Sparta Praha – Storhamar 1:2 (kon.) | Třinec – Stavanger 4:3 (po pr.) | Mníchov – Košice 1:0 (kon.)
Davos – Färjestad 0:1 (po pr.) | Bern – IFK Helsinky 3:2 (2:0 po s.n.) | Frölunda – Jyväskylä 3:2 (kon.)
Frölunda HC
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
JYP Jyväskylä
cz Piatok 28.08.2015, 20:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Liga majstrov • Skupina 14

Domácí ovšem utkání zkušeně dohráli a mohou se tak radovat ze zisku další tří bodů. Ve třetí třetině srovnal stav utkání Joose Antonen, ale poté byl stejný hráč vyloučen a v této přesilovce se prosadil Artturi Lehkonen, který za utkáním udělal definitivní tečku. Sledovali jsme pohledné utkání, které nakonec skončilo zaslouženě, Frölunda byla po většinu utkání lepším celkem.

Střely na branku: 46:23 (v této třetině 11:8) (22:38:14)

59:36
    Tuomas Tarkki ujíždí ze své klece, hraje se pět na pět!

59:30
    Hosté dávají vše do útoku a i ve čtyřech napadají vysoko. Finové jdou tvrdě za vyrovnáním.

59:07
    Jeden z hráčů se ovšem hnal na prázdnou branku, a tak za záchranou brzdu zatáhl Valtteri Kemiläinen. Šance hostí jsou nejspíše sečteny.

58:45
    Tuomas Tarkki ujíždí ze své branky. Hosté hrají poweplay!

58:05
    Hostům se aktuálně píská ofsajd. Jyväskylä se zatím nedostává do útočného pásma, což je základ pro powerplay.

57:35
    JYP hraje s pukem na hokejkách, ale do vyložených šancí se Finové zatím nedostávají.

56:58
    Na ledě zůstal ležet Juuso Pulli, kterého hitoval jeho vlastní spoluhráč. Po přibližně minutě se ale finský hráč zvedá, tribuny jej doprovází potleskem.

55:39
    Domácí zaútočili po levé straně, jeden z hráčů si dojel z úhlu až před branku, ale Tuomas Tarkki si prostor mezi ním a tyčí pohlídal.

54:53
    Hraje se v útočném pásmu Jyväskyly, která bude chtít stav utkání vyrovnat. Zbytečné vyloučení jim zhatilo plány na prodloužení, či obrat v utkání.

53:58
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Hodně rychlá a hodně povedená akce domácích hokejistů končí brankou! Lukas Bengtsson našel na pravé straně volného ARTTURIHO LEHKONENA, který hned po přihrávce pálil a trefil pravou šibenici branky! Asistence: Lukas Bengtsson, Mattias Janmark

53:46
    Po delší kombinaci domácích hokejistů se objevil puk v ochranné síti. Srazil jej tam jeden z bránících hráčů, který přerušoval rozehru.

53:22
    Joose Antonen oslabuje svůj tým zbyteečným zákrokem, jenž je ohodnocen dvouminutovým trestem.

52:58
    Oba celky hrají v plném počtu. Christoffer Persson a Tuomas Pihlman si ovšem odsedí ještě dvě minuty.

52:16
    Při menším počtu hráčů na ledě je vidět, že oba celky mají více prostoru a hra je dynamičtější. Hraje se nahoru dolů.

50:58
    Tuomas Pihlman na straně hostů a Christoffer Persson na straně domácích se do sebe pustili a oba vidí tresty na čtyři minuty za hrubost. Hrát se bude čtyři na čtyři.

50:33
    Po pravé straně zahrozil domácí Spencer Abbott, ale jeho pokus nebyl tak vážný, aby skončil za zády brankáře Tarkkiho.

50:15
    Krátce poté dostal skvělou přihrávku do jízdy Darryl Boyce, jenž se dostal až před branku, ale tam se mu nepovedlo překonat pozorného Johanssena.

David Panuška

Góly a asistencie: 6. Lasch (Carlsson, Fantenberg), 18. Lasch (Johnson, Tömmernes), 54. Lehkonen (Bengtsson, Janmark) – 16. Tavi (Salmio), 48. Antonen (Kalteva, Kolehmainen)

Frölunda HC: Johansson – Larsson, Fälth, Tömmernes, Bengtsson, Persson, Fantenberg, Bohm – Abbott, Sundström, Johnson – Janmark, Figren, Lehkonen – Lundqvist, Carlsson, Lasch – Stålberg, Lasu, Rosseli-Olsen – Karlsson
    JYP Jyväskylä: Tarkki – Niku, Yonkman, Pulli, Luoma, Kalteva, Kemiläinen, Salonen – Lahti, Boyce, Pihlman – Nättinen, Tuppurainen, Tavi – Löfman, Antonen, Kolehmainen – Hotakainen, Salmio, Nenonen – Kanninen

Rozhodca: Johansson, Stricker – Haster, Lundgren