Dila Gori – Partizan 0:2 (kon.) | Pjunik – Molde 1:0 (kon.) | Milsami – Razgrad 2:1 (kon.)
Helsinki – Ventspils 1:0 (kon.) | Tel Aviv – Hibernians FC 5:1 (kon.) | Vardar – APOEL 1:1 (kon.)
Lincoln – Midtjylland 0:2 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Malmö 0:1 (kon.) | Crusaders – Skenderbeu 3:2 (kon.)
HJK Helsinki
1:0 (0:0)
FK Ventspils
cz Utorok 21.07.2015, 18:00 • Helsinki Football Stadium, Helsinki • Liga majstrov (predkolá) • 2. predkolo

To je z mé strany vše, hezký večer. (19:48:55)

Je dobojováno. Vyrovnané utkání nakonec zvládl lépe celek z Finska, který díky brance Havenaara vyhrál nad Ventspilsem 1:0 a zajistil si tak postup do třetího předkola. Hostující celek nepředvedl vůbec špatný výkon, ale nakonec to na postup nestačilo a v Lize mistrů tak končí.

90+3

90+3
    Jallow to vzal na sebe, ale branku netrefil. Víc se už v tomto zápase nestane.

90+2
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Žulevs, přichází Tidenbergs.

90+1
    Žulevs to ještě zkusil z dálky, ale jeho rána nebyla přesná.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Sorsa, přichází Peiponen.

87
    Domácí už diktují tempo hry a poklidně dohrávají tento zápas. Fanoušci už slaví postup do dalšího předkola.

85
    Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Zeneli, přichází Jallow.
    83. Mike HAVENAAR - 1:0

83
    Helsinki právě vstřelily branku!
    A o postupujícím je rozhodnuto, protože domácí celek jde po další akci do vedení 1:0. Na konci všeho byl MIKE HAVENAAR, který nezaváhal a poslal svůj celek do vedení.

82
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Turkovs, přichází Karlsons.

81
    Žlutou kartu dostává Siņeļņikovs (FK Ventspils).

79
    Domácí borci zvládají konec zápasu na výbornou. Drží míč a hostující celek se k ničemu nemůže dostat.

77
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Mujeci, přichází Mordatenko.

75
    Hostům se ve druhém poločase vůbec nedaří a vypadá to, že o postupujícím je rozhodnuto.

73
    Ani ze svého třetího rohu domácí borci nic nevytěžili a na první branku tak stále čekáme.

72
    A hned to zkusil Zeneli a hostující brankář Meļņičenko musel zasahovat. Roh pro domácí.

71
    Už se opět hraje. U míče jsou domácí fotbalisté, kteří poklidně kombinují okolo středového kruhu.

69
    Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.

67
    Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Tanaka, přichází Klinga.

67
    Po bleskové akci vystřelil domácí Moussi, ale Meļņičenko byl na svém místě a pokus zlikvidoval.

65
    Vše podstatné se odehrává hlavně uprostřed hrací plochy. Aktivnější jsou stále domácí fotbalisté, kteří míří za postupem.

63
    Hosté získali míč a šli do přečíslení, ale to skončilo jen další nepřesnou přihrávkou.

61
    Je před námi posledních třicet minutek a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

59
    Domácí jsou opět u míče a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné. Hrát musí hlavně Ventspils.

57
    Míč poslal do vápna Zeneli, ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Od své branky bude rozehrávat Meļņičenko.

56
    Rohový kop pro Helsinki.

55
    Žádná ofenzivní show to ve druhém poločase rozhodně není. Domácí jsou aktivnější, ale nikam nepospíchají. Hosté spoléhají na brejky, ale zatím žádný k ničemu nevedl.

53
    Až nyní to vzal na sebe hostující Rugins, ale jeho dělovce scházela přesnost a branku netrefil.

51
    Ve druhém poločase se zatím nic zajímavého nestalo. Na první střelecký pokus tak stále čekáme.

49
    Domácí celek vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně a stále se tlačí dopředu.

47
    Ani jeden trenér v poločase nestřídal, takže se pokračuje ve stejném složení, jako na začátku.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý zápas mezi Helsinki a Ventspilsem, který zatím branku nenabídl. Aktivnější jsou hosté, ale ve finální fázi se jim nedaří podle představ. Domácí se nikam netlačí, což je vzhledem k prvnímu zápasu zcela pochopitelné.

45+1

45+1
    I tentokrát se domácí celek ubránil a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

45
    Rohový kop pro hosty.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    A další střelu vyprodukoval Siņeļņikovs, ale té scházela přesnost a od své branky bude rozehrávat Örlund.

42
    Na druhé straně to vzal na sebe Mujeci, ale i s jeho pokusem si Örlund dokázal poradit.

41
    Ani tentokrát z toho nic nebylo, protože celé snažení skončilo útočným faulem.

40
    Rohový kop pro domácí celek.

39
    Žlutou kartu dostává Rugins (FK Ventspils).

37
    Ventspils je směrem dopředu o poznání nebezpečnější než domácí borci, ale zatím z toho nic nebylo.

35
    Hosté skvěle napadali a získali míč, ale vzápětí o něj velmi rychle zase přišli. Dobrá práce domácích zadáků.

33
    Po další akci to vzal na sebe hostující Rugins, ale ani jeho pokus se neujal. Od své branky bude rozehrávat Örlund.

31
    Domácí drží svůj náskok z prvního zápasu a míří za postupem. Hosté ale bojují a bude to ještě zajímavé.

29
    Domácí Baah to zkusil z přímého kopu, ale jeho rána nebyla přesná a nic z toho tedy nebylo.

27
    Nakonec z toho ale byla pouze nepřesná přihrávka a od své branky bude rozehrávat Meļņičenko.

26
    Domácí se usadili na polovině svého soupeře, tak uvidíme, co vymyslí...

24
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Oba celky se tlačí dopředu, ale je to stále velmi opatrné.

22
    Domácí získali míč a hned se vydali dopředu, ale hostující zadáci vše na poslední chvíli zastavili.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek. Stav zápasu je stále 0:0, což vyhovuje domácích. Nutno ale dodat, že hosté hrají velmi dobře a o postup se ještě chtějí porvat.

18
    Hosté ještě zahrávali rohový kop. Míč poslal do vápna Siņeļņikovs, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.

17
    Hosté ale směrem dopředu nehrají vůbec špatně. Po další akci to zkusil Dorić, ale Örlund byl opět na svém místě.

16
    Domácí dlouho kombinovali na polovině svého soupeře, ale nic víc nevymysleli. Ventspils se opět v pohodě ubránil.

14
    Hostující Žuļevs fauloval a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.

13
    Ze svého prvního rohu hostující celek ale nic nevytěžil. Domácí zadáci byli u míče jako první a poslali ho do bezpečí.

12
    Domácí brankář Örlund musel poprvé zasahovat. Proti střele Turkovse ale zasáhl dobře a míč vyrazil na rohový kop.

11
    Domácí borci to zkusili dlouhým nákopem, ale ten k ničemu nevedl. Na první větší šanci tak stále čekáme.

9
    Tentokrát hosty zastavil pomezní rozhodčí, protože Turkovs byl v ofsajdu.

8
    Poprvé zahrozil i celek z Lotyšska. Po další akci to zkusil Turkovs, ale branku netrefil.

7
    Vše podstatné se zatím odehrává hlavně uprostřed hrací plochy. Aktivnější je domácí celek, ale hosté pozorně brání.

5
    A další rychlá akce domácích skončila ofsajdem, ve kterém byl Savage .

4
    I tentokrát se hosté ubránili. Navíc se hned vydali dopředu, ale jejich akce velmi rychle skončila.

3
    Finský celek začal výborně. Domácí jsou opět u míče a kombinují na polovině Ventspilsu, který je stále pod tlakem.

1
    Domácí začali hodně aktivně. Hned se vydali dopředu, ale z úvodní akce byla pouze nepřesná přihrávka a od své branky bude rozehrávat Meļņičenko.

1

Hráči jsou na trávníku. Duel začne za malý okamžik.

HJK Helsinki: Orlund – Sorsa, Heikkilä, Heikkinen (C), Baah – Savage, Moussi, Schuller, Zeneli – Tanaka – Havenaar
    Náhradníci: Sahlgren – Peiponen, Moren, Kolehmainen, Klinga, Malolo, Jallow

FK Ventspils: Meļņičenko – Krjauklis, Jemelins (C), Paulius, Barinovs – Zulevs, Dorić, Rugins, Siņeļņikovs – Mujeci, Turkovs
    Náhradníci: Ralkevičs – Bezuščonoks, Zigajevs, Tīdenbergs, Rečickis, Mordatenko, Karlsons

Rozhodčí: Ekberg – Nilsson, Culum.

Utkání mezi HJK Helsinki a FK Ventspils začíná v 18:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Nenechte si tento zápas ujít, máme se na co těšit.

Celek z Finska má k postupu jasně blíže. První duel totiž zvládl na jedničku a na hřišti Ventspilsu vyhrál 3:1. Domácí celek sice vedl 1:0, ale Finové předvedli neskutečný závěr, v posledních patnácti minutách dali tři branky a udělali velký krok k postupu.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Druhé předkolo Ligy mistrů má na programu odvetné zápasy a my budeme sledovat duel mezi JHK Helsinki a FK Ventspils. Jasným favoritem tohoto utkání je finský celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Kopřiva

Góly: 83. Havenaar (Baah)

Karty:   14. Žuļevs (VNS), 39. Rugins (VNS), 81. Siņeļņikovs (VNS)

HJK Helsinki: Örlund – Sorsa (88. Peiponen), Heikkilä, Heikkinen (C), Baah – Savage, Moussi, Schuller, Zeneli (85. Jallow) – Tanaka (67. Klinga) – Havenaar

FK Ventspils: Meļņičenko – Krjauklis, Jemelins (C), Paulius, Barinovs – Žuļevs (90. Tidenbergs), Dorić, Rugins, Siņeļņikovs – Mujeci (77. Mordatenko), Turkovs (82. Karlsons)

Rozhodca: Ekberg – Nilsson, Culum
    14.07.2015
    Ventspils - Helsinki 1:3

Góly: 63. Jemelins (Žigajevs) – 75. Zeneli (pen.), 86. Jallow, 90+2. Tanaka (Zeneli)

Karty:   15. Jemelins (VNS), 74. Krjauklis (VNS) – 34. Moussi (HSK), 52. Baah (HSK)