Boston – San Jose 4:5 (kon.) | Buffalo – Dallas 1:3 (kon.) | Philadelphia – LA Kings 2:3 (0:1 po s.n.)
Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 4:3 (kon.) | Toronto – Colorado 5:1 (kon.)
Nashville – Anaheim 3:2 (kon.) | Calgary – NJ Devils 3:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Philadelphia Flyers
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Los Angeles Kings
cz Streda 18.11.2015, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezký pozdní večer Vám u zámořské NHL přeje Michal Borovan. Společně dnes budeme sledovat zápas mezi Letci z Philadelphie a Krály z Los Angeles.

PHILADELPHIA FLYERS
    Philadelphia nezažívá příliš povedený start do letošní sezóny. Ze sedmnácti zápasů získali Letci jen patnáct bodů. To je řadí až na třinácté místo v tabulce Východní konference. Na pozice, které by Philadelphii zaručili postup do play-off, ztrácejí aktuálně svěřenci kouče Hakstola pět bodů. Play- off je pochopitelně ještě hodně daleko, ale tato ztráta už může být velmi nepříjemná a to hlavně psychicky. Nic zatím navíc nenasvědčuje tomu, že by měl přijít velký herní a výsledkový vzestup. V posledních deseti zápasech dokázali Letci vyhrát jen dvakrát. Před dvěma dny se Flyers představili v Carolině, kde zvítězili 3:2 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil Jakub Voráček, který tím utnul své dlouhé čekání na první trefu v sezóně a navíc byl i zvolen první hvězdou utkání. Jen tak dál.

LOS ANGELES KINGS
    Vstup do sezóny se moc nepodařil ani Králům, kteří čekali na první výhru až do pátého kola. Poté ale přišla parádní série šesti vyhraných zápasů v řadě, kterou dokázalo ukončit až Chicago. Ale ani poté nemuseli Kings rozhodně smutnit, jelikož z následujících šesti utkání vyhráli hned čtyři. Postupně se tak tým z Californie dostal až na páté místo Západní konference a v Pacifické divizi je dokonce první. Jako poslední poznal formu Los Angeles Edmonton, který sice na ledě LA dlouho vzdoroval, ale zápas rozsekl vítěznou brankou v čase 58:23 Nick Shore a všechny body zůstaly v Californii.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS
    Poslední vzájemné měření sil sahá téměř až rok dozadu. V prosinci 2014 se oba týmy utkaly na ledě LA. Zápas nenabídl mnoho branek a po hubeném vítězství 2:1 se radovali Letci.
    06.12.2014 LA Kings – Philadelphia Flyers 1:2 (45. Williams – 5. Giroux, 23. Simmonds)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
    Jakub Voráček (PHI) – 17 záp., 7 bodů, 1+6
    Radko Gudas (PHI) – 14 záp., 1 bod, 0+1
    Marián Gáborík (LAK) – 17 záp., 4 body, 2+2

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Gudas, Del Zotto – Schenn L., Schultz – Gostisbehere, Manning – Voráček, Giroux "C", Schenn B. – Simmonds "A", Couturier, Read – Gagner, Laughton, Leiter – VandeVelde, Bellemare, Raffl.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb – Martinez, Muzzin – McBain, Ehrhoff – Gáborík, Kopitar "A", Pearson – Toffoli, Carter "A", Lucic – Lewis, Shore, Brown "C" – Nolan, Andreoff, Clifford.

Rozhodčí: Rank, O’Halloran – McElman, Sharrers.

Mnoho z Vás si již jistě zvyklo, že málo kdy začínají zápasy NHL včas. A jak se zdá, tak dnešek nebude jiný. Ledová plocha ve Wells Fargo Center zatím stále ještě zeje prázdnotou.

Na ledě ještě proběhne úvodní ceremonie, po které by mělo utkání během pár minut začít.

Chybět pochopitelně nesmí ani minuta ticha za uctění obětí teroristického útoku v Paříži.

00:01

00:20
    Králové se usadili v útočném pásmu.

00:39
    Ke střele se ale nedostali a na druhou stranu míří Simmonds, který ale také Quicka nezaměstnal.

00:56
    Nahození od modré Quick bez problémů kryje.

01:03
    Gudas si připisuje první střelu dnešního večera. Quick ale měl čistý výhled a jeho pokus vyrazil.

01:17
    Na druhé straně Gáborík pálí z mezikruží nad pravý roh Masonovy brány.

01:45
    Mason raději přikryl nahození kapitána hostů Browna.

02:11
    V levém kruhu se dostal k přihrávce Forborta Brown, ale jeho střelu mezi betony si Mason pokryl.

02:46
    Domácí získali pásmo, ale k zakončení se nedostali.

03:22
    A máme tu první vyloučení zápasu. Na trestnou jde za podražení Doughty (LAK).

03:28
    Ránu Gostisbehera od modré Quick kryje.

03:41
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Philadelphia využívá přesilovku. Po přihrávce Girouxe se k další ráně od modré dostal obránce SHAYNE GOSTISBEHERE a dělovkou k tyči si připisuje svůj první gól v kariéře v NHL. Asistence: Claude Giroux, Jakub Voráček.
    Shayne GOSTISBEHERE - 1:0

05:20
    Los Angeles se zatím nedokáže dostat s pukem do pásma.

05:50
    To se teď povedlo Andreoffovi, ale jeho zadovka před bránu nenašla nikoho ze spoluhráčů.

06:02
    Nolan od modré prověřil pozornost Masona.

06:02
    A pozor, Nolan (LAK) si následně počínal nedovoleně a míří na trestnou lavici za hrubost.

06:34
    A od modré to opět zkouší Gostisbehere, tentokrát však míří vedle.

06:58
    Kings se osvobozují.

07:29
    Quick si našel střelu Gagnera od mantinelu a dokázal ji udržet.

07:50
    Kotouč je ve středním pásmu.

08:02
    Kings jsou v plném počtu.

08:35
    Laughton se vytočil s pukem zpoza brány, ale jeho střela na vzdálenější tyč letěla těsně vedle.

09:20
    Nepřesné nahození Pearsona končí až mezi diváky.

09:55
    Giroux jen nahazuje puk do pásma a domácí jdou střídat.

10:21
    Zakázané uvolnění Philadelphie a hra se stěhuje před Masona.

10:51
    Poslední minuty hry přinášejí mnoho nepřesností na obou stranách a minimum příležitostí.

11:18
    Ke střeleckému pokusu se odhodlal domácí Gagner, ale jeho pokus končí v ochranné síti.

11:33
    Clifford se tlačil s pukem před Masona, ale zakončit nedokázal.

12:20
    Hosté se dokázali usadit s pukem v pásmu, ale bez střeleckého vyjádření svého tlaku.

13:09
    Po špatné přihrávce Browna mohli jít domácí do brejku, ale ani jejich rozehrávka příliš nevyšla.

13:44
    Forbort během krátké chvíle střílel hned třikrát, ale k Masonovi se dostal až jeho poslední pokus, se kterým si poradil.

13:44
    Nick Schultz (PHI) si ale při bránění počínal nedovoleně a hosté si zahrají první přesilovku.

14:16
    Mason hokejkou vypíchl přihrávku směřující před bránu.

14:30
    Mason předvedl velmi pěkný zákrok lapačkou proti střele Toffoliho.

15:06
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak i hosté využívají přesilovku. JAMIE MCBAIN napřáhl od levého mantinelu a clonící hráči znemožnili Masonovi zasáhnout. Asistence: Alec Martinez, Tanner Pearson.
    Jamie MCBAIN - 1:1

15:53
    Sražená rozehrávka hostů končí na střídačce Flyers.

Následuje komerční přestávka.

16:16
    Nolanovu střelu na poslední chvíli zablokoval Gudas.

16:45
    Simmonds si tvrdým hitem zasloužil obdivné zahučení diváků ve Wells Fargo Center.

17:50
    Domácí se dostali do brejku dva na jednoho, které zakončil Raffl jen do betonu připraveného Quicka.

18:14
    Na druhé straně likviduje Mason střelu od modré.

18:34
    Další pokus McBaina sražen až do středního pásma.

19:02
    Zakázané uvolnění Kings.

19:25
    Voráček vybídl k zakončení Girouxe, jehož pokus dokázal Quick vyrazit.

20:00

První třetina dnešního utkání je za námi. Přesto, že jsme nebyli svědky velkého množství šancí, dočkali jsme se dvou vstřelených gólů. Branky dnes zatím padají jen v přesilovkách. Jako první se poprvé v NHL trefil obránce Flyers Shayne Gostisbehere, u jehož branky asistoval i Jakub Voráček. Za hosty srovnal taktéž v početí výhodě Jamie McBain. A jelikož Raffl svou velkou šanci nevyužil, je stav po prvních dvaceti minutách stav nerozhodný 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 02:10.

20:01

20:08
    Druhá třetina začíná icingem Flyers.

20:19
    Nepříjemná střela McNabba končí těsně vedle.

20:58
    Mason zasahuje proti střele Kopitara.

21:13
    Na druhé straně si na Quicka nepřišel Schenn.

21:37
    Muzzin (LAK) trefil hokejkou do obličeje Girouxe, za což si odsedí dvě minuty.

21:43
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

22:18
    Quick neměl se střelou Gagnera sebemenší problém.

22:26
    Voráček si nádherně vybruslil mezi kruhy, ale ze slibné pozice nedokázal Quicka překonat.

24:25
    Lewis se zjevil neobsazený před brankou, ale ani na dvakrát nedokázal Masona překonat.

25:01
    Martinez mířil od mantinelu těsně vedle a následný odražený puk Mason přikryl lapačkou.

25:43
    Icing Los Angeles.

25:53
    Po sražené

25:53
    Po sražené střele Manninga jeli hosté do brejku, ale Lucic pálil do Masona.

26:19
    Giroux (PHI) si odsedí menší trest za sekání.

26:25
    Flyers vyhráli buly a vyhazují kotouč do pásma Kings.

26:57
    Puk znovu míří až za bránu Quicka.

27:20
    Hostům se stále nedaří dostat se s pukem do útočného pásma.

28:19
    Domácí jsou v plném počtu, tahle přesilovka se Los Angeles vůbec nepovedla.

28:35
    Mason vyráží střelu od modré.

29:28
    Domácí dostali puk do brány, ale rozhodčí rozpažuje.

Sudí se jdou ještě poradit, tak si počkejme, jaký bude verdikt.

Voráčkova sražená střela se odrazila k Braydnu Schennovi, který nejprve dorážkou trefil tyč a následně dostal puk za záda Quicka bruslí. Ale kopl ho? Tohle rozhodnutí rozhodčím tedy nezávidím. Pochopitelně sudí se radí s videorozhodčím.

Branka není uznána, pokračuje se za stavu 1:1!

30:10
    Quick udržel ve výstroji střelu Girouxe.

31:13
    Raffl se dostal s pukem do dobré pozici, ale prováhal ideální moment k zakončení.

32:06
    Mason raději přikryl nahození Lewise od modré čáry.

32:10
    Nepříjemná střela Muzzina končí v Masonově lapačce.

32:46
    Sražené vyhození Leiera letí do ochranné sítě.

33:08
    McNabb si od modré na Masona nepřišel.

33:36
    Gáborík hledal před bránou Kopitara, který si ale nedokázal s jeho prudkou nabídkou poradit.

34:10
    Carter s Lucicem jeli dva na jednoho, ale Carter příliš dlouho čekal s přihrávkou a z akce nakonec nic nebylo.

34:34
    Pokus Browna z prostoru mezi kruhy byl sražen do rohu.

34:59
    Forbort (LAK) si přidžel Bellemareho a po právu míří na trestnou lavici.

35:26
    Quick zlikvidoval střelu Gostisbehera a poradil si i s následnou dorážkou Simmondse.

35:36
    Ofsajd Philadelphie.

35:58
    Gostisbehere od modré netrefil bránu a hosté se osvobozují.

36:50
    Střela Flanninga se odrazila přímo před bránu, kde dorážející Raffl trefil tyč.

37:18
    A je tu další vyloučení. Jen co se Forbort vrátil na led, tak ho střídá Clifford (LAK).

37:28
    Carter vystihl rozehrávku Girouxe a vyhazuje.

38:23
    Střelu Couturiera srazil Muzzin a opět vyhazuje.

39:18

39:33
    Shore prověřil pozornost Masona, který proti jeho střele zasáhl betonem.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Sice jsme se v ní dočkali jedné vstřelené branky, ale tu kvůli kopnutí nemohli rozhodčí uznat. Domácí mají sice v zápase menší převahu, ale tu zatím nejsou schopni gólově vyjádřit. Poslední třetina začne přibližně v 03:05.
    I mistr tesař....

Ne úplně vždy je posvícení :D

Posted by NHL.cz on 17. listopad 2015

40:01

40:30
    Luke Schenn vypálil od modré a Quick předvedl jistý zákok.

40:50
    Giroux našel před brankou Braydena Schenna a Quick musel vytáhnout velmi dobrý zákrok ramenem.

41:20
    Mason ukázal dobrou práci hokejkou a pod tlakem v pohodě rozehrál.

42:20
    Doughtyho střela byla sražena a k dorážce se již hosté nedostali.

43:21
    Martinez se po milimetrové přihrávce ocitl úplně sám mezi kruhy, ale nedokázal svou střelu usměrnit mezi tři tyče.

43:55
    Bellemare střelou z otočky netrefil bránu.

45:01
    Doughty se snažil natlačit s pukem před bránu, ale obránci Flyers byli důslední.

45:33
    Voráček od modré míjí bránu.

45:39
    Na druhé straně Gáborík v ofsajdu.

46:40
    Raffl byl v pásmu soupeře proti velké přesile a o puk přišel.

47:08
    Lucic od mantinelu netrefil bránu.

48:21
    Giroux hledal před bránou Voráčka, který se ale bohuel ke kotouči nedostal.

49:00
    Shore vystřelil a Mason jeho pokus vyrazil přímo před sebe, kde se hned dva hráči Kings snažili kotouč dorazit, ale ani jeden nebyl úspěšný.

50:18
    Toffoliho střela od mantinelu jen sotva mohla znamenat problém pro Masona.

50:40
    Del Zotto od modré trefil Quicka do betonu.

51:11
    Domácí se podruhé v zápase dostávají do vedení. Voráček našel mezi kruhy CLOUDA GIROUXE, který pohotovou střelou překonal bezmocného Quicka. Asistence: Jakub Voráček, Michael Del Zotto.
    Claude GIROUX - 2:1

52:10
    Lucic pálil z vrcholu kruhu nepřesně.

53:05
    Hosté zasypali Masona velkým množstvím střel, ale žádná z nich neznamenala větší nebezpečí.

54:10
    Quick vyrazil střelu Del Zoota od modré.

54:59
    Lewis střílel po přihrávce Shora těsně mimo.

55:30
    Hosté nyní mačkají Flyers v jejich pásmu, Martinez dvakrát pálil na Masona, ale ten zatím drží nejtěsnější možné vedení Philadelphie.

56:16
    Na druhé straně vytrhl Quicka z letargie Couturier.