Slovensko – Slovinsko 3:1 (kon.) | Rusko – Dánsko 5:2 (kon.) | Švajčiarsko – Lotyšsko 1:2 (po pr.)
Slovensko – Nórsko 2:3 (kon.) | Švédsko – Kanada 4:6 (kon.)
Švédsko
4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
Kanada
Streda 06.05.2015, 20:15 • O2 Arena, Praha • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Mne sa príde s Vami už len rozlúčiť, peknú hokejovú noc všetkým želá Vladimír Korduliak, onlajny.eu (22:40:55)

Pomer striel v tretej časti hry 9:15, celkovo medzi žrde putovalo 32:39 pukov. Gólman Anders Nilsson dosiahol v zápase 84,62% úspešnosť zásahov, na druhej strane Mike Smith s 87,50% úspešnosťou zásahov. Kanada šiesty gól poslala do opustenej bránky domácich a svoj druhý gól dosiahla z trestného strieľania, ktoré premenil Taylor Hall. Švédsko svoju presilovku v prvej tretine nevyužilo, potom sme tu mali vzájomné vylúčenie, bez využitia. Presilovku si zahrala aj Kanada, ktorá však svoju šancu v gól pretavila.

Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme domácich, v tíme Švédska, Oliver Ekman-Larsson, v tíme hostí, v tíme Kanady, Aaron Ekblad.

Zápas v rýchlom tempe s množstvom gólov a pekných akcií je minulosťou. Švédsko viedlo po prvej tretine v pohodlnom trojgólovom brejku, no zápas do víťazného konca nedotiahlo. Kanada zlepšenou hrou v druhej časti dokázala náskok znížiť a v tretej tretine rozhodla o svojom víťazstve ďalšími troma gólmi. Po zápase sa bude hrať opäť kanadská hymna.

60:00

59:50
    Zakázané uvoľnenie hostí, ešte sa teda hra vráti pred Smitha.

59:38
    Puk v strednom pásme, dnes sa už toho veľa neudeje.

59:29
    Forsberg sa odhodlal k streľbe, jeho puk však zblokoval Giroux a Smith bol teraz bez práce.

58:58
    Puk za bránkou Kanady, kde je kĺbko hráčov, domáci sa však k streleckému zakončeniu nedostávajú.

58:39
    Nilsson opäť na striedačke a vhadzovanie po pravej ruke Smitha.

58:10
    Nilsson v bránke a skúsia to domáci ešte s hrou bez brankára?
    Tyler SEGUIN - 4:6

58:10
    Kanada dala gól!
    TYLER SEGUIN nakorčuľoval do pásma za vyhodeným pukom, všimol si, že Nilsson je na striedačke a z otočky zakončil do opustenej bránky. Asistencia: Ryan O'Reilly.

58:04
    Nilsson opustil svoju klietku, Švédsko hrá power-play.

57:54
    Forsbergova strela sa neujala a napokon puk skončil na ochrannej sieti, budeme vhadzovať po pravej ruke Smitha.

57:22
    Kanada umne drží puk v rohu klziska za Nilssonovou bránkou, čas do klaksónu sa blíži.

57:04
    Opäť puk za bránkou Nilssona, ktorý ho ale zachytil a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

56:47
    Kanada vyhodila puk len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa tak vráti pred Smitha.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 6. Lander (Eriksson, Granberg), 18. Rask (Klefbom, Linholm), 18. Forsberg (Eriksson, Klingberg), 36. Möller (Sjögren, Ekman-Larsson) – 27. Ekblad (Burns, O'Reilly), 32. Hall (t.s.), 35. Couturier (Ekblad), 51. Wiercioch (Eberle, Crosby), 54. Ennis (Hall, Spezza), 59. Seguin (O'Reilly)

Švédsko: Nilsson (Enroth) – Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg, Kronwall (C), Granberg, Ekholm, Ahnelöv – Forsberg, Eriksson, Lander – Lindström, Sjögren, Möller – Ericsson (A), Lindholm, Rask – Hjalmarsson, Josefson, Lundqvist (A) – Danielsson
    Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis (A), Burns, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad – MacKinnon, Crosby (C), Spezza (A) – Giroux, Ennis, Seguin – Hall, Duchene, Eberle – Couturier, Eakin, Toffoli – O'Reilly

Rozhodca: Wehrli (SUI), Rönn (FIN) – Puolakka (FIN), Lhotský (CZE)

Diváci: 16.695