Mönchengladbach – Wolfsburg 2:0 (kon.) | Hannover – Brémy 1:0 (kon.) | Hertha – Hamburger 3:0 (kon.)
Hoffenheim – Stuttgart 2:2 (kon.) | Ingolstadt – Frankfurt 2:0 (kon.)
Hannover 96
1:0 (0:0)
Werder Brémy
Sobota 03.10.2015, 15:30 • HDI-Arena. Hannover • Nemecká Bundesliga • 8. kolo

Zápas v Hannoveri sa skončil. Domáci dokázali zvíťaziť 1-0 po góle z 56. minúty, a pripisujú si veľmi dôležité 3 body. Druhý polčas priniesol niekoľko veľmi dobrých príležitostí, ale presadiť sa dokázal iba Sané, ktorý po rohovom kope hlavou poslal loptu do siete. Hlavný rozhodca v dnešnom zápase udelil 5 žltých kariet, z toho štyri na strane Hannoveru.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:23:52)

90+4

90+4
    Prebieha posledná minúta predĺženia. Brankár Zieler odkopáva od svojej brány, a hostia sú už bez šance na remízu.

90+3
    Rýchly protiútok domáceho tímu končí ofsajdom, a hostia tak smerujú do jednej z posledných akcií.

90+2
    Zieler vidí žltú kartu za nešportové správanie.

90+2
    Prebieha druhá minúta nadstaveného času. Hostia posielajú do 16ky Hannoveru jeden center za druhým, ale obrana domáceho tímu je spoľahlivá a všetko rieši s prehľadom.

90+1
    García zakončoval pred bránou Hannoveru, ale jeho pokus končí vedľa brány. Nasleduje odkop brankára Zielera.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hostia, ktorí smerujú pred 16ku Hannoveru.

89
    Gülselam vidí žltú kartu za faul na hráča Werderu Brémy.

87
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Schmiedebach, a nahradí ho Gülselam.

87
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Gálvez, a nahradí ho Lukimya.

86
    Werder Brémy znova neúspešný a Karaman mohol rozhodnúť. Rýchly protiútok však útočníkovi Hannoveru nevyšiel, a domáci budú zahrávať iba rohový kop.

85
    Po striedaní pokračujú hostia v tlaku. Domáci majú všetkých hráčov pred 16kou, a čakajú čo vymyslí súper.

84
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Kiyotake, a nahradí ho Felipe.

84
    Akcie sa striedajú na oboch stranách, ale všetky končia neúspešne. Domáci zlyhávajú v poslednej fáze, keď pokazia prihrávku, a hostia zas nedokážu prekonať skvelého Zielera.

83
    Po útočnom faule Hannoveru zahrávali hostia priamy kop na vlastnej polovici. Loptu však poslali do pokutového územia kde bol pripravený Zieler.

81
    Bartels mal veľkú príležitosť po tom, ako brankár Zieler vyrazil strelu Fritza z 20 metrov, a lopta sa odrazila priamo k hráčovi Werderu Brémy. Bartles ale z niekoľkých metrov namieril iba do stredu brány kde bol znova brankár Zieler.

80
    Zrážka hráčov v 16ke Hannoveru prináša prerušenie hry. Albornoz sa ťažko dvíha z trávnika, ale zdá sa že bude v poriadku.

79
    Z rohového kopu domáci nevyťažili vôbec nič, a rýchlo sa musia vrátiť na vlastnú polovicu.

78
    Rýchly protiútok domáceho tímu a strela Erdinca z 20 metrov mohli znamenať gól na 2-0. Skvelý Wiedwald však loptu bravúrne vyrazil na rohový kop.

77
    Werder Brémy je znova na útočnej polovici. Domáci sa v posledných minútach len bránia, a majú to naozaj dosť ťažké.

76
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska dochádza Sobiech, a nahradí ho Erdinc.

75
    Pizzaro sa takmer dostal k hlavičke v 16ke Hannoveru, ale brankár Zieler vybehol z brány, a loptu vyrazil do bezpečia.

74
    Z rohového kopu hostia nedokázali ohroziť bránu Hannoveru, a tak sa hra znova presunula do stredu ihriska.

73
    Obrovská príležitosť Werderu Brémy! Po centri do 16ky domáceho tímu hlavičkoval Eggestein, a brankár Zieler predviedol skvelý zákrok, ktorým loptu vyrazil na rohový kop.

72
    Prípadná výhra by bola pre domáci tím veľmi dôležitá, pretože tri body by určite pomohli Hannoveru odlepiť sa z dna tabuľky. Do konca zápasu ostáva ešte 20 minút, ale zatiaľ to vyzerá pre Hannover nádejne.

71
    Domáci podržali loptu na útočnej polovici iba niekoľko sekúnd, a do útoku idú znova hráči Werderu Brémy.

70
    Z rohového kopu sa žiadna príležitosť nezrodila, a ani strela Junuzovića z 20 metrov úspech nepriniesla. Lopta smerovala presne tam, kde bol postavený brankár Zieler.

69
    Hostia sa konečne dostali pred 16ku Hannoveru a vybojovali rohový kop.

68
    Lopta je na polovici domáceho tímu, ale všetko sa zatiaľ odohráva pri postrannej čiare ďaleko od brány Hannoveru.

67
    Faul Andreasona v strede ihriska a lopta pre Werder Brémy. Tak uvidíme, či hostia ešte dokážu vyrovnať na 1-1, alebo aj otočiť nepriaznivé skóre.

66
    Pri lopte sú hráči Hannoveru, ktorí sa na vlastnej polovici snažia podržať loptu a upokojiť situáciu.

65
    Po rohovom kope Werderu zakončoval hlavou García, ale jeho pokus končí vedľa domácej brány.

65
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Grillitsch, a nahradí ho Eggestein.

64
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť Hannoveru, a do útoku už idú hostia.

63
    Pekná akcia domáceho tímu. Sobiech s Karamanom sa dostali do 16ky Werderu, ale druhý menovaný nedokázal prekonať brankára Wiedwalda. Nasleduje rohový kop domáceho tímu.

62
    Lopta je v strede ihriska. Oba tímy sa ju snažia dostať na útočnú polovicu, ale zatiaľ márne.

61
    Kiyotake sa už postavil na nohy, a domáci budú na vlastnej polovici zahrávať priamy kop.

60
    Hostia zahrávali rohový kop, a po faule Bartelsa ostáva na trávniku otrasený Kiyotake.

59
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Garcia, a nahradí ho Pizarro.

58
    Hostia s loptou na polovici Hannoveru. Zatiaľ sa všetko odohráva príliš ďaleko od Zielera.

57
    Domáci sa trochu nečakane dostali do vedenia, a hostia teraz musia predviesť určite viac ako v doterajšom priebehu.

56
    Hannover dal gól! Domáci sa dostávajú do vedenia po góle, ktorý zaznamenal SALIF SANÉ. Po rohovom kope si v 16ke Werderu našiel Sané dosť miesta, a hlavou poslal loptu do siete.

55
    Po priamom kope Werderu predviedol Zieler veľmi dobrý zákrok, keď nebezpečnú strelu skvele vyrazil.

54
    Faul na Bartelsa a ďalší priamy kop Werderu Brémy. Tentokrát je to cca 25 metrov od domácej brány.

53
    Úvodné minúty druhého polčasu neprinášajú veľmi pekný futbal. Oba tímy sa len ťažko dostávajú do zakončenia, a väčšinu času trávia v strede ihriska.

52
    Po faule na Bartelsa zahrávali hostia priamy kop z cca 30 metrov, ale žiadnu šancu si nevytvorili. Domáci sa po niekoľkých sekundách oslobodili odkopom do stredu ihriska.

51
    Schulz vidí žltú kartu za faul na Bartelsa.

50
    Oba tímy o loptu bojujú v strede ihriska. Aj na začiatku druhého dejstva pokračuje podobný prejav hry oboch tímov.

49
    Útočný faul Fritza a lopta pre Hannover. Kapitánovi Werderu sa rozhodnutie rozhodcu nepáči, ale už s tým nič neurobí.

48
    Garcia vyskúšal strelu z 25 metrov, ale jeho pokus bol veľmi nepresný. Nasleduje odkop od brány Hannoveru 96.

47
    Do útoku zamierili aj domáci a Kiyotake spadol na hranici 16ky, ale hlavný rozhodca to ako faul neposúdil a hru nechal pokračovať ďalej.

46
    V Hannoveri sa začal druhý polčas dnešného zápasu. Loptu majú hráči Werderu, ktorí boli v prvom polčase lepším tímom, ale napriek tomu loptu do siete nedostali.

46

Prvý polčas v Hannoveri sa skončil. Počas 45 minút sme gól nevideli, a veľkých šancí tiež nebolo príliš veľa. Tú najväčšiu mal v 42. minúte Ujah, ale z tesnej blízkosti nedokázal dostať loptu do siete. Hra je pomerne vyrovnaná, s miernou prevahou Werderu Brémy. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Po akcii Werderu nasleduje odkop brankára Zielera.

44
    V závere zápasu je lopta na polovici Hannoveru. Hostia sa ešte pokúšajú niečo vymyslieť, a ísť do šatne s jednogólovým náskokom.

43
    Hostia ešte zahrávali priamy kop z cca 30 metrov, ale ten už nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány.

42
    Obrovská príležitosť hostí. Ujah z niekoľkých metrov hlavou neprekonal Zielera. Najväčšia príležitosť v doterajšom priebehu dnešného zápasu.

42
    Andreasen si neporadil proti niekoľkých obrancom Werderu, a lopta končí pri brankárovi Wiedwaldovi.

41
    Hra sa presunula do stredu ihriska. Hostia sa snažia niečo vymyslieť, ale cez obranný val Hannoveru sa dostávajú len veľmi ťažko.

40
    Po útočnom faule Hannoveru zahrávajú hráči Werderu Brémy priamy kop na vlastnej polovici.

39
    Ani tento priamy kop neohrozil bránu Werderu Brémy. Prvý polčas sa pomaly končí, a zatiaľ je to v Hannoveri bez gólového zásahu.

38
    Kiyotake neprihral presne na hranici 16ky Werderu, a akcia Hannoveru sa končí. Ujah však fauloval Karamana, a tak budú domáci zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

37
    Ani táto štandardka nepriniesla žiadnu príležitosť. Hostia sa bez väčších problémov ubránili, a skúsili aj rýchly protiútok. Ten im však nevyšiel, a tak nasleduje odkop od brány Hannoveru.

36
    Bartels vidí žltú kartu za faul na hráča Hannoveru pri postrannej čiare. Nasleduje priamy kop domáceho tímu.

36
    Hannover si rohový kop zopakoval dvakrát, ale ani jeden pokus nebol úspešný. Hostia loptu veľmi rýchlo dostali do bezpečia.

35
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 10 minút. Andreasen sa ocitol vo veľmi dobrej príležitosti, ale z uhla nedokázal prekonať brankára Wiedwalda. Nasleduje rohový kop domáceho tímu.

34
    Po priamom kope si Vestergaard počínal nedovolene proti brankárovi Zielerovi, a hostia sa musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

33
    Fritz bol faulovaný v strede ihriska, a hostia tak budú zahrávať priamy kop.

32
    Na opačnej strane sa nepresadili útočníci Werderu, a tak sa hra znova presunula do stredu ihriska.

31
    Domáci sa s loptou dostali na polovicu Werderu, ale tam o ňu veľmi rýchlo prišli. Zatiaľ sa v Hannoveri nehrá zápas mesiaca, ale pred nami je ešte viac ako polovica hracieho času.

30
    Na opačnej strane útočný faul Andreasena, a priamy kop pre Werder Brémy.

29
    Hostia si pýtajú po strele Bartelsa pokutový kop, pretože hráč Werderu loptu napálil do ruky jedného z obrancov domáceho tímu, ale ten mal ruku pri tele a tak sa pokutový kop nepíska.

27
    Hráčom Hannoveru sa nedarí dostávať do 16ky Werderu. Nakopávané lopty za obranu hostí končia neúspešne.

26
    Priamy kop z cca 25 metrov končí neúspešne. Andreasen loptu napálil iba do múru hráčov. Celá akcia Hannoveru končí odpískaním ofsajdu.

25
    Sané bol faulovaný pred 16kou Werderu, a domáci tak budú mať dobrú príležitosť na ohrozenie brány.

24
    Ujah sa dostával do dobrej príležitosti, a tesne pred hranicou 16ky Hannoveru si pýtal priamy kop po ruke Marcela, ale hlavný rozhodca to nevidel, a tak hra pokračovala ďalej.

23
    Grillitsch fauloval Albornoza v strede ihriska, a domáci budú zahrávali priamy kop. Ten však neskončil žiadnym ohrozením brány, a hra pokračovala v strednom pásme.

22
    Grillitsch skúsil strelu z 30 metrov, ale jeho pokus smeroval veľa pravej žrde domácej brány.

21
    Sané sa v 16ke Werderu nepresadil, a tak bude po priamom kope nasledovať odkop od brány Werderu Brémy.

20
    Sané vidí žltú kartu za faul na hráča Werderu Brémy.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu. Na prvý gól či vážnu šancu stále čakáme. Po faule Werderu budú domáci zahrávať priamy kop v strede ihriska.

19
    Celá akcia Werderu sa končí odkopom od brány Hannoveru, a po faule domáceho tímu ostáva v strede ihriska ležať jeden z hráčov Werderu Brémy.

18
    Ujah pálil z 20 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný. Hostia však naďalej ostávajú pred 16kou Hannoveru.

17
    Karaman skúsil strelu z 25 metrov, ale jeho pokus smerujúci do stredu brány nemohol prekvapiť brankára Werderu Brémy.

16
    Domáci získali aj rohový kop, ale Kiyotakeho center do 16ky Werderu nenarobil obrane hostí žiadne problémy. Po strele Andreasena a ľahkom zákroku Wiedwalda sa celá akcia domáceho tímu končí.

15
    Center Albornoza do 16ky Werderu nebol presný, ale domáci ostávajú na útočnej polovici.

14
    Hráči Werderu loptu veľmi rýchlo získali späť, a už sa snažia dostať pred pokutové územie domáceho tímu.

13
    Faul Fritza a priamy kop pre Hannover v strede ihriska.

12
    Akcia hostí končí ofsajdom, v ktorom sa ocitol Bartels. Loptu získavajú domáci, ktorí sú v doterajšom priebehu slabším tímom.

11
    Ani z rohového kopu sa žiadna šanca nezrodila, a do rýchleho protiútoku išli domáci. Lopta však bola príliš rýchla, a končí pri brankárovi Werderu Brémy.

11
    Po priamom kope si hostia vyskúšajú aj rohový kop. Domáci so všetkými hráčmi vo vlastnej 16ke.

10
    Gebre Selassie bol faulovaný na polovici Hannoveru, a hostia budú zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

9
    Hannover vymyslel veľmi dobrú akciu, ale centrovanú loptu do 16ky Werderu nestihol Andreasen, a lopta končí pri brankárovi Wiedwaldovi.

8
    Karaman sa s loptou dostal pred 16ku Werderu a pokúšal sa vystreliť, ale obrana hostí zapracovala veľmi dobre a nedovolila mu zakončiť.

7
    Po faule domáceho tímu zahrávali hostia priamy kop z cca 35 metrov, ale centrovanú loptu do pokutového územia chytil brankár Zieler.

6
    Lopta je v poslednej minúte častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche. Oba tímy o ňu bojujú v strede ihriska.

5
    Domáci sa zatiaľ nevedia dostať do tempa. Všetko sa odohráva na ich polovici, a úvodné minúty jasne patria hráčom Werderu Brémy.

4
    Ďalšia akcia hostí a zakončenie Bartelsa, ale brankár Hannoveru nemal žiadne problémy.

3
    Prvý rohový kop dnešného zápasu nepriniesol žiadnu príležitosť. V útoku sú stále hráči Werderu, ktorí začali dnešný zápas aktívnejšie.

2
    Prvá akcia hostí prináša šancu Grillitscha, ale útočník Werderu si loptu v 16ke Hannoveru nespracoval, a lopta smeruje na rohový kop.

1
    Zápas v Hannoveri sa začal. Domáci dnes nastúpili v červených dresoch, a hostia z Brém v bielych. V úvode sú pri lopte hráči Werderu, ktorí sa na vlastnej polovici snažia založiť prvú akciu.

1

Hannover 96: Zieler – Sorg, Marcelo, Schulz (C), Albornoz – Schmiedebach, Sané – Andreasen, Kijotake, Karaman – Sobiech.

Náhradníci: Tschauner – Saint-Maximin, Anton, Gülselam, Erdinç, Felipe, Klaus.

Werder Brémy: Wiedwald – Gebre Selassie, Gálvez, Vestergaard, Santiago García – Grillitsch, Fritz (C), U. Garcia – Junuzović – Bartels, Ujah.

Náhradníci: Zetterer – Eggestein, Fröde, Öztunali, Lukimya-Mulongoti, Sternberg, C. Pizarro.

Rozhodca: Peter Sippel-Ch.Leicher, M.Schüller.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Hannoverom 96 a Werderom Brémy.

Hannover 96

Hannover prežíva veľmi zlý začiatok sezóny. Po siedmych kolách je s 2 bodmi na poslednom mieste v tabuľke, a ak rýchlo nezačne zbierať body, bude v závere sezóny bojovať o udržanie v najvyššej nemeckej súťaži. V prvom zápase dokázal remizovať s Darmstadtom 2-2, no potom prišla dlhá séria prehier s Leverkusenom, Mainzom, Dortmundom, Augsburgom a Stuttgartom, ktorú prelomil až v poslednom kole, keď si pripísal druhý bod za remízu s Wolfsburgom 1-1.

Do Hannoveru zavíta Werder Brémy, ktorému sa darí trochu viac. V doterajšom priebehu sezóny nazbieral 7 bodov, a v tabuľke je na 13. mieste. Úvodný zápas sezóny Werderu nevyšiel, kedže so Schalke 04 prehral 0-3. Potom prišla remíza s Herthou BSC a výhry s Borussiou Mönchengladbach a Hoffenheimom. Od piateho kola sa však tímu z prístavného mesta na severozápade Nemecka nedarí, čo dokazujú prehry s Ingolstadtom, Darmstadtom a v poslednom kole s Bayerom Leverkusen.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne HDI-Arena v Hannoveri, ktorý má kapacitu 49 000 divákov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.