Sparta Praha – Storhamar 1:2 (kon.) | Třinec – Stavanger 4:3 (po pr.) | Mníchov – Košice 1:0 (kon.)
Davos – Färjestad 0:1 (po pr.) | Bern – IFK Helsinky 3:2 (2:0 po s.n.) | Frölunda – Jyväskylä 3:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
SC Bern
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
IFK Helsinky
cz Piatok 28.08.2015, 19:45 • Postfinance Arena, Bern • Liga majstrov • Skupina 1

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:32:34)

Utkání sledovalo 6 212 diváků.

Zápas je u konce a z výhry po samostatných nájezdech se radují hráči Bernu. Ti se v nich trefili hned dvakrát, kdežto hosté neproměnili ani jednu příležitost. Utkání končí výsledkem 3:2 po samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým SC Bern.
    Rozhodující nájezd dal ANDREW EBBETT a zajistil tak svému týmu prémiový bod!

4. séria
    2:0
    Je rozhodnuto. Justin Krueger také zvolil pomalejší tempo a našel mezírku pod lapačkou gólmana Hussa.

1:0
    Andrew Ebbett se pomalu rozjel a střelou pod břevno rozvlnil síť za gólmanem Helsinek.

Samostatné nájezdy začínají.

Nerozhodlo ani pět minut nastavení, takže si dáme poslední část zápasu – samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:18
    Gerberovi na modré čáře poskočil puk, ze zamýšleného nahození tak nic nebylo.

63:28
    Na Schwendenera mířilo nepříjemné nahození, navíc na něj dotíral clonící Puustinen, ale ani tohle gólem neskončilo.

62:49
    Bern je v nastavení aktivnější, Husso však odolává.

60:55
    Na druhé straně se do zakončení dostával po vypíchnutí puku Plüss, jenže neměl dostatečnou rychlost a obránci jej o puk obrali.

60:18
    Nastavení mohlo být rychle za námi, neboť Elkins našlápl k úprku na levém křídle, po natlačení se do brankoviště už ale nezvládl zvednout puk a překonat Schwendenera.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 33:28
    Zákroky brankářů: 26:31
    Úspěšnost zásahů: 92,86 % : 93,94 %
    Trestné minuty: 4:6

Šedesát minut nerozhodlo, stav je totiž nerozhodný 2:2. Do vedení se dostali hosté, když se tvrdou ranou trefil Partanen, ale v 56. minutě srovnal umístěnou střelou Krueger. Čeká nás pět minut nastaveného času.

60:00

59:25
    Heikkinen ztratil na modré puk, stačil se ale rychle vrátit a rodící se protiakci uhasit.

57:54
    Smith nahodil doleva na najíždějícího Rufenachta, jenže jeho střela se opřela o bránícího hráče a zeslabená nenadělala Hussovi problémy.

57:01
    Kreis leží u mantinelu, puk je pod ním. Hra je přerušená, vhazuje se po levici gólmana Schwendenera.

56:44
    Už to pomaličku začíná vypadat, že se dočkáme prodloužení.
    Justin KRUEGER - 2:2

55:23
    Bern právě vstřelil branku!
    Opět panuje vyrovnaný stav. Z modré si sjel JUSTIN KRUEGER a nechytatelnou střelou pod horní tyčku upravil na 2:2. Asistence: Chuck Kobasew.

55:10
    Zprava se do střelecké pozice nacpal Kobasew, pokuil se o kličku na zadní tyčku, jenže při zakončení upadl. Sudí faul neviděli, pokračuje se ve hře.

54:19
    Další akce Bernu, nyní ale překombinovaná a bez zakončení. Publikum jen zklamaně vydechlo.

53:32
    Kobasew vystihl rozehrávku Helsinek a okamžitě se snažil o zakončení z bekhendové strany. Husso vyrazil pravým betonem.

52:22
    Na středu si na puk počíhal Plüss, jenže rána se mu svezla z hole a skončila zcela mimo dění.

51:21
    Rána hostujícího Elkinse skončila vysoko nad, narazila do plexi za Schwendenerem.

50:24
    Začíná se přitvrzovat, přibývá osobních soubojů, zejména u mantinelů a před brankovištěm Helsinek.

49:37
    Máme tady šarvátku před brankou Helsinek, po nepříjemném dorážení se hostující Luttinen vrhl na A. Bergera. Rozhodčí je roztrhli, vylučovat se nebude.

49:20
    Janick Schwendener si zřejmě potřeboval jen upravit výstroj, neboť už je zase zpátky v brance.

49:07
    Domácí dělají změnu v brankovišti, ve hře se objevil Marco Bührer.

49:07
    Zakázané uvolnění i na druhé straně, hosté vyhodili po menším náporu Bernu a nahození Kruegera od modré.

47:37
    Hra se opět vrátí před domácího gólmana, jeho spoluhráči se provinili zakázaným uvolněním.

47:18
    Na pravé straně dostal prostor Puustinen, jeho golfák se zastavil o gólmana Schwendenera. Ten tuto ránu zkrotil až na druhý pokus, ale puk za svá záda nepustil.

46:26
    Už to vypadalo, že se domácí dostanou do přečíslení tří hráčů na dva, jenže Reichert nakonec skončil s pukem za brankou.

45:05
    Helsinky v náporu, z rohu kluziště rozehrál do lepší pozice Leino.

43:36
    Bern jde za srovnáním, jenže mu chybí klid v koncovce. Husso navíc chytá velmi dobře.
    MIKA PARTANEN - 1:2

42:09
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Domácí hráči nechali trestuhodně volného MIKU PARTANENA, ten napřáhl a tvrdou ranou prostřelil Schwendenera. Helsinky tak vedou 1:2. Asistence: Robert Leino, Juuso Puustinen.

41:05
    Do sóla se dostal domácí Rufenacht, jenže branku Helsinek přestřelil. Tohle byla obrovská šance.

40:24
    Husso pro jistotu přikryl u levé tyčky neposedný puk.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:25.

Statistiky

Střely na branku: 19:21
    Zákroky brankářů: 20:18
    Úspěšnost zásahů: 95,24 % : 94,74 %

Čtyřicet minut hry je za námi a stav je stále nerozhodný, nyní ale 1:1. Obě branky padly v úvodu třetiny, ve 23. minutě dostal domácí do vedení Gian-Andrea Randegger, jenže už o dvě minuty později srovnal pohotovou ranou Partanen. Pak už jsme sledovali docela urputný hokej, ve kterém měli mírně navrch hosté z Helsinek. Další gól už však nepadl.

40:00

39:46
    Domácí vyhazují tak, aby z toho nebylo další zakázané uvolnění. Závěr třetiny jim moc nejde...

38:55
    Domácí si vymanění se z tlaku a následném zakázaném uvolnění berou oddechový čas.

38:13
    Domácí jsou opět v plném počtu.

37:59
    Rána Taimiho od modré čáry byla zblokována, k brance už puk pouze doskákal.

36:40
    Domácím se po krátkém uzamčení ve vlastním pásmu podařilo vyhodit přes všechny čáry.

36:13
    Bude se vylučovat, za sekání míří na trestnou lavici domácí Marc Reichert.

35:49
    Tvrdá rána Kobasewa byla sražena, u puku je ale stále domácí Bern.

34:57
    Hraje se teď převážně ve středním pásmu, oba týmy se neúspěšně snaží o přechod do útoku.

33:20
    Domácí F. Randegger zlomil v souboji v rohu svou hůl, nyní si musí vystačit pouze hrou tělem. Zatím to zvládá.

33:00
    Oj, tohle volalo po gólu. Po přihrávce z rohu mířil k tyčce Tamminen, jeho střelu vytěsnil Schwendener rychlým betonem.

32:26
    Puky létají kolem Hussa, neuspěli ale ani Rufenacht, ani po Kruegerově nahození A. Berger.

31:57
    Puustinen s Ikonenem se dostali do blízkosti Schwendenera, prvně jmenovaný se pokoušel o dorážku, gólman Bernu ale zvládl puk přikrýt.

31:06
    Plüss se nahrnul z pravého křídla až do brankoviště, byl však z ideální pozice vytlačen a navíc se u toho narazil na tyčku.

30:13
    Taipalus se pokusil posunout hru po mantinelu na svého spoluhráče, dal však puku příliš energie a ten skončil u domácích za brankou.

29:41
    Partanen se vrátil do hry, Helsinky hrají v plném počtu.

29:08
    Hra je za domácí brankou, tohle oslabení hostům jde.

28:14
    Od modré střílel Untersander, jenže úspěch nesklidil. Jeho rána se zastavila o bránícího hráče.

27:41
    Mika Partanen zamířil na trestnou lavici, provinil se totiž podražením. Domácí si zahrají přesilovku.

27:17
    Rufenacht schytal do nohy pukem a nyní má plno problémů, aby se v nepřerušené hře dostal na střídačku.

27:04
    Auvitu se až příliš jednoduše dostal do pásma, zleva hledal spoluhráče na brankovišti, Schwendener měl co dělat, aby tomu zabránil.

26:14
    Nahození z levé strany skončilo na Hussovi, ten dokázal vyrazit tak šikovně, že se Helsinky okamžitě dostaly do protiútoku.
    MIKA PARTANEN - 1:1

24:54
    No vida a je srovnáno. Hosté se dostali do rychlého kontru, Leino zleva přihrál na střed, kde si najel MIKA PARTANEN a pohotovou ranou propálil Schwendenera. Asistence: Robert Leino.

24:23
    Domácí se po vstřelení gólu dostali do větší pohody, nyní se o podobné nahození snažil Krueger, jeho pokus byl sražen.
    G.-A. RANDEGGER - 1:0

22:31
    Domácí jdou do vedení. Na pravé straně zůstal volný GIAN-ANDREA RANDEGGER a jeho střela do chumlu před Hussem se zastavila až v síti. Asistence: Andrew Ebbett, Marc Reichert.

21:50
    O chvíli později neuspěl ani Puustinen, ten v dobré pozici v levém kruhu ani netrefil puk.

20:52
    Šance hostů, na přihrávku zpoza branky si najel Auvitu a z první vystřelil. Gólmana Schwendenera ale nepřekonal.

Trestné minuty: 2:4

Je za námi první třetina, ve které byli aktivnější domácí, nedokázali však nic vytěžit. Nepomohla jim ani poměrně dlouhá přesilovka pěti proti třem. No a tak když neuspěli ani hosté z několika zajímavých výpadů, je stav po první třetině 0:0.

20:00

19:33
    Domácí se ubránili a budou hrát v plném počtu.

18:20
    Opět Taimi, nyní nahazoval na teč, sklepnutí Luttinena skončilo vedle.

17:57
    Na modrou dostal puk Taimi, jeho rána ale pouze zaduněla na zadním mantinelu.

17:33
    Je tu neplánovaná pauza, časomíra vypověděla poslušnost a ukazuje nesmyslný čas do konce první třetiny.

17:33
    Je tu přesilovka pro hosty, dvě minuty za držení Raska dostal Andrew Ebbett.

17:11
    Plüss sice kouzlil s pukem a snažil se obehrát protihráče, z rohu toho ale moc nevymyslel. Helsinky jdou do útoku.

16:39
    Husso přerušuje hru, s nahozením od modré ale neměl moc potíží.

16:10
    Rychlý průnik domácího týmu byl zastaven hvizdem čárového sudího – ofsajd.

14:55
    Bern se dostal do akce dvou na jednoho, puk dostal na střelu z první Plüss, jenže mu to příliš nesedlo a výsledkem byla nemastná rána.

13:51
    Zakázané uvolnění Bernu, hra se vrací před Schwendenera.

12:52
    Moser skončil i s pukem v rohu, Helsinky už vyráží do protiakce.

11:55
    F. Randegger zavezl puk do pásma, ten se odrazil na levou stranu, odkud bekhendem střílel A. Berger. Husso zvládl vytěsnit.

11:19
    Pokusy finského týmu o nahazované puky se zatím míjí účinkem, domácí obrana tyto akce dobře hlídá.

09:30
    Ohánět se teď musel domácí brankář, střelu na něj vyslal Ikonen a poté musel čelit dorážce Raska. Toho vychytal výtečným semaforem.

08:24
    Scherwey měl slušně našlápnuto k brance hostů, možná mohl sám zakončovat, rozhodl se ale pro přihrávku na střed a tu obrana Helsinek vyhmátla.

07:06
    Helsinky jsou v plném počtu.

07:02
    Heikkinen dostal puk do středního pásma a to je už konec domácí přesilovky.

06:37
    Helsinky se perfektně brání, domácí se prakticky nemohou usadit v pásmu.

05:54
    Bernu utíká puk do středního pásma, musí začít od nuly.

05:45
    Bern hned roztočil kolotoč v pásmu a Blum měl parádní pozici v mezikruží. Vymetl však Hussovu lapačku.

05:06
    U tyčky gólmana Hussa bojovali Kobasew a Conacher a výsledkem byl faul hostů. Domácí si zahrají přesilovku pět na tři. Dvě minuty za krosček dostal Tommi Taimi.

04:19
    Je tu první vyloučení, domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici už zamířil Yohann Auvitu za podražení.

03:10
    Schwendener si připsal první z těžších zákroků, musel čelit ráně z levého křídla.

02:37
    Neuspěl ani na druhé straně Tamminen, jeho kličku do středu hřiště vystihla domácí obrana.

01:38
    Na pravém křídle se už do akce probíjel Conacher, přijal dlouhý pas, jenže v těsném ofsajdu.

00:46
    Závar před Hussem, aktivní byl především Blum, hosté však dokázali dostat puk do rohu.

00:14
    Hned je tu zakázané uvolnění, provinily se Helsinky.

00:01

SC Bern: Schwendener (Bührer) – Gerber, Blum, Jobin, Kreis, Krueger, Untersander, G.-A. Randegger, F. Randegger – A. Berger, Plüss, Scherwey – Kobasew, Ebbett, Moser – Conacher, Smith, Rufenacht – P. Berger, Hischier, Reichert. Trenér: Guy Boucher.

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Taimi, Jarvinen, Grillfors, Auvitu, Teppo, Taipalus, Heikinnen – Ikonen, Elkins, Záborský – Rask, Ramstedt, Luttinen – Puustinen, Leino, Partanen – Saarelainen, Asten, Tamminen. Trenér: Antti Tormanen.

Rozhodčí: Lars Brueggemann (GER), Stephan Eichmann (SUI) – Simon Wüst, Marc-Henri Progin (oba SUI).

Oba týmy jsou již na ledové ploše, můžeme tedy začít!

Celek z finské metropole zatím vede neúplnou tabulku skupiny "A", jelikož ve svém jediném zápase v domácím prostředí porazil právě Bern v poměru 3:1. Ještě nedávno dres IFK oblékal ruský supertalent Nikolaj Goldobin, jenž se však vydal hledat štěstí do zámoří. Jeho kanadské body se pokusí nahradit třeba slovenský reprezentant Tomáš Záborský, expardubický Corey Elkins, bývalý útočník pražského Lva Teemu Ramstedt či základní stavební kámen defenzívy francouzského národního týmu Yohann Auvitu. Brankářskou jedničkou Helsinek je mladík Ville Husso.

Bernští mají po dvou venkovních zápasech na kontě dvě porážky a v tabulce jediný bod. Na ledě IFK prohráli medvědi 1:3, a tak budou mít finskému týmu co oplácet. Na ledě silného švédského Linköpingu pak Švýcaři prohráli 2:3 v prodloužení. K oporám zadních řad SC patří reprezentanti Helvétského kříže Eric Blum a Timo Helbling, v útoku pak kromě Simonů Mosera a Bodenmanna září zámořské posily Chuck Kobasew, Andrew Ebbett či Cory Conacher.

Dobrý den! Vítejte u hokejové Ligy Mistrů! Dnes od 19:45 je na programu duel skupiny "A", v němž se švýcarský SC Bern utká se zástupcem finské Liigy IFK Helsinky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 23. G.-A. Randegger (Ebbett, Reichert), 56. Krueger (Kobasew), rozh. náj. Ebbett – 25. Partanen (Leino), 43. Partanen (Leino, Puustinen)