Den Haag – Willem II 1:1 (kon.) | Cambuur – Nijmegen 3:1 (kon.) | Eindhoven – Kerkrade 1:1 (kon.)
Twente – Graafschap 2:1 (kon.)
HFC ADO Den Haag
1:1 (1:0)
Willem II Tilburg
cz Sobota 12.12.2015, 18:30 • Kyocera Stadion • Holandská Eredivisie • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý den, dnes večer budeme společně sledovat 16. kolo nejvyšší nizozemské Eredivisie. Na hřiště Den Haagu přijede Willem II Tilburg. O body budou bojovat týmy, které se koupají v sestupových vodách, byť na nejhorší příčky mají nějaké body k dobru.

HFC ADO Den Haag: Hansen – Malone, Wormgoor, Beugelsdijk, Meijers – Jansen, Derijck, D. Bakker – Schaken, Korte, Duplan.
    Náhradníci: Zwinkels – Kanon, Kristensen, Marengo, Gorré, Alberg, Zuiverloon.

Willem II Tilburg: Lamprou – van der Struijk, D. Wuytens, Peters, Joppen – S. Wuytens, Falkenburg, Ojo – Živković, van der Velden, Andersen.
    Náhradníci: Meul – Koppers, Ligeon, Braber, de Sa, Nemec, Altheer.

Rozhodčí: Lindhout – Geutjes, Brink.

1

2
    První minuta nabídla řadu nepřesností. Tu druhou zahájí od brankáře domácí tým.

3
    Na polovině se dopustil faulu domácí hráč. K míči se tak dostávají hosté.

3
    Ofsajd je pískán útočníkovi Willemu.

5
    K míči se nyní dostávají více hosté. Což se nelíbí domácím fanouškům, kteří vhazují na hrací plochu igelitové pruhy zelené barvy. Pořadatelé je rychle odklízí.

6
    A první roh zahrává Willem. Hansen si pro něj skáče na přední tyč. Ovšem nepřesně a jen vyráží na další roh.

7
    Při druhém rohu opět Hansen skáče, míč ale vůbec nezasahuje a propadá na zadní tyč. Hostující hráč ale střílí vedle.

8
    Odražený míč si bere brankář hostů. Den Haag se podíval po delší době na útočnou polovinu.

9
    Žlutou kartu dostává Jordens Peters (Willem II Tilburg). Den Haag bude zahrávat přímý kop zpoza velkého vápna.

10
    Proti přímému kopu nemusel Lamprou zasahovat. Střela šla hodně nad.

12
    Až na žlutou kartu jsme toho moc v posledních minutách neviděli. Ani jednomu týmu se nyní nedaří založit pořádnou akci.

13
    Dlouhý aut posílá hostující hráč do pokutového území. Domácí obrana bez komplikací zneškodňuje.

15
    Díky práci Živkoviće je tu další roh pro hosty.

15
    Míč z rohu už Hansen chytá. Navíc je faulován.

17
    Kevin Jansen dostal přihrávku do pokutového území. Ta byla ale příliš dlouhá a sebral ji brankář.

18
    Dlouhý centr Willemu. Vykopávat bude Hansen.

20
    Opět sledujeme prázdné místo, kdy se ani jeden tým nedokáže prosadit.

21
    Malone výborně procházel pokutovým území. Obránce odvrací na roh.

22
    A domácí tým si roh zopakuje.

22
    A jeden z vyšších hráčů se dostává k zakončení. Jeho hlavička však byla slabá, takže jí Lamprou snadno chytil.

23
    Žlutou kartu dostává Tom Beugelsdijk (HFC ADO Den Haag).

25
    Míč lítá vzduchem na obě strany, žádnou akci opět nevidíme.

27
    Začíná nám lehce mrholit. Snad nám spadnou i nějaké fotbalové momenty.

29
    U míče jsou teď spíše hosté. Ale nedokážou přejít přes polovinu. Kombinují i za pomoci brankáře.

33
    Den Haag právě vstřelil branku!
    KEVIN JANSEN střílí zpoza šestnáctky k pravé tyči i díky zásahu obránce. Střela je každopádně krásně umístěna a Lamprou je na ní krátký. Den Haag jde do vedení.
    33. Kevin JANSEN - 1:0

35
    Branka přišla z čistajasna. Rozhodně jí nepředcházel žádný tlak domácích.

37
    Willem obdržená branka nikterak nerozhodila. Obrázek zápasu nadále vypadá stejně.

38
    Lamprou vyběhl, aby vykopl míč. Byl tam kontakt se soupeřovým útočníkem. Dle rozhodčích bylo vše čisté.

40
    Willem se snaží kombinací dostat do šance. Ale chybí přesnost.

41
    Z hranice šestnáctky pálí Bakker. Trefuje pouze obránce.

43
    Snažení hostů je určitě sympatické. Ale samo zkvalitnění nepřijde. Možná zlepšení pohybu by to chtělo.

44
    Z 25 metrů bude Den Haag zahrávat volný kop. Střela nebo centr?

44
    Nakonec střela Bakkera. Ale jen do náruče Lamproua.

45
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1
    Vypadá to, že déšť houstne. Jinak nám krátké nastavení nic nenabízí.

45+1

První poločas nám toho příliš nenabídl. Lépe začali hosté, kteří měli šance z rohových kopů. Gól přišel ale nakonec z kopačky domácího Jansena. Na tuto branku Willem neodpověděl, byť se snažil. Po prvním poločasu není žádný tým výrazně lepší, každopádně domácí můžou být spokojeni.
    Silný vítr a déšť druhému poločasu rozhodně nepřidá. Snad se počasí o přestávce uklidní.

46

47
    Centr se dostal na hlavu domácího útočníka. Ten byl ale překvapen a hodně nepřesně hlavičkuje vedle.

48
    Aktivnější na začátku druhé půle rozhodně domácí tým.

49
    Chyba domácího obránce. Nick van der Struijk se dožadoval penalty, bude to však jen roh.
    49. Frank van der Struijk (WLM)

50
    Willem nakonec zahrával 2 rohy. Ani jeden nepřinesl větší nebezpečí.

52
    Roh nyní vybojoval i Den Haag.

52
    Pro dlouhý míč z rohu si běží brankář Lamprou.

54
    Penalta a červená karta nařízena proti domácímu týmu.

54
    Červenou kartu dostává Dion Malone (HFC ADO Den Haag). Hosté budou navíc kopat penaltu. Hořký moment pro domácí tým.
    54. Červená karta

55
    Willem II právě vstřelil branku!
    Brankář Hansen si sahá na míč a vystihuje jeho směr. Možná zde svou roli zahrálo i počasí, míč totiž hodně klouže. NICK VAN DER VELDEN penaltu proměňuje a vyrovnává.
    55. Nick van der Velden - 1:1

57
    Den Haag dohrává o deseti, ale zatím to není výrazně vidět.

59
    Teď si dokonce vypracoval i šanci, jen střílený centr je nepřesný.

60
    Žlutou kartu dostává Stijn Wuytens (Willem II Tilburg).

61
    Nevypadá to, že by byl Den Haag oslabený. Nyní hned několik šancí v pokutovém území. V té skrumáži se navíc domácí tým dožadoval penalty.

63
    Počasí se rozhodně neumoudřilo. Není co závidět hráčům a hlavně divákům. Ty domácí může těšit, že jejich tým zatím v deseti hraje dobře.

65
    Teď už je trochu vidět, že domácím schází jeden hráč. Čeká je náročný zbytek zápasu.

68
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Richairo Živković, přichází Adam Nemec.

69
    Z otočky střílí Schaken.. Lamprou chytá. Dravost domácím nechybí.

70
    Centr nedokázala odkopnout obrana domácích. Překvapivě se dostal až na nohu Falkenburga. Kdyby si počínal lépe, mohl dát gól.

72
    Červená karta a penalta domácí sice nepotěšila. Ale rozhodně přidala na kvalitně zápasu. V posledních minutách vidíme hodně šancí.

74
    Atraktivní fotbal pokračuje, Willem začíná být proti oslabenému soupeři aktivnější.

76
    Vytěžil z toho nyní dva rohy. Ani z jednoho však nepřišla výrazná šance.

76
    Adam Nemec střílí z hranice velkého vápna. Brankář Hansen dobře vybíhává a chytá.
    76. Adam Nemec (WLM)

79
    Žlutou kartu dostává Guus Joppen (Willem II Tilburg).

80
    Když už se dostane Den Haag k míči, snaží se rychle zaútočit. Willem tyto ataky zastavuje za pomoci faulu.

80
    Žlutou kartu dostává Nick van der Velden (Willem II Tilburg).

81
    Z volného kopu poslal míč domácí hráč přímo na branku. Lamprou byl možná trochu překvapený, ale chytá.

81
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Guus Joppen, přichází Dico Koppers.

82
    Po sérii faulů a žlutých karet se Willem dostává do útočné kombinace.

84
    Další faul Willemu. Den Haag z volného kopu trefuje pouze zeď. Následně vybojoval roh.

84
    První roh nebyl špatný. Bude následovat další. Jen z druhé strany.

85
    Druhý už se nepovedl. Od branky bude rozehrávat Kostas Lamprou.

87
    Závěr zápasu stráví nejspíš Willem u míče. Kombinuje na útočné polovině.

89
    Nebezpečného momentu v závěru jsme se zatím nedočkali.

90
    Třeba něco uvidíme v nastavení, které bude mít 3 minuty.

90+1
    Pro centr z pravé strany skáče domácí brankář.

90+2
    Slyšet je nyní publikum. To už se určitě těší do teplého domova.

90+2
    Den Haag zvládá samotný závěr, už se asi ničeho nedočkáme.

90+3

Druhý poločas byl o poznání zajímavější. Mohl za to faul Malona v pokutovém území, po kterém následovala penalta. Tu van der Velden proměnil a vyrovnal. Následovali další šance, atraktivní fotbal. Branky už jsme se nedočkali. Oba týmy se rozchází smírně.

Držení míče: 41 % : 59 %
    Střely na branku: 4:3
    Střely mimo: 3:6