Bayern – Wolfsburg 5:1 (kon.) | Hertha – Kolín nad Rýnom 2:0 (kon.) | Ingolstadt – Hamburger 0:1 (kon.)
Darmstadt – Brémy 2:1 (kon.)
Hertha BSC
2:0 (1:0)
1. FC Kolín nad Rýnom
Utorok 22.09.2015, 20:00 • Olympiastadion (Berlín) • Nemecká Bundesliga • 6. kolo

Zápas v Berlíne sa skončil. Domáci zvíťazili po góloch z 43. a 94. minúty 2-0 a pripísali si cenné body do tabuľky nemeckej Bundesligy. Druhý polčas bol vyrovnaný, domáci však mali niekoľko veľkých príležitostí, a v úplnom záver potvrdil Ibišević svojim druhým gólom víťazstvo Herthy BSC. Hlavný rozhodca udelil v dnešnom zápase dve žlté karty, po jednej na oboch stranách.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (21:55:53)

90+4
    90+4. Vedad IBIŠEVIĆ - 2:0

90+4
    Hertha dala gól! Rýchly protiútok domáceho tímu, a druhý gól Herthy. VEDAD IBIŠEVIĆ nedal brankárovi Hornovi šancu, a jemnou strelou potvrdzuje víťazstvo domáceho tímu.

90+4
    Prebieha posledná minúta predĺženia. Loptu majú hostia, ktorí sa na útočnej polovici snažia dostať do zakončenia.

90+3
    Van den Bergh v obrovskej príležitosti a skvelý zákrok Horna. Van den Bergh skúsil strelu z vnútra 16ky, ale brankár hostí sa stihol rýchlo presunúť a vyraziť nebezpečnú strelu.

90+3
    Domáci predvádzajú klasické metódy zdržiavania, a niektorí majú kŕče. Sekundy ubiehajú, a domáci zahrávajú priamy kop v strede ihriska.

90+2
    Obrana Herthy v spolupráci s brankárom Jarsteinom rieši všetky nebezpečné situácie, a domáci tak smerujú za cennými 3 bodmi.

90+1
    Sørensen hlavičkoval v 16ke Herthy, a brankár Jarstein vytiahol ďalší pekný zákrok.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Haraguči, a nahradí ho Cigerci.

89
    Modeste hlavičkou z 10 metrov vystrašil domáce publikum, ale brankár Jarstein situáciu vyriešil istým zákrokom a loptu skryl do svojich rukavíc.

88
    Ďalšia akcia hostí a center do 16ky, ale znova iba k hráčom v modro-bielych dresoch.

87
    1. FC Köln vybojoval rohový kop, ale lopta skončila iba pri hráčoch v modro-bielych dresoch, ktorí ju poslali do bezpečia.

86
    Domáci už loptu získali, a poslali ju do stredu ihriska. Blíži sa úplný záver zápasu, a hostia stále nedokážu vyvinúť väčší tlak na Herthu.

85
    Zoller posielal dobrú prihrávku do 16ky Herthy, ale tá len preletela nebezpečnú zónu a skončila mimo hracej plochy.

84
    Záver zápasu neprináša žiadne zaujímavé momenty. Loptu majú prevažne domáci, ktorí ju držia v strede ihriska.

83
    Po faule v strede ihriska zahrávali domáci priamy kop. Ten síce nepriniesol žiadnu príležitosť, ale Hertha zbiera cenné sekundy na útočnej polovici.

82
    1. FC Köln v závere zápasu nevytvára žiadny tlak na domáci tím, a asi len ťažko dokáže vyrovnať. Domáci smerujú za 3 bodmi, a určite potešia zaplnený olympijský štadión.

81
    V posledných sekundách sa hrá iba medzi 16kami. Domácim to samozrejme vyhovuje, a hostia by to radi zmenili, ale nevedia sa presadiť cez dobrú obranu Herthy.

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva už iba 10 minút. Loptu majú hráči Herthy, ktorí sa ju snažia držať ďaleko od svojej brány.

79
    Hostia s loptou na kopačkách smerujú do útoku. Domáci sa len sťahujú pred vlastnú 16ku, a hostí pri rozohrávke nenapádajú.

78
    Rýchla akcia Herthy skončila ešte pred pokutovým územím Kölnu, a ani snaha na opačnej strane nepriniesla vytúžený výsledok v podobe gólu.

77
    Domáci to teraz v obrane neurobili najlepšie, a prihrávka brankárovi bola takmer ponúknutou šancou na vyrovnanie. Našťastie pre domácich stihol Jarstein včas vybehnúť, a chytiť loptu do svojich rukavíc pred Hosinerom.

76
    Po priamom kope si Baumjohann pýtal faul pred 16kou Kölnu, ale hlavný rozhodca už ďalší priamy kop nezapískal.

75
    Oba tímy vyčerpali striedania veľmi skoro. Domáci majú k dispozícii ešte jednu zmenu, a tú si zrejme šetria na záver. Pri lopte sú teraz práve hráči Herthy, ktorý si vypýtali ďalší faul a priamy kop z cca 40 metrov.

74
    Po faule Hosinera zahrávali domáci priamy kop z veľkej vzdialenosti, ale zo štandardnej situácie nedokázali nič vyťažiť a loptu už majú hráči 1. FC Köln.

73
    Hosiner vidí žltú kartu za faul na Lustenbergera.
    73.

73
    Darida skúsil strelu z 20 metrov, a Horn musel vytiahnuť skvelý zákrok. Nasleduje rohový kop Herthy.

72
    Po rohovom kope končí ľahký center v rukaviciach brankára Horna.

71
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Kalou, a nahradí ho Baumjohann.

71
    Táto akcia Herthy už bola lepšia, a zblokovaná strela Haraguchiho letela tesne vedľa brány.

70
    Domáci získali loptu a snažili sa prejsť do rýchleho protiútoku, ale hráči Kölnu sa veľmi rýchlo vrátili, a zastavili útočnú snahu Herthy.

69
    Hostia s loptou na kopačkách smerujú pred bránu Herthy. Domáci vyčkávajú pred vlastnou 16kou.

67
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Bittencourt, a nahradí ho Hosiner.

66
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Stocker, a nahradí ho Van den Bergh.

65
    Pri lopte sú hráči Kölnu, ktorí sa však zatiaľ nevedia dostať do zakončenia, ktoré by bolo nebezpečné pre Herthu BSC.

64
    Po striedaní pokračuje hra ďalej. Vogt bol naložený na nosidlá, a už smeruje do šatní.

64
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza zranený Vogt, a nahradí ho Gerhardt.

63
    Vogt je po súboji s Daridom úplne otrasený, a lavička Kölnu sa už chystá na striedanie.

62
    Vogt ostáva po hlavičkovom súboji ležať na trávniku, a už sú pri ňom aj lekári.

61
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Olkowski, a nahradí ho Zoller.

61
    Na opačnej strane rýchly protiútok Kölnu a zároveň ofsajd, takže loptu majú domáci.

60
    Do konca zápasu ostáva ešte pol hodiny hry. Po priamom kope sa domáci snažili presadiť v 16ke Kölnu, ale obrancovia hostí ich k ničomu nepustili.

59
    Kalou bol faulovaný pri hlavičkovom súboji, a domáci budú zahrávať priamy kop z cca 40 metrov.

58
    Haraguchi skúsil strelu z poza 16ky, ale brankár Horn bol na svojom mieste a jeho pokus bez väčších problémov zlikvidoval.

57
    Aktívny Ibišević sa snažil predrať cez dvoch obrancov hostí, ale jeho snaha neskončila ani strelou na bránu, ani získaným faulom.
    56.

56
    Po Ibiševićovej prihrávke do 16ky hostí zahodil Stocker obrovskú príležitosť, keď loptu z niekoľkých metrov poslal vysoko nad bránu.

55
    Bittencourt nespracoval ťažkú prihrávku, a loptu získavajú na vlastnej polovici hráči Herthy.
    54.

54
    Hráči Herthy majú v druhom polčase veľké príležitosti, ale zatiaľ ich nedokázali využiť. Hostia naopak často držia loptu, ale smerom dopredu je to veľmi slabé.

53
    Kalou dostal dobrú prihrávku do 16ky Kölnu, ale jeho strela tesne minula ľavú žrď.

52
    Hráči Kölnu majú loptu pod kontrolou, ale cez stred ihriska prechádzajú len s veľkými problémami. Osako sa navyše previnil útočným faulom, a loptu budú mať domáci.

51
    Hra sa znova presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov.
    50.

50
    Ibišević sa dostal do veľkej príležitosti, keď bol po dobrej prihrávke sám pred brankárom hostí. Nedokázal ho však obstreliť, a zaznamenať tak druhý gól Herthy.

49
    Až teraz sa domácim podarilo získať loptu, ale v 16ke si Kalou nedokázal poradiť a jeho prízemná strela bola zblokovaná.

48
    Úvod druhého polčasu je dosť ospalý. Hostia s loptou na kopačkách ostávajú na vlastnej polovici, a domáci zas vyčkávajú na svojej.

47
    Hráči Kölnu si po dlhej rozohrávke nevypracovali žiadnu šancu a loptu prakticky zadarmo odovzdali súperovi. Brankár Herthy odkopáva od svojej brány.

46
    V Berlíne sa začal druhý polčas. Loptu majú hostia, ktorí musia doťahovať jednogólový náskok Herthy.

46

Prvý polčas v Berlíne sa skončil. Priamy kop v nadstavenej minúte nepriniesol žiadne zakončenie na bránu, a tak oba tímy odchádzajú do šatní za stavu 1-0. Hertha Berlín vyhráva po góle z 43. minúty, ktorý zaznamenal Ibišević, a hostia sa musia snažiť aby si z berlínskeho štadióna odniesli nejaké body. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45+1
    Domáci budú v nadstavenom čase zahrávať priamy kop z 20 metrov.

45+1
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Hlavný rozhodca možno pridá 1 minútu, pretože niekoľkokrát bola hra na malú chvíľu prerušená.

44
    Hostia sa snažia okamžite odpovedať, ale pred pokutové územie domácich sa dostávajú len veľmi ťažko.
    43. Vedad IBIŠEVIĆ - 1:0

43
    Hertha dala gól! Domáci sa predsa len v závere prvého polčasu dočkali. Po centri do 16ky Kölnu poslal VEDAD IBIŠEVIĆ loptu hlavou k ľavej žrdi, a brankár Horn nemal nárok.

43
    Znova v akcii Modeste, ktorý sa teraz ocitol v ofsajde. Tak v závere prvého polčasu už visí gól na vlásku. Oba tímy mali v posledných minútach niekoľko obrovských príležitostí na skórovanie.

42
    Na opačnej strane hlavičkoval Modeste, a veľa nechýbalo. Lopta smerovala tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

41
    Ďalší rohový kop Herthy a ďalšia veľká príležitosť. Tentokrát poslal Stark loptu hlavou tesne vedľa pravej žrde.
    40.

40
    Domáci vybojovali rohový kop, a po ňom mal Ibišević obrovskú príležitosť, ale jeho pokus hlavou skvele vyrazil brankár Horn.

39
    Osako skúsil strelu z 10 metrov, ale jeho pokus ktorý smeroval tesne nad bránu neplatil, pretože ešte predtým sa pískal ofsajd. Oba tímy sú však v posledným minútach oveľa aktívnejšie ako v úvode zápasu.

38
    Na druhej strane nevydarená akcia, po ktorej lopta končí za čiarou a nasleduje iba odkop od domácej brány.

37
    Weiser urobil skvelú individuálnu akciu a dostal sa s loptou až do 16ky Kölnu, potom však nepresne prihral a loptu získali hostia.

35
    Hostia majú loptu znova na svojich kopačkách, a 10 minút pred koncom prvého polčasu sa snažia otvoriť skóre. Domáca obrana si však dáva pozor, a pripravuje dobré ofsajdové pasce. Do tej poslednej sa chytil Modeste.

34
    Veľmi dobrá strela Bittencourta, ktorý z 20 metrov triafa pravú žrď! Tak teraz mohli hostia prekvapiť fanúšikov v Berlíne pekným gólom.

33
    Oba tímy iba bojujú o loptu v strede ihriska, a brankári sú bez práce.

32
    Haraguchi sa zrazil s Heintzom, a obranca hostí ostal ležať na trávniku. Po chvíli však vstal, a zdá sa že bude môcť pokračovať v hre.

31
    Z rohového kopu nevznikla žiadna príležitosť, a po centri Lustenbergera lopta opúšťa hraciu plochu. Nasleduje odkop od brány 1. FC Köln.

30
    Domáci sa znova snažili predrať do 16ky Kölnu, a vybojovali aspoň rohový kop.

29
    Akcia hostí končí bez ohrozenia brankára Jarsteina, a nasleduje iba odkop od brány.

28
    Domáci majú do tejto chvíle loptu častejšie pod kontrolou, ale zatiaľ si nevytvorili gólovú šancu. Teraz sa snažia znova dostať pred pokutové územie Kölnu.
    27.

27
    Domáci vymysleli veľmi dobrú rýchlu akciu, ale Weiser už loptu nestihol na hracej ploche, a pred bránu Kölnu prihrával zbytočne.

26
    Útočník Kölnu je už na nohách a hra pokračuje ďalej. Domáci na vlastnej polovici zakladajú novú akciu.

25
    Na trávniku ostáva ležať Osako a hlavný rozhodca prerušuje hru.

24
    Hostia s loptou na kopačkách zakladajú novú akciu. Domáci ich príliš nenapádajú, a len čakajú na vlastnej polovici.

23
    Kalou skúsil zakončiť z 7 metrov bez prípravy, ale jeho pokus končí vysoko nad bránou.

22
    Po neúspešnom priamom kope sa domáci rýchlo dostali k lopte, a na vlastnej polovici zakladajú novú akciu.

21
    Priamy kop hráčom Herthy vôbec nevyšiel, a brankár Horn nemusel vôbec zasahovať.

20
    Na opačnej strane faulovaný Darida, a nasledovať bude priamy kop domáceho tímu z cca 25 metrov.

20
    Hostia sa snažili rozvinúť rýchlu akciu, ale Modeste pred 16kou Herthy neprihral presne a loptu získavajú domáci.

19
    Domáci sa v posledných minútach nevedia dostať do zakončenia, a produkujú iba zbytočné fauly v strede ihriska.

18
    Celá akcia hostí nakoniec končí iba pri domácom gólmanovi, ktorý loptu posúva svojim spoluhráčom. Prvá veľká šanca tohto zápasu teda patrila hráčom 1. FC Köln.
    17.

17
    Po priamom kope mal obrovskú šancu Vogt, ktorý hlavou trafil dobre postaveného Jarsteina. Veľká príležitosť na prvý gól.

16
    Hra sa presunula na opačnú stranu kde budú hostia po faule zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.
    15.

15
    Kalou padá v pokutovom území 1. FC Köln, a domáci sa dožadujú penalty. Treba povedať, že po zákroku Heintza sa pokutový kop mohol bez problémov pískať.

14
    Domáci znova s loptou na svojich kopačkách vyrážajú pred 16ku 1. FC Köln.

13
    V útoku sú hráči Herthy Berlín, ale zatiaľ si pripísali iba dve zblokované strely. Obrana hostí pracuje bezchybne, a útočníci Herthy nemajú ani kúsok priestoru.

12
    Po faule na Osaka zahrávali hostia priamy kop v strede ihriska, ale znova sa ho rozhodli zahrať smerom dozadu a o loptu prakticky okamžite prišli.

11
    Skjelbred vidí žltú kartu za faul v strede ihriska na Osaka.

11
    Horn vybehol po ľahučkú loptu, ktorá smerovala do jeho pokutového územia.

10
    Máme za sebou prvých 10 minút dnešného zápasu. Zatiaľ je hra veľmi pokojná, obaja brankári sú v podstate bez práce a na prvú vážnu šancu ešte len čakáme.

9
    Po faule Skjelbreda zahrávali hostia v strede ihriska priamy kop, ale rozhodli sa loptu poslať iba na svoju polovicu, a tak bude prechod do útoku o niečo zložitejší.

8
    Osako zahral pred 16kou Herthy rukou, a tak sa aj ďalšia akcia hostí končí neúspešne. Domáci gólman ešte nemusel zasahovať ani v jednom prípade.

7
    Vogt si nerozumel so svojimi spoluhráčmi, a akcia FC Köln sa skončila iba odkopom od domácej brány.

6
    Olkowski bol faulovaný v strede ihriska, a hostia získavajú priamy kop.

5
    Hertha BSC zahrávala prvý rohový kop v dnešnom zápase, ale Plattenhardt neposlal do 16ky hostí najlepšiu loptu a navyše hlavný rozhodca videl v pokutovom území faul na brankára Horna a celá situácia sa skončila pre domácich neúspešne.

4
    Kalou sa dopustil útočného faulu, a domáci museli opustiť útočnú polovicu. Neskôr sa Kalou snažil poslať do 16ky hostí dobrý center, ale lopta len preletela pokutové územie a skončila za čiarou.

3
    Vogt je už v poriadku, a hra pokračuje ďalej. Pri lopte sú domáci, ktorí sa postupne prepracovali až pred 16ku 1. FC Köln.

2
    Vogt ostal ležať na trávniku po súboji s Ibiševićom, a hlavný rozhodca prerušil hru.

1
    Zápas v Berlíne sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných modro-bielych dresoch, a hostia v červených. V úvode majú loptu hráči Herthy, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Lustenberger, Plattenhardt – Skjelbred, Darida – Haraguči, Stocker – Ibišević, Kalou.

Náhradníci: Gersbeck – van den Bergh, Mittelstädt, Hegeler, Tolga Ciğerci, Baumjohann, N. Beyer.

1. FC Köln: Horn – Olkowski, F. Sørensen, Heintz, Hector – Vogt, Lehmann (C) – Risse, Osako, Bittencourt – Modeste.

Náhradníci: Kessler – Maroh, Jojić, Švento, Gerhardt, Hosiner, Zoller.

Rozhodca: Florian Meyer- F.Willenborg, Ch.Bornhorst.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Herthou BSC a 1. FC Köln.

Hertha BSC

Domáci majú za sebou nie veľmi vydarený úvod sezóny, a po piatich kolách majú na svojom konte 7 bodov. V predchádzajúcich zápasoch si pripísali dve výhry, jednu remízu, dve prehry a v tabuľke sú na 11. mieste. Berlínsky klub začal túto sezónu výhrou proti Augsburgu 1-0, potom však prišla remíza s Werderom Brémy 1-1 a prehra s Borussiou Dortmund 1-3. V štvrtom zápase Hertha vyhrala nad VfB Stuttgartom 2-1, ale v piatom prišla prehra 0-2 proti Wolfsburgu.

1. FC Köln

Do hlavného mesta Nemecka pricestuje Köln, ktorému sa v tejto sezóne darí trochu viac. Po piatich zápasoch má na svojom konte 10 bodov, a v tabuľke najvyššej nemeckej súťaže je na piatom mieste. V prvom zápase zdolali VfB Stuttgart 3-1, a v druhom zápase si pripísali jeden bod za remízu 1-1 s Wolfsburgom. V treťom kole vyhrali nad Hamburgerom SV tesne 2-1, no v štvrtom kole prišla zatiaľ jediná prehra, a to proti Eintrachut Frankfurt vysoko 2-6. V poslednom piatom kole znova zvíťazili 1-0 nad Borussiou Mönchengladbach.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Olympiastadion v Berlíne, ktorý má kapacitu 74 400 divákov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.