Ventspils – Helsinki 1:3 (kon.) | APOEL – Vardar 0:0 (kon.) | Midtjylland – Lincoln 1:0 (kon.)
Razgrad – Milsami 0:1 (kon.) | Skenderbeu – Crusaders 4:1 (kon.) | New Saints – Fehérvár 0:1 (kon.)
Molde – Pjunik 5:0 (kon.) | Hibernians FC – Tel Aviv 2:1 (kon.) | Maribor – Astana 1:0 (kon.)
Trenčín – FCSB 0:2 (kon.) | Partizan – Dila Gori 1:0 (kon.) | FK Sarajevo – Lech Poznań 0:2 (kon.)
FK Ventspils
1:3 (0:0)
HJK Helsinki
cz Utorok 14.07.2015, 17:30 • Olimpiskā centra Ventspils Stadionā , Ventspils (kapacita: 3.044 diváků) • Liga majstrov (predkolá) • 2. predkolo

Ode mne je to pro tuto chvíli již úplně vše, avšak program druhého předkola Ligy mistrů dnes pokračuje dalšími zápasy, které můžete rovněž sledovat na našem webu. (19:29:28)

Fouly: 16 – 15

Skončilo úvodní utkání druhého předkoly Ligy mistrů mezi týmy FK Ventspils a HJK Helsinki a hosté si nakonec odváží z Lotyšska více než nadějný výsledek pro odvetu. Po bezbrankové první půli jsme se branek přeci jen dočkali. Domácí byli aktivnější od úvodu druhého poločasu a za svou snahu byli odměněni úvodním gólem Jemelinse, který dobře tečoval volný kop. O dvanáct minut později se hosté snad poprvé ve druhé půli dostali na útočnou polovinu a hned vybojovali penaltu, kterou proměnil Erfan Zeneli. O dalších jedenáct minut později se prosadil střídající Osman Jallow a v nastaveném čase ještě stvrdil výhru hostů Japonec Tanaka.

90+3
    90+2. Atom TANAKA - 1:3

90+2
    Helsinki právě vstřelily branku!
    To snad není pravda, i třetí střela Finů na branku končí v síti! Zeneli se prohnal s míčem před vápno a přihrávkou našel ATOMA TANAKU, který podržel míč a vrátil zpět Zenelimu, jenž balon znovu vracel japonskému hráči, od jehož těla se nakonec dostal míč až do domácí branky!

90+2
    O dlouhý nákop z vlastní poloviny až před branku soupeře se pokusili hráči domácího týmu, jenže obrana Helsinek pracuje spolehlivě.

90+1
    Ještě tři minuty nastaveného času mají domácí fotbalisté na to, aby s výsledkem ještě něco udělali.

90
    Začala poslední minuta základní hrací doby.

89
    Helsinki se však dobře brání a svého soupeře zatím nepouští ani na svou polovinu.

88
    Žlutí jsou ještě u míče a ještě se pokusí alespoň o vyrovnání, které by jim dalo o něco lepší pozici pro odvetu, než ve které se nachází v tuto chvíli.

87
    Tak to je ledová sprcha pro domácí tým, který byl ve druhé půli jasně lepší a chvíli i vedl. Stačila však chvilka a vše je jinak. Postupové ambice domácích se tak dostávají někam k hodnotě pro absolutní nulu.
    86. Ousman JALLOW - 1:2

86
    Neskutečné, Finové dnes vytěžili dva góly takřka z ničeho! Střídající OUSMAN JALLOW byl na hřišti sotva dvě minuty, když se prosadil střelou pravou nohou přes padajícího obránce zpoza pokutového území, míč zapadl k pravé tyči domácí branky!

86
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Ritvars Rugins, přichází Anastasis Mordatěnko.

85
    Helsinkám se nyní daří držet míč po delší dobu a jen velice pomalu s ním postupují vpřed a když je třeba, klidně jej rozehrají až na brankáře Örlunda. S výsledkem 1:1 by dnes určitě byli spokojeni.

84
    Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Mike Havenaar, přichází Ousman Jallow.

84
    Už už se zdálo, že se Jemelins protáhne po pravé straně kolem Baaha, ten však na poslední chvíli odvrátil vznikající nebezpečí.

83
    Centr mířící na bližší tyč dokázali hosté relativně snadno odvrátit a balón už směřuje pryč z jejich poloviny. Finové navíc zůstanou u míče.

82
    Lotyši se ale nevzdávají a za svou aktivní hru jsou odměněni rohovým kopem.

Daniel Kubelka

Góly: 63. Jemelins (Žigajevs) – 75. Zeneli (pen.), 86. Jallow, 90+2. Tanaka (Zeneli)

Karty:   15. Jemelins (VNS), 74. Krjauklis (VNS) – 34. Moussi (HSK), 52. Baah (HSK)

FK Ventspils: Melničenko – Žulevs, Krjauklis, Jemelins, Rugins (86. Mordatěnko), Barinovs – Žigajevs (72. Dorić), Paulius, Sinelnikovs – Karlsons "C", Mujeci (82. Turkovs).
    Náhradníci: Ralkevičs – Bezuščonoks, Dorić, Rečickis, Turkovs, Tīdenbergs, Mordatěnko.

HJK Helsinki: Örlund – Sorsa, Heikkinen "C", Heikkilä, Baah – Moussi, Schüller – Savage, Tanaka, Zeneli – Havenaar (84. Jallow).
    Náhradníci: Sauramaa, Lehtinen, Peiponen, Malolo, Klinga, Jallow.

Rozhodca: Jakob Kehlet – Henrik Larsen, Heine Sørensen (všichni Dánsko)

Diváci: 2.000