Sparta Praha – Storhamar 1:2 (kon.) | Třinec – Stavanger 4:3 (po pr.) | Mníchov – Košice 1:0 (kon.)
Davos – Färjestad 0:1 (po pr.) | Bern – IFK Helsinky 3:2 (2:0 po s.n.) | Frölunda – Jyväskylä 3:2 (kon.)
HC Davos
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Färjestad
cz Piatok 28.08.2015, 19:45 • Vaillant Arena • Liga majstrov • Skupina 5
    Davos zůstává i přes dnešní porážku v čele tabulky skupiny E.

Färjestads si z Davosu odváží důležité dva body za vítězství 0:1 v prodloužení, které zvýšilo naděje švédského celku na postup do play-off. Jediný a rozhodující gól utkání padl hned po 50 sekundách prodloužení, kdy se v přesilovce 4 na 3 prosadil pohotovou dorážkou Robbie Earl.

Střely na branku v prodloužení – 0:2, celkem – 23:36. (22:19:02)

Robbie EARL - 0:1

60:50
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Přesilová hra 4 na 3 hostům přináší vítězství! Mikael Johansson si vyjel s pukem na střed hřiště a vystřelil. Genoni kotouč vyrazil pouze před sebe a ROBBIE EARL ho už dopravil na správné místo. Asistence: Mikael Johansson.

60:01
    Hosté ještě dohrávají 78 sekund přesilové hry.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině – 6:12, celkem – 23:34.

Ani ve třetí třetině nepadl gól a za bezbrankového stavu tak bude následovat prodloužení. Šancí jsme dnes viděli dostatek, ale na obou stranách kralují výborní gólmani.

60:00

59:57
    Hosté se nadechli asi k poslední akci zápasu. Od modré vypálil Nygren, ale našel pouze klín pozorného Genoniho, který si proti střílejícímu hráči dobře povyjel.

59:43
    Domácí vyhazují!

59:34
    Genoni si připisuje důležitý zákrok, když na svém těle přidržel nahozený puk.

59:18
    Time-out hostí.

59:18
    Gregory Sciaroni dostává dvě minuty za sekání. Färjestads bude hrát přesilovku, která by se přenesla i do prodloužení.

59:06
    Hostující brankář na poslední chvíli vytěsnil dělovku od modré čáry. Domácí nebyli daleko od zřejmě vítězného gólu!

58:52
    Pogge raději přidržel nahozený kotouč v rukavici. Buly se bude házet po jeho pravici.

58:32
    Puk mají za svou brankou hosté.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části.

57:18
    Domácí Dick Axelsson dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, po odpískání totiž napálil kotouč vzteky do hlediště. Utkání pro něho tedy končí.

57:18
    Na ledě zůstává ležet Ole-Kristian Tollefsen, který dostal holí do tváře zřejmě od vlastního spoluhráče. Rozhodčí přerušili hru.

56:55
    Färjestads je v posledních minutách častěji na puku, hosté by chtěli rozhodnout.

56:08
    Necelé čtyři minuty před koncem následuje přerušení hry, po kterém se bude vhazovat v obranném pásmu Švýcarů.

55:40
    Hosté vyrazili do přečíslení 3 na 2, střelu Ryna však zblokovala obrana Davosu.

55:03
    Posledních pět minut třetí třetiny.

54:18
    Zakázané uvolnění Davosu, vhazuje se tedy před Genonim.

54:02
    Pomalu to začíná vypadat, že uvidíme prodloužení. Dokáže některý z týmů rozhodnout ještě v řádné hrací době?

52:43
    Po zaváhání domácí obrany se Roymark dostal do dobré šance, ale Genoni byl na svém místě a vyrazil puk za svou klec.

52:11
    Pro střelu Nygrena si sáhl lapačkou Genoni, který svým zákrokem roztleskal publikum ve Vaillant Areně.

51:31
    Jörg vyzkoušel Poggeho střelou z levé strany, hostující gólman puk vytěsnil mimo hrací plochu.

50:51
    Jörg a Egli dotírali na hostujícího gólmana Justina Poggeho, skóre se ani teď nemění.

50:03
    Genoni svým zákrokem opět přerušuje hru. Už začala závěrečná desetiminutovka řádné hrací doby.

49:35
    Olofsson si nabruslil až do střelecké pozice, ale puk končí na hrudi pozorného Genoniho.

49:19
    Hosté nyní jen nahodili puk za branku soupeře a vyměnili hráče na ledě.

47:52
    Velkou příležitost měl Robbie Earl, který ani nadvakrát nedotlačil kotouč za záda Genoniho. Vše končí posunutou brankou Davosu. Šancí se rodí hodně, ale stále jsme neviděli jediný gól.

47:26
    Přečíslení 2 na 1 zakončil ranou těsně mimo Walser!

46:23
    Domácí se v poklidu ubránili a také oni jsou kompletní.

45:58
    Začíná zkrácená přesilovka Färjestadu.

45:44
    Davos při hře 4 na 4 přitlačil soupeře. Dobrou příležitost neproměnil Wieser.

45:11
    Z pravé strany střílel Jörg, Pogge kotouč vyrazil.

44:22
    Síly na ledě se vyrovnávají. Andres Ambühl – 2 minuty, sekání.

43:57
    John Persson v útočném pásmu hodně zbytečně podrazil Brejčáka. Davos bude hrát další přesilovku.

43:35
    Hosté kompletní, Davos ale sehrál druhou polovinu početní výhody velmi dobře.

42:42
    Axelsson byl u tyčky úplně volný, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil! Puk skončil až v ochranné síti za brankou.

42:27
    Pogge při návratu do brankoviště zavadil o tyčku a posunul vlastní branku. Rozhodčí musejí jeho klec usadit na správné místo.

42:19
    Davos se nemůže usadit v útočném pásmu, hosté opět vyhodili.

41:54
    Hosté poslali puk až k brance soupeře.

41:34
    Hostující brankář Justin Pogge odehrál puk mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry. Trest za něho odsedí John Persson.

41:03
    Puk nyní olízl tyčku domácí branky. Färjestads začal třetí část velmi aktivně!

40:23
    Genoni si poradil s nahozením od modré čáry a především s následnou dorážkou Wallina, kterou vyrazil pravým betonem.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 21:23.

V úvodu druhé třetiny domácí přežili těžké chvíle při dvou vyloučeních Conviho, kdy byli hráči Färjestadu několikrát blízko vedoucímu gólu. Poté už ale Davos srovnal hru a ve zbytku třetiny hrál se Švédy vyrovnanou partii. Na první gól, který by již mohl mnohé napovědět, však stále čekáme.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:6, celkem – 17:22.

40:00

39:32
    Pogge nyní vymrštil svoji lapačku proti nahození Rysera. Další buly v obranném pásmu Färjestadu.

39:19
    Střelu Junga ukryl ve své výstroji Pogge.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:01
    Strašlivá chyba v domácí rozehrávce, kdy jeden z hráčů namazal kotouč přesně do jízdy Olofssonovi. Genoni měl štěstí, že ránu švédského útočníka srazil do ochranné sítě jeho obránce.

37:09
    Hosté dostali z rohu puk na modrou, Genoni si však s nebezpečným pokusem poradil.

36:03
    Lehké nahození od mantinelu odklidil Pogge holí za svou branku.

35:19
    Fanoušci Davosu stále fandí s velkým nadšením. Kotel, který se ve druhé třetině nachází za Genoniho brankou, je celý zápas hodně slyšet.

35:02
    Ambühl hledal před branku najíždějícího spoluhráče, kotouč byl ale sražen do ochranné sítě.

34:18
    Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému konci a v Davosu se stále čeká na první gól. Ten může být klíčový pro další vývoj duelu.

33:43

33:16
    Od modré napřáhl Forster, kotouč však zůstal na výstroji brankáře Poggeho. Byl to důležitý zákrok, jelikož před brankovištěm číhala hned trojice hráčů v modrožlutém.

32:31
    Hostující branka byla posunutá, hra je tedy pochopitelně přerušena.

32:17
    Další vyhození dolétlo až k Genonimu, který puk rozehrává na své obránce.

32:08
    Hosté dostali puk ze svého obranného pásma.

31:42
    Po zákroku Magnuse Nygrena skončil na zemi Jörg. Přesilovka pro Davos.

30:46
    Domácí začali stále více hrozit z rychlých protiútoků, po jednom z nich pálil těsně vedle Ambühl.

30:25
    Davos se teď na delší dobu usadil v útočném pásmu a Pogge byl nucen svým zákrokem přerušit hru.

29:19
    Chybu v rozehrávce hostí mohl potrestat Paulsson. To by ale nesměl trefit jen nohy bránícího hráče.

28:32
    Švédové se nyní neúspěšně snažili založit rychlý protiútok, u kotouče Davos.

27:43
    Sáhnout na kotouč si musel také Pogge, jenž zasáhl před dotírajícím Walserem. Následuje reklamní přestávka.

27:10
    Hosté dnes neproměnili už spoustu šancí. Aby je to nakonec nemrzelo.

26:16
    Domácí přežili i další oslabení a už jsou kompletní.

25:38
    Hosté téměř dohráli přesilovkovou kombinaci až do prázdné, to by ale musel útočník na zadní tyči lépe trefit puk. Krátce předtím měl velkou šanci John Persson, jenž tváří v tvář Genonimu přestřelil.

25:06
    Domácí se osvobodili.

24:15
    Sotva se Enzo Corvi vrátil na led, je opět vyloučen. Tentokrát za sekání.

23:44
    Výborná přesilovka Färjestadu. Nyní se už ale zdá, že se domácí ubrání.

23:10
    Obrovský závar před brankou Davosu. Hosté však ani na několik pokusů nedotlačili puk za záda ležícího Genoniho!

22:31
    Nygrenovu dělovku od modré vyráží Genoni.

21:51
    Domácí Enzo Corvi si v souboji přidržel protihráče a dvě minuty bude odpočívat na trestné lavici.

20:47
    Do velké šance se dostal Marc Wieser, který jel sám na hostujícího brankáře. Vystřelil však jen do výstroje dobře postaveného Poggeho.

20:03
    Domácí jsou v plném počtu, Simion je na ledě.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:34.

V první třetině gól nepadl. Herně lepším týmem byli hosté z Karlstadu, kteří si vypracovali více šancí než soupeř. Před Genonim však dvakrát selhal Roymark a obránce Wikstrand v závěru periody jen orazítkoval brankovou konstrukci. Davos se zatím hledá, domácí hráči mají velký problém s přechodem do útočného pásma.

Střely na branku v 1. třetině – 7:16.

20:00

19:34
    Od modré vypálil Wikstrand a jeho dělovka rozezvučela brankovou konstrukci!

18:47
    V oslabení ujel hostující obraně Mauro Joerg a jen těsně minul Poggeho klec!
    Davosu fandí také fanoušci u televizních obrazovek.

18:02
    Dario Simion podrazil pronikajícího soupeře a Färjestads bude hrát přesilovku.

17:46
    Domácí s kotoučem těžko přecházejí útočnou modrou, zase se do pásma nedostali.

16:50
    Davos je v posledních minutách pod tlakem. Nyní se domácí hráči vydali do útoku, skončili ovšem v postavení mimo hru.

15:31
    Teď měl Genoni i potřebnou dávku štěstí. Střela z ostrého úhlu mu totiž propadla pod rukou, ale puk doskákal jen na boční síťku. Volný kotouč už domácí gólman přikryl.

15:06
    Zajímavá možnost Färjestadu. Olofsson měl před brankou volného spoluhráče, kotouč z jeho hole však končí pod Genonim.

14:22
    Zakázané uvolnění Davosu.

13:56
    Utkání se hraje v poměrně vlažném tempu, uvidíme, zda bude mít úroveň hry stoupající tendenci. Nyní prověřil Genoniho střelou od modré Hölos. Brankář Davosu měl volný výhled a snadno kotouč zachytil.

13:37
    Střelu po buly si pohlídal domácí gólman Genoni.

13:26
    Hráči Davosu zahráli jen na icing.

12:35
    Od modré střílel Heldner, ale trefil jen bránícího hráče.

11:28
    Roymark měl už druhou obrovskou šanci! Genoni však jeho dorážku do odkryté branky dokázal zázračně vytěsnit!

11:09

10:40
    Pogge pokryl tvrdou střelu od modré čáry.

10:05
    Davos má za sebou velmi dobrou úvodní minutu přesilové hry, skórovat však domácí zatím nedokázali.

09:08
    Hostující Daniel Gunarsson je vyloučen za hrubost a domácí si zahrají přesilovku.

08:25
    Ve velké šanci se objevil Roymark! Hostující útočník už byl sám před Genonim, který mu stačil do zakončení vložit pravý beton.

07:42
    Oba týmy mají problémy se založením nebezpečného útoku.

05:59
    Kotel Davosu utkání vytváří důstojnou kulisu. Domácí fanoušci neustále skandují a zpívají.

05:27
    Nebezpečnou střelu Erixona vyrazil Genoni ramenem.

04:19
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez nějakých vážnějších šancí.

2:17
    Dělovku Corviho vytěsnil Pogge mimo svou klec.

1:35
    Po závaru před hostujícím brankářem vypadla branka ze svého postavení. Buly ve středním pásmu.

0:45
    První střelu na branku si připsali hosté, Genoni si s ní poradil.

00:01

HC Davos: Genoni (Senn) – Brejčák, Guerra, Forster, Heldner, Schneeberger, Paschoud, Jung – Ambühl, Sciaroni, Walser – Axelsson, Paulsson, Wieser – Joerg, Simion, Corvi – Aeschlimann, Ryser, Egli.

Färjestads BK: Pogge (Haugen) – Wikstrand, Nygren, Hölos, Erixson, Tollefsen, D. Gunarsson, Arell – Nygard, Wallin, Roymark – L. Persson, Ryno, Johansson – Earl, John Persson, Gulaš – Olofsson, Eriksson-Ek, Johan Persson – Asplund.

Rozhodčí: Sidorenko (BLR), Kurmann – Espinoza, Kohler (všichni SUI).

První vzájemné utkání:

Färjestads BK – HC Davos 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Ambühl, 34. Simion, 35. Äschlimann (Simion), 54. Paulsson (Ambühl)

Färjestads BK: Haugen (Pogge) – Nygren, Wikstrand, Erixon, Holos, Gunnarsson, Tollefsen – Gulaš, John Persson, Earl – Johansson, Ejdsell, L. Persson – Asplund, Johan Persson, Ek Eriksson – Nygard, Olofsson, Wallin – Roymark. Trenér: Tommy Samuelsson.

HC Davos: Genoni (Senn) – Guerra, Brejčák, Heldner, Forster, Kindschi, Jung, Paschoud, Schneeberger – Walser, Sciaroni, Ambühl – Wieser, Paulsson, Äschlimann – Simion, Jörg, Egli – Schläpfer. Trenér: Arno Del Curto.
    Hráči švédského týmu na letišti v Karlstadu.

Švýcarský mistr z Davosu vstoupil do Ligy mistrů parádně, když dokázal vyhrát oba venkovní zápasy proti těžkým soupeřům. Svěřenci kouče Arneho del Curta nejprve zvítězili 4:0 právě nad Färjestadem a poté dokázali uspět také v Pardubicích, které udolali 3:2 díky gólu kapitána Ambühla, který padl 42 sekund před koncem duelu.

Färjestads BK je devítinásobným švédským mistrem. Loni však celek z Karlstadu vypadl už v předkole play-off. Do ligy mistrů hokejisté Färjestadu vstoupili překvapivě jasnou domácí porážkou 0:4 s Davosem.
    Hokejisté Färjestadu si ve čtvrtek dopoledne zatrénovali ještě v domácích podmínkách.

Vítám tu všechny fanoušky kvalitního hokeje! Hokejová Liga mistrů pokračuje také v pátek a já Vám prostřednictvím textové on-line reportáže přiblížím atraktivní utkání skupiny E mezi švýcarským Davosem a švédským Färjestadem BK. V této skupině figurují také Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.