, že bude muset střídat.

7
    Zwolle se snaží rozehrát ze své poloviny, Alkmaar je ovšem dobře napadá, někdy i za cenu faulu.

6
    Domácí brankář teď sestřelil Janssena a ten padá v pokutovém území, rozhodčí toto ale jako faul neposoudil.

5
    Domácí jsou velice aktivní a Alkmaar k ničemu nepouštějí.

4
    I s tímto rohem si hosté poradili a odkopávají míč.

3
    Rohový kop obrana odvrátila na další rohový kop, takže celá situace se bude opakovat.

3
    Domácí hráči budou zahrávat roh.

1
    Obrovská šance Zwolle hned v první minutě! Nádherný zákrok teď předvedl Coutinho!

1
    Domácí Zwolle dnes nastupuje v modro-bílých dresech, hosté z Alkmaaru v dresech červených.

1

PEC Zwolle: Begois – Marcellis, Sainsbury, Lam, van Polen (C) – Ehizibue, Brama, Bouy, Mennig – Veldwijk, Nijland.
    Náhradníci: van der Hart – Marinus, Lazić, Rasevic, Havertong, Thomas, Evre.

AZ Alkmaar: Coutinho – M. Johansson, Gouweleeuw (C), van der Linden, Ouwejan – B. Rienstra, van Overeem, Ortiz – Jahanbakhsh, V. Janssen, El Hamdaoui.
    Náhradníci: Rochet – Hupperts, Tanković, T. Haye, Mühren, Vaarnold, Hatzidiakos.

Rozhodčí: Kamphuis – van Zuilen, Vandeursen.

Oba týmy se naposledy potkaly 24. 1. 2015. Zápas tehdy skončil remízou 1:1, když si branky připsali Lukoki (Zwolle) a Gudelj (Alkmaar).

AZ ALKMAAR
    Hosté z Alkmaaru okupují v tabulce 11. příčku, pouze o bod za nimi je SBV Excelsior, ale tým z Rotterdamu odehrál o utkání více. Hráči Alkmaaru během patnácti odehraných kol získali 18 bodů za 5 výher a 3 remízy, sedmkrát v utkání nebodovali. V tomto ročníku Eredivisie vstřelili 20 branek a 24 branek obdrželi, což jejich skóre staví do záporných čísel. Nejlepším střelcem Alkmaaru je norský záložník Markus Henriksen, který vstřelil 7 branek. V minulém kole prohráli doma s fotbalisty Den Haagu 1:0. Hosté se také na podzim představovali v Evropské lize. Ve skupině L ale získali pouhé 4 body a v jarních částech Evropské ligy se už neobjeví. Hostům se také v týdnu povedlo podepsat smlouvu s Ronem Vlaarem, kterému v létě skončila smlouva s Aston Ville, takže přišel jako volný hráč.

PEC ZWOLLE
    Domácí tým se nachází na 8. příčce tabulky jen díky lepšímu skóre před devátým Utrechtem. Během patnácti odehraných kol získali 22 bodů za 6 výher a 4 remízy, pětkrát si ze zápasu neodvezli ani bod. V letošním ročníku holandské nejvyšší soutěže vstřelili 24 branek a míč ze sítě lovili celkem jednadvacetkrát. Nejlepším střelcem Zwolle je nizozemský útočník Lars Veldwijk, který se v této sezóně prosadil už osmkrát, což ho staví na šestou příčku v tabulce střelců celé soutěže. V minulém kole hráči Zwolle remizovali na hřišti Nijmegenu 2:2.

Hezké nedělní odpoledne, vítám vás u 16. kola nizozemské Eredivisie. V dnešním utkání se střetnou týmy PEC ZWOLLE a AZ ALKMAAR.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.