Rheindorf Altach – Rapid Viedeň 2:0 (kon.) | Salzburg – Grodig 4:2 (kon.) | Austria – Ried 1:1 (kon.)
Admira Wacker Mödling – Wolfsberger 1:0 (kon.)
Admira Wacker Mödling
1:0 (1:0)
RZ Pellets Wolfsberger AC
cz Sobota 12.09.2015, 18:30 • BSFZ-Arena, Mödling • Rakúska Bundesliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Rakouská Bundesliga pokračuje v sobotu večer 8. kolem, v němž se zaměříme na střetnutí dvou celků z opačných pólů tabulky. Admira Wacker prohání celky z Vídně a nyní ji čeká zápas proti Wolfsbergeru, který není poslední jen zásluhou lepšího skóre. Zápasem z BSFZ-Areny Vás provede Tomáš Reiner.

FC Admira Wacker Mödling

Admira Wacker se bude chtít v domácím zápase proti Wolfsbergeru vrátit zpět na vítěznou dráhu poté, co v posledním ligovém zápase nestačila těsně na Austrii Vídeň, které doma podlehla nejtěsnějším rozdílem 1:0. Před porážkou s aktuálně druhým celkem tabulky domácí fotbalisté vyhráli tři zápasy v řadě.
    Pohled do kabiny domácího týmu Admira Wacker.

Von uns aus kann's los gehen! Anpfiff gegen den Wolfsberger AC: 18.30 Uhr!#herzblut

Posted by Admira Wacker on 12. září 2015

Wolfsberger AC

Zatímco Admira stíhá na čele tabulky celky z Vídně, Wolfsberger má v úvodu úplně jiné starosti. Hosté se nacházejí jen zásluhou lepšího na předposledním místě tabulky před Riedem. Oba celky mají na svém kontě po sedmi odehraných kolech čtyři body za jednu výhru a stejný počet remíz. Wolfsberger čeká těžký zápas.
    Fotografie z úterního tréninku Wolfsbergeru, který potřebuje po nevydařeném úvodu soutěže začít nutně sbírat body.

FC Admira Wacker Mödling: Siebenhandl – Zwierschitz, Schößwendter, Wostry, Wessely – Lackner, Toth – Sax, Zulj, Blutsch – Starkl. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Knasmüllner, Malicsek, Maier, Bajrami, Schicker, Kuttin, Spiridonovi. Trenér: Ernst Baumeister.

Wolfsberger AC: Kofler – Standfest, Rnić, Drescher, Palla – Zündel, Seidl, Weber, Jacobo – Hellquist, Ouédraogo. (rozestavení 4-4-2)
    Náhradníci: Dobnik, Baldauf, Silvio, Sollbauer, Putsche, Wernitznig, Schmerböck. Trenér: Dietmar Kühbauer.

Rozhodčí: Julian Weinberger. Asistenti: A. Heidenreich, H. Tekeli. Čtvrtý rozhodčí: H. Lechner.
    Hráči obou týmů před příchodem na hrací plochu v tunelu.

Auf geht's Wacker, kämpfen und siegen!#herzblut

Hráči obou týmů už jsou připraveni na trávník BSFZ Areny, kde za několik málo okamžiků odstartuje souboj dvou celků z opačných pólů tabulky. Třetí Admira Wacker hostí předposlední Wolfsberger.

1

1
    Hlavní rozhodčí Julian Weinberger dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího týmu Wolfsbergeru.

2
    Admira se snažila prosadit po pravém křídle, kde vzápětí vybojovala autové vhazování.

3
    Ouédraogo byl zatažen za dres Zuljem a hra byla přerušena.

4
    Admira Wacker je během úvodních minut mnohem aktivnější, do žádné šance se však zatím nedostala.

5
    Markus Blutsch našel krásným diagonálním pasem na vzdálenější tyči Dominika Starkla, jehož následná hlavička zamířila dva metry vedle levého horního rohu.

6
    Na opačné straně se dostal k hlavičce Issiaka Ouédraogo, který si na vzdálenější tyči skvěle naběhl na centr Joachima Standfesta, a jeho následný pokus mířil z obtížné pozice pod břevno, brankář Jörg Siebenhandl byl ale připraven.

7
    Wolfsberger podruhé během pár sekund zahrozil a střela Manuela Seidla zpoza šestnáctky zamířila těsně nad!
    7. Manuel Seidl (Wolfsberger) nebezpečně vypálil zpoza šestnáctky.

8
    Nechybělo mnoho a hosté se mohli po krásné střele Seidla ujmout vedení.

9
    To je však přesně to, co Wolfsberger potřebuje. Hosté nemohou čekat na to, s čím přijdou domácí fotbalisté Admiry.

10
    Na obou stranách nyní byly k vidění kolmé přihrávky, ty však postrádaly přesnost a pokračujeme za bezbrankového stavu.

11
    Issiaka Ouédraogo se chystal k úprku na bránu, jeho postup vpřed ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

12
    Patrick Wessely se pokusil odcentrovat z levého křídla, jenže trefil pouze prvního hráče Wolfsbergeru, který jeho pas do šestnáctky zablokoval.

13
    Domácí fotbalisté vybojovali v blízkosti šestnáctky volný přímý kop, následná střela ale skončila pouze na zdi.

14
    Admira právě vstřelila branku!
    CHRISTOPH SCHÖSSWENDTER posílá Admiru Wacker po špatném výběhu hostujícího brankáře do vedení!! Jörg Siebenhandl vyběhl z brány a krásným dlouhým pasem našel v šestnáctce Christopha Schósswendtera, který vzápětí přehlavičkoval vybíhajícího Alexandera Koflera.
    14. Christoph SCHÖßWENDTER - 1:0

15
    Admira je při chutí a opět se snažila přejít směrem vpřed, tentokrát ale její akci zastavil útočný faul.

16
    Je za námi úvodních patnáct minut, po kterých Admira Wacker vede nad Wolfsbergerem 1:0.

17
    Střídání v týmu Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Seidl, přichází Putsche.

18
    Manuel Seidl se nepříjemně zranil a musel hrací plochu předčasně opustit.

19
    Tempo zápasu vinou častého přerušování hry opadlo, věřme však, že oba týmy brzy znovu rozjedou své útočné manýry.

20
    Jacobo byl faulován u postranní čáry a domácí fotbalisté za cenu faulu zastavili nebezpečný protiútok Wolfsbergeru.

21
    Na hrací ploše se ocitl další hráč a zápas byl opět přerušen.

22
    Hra už opět pokračuje a Admira se snaží prosadit po pravém křídle.

23
    Útočná snaha domácích hráčů Admiry skončila nezdarem a Stephan Zwierschitz musel rychle spěchat zpět, aby alespoň za cenu faulu přerušil další nebezpečný protiútok hostů.

24
    Žlutou kartu dostává Weber (Wolfsberger AC).

24
    Maximilian Sax se nadechl k velkému sólu, který přerušil ostrým faulem Manuel Weber.

25
    Dominik Starkl se po standardní situace dostal v blízkosti levé tyče k hlavičce, která skončila těsně nad! Jeden z jeho spoluhráčů dobře vrátil dlouhý diagonální centr před bránu, domácím nyní ale scházela trocha toho pověstného štěstí.
    25. Diminik Starkl (Admira Wacker) mohl zvýšit na 2:0.

26
    Domácí fotbalisté se dopustili u postranní čáry faulu, po kterém Wolfsberger bude zahrávat standardní situaci.

27
    Do šestnáctky Admiry směřoval nebezpečný centr, který domácí odvrátili na rohový kop.

28
    Hosté v rychlém sledu rozehrávali dva rohový kopy, ani po jednom se ale do zakončení nedostali.

29
    Issiaka Ouédraogo dostal na pravém křídle krásnou přihrávku do běhu a poté směřoval před bránu prudký přízemní centr, po kterém si Christoph Schösswendter málem vstřelil vlastní gól, když ve skluzu usměrnil míč nad břevno vlastní brány.

30
    Nemanja Rnic se pokusil po rohovém kopu zakončit patou přes hlavu, jeho pohotový a poměrně chytrý pokus ale zamířil vysoko nad.

31
    Maximilian Sax podstoupil ve středu hrací plochy ostrý souboj, po kterém musí být ošetřován.

32
    Sax už odchází za postranní čáru a zápas může pokračovat.

33
    Maximilian Sax si zpracoval míč na prsa a ze střední vzdálenosti se pokusil vypálit. Jeho pokus nebyl špatný, ale zamířil vedle levého horního.

34
    Kdyby to tam Maxovi spadlo, byl by to nádherný gól.

35
    Peter Zulj se provinil proti pravidlům a svým faulem nyní příliš nepomohl svému týmu. Hosté ovšem po rozehrání standardní situace nic nevymysleli.

36
    Jedno se dnes ale dokonale potvrzuje. Rakouská Bundesliga nepatří mezi ty nejlepší a přední evropské soutěže, svou kvalitou se jim však dokáže rovnat.

37
    Rakouská soutěž pravidelně nabízí velké množství brankových příležitostí, ale také gólů.

37
    Maximilian Sax na pravém křídle zasekl míč a následným prudkým centrem našel na přední tyči nabíhajícího Dominika Starkla, jehož hlavička za přispění jednoho z obránců skončila těsně nad!

38
    Hlavní rozhodčí už se chystá vytáhnout žlutou kartu, kterou dostane jeden z domácích fotbalistů zřejmě za řeči.

38
    Žlutou kartu dostává Schößwendter (FC Admira Wacker Mödling).

39
    Christoph Schösswendter je dnes hodně vidět, po úvodním gólu si totiž mohl vstřelit branku vlastní a nyní viděl žlutou kartu za řeči.

40
    Blíží se závěr prvního poločasu. Admira Wacker vede nad Wolfsbergem stále 1:0.

41
    Hosté nyní poslali z levého křídla do pokutového území Admiry nepříjemný přízemní centr a jednomu z útočníků chyběli dva kroky, aby míč uklízel do prázdné brány.

42
    Jörg Siebenhandl chytil malou domů poté, co mu do náruče chytře zahrál hlavou jeden z obránců.

43
    Wolfsberger vybojoval rohový kop, následný centr z pravé strany byl ale přetažený a na vzdálenější tyči nikoho nenašel.

44
    Admira se v závěru prvního poločasu pouze brání, na druhou stranu ale hosty nepouští do žádné brankové příležitosti.

45
    Patrick Wessely se provinil proti pravidlům v hlavičkovém souboji a Wolfsberger má jednu z posledních možností, jak před přestávkou vyrovnat.

45+1
    Centr po rozehrání standardní situace směřoval na vzdálenější levou tyč, kde ho dvojice obránců hlavou tečovala těsně vedle vlastní brány!

45+2
    Joachim Standfest byl blízko vstřelení vyrovnávací branky, když se po rohovém kopu dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky přízemní střelou mířil k levé tyči, brankář Jörg Siebenhandl ale vytáhl fantastický zákrok a jeho pokus vytáhl na rohový kop!
    45+2. Joachim Standfest (Wolfsberger) a jeho nebezpečný projektil.

45+3

Christoph Schósswendter po necelé čtvrthodině hry potrestal vybíhajícího brankáře Wolfsbergeru, který mohl v samotném závěru prvního poločasu vyrovnat, domácí ale naopak podržel skvělý Jörg Siebenhandl, když nebezpečnou přízemní střelu Joachima Standfesta vyrazil na rohový kop. Skóre po prvním poločase. Admira Wacker 1 Wolfsberger 0.

Vracíme se zpět do BSFZ Areny, kde za několik málo okamžiků začne druhý poločas utkání mezi Admirou Wacker a Wolfsbergerem, který prohrává těsně 1:0 a vzhledem k tomu, že před přestávkou mohl nejednou vyrovnat, se těšme, co nám oba týmy nabídnou během druhého poločasu.

46

46
    Admira obstaral výkop druhého poločasu a ihned se dostávala do šance, hosté ale jednoho z domácích fotbalistů v pokutovém území do zakončení nepustili.

46
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Starkl, přichází Spiridonovic.

47
    Domácí trenér Ernst Baumeister sáhl před výkopem druhého poločasu ke střídání, když ze hry stáhl možná trochu překvapivě Dominika Starkla.

48
    Dominik Starkl se během prvního poločasu dostal do dvou slibných brankových příležitostí, ani v jednom případě ale síť nerozvlnil.

49
    Wolfsberger směřoval před bránu Admiry nebezpečný centr, který domácí fotbalisté odvrátili před Jacobem na rohový kop.

50
    Hosté rozehráli rohový kop na přední tyč, kde ovládl prostor Jörg Siebenhandl a vyboxoval míč do bezpečí.

51
    Wolsfsberger rozehrál standardní situaci, po které se Issiaka Ouédraogo provinil proti pravidlům a byl mu odpískán útočný faul.

52
    Není se co divit, Issiaka Ouédraogo v pokutovém území doslova zboural jednoho z domácích fotbalistů.

53
    Christoph Schösswendter se s tím nepáral a po zpětné přihrávce svého spoluhráče poslal do šestnáctky soupeře z první ostrý centr, domácím byl ale vzápětí odpískán útočný faul.

54
    Admira Wacker vyrazila do rychlého protiútoku, následný centr z levé strany byl ale na přední tyči odvrácen.

54
    Wolfsberger se pokusil zaskočit obranu Admiry kolmou přihrávkou za obranu, po které pomezní rozhodčí zdvihl praporek nad hlavu a správně odmával ofsajd.

55
    Ze druhého poločasu uplynulo téměř deset minut a zatím čekáme na nějakou zajímavou šanci.

56
    Stephan Palla dobře odcentroval z levého křídla a jeho spoluhráč na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval nad.

57
    Hostům byl odmáván další ofsajd, z něhož se vracel Issiaka Ouédraogo. Další dobré rozhodnutí pomezního rozhodčího.

57
    Žlutou kartu dostává Ouédraogo (Wolfsberger AC).

58
    Ouédraogo dostal žlutou kartu za řeči, vzal to ale s úsměvem a hlavnímu rozhodčímu i spoluhráčům se omluvil.

59
    Srdjan Spiridonovic byl nepříjemně atakován u postranní čáry, faul byl ale nakonec odpískán právě jemu.

59
    Wolfsberger teď byl blizoučko vyrovnání, když si jeden z hostujících hráčů skvěle naběhl za obranu a po centru z pravého křídla se snažil z první zakončit, jenže Jörg Siebenhandl mu skvěle snížil střelecký úhel a jeho pokus fantastickým zákrokem vyrazil!
    59. Philip Hellquist (Wolfsberger) se ocitl v obrovské šanci.

60
    Jeden z hráčů zůstal ležet na hrací ploše a hra byla přerušena.

61
    Daniel Toth už je v pořádku a zápas může pokračovat.

62
    Hosté se pokusili založit útok dlouhým nákopem vpřed a míč skončil v náruči Siebenhadla.

63
    Wolfsberger má územní převahu a snaží se o vyrovnání, zatím však bez úspěchu.

64
    Joachim Standfest zastavil nebezpečný útok Admiry a razantním odkopem poslal míč za postranní čáru.

65
    Po následném autovém vhazování domácí fotbalisté nechtěně odevzdali míč soupeři a následoval pouze odkop od brány.

66
    Peter Zulj byl nepříjemně atakován a zůstal ležet na hrací ploše.

67
    Peter Zulj už je zpět na nohou a zápas může pokračovat.

68
    Admira se usadila na polovině soupeře a v blízkosti rohového praporku vybojovala autové vhazování.

69
    Domácí fotbalisté pojali autové vhazování jako standardní situaci a do šestnáctky poslali dlouhý míč, po něm se však žádný z hráčů Admiry do zakončení nedostal a Wolfsberger se ubránil.

70
    Tak zatímco první poločas byl bohatý na šance a také přinesl jeden gól, tak ten druhý postrádá takovou kvalitu.

71
    Brankář Jörg Siebenhandl si v pohodě došel pro míč a za potlesku fanoušků rozehrál.

71
    Daniel Toth zkusil své štěstí, jeho přízemní diagonální střela z levé strany pokutového území ale zamířila o pořádný kus vedle pravé tyče, i když se to tak zprvu nemuselo zdát.

72
    Po dlouhé odmlce jsme se ale konečně dočkali další střely.

73
    Wolfsbergeru jako by docházely síly a přenechává iniciativu domácí Admiře.

74
    Jeden z hostujících hráčů se mě snažil vyvést z omylu, jenže místo zakončení přišel šlapák, který byl odpískán Jacobovi.

75
    Maximilian Sax mohl zkusit po pěkném průniku do šestnáctky z úhlu vypálit, místo toho ale poslal před bránu střílený centr, který na vzdálenější tyči nikoho nenašel.

76
    A vzápětí další zpětná přihrávka před bránu v podání Saxe, tentokrát ale našel pro změnu pouze hráče Wolfsbergeru.

77
    Daniel Toth vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale postrádala razanci a brankář Alexander Kofler si připsal snadný zákrok.

77
    Střídání v týmu Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Weber, přichází Wernitznig.

78
    Hosté se snaží oživit hru a do hry poslali čerstvého náhradníka Wernitzniga.

79
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Schößwendter (FC Admira Wacker Mödling).

80
    Schößwendter, dosavadní hrdina dnešního zápasu, zatáhl soupeře za dres a po druhé žluté kartě musel předčasně odejít do sprch.

80
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Toth, přichází Bajrami.

81
    Do konce zápasu zbývá necelých deset minut. Admira dohrává zbytek utkání o deseti a nad Wolfsbergerem vede stále těsně 1:0.

82
    Admira rozjela další nadějnou akci, tu ovšem zastavil opět zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

83
    Joachim Standfest rozehrál standardní situaci, jeho následný centr ale na vzdálenější pravé tyči našel pouze připraveného brankáře Jörga Siebenhandla.

84
    Útočná snaha Wolfsbergeru stále vyznívá vniveč. Dokáží hosté vyrovnat?

85
    Admira se i přes oslabení dostala do přečíslení, to ale vzápětí přerušila nepřesná finální přihrávka.

86
    Hostům se čím dál více krátí čas na vyrovnání.

87
    Markus Blutsch byl před vlastní šestnáctkou nepříjemně dohrát a hra byla přerušena.

88
    Střídání v týmu Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Putsche, přichází Sollbauer.

88
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Sax, přichází Maier.

89
    Oba týmy dvě minuty před koncem naposledy vystřídaly a samotný závěr utkání už by nemělo nic přerušit.

90
    Běží poslední minuta zápasu a Wolfsberger spěchá směrem vpřed.

90+1
    Jacobo se na vzdálenější levé tyči ocitl po skvělém centru z pravé strany šestnáctky ve velké příležitosti, jeho následná hlavička ale zamířila mimo!

90+2
    Nemanja Rnic byl tím hráčem, který málem asistoval Jacobovi na gól.

90+3
    Běží poslední okamžiky zápasu a Jacobova střela zamířila mimo.

90+4
    Issiaka Ouédraogo ještě na levém křídle vybojoval pro svůj tým rohový kop, ten byl však na přední tyči odvrácen.

90+4

Admira Wacker si připisuje do tabulky další tři body poté, co na domácím hřišti udolala Wolfsberger. Poslední tým tabulky svého soupeře pořádně potrápil a v závěru prvního poločasu mohl dokonce zápas otočit, jenže ani jedna z jeho střel neměla gólové parametry. Hrdinou zápasu se stal Christoph Schösswendter, který byl sice deset minut před koncem po druhé žluté kartě vyloučen, v prvním poločase však vstřelil jediný a nakonec vítězný gól. Konečný výsledek. Admira Wacker 1 Wolfsberger 0. (20:23:41)

Tomáš Reiner

Góly: 14. Schößwendter

Karty:   38. Schößwendter (TRK) – 24. Weber (WAC), 57. Ouédraogo (WAC)   79. Schößwendter (TRK)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 23:14.
    Admira Wacker Mödling: Siebenhandl – Zwierschitz, Schößwendter, Wostry, Wessely – Lackner, Toth (80. Bajrami) – Sax (88. Maier), Zulj, Blutsch – Starkl (46. Spiridonovic). (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Knasmüllner, Malicsek, Schicker, Kuttin. Trenér: Ernst Baumeister.

RZ Pellets Wolfsberger AC: Kofler – Standfest, Rnić, Drescher, Palla – Zündel, Seidl (17. Putsche – 88. Sollbauer), Weber (77. Wernitznig), Jacobo – Hellquist, Ouédraogo. (rozestavení 4-4-2)
    Náhradníci: Dobnik, Baldauf, Silvio, Schmerböck. Trenér: Dietmar Kühbauer.

Rozhodca: Julian Weinberger. Asistenti: A. Heidenreich, H. Tekeli. Čtvrtý rozhodčí: H. Lechner