Bayern – Wolfsburg 5:1 (kon.) | Hertha – Kolín nad Rýnom 2:0 (kon.) | Ingolstadt – Hamburger 0:1 (kon.)
Darmstadt – Brémy 2:1 (kon.)
Bayern Mníchov
5:1 (0:1)
VfL Wolfsburg
Utorok 22.09.2015, 20:00 • Allianz Arena, München • Nemecká Bundesliga • 6. kolo

Po prvom polčase to nevyzeralo úplne ružovo s majstrom Nemecka. Bolo však jasné, že do druhého polčasu pôjde s tým, že chce bodovať, no určite nikto nečakal, že poľský kanonier Robert Lewandowski za 10 minút strelí päť gólov. Dalo by sa to nazvať dnes aj ako one man show, ale samozrejme, že na výsledku má podiel celý tím. (21:50:36)

90

90
    Ďalekonosná strela Guilavoguia, ktorá mierila úplne mimo brány Neuera.

88
    Lewandowski nahrával Müllerovi, ktorý z prvej prekopol bránu hostí.

88
    Kto by to bol povedal, že po prvom polčase kedy majster z Bayernu prehrával 0:1, otočí vďaka poľskému kanonierovi za 10minút jednoznačne na svoju stranu.

86
    Beží posledných päť minút riadneho hracieho času.

84
    Hra sa teraz odohrávala v strede poľa. Lopta však stále menila svojho majiteľa čo sa týka tímu.

83
    Nicklas Bendtner v ofsajde.

82
    Žltú kartu dostáva Arturo Vidal (FC Bayern Mníchov) po nedovolenom zákroku na Draxlera.

81
    Bayern ma loptu na svojich kopačkách a udáva tempo hry.

80
    Dante sa obetavo hodil do strely Lewandowskeho a zrazil ju na roh.

79
    Uvidíme ako sa popasuje s úlohou strela gólov Dán Bendtner.

78
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Max Kruse, prichádza André Schürrle.

78
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Bas Dost, prichádza Nicklas Bendtner.

78
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Xabi Alonso, prichádza Joshua Kimmich.

77
    Bayern kombinuje na vlastnej polovici.

75
    Zblokovaná strela Draxlera.

74
    Žltú kartu dostáva Ricardo Rodríguez (VfL Wolfsburg), ktorý fauloval útočiaceho Gotzeho. Ten však stihol nahrať a rozhodca ponechal výhodu.

Matúš Macháč

Góly: 51. Lewandowski, 52. Lewandowski, 55. Lewandowski, 57. Lewandowski, 60. Lewandowski – 26. D. Caligiuri

Karty:   82. Arturo Vidal (BAY) – 42. D. Caligiuri (WOF), 74. Ricardo Rodríguez (WOF)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:12.
    Bayern Mníchov: Neuer – Lahm (C), J. Boateng, Alaba, Bernat (46. Javi Martínez) – Th. Alcântara (46. Lewandowski), Alonso (78. Kimmich), Arturo Vidal – T. Müller, Götze, Costa.
    Náhradníci: Ulreich – Rafinha, Javi Martínez, Rode, Kimmich, Coman, Lewandowski.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogui, Gustavo (59. Arnold) – D. Caligiuri, M. Kruse (78. Schürrle), Draxler – Dost (78. Bendtner).
    Náhradníci: Grün – S. Jung, Klose, Schäfer, Arnold, Schürrle, Bendtner.

Rozhodca: Stieler

Diváci: 75000