Dortmund – Frankfurt 2:0 (kon.) | Hannover – Hoffenheim 1:2 (kon.) | Stuttgart – Freiburg 2:2 (kon.)
Hamburger – Augsburg 3:2 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Leverkusen 1:1 (kon.) | Bayern – Hertha 1:0 (kon.)
Hamburger SV
3:2 (2:1)
FC Augsburg
Sobota 25.04.2015, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Nemecká Bundesliga

Zápas v Hamburgu sa skončil. Domáci ho dokázali vyhrať 3-1 po dramatickom druhom polčase. Ten nám priniesol dva góly, po jednom na oboch stranách. Najprv sa presadil Werner, ktorý vyrovnal na 2-2, ale o dve minúty strelil Lasogga gól na 3-2, a domáci sa môžu radovať z víťazstva. Oba tímy mali niekoľko veľkých príležitostí, a gólov mohlo byť oveľa viac. Hra bola pomerne vyrovnaná, hoci väčšinu zápasu mali viac z hry hostia, ktorí držali loptu, no nevedeli sa príliš presadiť smerom dopredu. Hlavný rozhodca udelil v dnešnom zápase 4 žlté karty, z toho 3 na strane Hamburgeru. To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný deň. (17:25:18)

90+3

90+3
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Kačar a nahradí ho Rudnevs.

90+3
    Hostia budú zahrávať rohový kop. Do 16ky Hamburgeru pribehol aj brankár Hitz.

90+2
    Jansen po priamom kope nezakončil presne, a lopta smerovala vedľa pravej žrde brány hostí. Domácim to však vyhovuje, pretože loptu držia ďaleko od svojej 16ky.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90
    Lasogga si vypýtal útočný faul, a domáci držia loptu ďaleko od svojej brány. Teraz budú zahrávať priamy kop cca 25 metrov od brány Augsburgu.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Pri lopte sú stále hostia, ale do nebezpečných šancí sa zatiaľ príliš nedostávajú.

89
    Højbjerg skúsil priamu strelu na bránu, ale jeho pokus nemal šancu na úspech. Lopta končí niekoľko metrov od ľavej žrde domácej brány.

88
    Kačar sa dopustil faulu tesne pred vlastnou 16kou, a to je dobrá pozícia pre priamy kop hostí.

87
    Útočný faul ukončil ďalšiu akciu Augsburgu. Čas na vyrovnanie sa kráti, a domáce publikum už tlieska svojim hráčom za predvedený výkon.

86
    Hostia sú už v záverečnom tlaku, ale hráči Hamburgeru mu zatiaľ odolávajú bez väčších problémov. Teraz sa k Adlerovi dostala ľahká lopta, a ten ju posiela na útočnú polovicu.

85
    Domáci bránia naozaj veľmi dobre, a v útoku si vytvárajú pozície na rýchle protiútoky.

84
    Z rohového kopu sa zrodila šanca hostí, v ktorej bol Hong, ale ten z tesnej blízkosti namieril iba do obrancu Hamburgeru.

83
    Matavž sa dostal v 16ke Hamburgeru k zakončeniu, a vybojoval rohový kop pre hostí.

82
    Hostia začínajú novú akciu rozohrávkou na vlastnej polovici. Hráči Hamburgeru čakajú rozostavení pred svojou 16kou.

81
    Pokus o akciu Hamburgeru bol zastavený ofsajdom, v ktorom sa ocitol Olić.

80
    Do konca zápasu ostáva ešte 10 minút, a hostia sa zatiaľ márne snažia o vyrovnávajúci gól. Teraz sa navyše previnili faulom v strede ihriska, a domáci budú zahrávať priamy kop.

78
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Esswein a nahradí ho Matavž.

78
    Won-Ji vidí žltú kartu za faul na Jiráčka.

77
    Jansen s Olićom vymysleli peknú akciu na konci ktorej bola strela Jansena z 14 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný a lopta je už v strede ihriska.

76
    Záver zápasu je poriadne napínavý. Hostia sa snažia dostať čo najbližšie k bráne Hamburgeru, ale domáca obrana si zatiaľ počína veľmi dobre a všetky nebezpečné lopty posiela na opačnú polovicu ihriska.

75
    Lasogga vidí žltú kartu za faul na hráča Augsburgu.

74
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza kapitán Van der Vaart a nahradí ho Jiráček.

73
    Obrovská príležitosť domáceho tímu! Jansen prenikol do 16ky Augsburgu, ale jeho pokus zastavila ľavá žrď! Od žrde sa lopta odrazila do náručia brankára Hitza.

72
    Ďalšia akcia domáceho tímu. Stieber posielal center do 16ky hostí, ale lopta končí za čiarou, a bude z toho iba odkop od brány Augsburgu.
    Pierre-Michel LASOGGA - 3:2

71
    Hamburger SV dal gól! Neuveriteľné ako rýchlo dokázali domáci odpovedať na gól Wernera! PIERRE-MICHEL LASOGGA strelou z 12 metrov prekonáva Hitza v bráne Augsburgu, a domáci znova vedú o jeden gól.
    Tobias WERNER - 2:2

70
    FC Augsburg dal gól! Hostia vyrovnávajú na 2-2. TOBIAS WERNER prekonáva Adlera a hostia sa radujú.

67
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Altintop, a nahradí ho Hojbjerg.

67
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Iličević, a nahradí ho Jansen.

67
    Kačar vidí žltú kartu za faul na Baiera.

66
    Lasogga poslal do 16ky Augsburgu skvelú loptu a Iličević z 5 metrov odmietol tretí gól domáceho tímu, keď hlavou namieril iba do stredu brány kde bol brankár Hitz.

65
    Hostia sa v druhom polčase príliš nepresadzujú. Hamburger dobre bráni, a za dnešný výkon by si výhru určite zaslúžil.

64
    Z priameho kopu sa žiadna šanca nezrodila, a pri lopte sú už hráči Augsburgu.

62
    Olić sa ocitol na trávniku po faule Honga, a domáci budú zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

61
    Van der Vaart predviedol peknú individuálnu akciu, ale na hranici pokutového územia Augsburgu stroskotal na dvoch obrancoch hostí.

60
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Feulner a nahradí ho Won Ji.

60
    Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodiny hry. Loptu majú momentálne hostia, ktorí prehrávajú tesne 1-2.

59
    Olić si proti Klavanovi neporadil, a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop od brány Augsburgu.

58
    Posledné minúty neprinášajú veľa futbalového umenia. Oba tímy prevažne bojujú o loptu medzi 16kami, a brankári sú bez práce.

57
    Po faule v strede ihriska budú hostia zahrávať priamy kop z cca 35 metrov.

56
    Iličević pálil z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval tesne nad bránu Augsburgu.

56
    Esswein si v 16ke domáceho tímu neporadil, a Adler má loptu vo svojich rukaviciach. Ľahká situácia pre brankára Hamburgeru.

55
    Lopta je v poslednej minúte častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche.

54
    Na začiatku druhého polčasu je hra veľmi pokojná. Domáci si strážia jednogólové vedenie, a hostia sa príliš nesnažia o vyrovnanie.

53
    Rýchla akcia Hamburgeru nepriniesla očakávaný gól, ale Westermann udržal loptu na útočnej polovici a domáci budú mať outové vhadzovanie.

52
    Hráči Augsburgu to neurobili najlepšie, a domáci loptu bez problémov poslali až na opačnú polovicu ihriska.

51
    Znova v akcii Kačar, tentokrát zahral hráč Hamburgeru rukou, a hostia budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

50
    Boj o loptu v strede ihriska priniesol priamy kop pre hostí, po faule Kačara.

49
    Esswein mal na kopačke vyrovnávajúci gól, po tom ako sa lopta dostala do 16ky Hamburgeru, a hráč Augsburgu tiesnený domácim obrancom mieril z 5 metrov vysoko nad bránu.

48
    Do útoku sa dostali prvýkrát v druhom polčase aj domáci, ale obrana Augsburgu spolu s brankárom Hitzom to vyriešili.

47
    Hostia si okamžite vybojovali priamy kop po faule v strede ihriska, ale Adler si so situáciou poradil bez problémov, a loptu posiela na opačnú polovicu ihriska.

46
    Druhý polčas v Hamburgu sa začal. Loptu majú domáci, ktorí po prvom polčase vedú 2-1.

46

Prvý polčas v Hamburgu sa skončil. Domáci ho vyhrali 2-1 po góloch Olića a Lassogu. Hostia znížili zásluhou Bobadillu, ale viac gólov už v prvých 45 minútach nepridali. V Imtech Arene sa hrá pomerne dobrý futbal, hoci úvod zápasu nepriniesol veľa príležitostí. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú hostia, ktorí sa snažia o jednu z posledných akcií.

44
    Rohový kop hostí úspech nepriniesol, a zdá sa, že prvý polčas sa skončí víťazstvom domáceho tímu.

43
    Feulner mal na kopačke gól, ale jeho pokus z 11 metrov bol zblokovaný na rohový kop.

42
    Ostrzolek a Esswein sa zrazili v strede ihriska, a hlavný rozhodca to posúdil ako faul domáceho tímu. Hostia sa v závere prvého polčasu ešte pokúsia o vyrovnanie.

41
    Hong fauloval v strede ihriska Lasoggu, a domáci budú zahrávať priamy kop.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 5 minút. Loptu majú domáci, ktorí si zatiaľ držia tesný náskok.

39
    Olić dostal loptu do tváre od Verhaegha, ale nie je to nič vážne a môže pokračovať v hre. Do útoku zamierili hostia, a po centri do 16ky Hamburgeru sa do vzduchu zavesil Bobadilla, ktorý hlavou mieril tesne nad brvno.

38
    Stále sa hrá medzi 16kami, oba tímy ukazujú množstvo nepresností, a tak brankári nemajú veľa práce.

36
    Bobadilla ostal na trávniku po vzdušnom súboji s Kačarom, ale útočník Augsburgu sa pomaly dvíha, a zdá sa, že bude v poriadku.

35
    Djourou si v strede ihriska vypýtal faul, a domáci sú stále pri lopte. Pred pokutovým územím Augsburgu je to však veľmi prehustené.

34
    Po útočnom faule Augsburgu zahrávajú domáci priamy kop, a znova sa môžu presunúť do útoku.

33
    Stieber a Werner sa do seba pustili pri postrannej čiare, ale hlavný rozhodca celú situáciu upokojil a hra pokračuje ďalej.

32
    Domáci vymysleli peknú akciu na konci ktorej bol Lasogga, ale jeho pokus z hranice 16ky smeroval vysoko nad bránu.

31
    Hostia skúsili strelu na bránu Hamburgeru, ale ich pokus bol veľmi nepresný, a bude z toho iba odkop od brány.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Loptu majú hráči Augsburgu, ale cez obranu Hamburgeru sa presadzujú len veľmi ťažko.

29
    Hrá sa stále v strede ihriska. Oba tímy bojujú o loptu, a to samozrejme vyhovuje viac domácim, ktorí vyhrávajú 2-1.

28
    Domáci mali outové vhadzovanie v strede ihriska, po ktorom chceli naštartovať rýchlu akciu, ale obrana Augsburgu ich rýchlo zastavila.

27
    Hra sa po góle hostí trochu upokojila, a presunula do stredu ihriska.
    Raúl BOBADILLA - 2:1

26
    Prvá žltá karta v dnešnom zápase. Vidí ju Van der Vaart za faul na hráča Augsburgu.

25
    FC Augsburg dal gól! Werner poslal do 16ky Hamburgeru dobrú loptu, a nikým nekrytý RAÚL BOBADILLA ju hlavou poslal za chrbát bezmocného Adlera. Veľká chyba domácej obrany bola potrestaná gólom na 2-1.

24
    Po faule domácich, budú hráči Augsburgu zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

23
    Domáci si strážia svoj dvojgólový náskok bez väčších problémov. Hostia síce majú viac z hry, ale Hamburger dáva góly, a to je podstatné.

22
    Po rohovom kope sa snažil presadiť Lasogga, ale tentokrát jeho pokus hlavou skončil v náručí brankára Hitza. Do útoku okamžite zamierili hostia, ale Baier sa v 16ke Hamburgeru nepresadil, a nevypýtal si ani penaltu.

21
    Olić zamieril do útoku a vybojoval rohový kop pre Hamburger SV.

20
    Tak doterajší priebeh zápasu je naozaj zaujímavý. Hostia držia loptu na svojich kopačkách takmer bez prestávky, a domáci dávajú góly z ojedinelých protiútokov.
    Pierre-Michel LASOGGA - 2:0

19
    Hamburger SV dal gól! Domáci pridávajú druhý gól a sú na najlepšej ceste k zisku 3 bodov! Z ľavej strany prišiel do 16yk Augsburgu skvelý center, a nikým nekrytý PIERRE-MICHEL LASOGGA poslal hlavou loptu za chrbát bezmocného Hitza.

19
    Hostia sa previnili útočným faulom, a loptu získavajú hráči Hamburgeru. Tí vyhrávajú po 18 minútach 1-0 a smerujú za ziskom cenných 3 bodov.

18
    Esswein sa snažil zakončiť hlavou v 16ke Hamburgeru, ale bol tiesnený, a tak jeho pokus nenarobil žiadne problémy brankárovi Adlerovi.

17
    Z rohového kopu sa nezrodila žiadna príležitosť domáceho tímu, a do útoku zamierili hostia.

16
    Lasogga vyslal na bránu Augsburgu dobrú loptu, ale Hitz predviedol skvelý zákrok a loptu vyrazil na rohový kop.

15
    Faul Babu na Lasogga znamená, že domáci budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

14
    Po inkasovanom góle pokračujú hostia v držaní lopty, ale všetko sa deje ďaleko od brány Hamburgeru.

13
    Domáci sa trochu nečakane dostali do vedenia, keďže to bola prakticky prvá strela na bránu. Zápas sa však ešte len začína, a Augsburg má dostatok času na odpoveď.
    Ivica OLIĆ - 1:0

11
    Hamburger SV dal gól! Domáci sa dostávajú do vedenia! Po prihrávke od Westermanna do 16ky Augsburgu vystrelil Stieber, a od IVICU OLIĆA, sa lopta dostala do siete.

10
    Feulner vyskúšal strelu z 20 metrov, ale jeho pokus končí ďaleko od pravej žrde domácej brány.

9
    Pri lopte sú stále hostia, ale zatiaľ sa im nedarí preniknúť bližšie k bráne Hamburgeru.

8
    Lličević posielal do 16ky Augsburgu dobrú loptu, ale obrana hostí si so situáciou poradila skvele, a hra sa presunula do stredu ihriska.

7
    Po zisku lopty v strede ihriska sa do rýchleho útoku pustili hráči Hamburgeru, ale center do 16ky Augsburgu od Kačara nebol presný a domáci sa tak sami vytlačili z dobrej pozície.

6
    Imtech Arena je napriek zlým výsledkom Hamburgeru zaplnená takmer do posledného miesta. Futbal je v posledných rokoch v Nemecku veľký fenomén. Loptu získali bez väčších problémov znova hostia, ktorí sa snažia dostať pred bránu Hamburgeru postupnými prihrávkami.

5
    Djourou sa ocitol na trávniku po útočnom faule Bobadillu, a loptu majú konečne hráči Hamburgeru SV.

4
    Olić fauloval v strede ihriska, a Augsburg bude zahrávať prvý priamy kop.

3
    Hráči Augsburgu držia loptu na svojich kopačkách, ale tá je ďaleko od brány Hamburgeru SV. Domáci vyčkávajú na vlastnej polovici.

2
    Pri lopte sú stále hostia, ale pred 16ku Hamburgu sa im zatiaľ nedarí preniknúť.

1
    Zápas v Hamburgu sa začal. Domáci dnes nastúpili v bielo-červených dresoch, a hostia z Augsburgu v zelených. V úvode majú loptu hostia, ktorí na vlastnej polovici zakladajú prvú akciu.

1

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas medzi Hamburgerom SV a FC Augsburg.

Hamburger SV: Adler – Westermann, Djourou, Rajković, Ostrzolek – Kačar, Stieber – Iličevič, van der Vaart (C), Olić – Lasogga.

Náhradníci: Drobný – Jansen, Jiráček, Rudņevs, N. Müller, Götz, Gouaida.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Hong Čong-ho, Klavan, Baba – Baier – Esswein, Feulner, Altintop, Werner – Bobadilla.

Náhradníci: Manninger – Højbjerg, Kohr, Matavž, Mölders, Či Tong-won, Janker.

Rozhodca: Tobias Welz- R.Foltyn, M.Thomsen.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Hamburgerom SV a FC Augsburg.

Futbalovému klubu z Hamburgu sa v tejto sezóne mimoriadne nedarí. Po 29 zápasoch majú hráči Hamburgeru SV na svojom konte iba 25 bodov, a v tabuľke nemeckej najvyššej súťaže sú na poslednom mieste. Tím zo severu Nemecka si v poslednom období prešiel naozaj nepríjemnými situáciami. Hovorilo sa o šarvátke medzi Djourou a Valon Behramim v šatni cez polčasovú prestávku v zápase s Wolfsburgom, potom prišla výmena trénera, a Hamburg by mal v najvyššej súťaži udržať Bruno Labbadia. Okrem toho Hamburger SV vytvoril po poslednom zápase s Werderom Brémy smutný rekord Bundesligy, keď nestrelil gól už 585 minút. Tak dlho na presný zásah v najvyššej nemeckej súťaži ešte žiadny tím nečakal. Ak sa pozrieme na posledných päť zápasov Hamburgu, čaká nás ďalšia hrozivá štatistika, pretože vo všetkých piatich dueloch Hamburg prehral. Napriek týmto nepríjemným skutočnostiam to s domácimi nemusí vyzerať tak zle, pretože na 15. priečku znamenajúcu záchranu strácajú hráči Hamburgu iba 4 body.

FC Augsburg

Do Hamburgu dnes pricestuje Augsburg, ktorý je naopak príjemným prekvapením tejto sezóny. Po 29 kolách majú hráči Augsburgu na svojom konte 42 bodov, a to stačí na skvelé šieste miesto, pričom piate Schalke má rovnaký počet bodov. Momentálne umiestnenie určite prekonáva predsezónne klubové ambície, a Augsburg tak v tejto sezóne sníva svoj futbalový sen. V posledných piatich zápasoch sa hráčom Augsburgu príliš nedarilo, keďže trikrát prehrali, a pripísali si jednu remízu a výhru. V poslednom zápase zdolali VfB Stuttgart tesne 2-1.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Imtech Arena v Hamburgu, ktorý má kapacitu 57 000 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.