Lazio – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Rosenborg – Dnipropetrovsk 0:1 (kon.) | Besiktas – Lisabon 1:1 (kon.)
Lok. Moskva – Skenderbeu 2:0 (kon.) | Belenenses – Fiorentina 0:4 (kon.) | Bazilej – Lech Poznań 2:0 (kon.)
Karabach – Anderlecht 1:0 (kon.) | Monaco – Tottenham 1:1 (kon.) | Sparta Praha – APOEL 2:0 (kon.)
Schalke – Asteras 4:0 (kon.) | Augsburg – Partizan 1:3 (kon.) | Alkmaar – Bilbao 2:1 (kon.)
Celtic – Fenerbahce 2:2 (kon.) | Molde – Amsterdam 1:1 (kon.) | Kazaň – Bordeaux 0:0 (kon.)
Liverpool – Sion 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Qäbälä 2:1 (kon.) | Solún – Dortmund 1:1 (kon.)
Brugge – Midtjylland 1:3 (kon.) | Légia Varšava – Neapol 0:2 (kon.) | Minsk – Rapid Viedeň 0:1 (kon.)
Villarreal – Plzeň 1:0 (kon.) | Marseille – Liberec 0:1 (kon.) | Braga – Groningen 1:0 (kon.)
Lazio Rím
3:2 (1:1)
AS Saint-Étienne
Štvrtok 01.10.2015, 19:00 • Stadio Olimpico (Rím) • Európska liga • Skupina G

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Európskej ligy medzi Laziom Rím a AS Saint-Étienne.

Lazio Rím

Klub z hlavného mesta Talianska sa do Európskej ligy dostal po vypadnutí z posledného predkola Ligy majstrov, keď nestačil na Bayer Leverkusen. V prvom zápase skupiny G cestoval do Dnepropetrovska, ale po nevydarenom závere zápasu si z Ukrajiny priviezol iba bod za remízu 1-1. V talianskej Serii A si Lazio počína pomerne dobre, a po 6 kolách je na piatom mieste. V poslednom zápase zvíťazili hráči Lazia vo Verone 2-1, a tak sa na zápas Európskej ligy môžu pripravovať s dobrou náladou.

Do Ríma dnes pricestuje Saint-Étienne, ktorý sa do Európskej ligy prepracoval po zvládnutom predkole s moldavským Milsami Orhei. V prvom zápase skupiny G narazil na Rosenborg BK, s ktorým remizoval 2-2. Rosenborg vyhrával vo Francúzsku 2-1, ale v 87. minúte zariadil remízu z penalty Nolan Roux. V domácej lige sa Saint-Étienne darí veľmi dobre, kedže po 8 zápasoch má na konte 16 bodov, a v tabuľke je na druhom mieste za vedúcim Paris Saint-Germain. Francúzsky tím trápi niekoľko zranení. Proti Laziu nenastúpi obranca Florentin Pogba a stredopoliar Jérémy Clément, ktorí sa zranili v nedeľňajšom zápase proti Nice.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Stadio Olimpico v Ríme, ktorý má kapacitu 73 261 divákov.

Lazio Rím: Berisha – Basta, Maurício, Hoedt, Radu – Biglia (C), Onazi – Anderson, Milinković-Savić, Beldé – S. Mauri.

Náhradníci: Marchetti – Gentiletti, Konko, R. Morrison, Cataldi, Matri, Kishna.

AS Saint-Étienne: Ruffier – F. Clerc, Bayal Sall, Perrin (C), Polomat – Corgnet, Pajot, Lemoine – Hamouma, Berić, Roux.

Náhradníci: Moulin – Malcuit, Eysseric, Diomandé, Bahebeck, Maupay, Monnet-Paquet.

Rozhodca: Halis Özkahya- K.Yilmaz, E.Kan (Turecko).

1

1
    Zápas v Ríme sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných modro-bielych dresoch, a hostia z Francúzska v zelených. Úvodný výkop mali hostia, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

2
    Prvá akcia Saint-Étienne nevyšla, ale hostia sa veľmi rýchlo znova dostali k lopte a idú dopredu.

3
    Ani druhá akcia nepriniesla ohrozenie domácej brány. Po akcii Saint-Étienne nasleduje iba odkop od brány Lazia.

4
    Aj domáci sa pokúšajú založiť prvú útočnú akciu, ale v úvodných minútach sa hrá prevažne v strede ihriska.

5
    Faul hostí v strede ihriska a priamy kop pre Lazio. Do tejto chvíle sú obaja brankári bez práce, pretože oba tímy bojujú o loptu v strede ihriska.

6
    Akciu Lazia zastavil útočný faul kapitána Bigliu. Loptu získavajú hostia.

6
    AS Saint-Étienne dáva gól! Hostia sa už po 6 minútach dostávajú do vedenia. Po rohovom kope dáva MUSTAPHA SALL prvý gól dnešného zápasu.
    6. Moustapha Bayal Sall - 0:1

8
    Obrovská príležitosť domáceho tímu. Hoedt hlavičkoval z niekoľkých metrov, ale brankár Ruffier loptu zastavil priamo na bránkovej čiare.

9
    Pri lopte sú hráči Saint-Étienne, ktorí sa pokúšajú dostať pred 16ku Lazia.

10
    Máme za sebou prvých 10 minút dnešného zápasu. Videli sme jeden gól, ktorý zaznamenal Sall a jednu obrovskú príležitosť Lazia, ktorú mal Hoedt. Pri lopte sú znova hráči Saint-Étienne, ktorí sú v úvode zápasu aktívnejší ako Lazio.

11
    Hostia sa snažili pretlačiť pred bránu Lazia, ale brankár Berisha situáciu vyriešil a loptu už má vo svojich rukaviciach.

12
    Pri lopte sú hráči Lazia, ktorí sa však cez dobrú obranu Saint-Étienne presadzujú len veľmi ťažko.

13
    Sall fauloval v strede ihriska, a domáci budú zahrávať priamy kop.

14
    Hostia sa dostali pred pokutové územie Lazia, a vybojovali rohový kop. Je to druhý rohový kop pre Saint-Étienne.

15
    Po tomto rohovom kope prišla ďalšia veľká príležitosť Saint-Étienne, keď po zakončení hostí odhlavičkoval loptu takmer z bránkovej čiary Mauri.

16
    Posledná minúta prináša množstvo súbojov v strede ihriska a outových vhadzovaní Lazia Rím.

17
    Dobrá akcia Saint-Étienne na konci ktorej bol útočný faul na brankára Berishu.

18
    Clerc pálil z 30 metrov, ale jeho pokus bol veľmi nepresný. Nasleduje odkop od domácej brány.

19
    Domáci sa nevedia dostať do zápasu. Hostia ich výborne zastavujú už v strede ihriska, a tak sa k 16ke Saint-Étienne dostávajú len zriedkavo.

20
    Roux si nerozumel so spoluhráčmi, a akcia Saint-Étienne tak končí iba odkopom od brány Lazia.

21
    Domáci zahrávali prvý rohový kop v dnešnom zápase, a po zásahu Pajota si ho zopakujú z opačnej strany.

21
    Druhý rohový kop Lazia nepriniesol žiadnu príležitosť, pretože v 16ke Saint-Étienne si nedovolene počínal Savić.

22
    Lazio dalo gól! Je vyrovnané! Po peknej akcii keď po pravej strane loptu potiahol Anderson sa v 16ke Saint-Étienne dostal k strele OGENYI ONAZI, ktorý loptu poslal k pravej žrdi.
    22. Ogenyi ONAZI - 1:1

23
    Pri lopte sú znova hráči Lazia, ktorí sa postupne dostali do zápasu a už predvádzajú hru, ktorá sa od nich čaká.

24
    Útočná akcia Lazia sa končí ofsajdom, v ktorom sa ocitol Keita. Domáci sa oveľa častejšie dostávajú na útočnú polovicu, a hostia sa musia sústrediť na bránenie.

25
    Corgnet bol fauloval v strede ihriska, a hostia budú zahrávať priamy kop.

25
    Onazi vidí žltú kartu za faul na Corgneta.

26
    Hostia si po priamom kope nevypracovali žiadnu príležitosť, a do útoku už idú domáci.

27
    Domáci na vlastnej polovici rozohrávajú novú útočnú akciu. Hostia sa snažia vysoko napádať, ale zatiaľ to neprináša žiadne získané lopty.

28
    Ofsajd v ktorom sa ocitol Mauri, a loptu získavajú hráči Saint-Étienne.

29
    Keita skvele potiahol loptu a prihrával Maurimu do 16ky Saint-Étienne, ale obrana hostí loptu zblokovala a tak sa domáci nedostali do zakončenia.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Loptu majú domáci, ktorí sa znova snažia dostať do pokutového územia Saint-Étienne.

31
    Basta fauloval v strede ihriska, a loptu získavajú hostia. Brankári majú v posledných minútach veľmi málo práce.

32
    Hráči Lazia často zapájajú do svojej rozohrávky aj brankára Berishu, ktorý sa aspoň takto môže zapojiť do hry. Hostia sa v posledných 15 minút dostávajú k lopte minimálne, a zväčša ju strácajú už v strede ihriska.

33
    Mauricio bol pri hlavičkovom súboji zranený, a musí byť ošetrovaný po tom ako mu začala tiecť krv z nosa.

33
    Dosť nečakané rozhodnutie teraz predviedol turecký hlavný rozhodca, ktorý dal Berićovi červenú kartu po hlavičkovom súboji s Mauriciom.

34
    Mauricio bude zrejme v poriadku, ale ešte stále je za postrannou čiarou. Hra pomaly pokračuje ďalej.

35
    Domáci znova zamierili do útoku a vybojovali si rohový kop. Na rohové kopy je to 3-2 pre Lazio.

36
    Z tohto rohového kopu sa žiadna príležitosť nezrodila, a brankár Ruffier loptu posiela svojim spoluhráčom na útočnú polovicu.

37
    Po faule Hoedta zahrávali hostia priamy kop z cca 30 metrov,ale žiadna príležitosť z toho nebola. Hlavný rozhodca po faule v 16ke celú záležitosť ukončil ešte pred zakončením hráčov Saint-Etienne.

38
    Pri lopte sú znova domáci, ktorí majú po vylúčení Berića veľkú výhodu. Uvidíme, či sa im podarí využiť ju.

39
    Domáci brankár Berisha nemá v posledných minútach žiadnu prácu, pretože hostia sa už nedostávajú do žiadnych príležitostí. Domáci kontrolujú hru, ale smerom dopredu toho tiež nepredviedli veľmi veľa.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 5 minút. Loptu majú hráči Saint-Étienne, ktorí sa snažia založiť novú akciu.

41
    Veľmi dobrá akcia hostí, po ktorej musel zasahovať brankár Berisha. Domáci zlyhali v obrane, a Roux mohol dať druhý gól.

42
    Domáci sa po útočnom faule v 16ke Saint-Étienne musia vrátiť na vlastnú polovicu.

43
    Hoedt fauloval pri postrannej čiare, a hostia tak budú zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

44
    Po nevydarenej akcii hostí išiel Keita do rýchleho protiútoku,ale pred 16kou Saint-Étienne o loptu prišiel, a domáci tak ani len nevystrelili na bránu.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú hostia, ktorí sa ešte pokúsia o jednu z posledných akcií.

45+1
    V prvom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

45+1
    Prvá nadstavená minúta neprináša žiadne zaujímavé momenty. Domáci obliehajú pokutové územie Saint-Étienne ale zatiaľ bez zakončenia.

45+2
    Druhá minúta nadstavenia je podobná ako tá prvá. Domáci konečne vystrelili na bránu, ale brankár Ruffier nemal žiadne problémy. Domáci ešte skúšajú poslednýkrát vystreliť.

45+2
    Mauri sa po skvelom centri do 16ky Saint-Étienne dostal do obrovskej príležitosti, ale z niekoľkých metrov prestrelil bránu.

45+2

Prvý polčas v Ríme sa skončil. V prvých 45 minútach sme videli dva góly a jedno vylúčenie. Skóre zápasu otvoril Sall už v 6. minúte, ale v 22. minúte vyrovnal Onazi a hra sa vyrovnala. Lazio hrá od 33. minúty presilovku, keď hlavný rozhodca poslal Berića predčasne do šatne. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Ríme sa začal druhý polčas zápasu medzi Laziom Rím a AS Saint-Étienne. Úvodný výkop druhého polčasu patril domácim.

46
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Maurício, ktorý má zlomený nos a nahradí ho Gentiletti.

47
    Úvod druhého polčasu prináša množstvo súbojov a faulov v strede ihriska.

48
    Akcia Lazia sa skončila na hranici 16ky, ale po faule Salla budú domáci zahráva priamy kop z cca 30 metrov.

48
    Sall vidí žltú kartu za faul na Savića.

48
    Lazio dalo gól! Domáci po priamom kope otáčajú skóre zápasu. Do 16ky Saint-Étienne priletela dobrá lopta, ktorú brankár hostí nedokázal chytiť, a odrazenú loptu poslal WESLEY HOEDT do siete.
    48. Wesley HOEDT - 2:1

50
    Takmer prázdny štadión v Ríme má dôvod na radosť. Hráči Lazia dokázali otočiť nepriaznivé skóre a sú na dobrej ceste vyhrať tento zápas. Do konca je však ešte množstvo času, a oslabení hostia ešte môžu niečo vymyslieť.

51
    Po faule Lazia v strede ihriska budú hostia zahrávať priamy kop. Hráči už smerujú do 16ky Lazia.

52
    Hostia si nedokázali vypracovať žiadnu príležitosť, a domáci už na vlastnej polovici rozohrávajú novú útočnú akciu.

53
    Ofsajd Lazia a lopta pre Saint-Étienne. Po druhom góle by domáci radi pridali aj tretí, ale hostia rozhodne nepôsobia odovzdaným dojmom a ešte určite zabojujú o remízu.

54
    Corgnet skúsil strelu z 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu. Nasleduje odkop od brány Lazia.

55
    Domáci kontrolujú hru a hráčov Saint-Étienne do ničoho nepúšťajú. Držia loptu v strede ihriska, a vyčkávajú na vhodnú príležitosť zaútočiť.

56
    Corgnet posielal center do 16ky Lazia, ale loptu má pod kontrolou brankár Berisha.

57
    Dobrá prihrávka do 16ky Saint-Étienne Maurimu, ale hráč Lazia loptu nestihol v dobrej zóne a následne už nechcel strieľať z veľkého uhla.

58
    Keita si prebral prihrávku v ofsajde, a tak sa musia hráči Lazia stiahnuť na vlastnú polovicu.

59
    Corgnet fauloval Bigliu, a domáci získavajú priamy kop na vlastnej polovici. Druhý polčas je v réžii Lazia, ktoré klubu z Francúzska nedovolí takmer nič. Samozrejme, domáci majú o jedného hráča viac a to sa musí prejaviť.

60
    Do konca zápasu ostáva ešte pol hodina hry. Hostia sa snažia dostať pred 16ku Lazia, ale zatiaľ sa im to vôbec nedarí a o loptu prichádzajú príliš skoro.

61
    Keita sa ocitol vo veľkej príležitosti, ale tak ako v predchádzajúcich prípadoch aj teraz sa jednalo o postavenie mimo hry. 7-2 to je štatistika ofsajdov v doterajšom priebehu zápasu.

63
    Corgnet pokazil akciu Saint-Étienne, keď pred bránu Lazia poslal nepresnú prihrávku, a zmaril tak ojedinelú príležitosť hostí.

63
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Corgnet, a nahradí ho Diomandé.

64
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Hamouma, a nahradí ho Bahebeck.

64
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Mauri, a nahradí ho Matri.

65
    Po troch striedaniach pokračuje hra na polovici Sain-Étienne, kde sa domáci snažia dostať bližšie k bráne. Zatiaľ sú iba pri postrannej čiare.

67
    Domáci sú stále na polovici Saint-Étienne ale bez ohrozenia brány. Hostia ich veľmi dobre vytláčajú z nebezpečných pozícií.

71
    Bahebeck sa dostal do 16ky Lazia a nebezpečne vystrelil. Našťastie pre domácich bol Berisha na svojom mieste a skvele zasiahol.

72
    Onazi skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu.

73
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov. Hosťom už neostáva veľa času na vyrovnanie.

74
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Onazi, a nahradí ho Cataldi.

74
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Roux, a nahradí ho Monnet-Paquet.

75
    Oba tímy už vyčerpali všetky striedania, a dnešný zápas sa dohrá s hráčmi, ktorí sú momentálne na hracej ploche. Uvidíme, či hostia ešte dokážu niečo vymyslieť na zatiaľ spoľahlivú obranu Lazia.

77
    Sall vidí po faule na Andersona druhú žltú kartu, a hostia budú dnešný zápas dohrávať s 9 hráčmi.

77
    Sall fauloval Andersona v strede ihriska keď už hráč Lazia prenikal na polovicu Saint-Étienne. Toto bude zrejme koniec akýchkoľvek nádejí francúzskeho tímu.

78
    Lopta je v strede ihriska, a domáci sa nikam neponáhľajú. Do konca zápasu ostáva ešte 12 minút, ale hostia majú iba 9 hráčov, a tak sa do záverečného tlaku dostanú len ťažko.

79
    Anderson skúsil strelu z 20 metrov, ale lopta smerovala niekoľko metrov nad bránu.

80
    Čaká nás posledných 10 minút zápasu v Ríme. Saint-Étienne sa dostali do 16ky Lazia, ale bol to krátky výlet bez ohrozenia brány.

80
    Lazio dalo gól! Je definitívne rozhodnuté! Kapitán Lazia LUCAS BIGLIA dáva tretí gól domáceho tímu a rozhoduje dnešný zápas.
    80. Lucas BIGLIA - 3:1

82
    Domáci znova s loptou na kopačkách, na vlastnej polovici rozohrávajú novú útočnú akciu.

83
    Faul hostí v strede ihriska a priamy kop pre Lazio.

84
    Keita sa takmer ocitol v dobrej príležitosti, ale brankár Ruffier bol rýchlejší a loptu mu ukradol.

84
    AS Saint-Étienne dáva gól! Hostia znižujú nádherným gólom MONNETA-PAQUETA, ktorý krásnym lobom prekonal brankára Berishu.
    84. Kévin MONNET-PAQUET - 3:2

86
    Hostia sa znova dostávajú pred 16ku Lazia a vybojovali si rohový kop.

87
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť,ale z následnej akcie Pajot mieril hlavou tesne vedľa ľavej žrde domácej brány.

88
    Domáci s loptou na vlastnej polovici. Hostia sa aj s 9 hráčmi dokážu dostať pred 16ku Lazia a robiť domácim problémy.

89
    Po priamom kope Saint-Étienne zasahoval brankár Berisha, ktorý si po loptu vybehol až na hranicu 16ky.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Domáci majú loptu pod kontrolou, a držia ju ďaleko od svojej brány.

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90+1
    Obrovská príležitosť pre Matriho, ktorý z niekoľkých metrov nedokázal prekonať brankára Saint-Étienne. Anderson poslal Matrimu skvelú prihrávku, ale brankár Ruffier si pripásal super zákrok.

90+2
    Druhá minúta nadstaveného času neprináša nič zaujímavé. Domáci sú na útočnej polovici, a snažia sa tam zostať čo najdlhšie.

90+3
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. Loptu majú hráči Lazia, ktorí ju držia v strede ihriska.

90+3
    Basta pálil z 30 metrov, a brankár Saint-Étienne loptu posiela na rohový kop.

90+3

Zápas v Ríme sa skončil. Domáci zváťazili nad Saint-Étienne 3-2 po skvelom druhom polčase. Na 2-1 upravil v 48. minúte Hoedt, a tretí gól Lazia pridal v 80. minúte Biglia. Hostia ešte dokázali znížiť krásnym gólom Monneta-Paqueta,ale na remízu už zrejme nemali síl. V druhom polčase vylúčil hlavný rozhodca ďalšieho hráča Saint-Étienne. Tentokrát išiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte Sall.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (20:53:44)

Patrik Saloky

Góly: 22. Onazi, 48. Hoedt, 80. Biglia – 6. Bayal Sall, 84. Monnet-Paquet

Karty:   25. Onazi (LAZ) – 48. Bayal Sall (SET)   77. Bayal Sall (SET)   33. Berić (SET)

Lazio Rím: Berisha – Basta, Maurício (46. Gentiletti), Hoedt, Radu – Biglia (C), Onazi (74. Cataldi) – Anderson, Milinković-Savić, Beldé – S. Mauri (64. Matri).

AS Saint-Étienne: Ruffier – F. Clerc, Bayal Sall, Perrin (C), Polomat – Corgnet (63. Diomandé), Pajot, Lemoine – Hamouma (64. Bahebeck), Berić, Roux (74. Monnet-Paquet).

Rozhodca: Halis Özkahya- K.Yilmaz, E.Kan (Turecko)