Nemecko – Slovensko 3:4 (0:1 po s.n.) | Švajčiarsko – Lotyšsko 3:2 (po pr.)
cz Pondelok 20.04.2015, 19:45 • Zug • Majstrovstvá sveta U18

Střely na branku: 45:25
    Trestné minuty: 10:20
    Nejlepší hráči: August Impose – Rudolfs Barcels (22:25:39)

Zápas končí po takřka čtyřiašedesáti minutách hry. Existenční bitvu nakonec zvládli domácí Švýcaři, jimž v přesilovce vystřelil výhru Denis Malgin.

63:42
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Hotovo! DENIS MALGIN napřáhl mezi kruhy a modrou čárou a zacílil přesně do pravého horního rohu. Rozhoduje tak o švýcarské výhře. Asistence: Damien Riat.

63:15
    Lotyši vyhazují a Švýcarům nezbývá ani minuta z přesilovky.

62:40
    Švýcaři zkouší kombinaci se střelcem na straně pásma. To ale Lotyši pokrávají. Nyní se po Romanovskisově zákroku vhazuje.

62:11
    Domácí lavička si bere před začátkem početní výhody oddechový čas.

62:11
    Velká šance Švýcarů. Karlis Cukste dostává dvě minuty za hákování a domácí čeká přesilovka.

62:05
    Švýcaři se dostali do pásma, ale hosté ho ihned čistí. Navíc vyhazují tak šikovně, že se nepíská icing.

61:32
    Lotyšský ofsajd zastavuje útočnou akci. Prodloužení se zatím odehrává zejména ve střední třetině.

60:58
    Riat se ocitl v dobré šanci, když se po kličce dostal mezi kruhy. Střele ale chyběla přesnost a trefil přímo gólmana.

60:20
    Kotouč získali Švýcaři, ale záhy jej ve středním pásmu ztrácejí.

60:01

Šedesát minut nerozhodlo a panuje stav 2:2. O vítězi tak rozhodne prodloužení, případně samostané nájezdy.

60:00

59:37
    Hosté stále drží domácí pod tlakem, ale nedaří se jim vystřelit.

59:09
    Lotyši drží kotouč v útočné třetině.

58:46
    Blíží se konec základní hrací doby a vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před švýcarskou brankou.

57:54
    Z ničeho se na levém kruhu zjevil Žohovs a vypálil nepříjemně na levé rameno gólmana. Van Pottelberghe kotouč zvládl vytěsnit.

57:11
    Lotyšský icing a hra se krátce po buly znovu stěhuje k Romanovskisovi.

57:02
    Švýcaři jsou s blížícím se závěrem třetiny aktivnější a drží soupeře pod tlakem.

56:30
    Dnešnímu utkání přihlíží 2 561 diváků.

55:57
    Lotyši jsou v pěti. První polovina přesilové hry byla ze strany domácích nebezpečná, ve druhé minutě se ale hráči v bílém výborně bránili.

55:27
    Lotyšům se daří vyhodit a osvobozují se.

54:57
    Švýcaři jsou v přesilovce střelecky aktivní a Romanovskis má spoustu práce, zatím ale odolává.

53:57
    Poměrně zmatené rozhodnutí sudích. Nejprve signalizovali trest pro Švýcary, ale po dlouhé poradě domácí hrají přesilovku. Bruno Priede dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

52:35
    Dzierkals se dvakrát natlačil do střelecké pozice a ohrozil švýcarskou klec. Nejprve zasáhl tyč, podruhé ho vychytal van Pottelberghe.

51:53
    Lotyšská lavička si bere oddechový čas.

51:53
    Teď už se domácí usazují a kombinují. Po nahození od modré ale končí kotouč nad mantinelem a bude se vhazovat v lotyšském obranném pásmu.

51:06
    Švýcaři se snaží o ofenzivní manévry, ale často naráží na lotyšskou defenzivu. Střední pásmo je momentálně zakleté.

50:20
    Miranda se snažil dostat přes obránce, ale už mu chyběly síly a lotyšský zadák mu vypíchl kotouč.

49:54
    Proti pěti protihráčům se domácím daří lépe a drží se v útočné třetině.

49:27
    Lotyšsko je v plném počtu, tato početní výhoda domácím nesedla.

49:00
    Lotyši se znovu osvobozují a vypadá to, že oslabení přežijí bez újmy.

48:25
    První polovina přesilové hry je pryč. Švýcarům se zatím příliš nedaří kombinace.

47:54
    Malgin se snažil zpoza branky najít spoluhráče, což se mu také povedlo. Volejnicek ale napálil kotouč do bránícího hráče.

47:25
    Teď by mohlo být Švýcarům veseleji. Kristaps Zile dostává dvě minuty za nedovolené bránění a domácí čeká početní výhoda.

47:12
    Domácí se po delší době dostali s kotoučem do útočného pásma, soupeř je ale rychle o puk připravil.

46:29
    Van Pottelberghe musel znovu zasahovat. Švýcaři ve třetí třetině vystřelili pouze jednou a jsou pod tlakem soupeře.

45:58
    Před van Pottelberghem se bude pokračovat i nadále. Tentokrát se vhazuje po jeho levé ruce, když přidržel nahození od mantinelu.

45:11
    Po vstřelené brance jsou lotyští mladíci znovu aktivní a drží se u švýcarské branky.

44:25
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyši znovu dotahují švýcarské vedení. Dzierkals poslal kotouč na RUDOLFSE BALCERSE, který si ho stáhl mezi kruhy a střelou na levou tyč pokořil van Pottelbergha. Asistence: Martin Dzierkals.

43:57
    Misjus natahoval mezi kruhy ke střele, kotouč mu ale sjel z čepele a sotva doklouzal k van Pottelberghovi. Ten ho následně přikrývá.

43:31
    Příliš dlouhý pas na Damiena Riata končí švýcarským icingem.

43:14
    Jeden ze Švýcarů zůstal po souboji u mantinelu ležet na ledě a svíjí se v bolestech. Hala bouří, sudí však mlčí. Nakonec tedy přerušuje hru, ale vylučovat se nechystá.

42:13
    Další švýcarskou akci zastavuje hvizd sudího a postavení mimo hru. Navíc jsou nějaké potíže se švýcarskou brankou a povoláni jsou ledaři.

41:34
    Lotyši se už vrátili do plného počtu, ale sudí signalizoval další trest. ROBIN FUCHS se v tomto momentu zmocnil kotouče na spodku kruhu a poslal domácí zpět do vedení. Bez asistence.

40:50
    Domácí se stále drží na kotouči a v útočné třetině. Dobrá střelecká pozice ale nepříchází.

40:13
    Švýcaři vyhráli vhazování a přesilovku začínají s kotoučem.

40:01

Po čtyřiceti minutách panuje nerozhodný stav 1:1. Vedení se ujali domácí Švýcaři, Lotyšům se podařilo vyrovnat v přesilové hře. Ty se jim ale jinak příliš nedaří. Po úvodní převaze Švýcarů se obraz hry vyrovnal.

40:00

39:46
    Lotyši jsou ve čtyřech, pokračuje klasická přesilovka domácích.

39:17
    Lotyše čeká devětadvacet vteřin oslabení tří na pět. Dvě minuty za hákování dostává Zeilis.

39:05
    Malgin střílel z mezikruží, dráhu kotouče ale zkřížila lotyšská hůl a puk skončil v ochranné síti.

38:45
    Švýcaři jsou kompletní a čeká je přesně minutová početní výhoda.

38:11
    Hra ve čtyřech zatím lépe vychází domácím. Nyní ale tečovaný pas končí na střídačce.

37:45
    Znovu se vracíme ke hře čtyř na čtyři. Eduards Jansons za švýcarskou brankou sestřelil protihráče a dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

37:33
    Lotyši se drží v útočné třetině, příliš se jim ale nedaří.

36:56
    Lotyši kompletní.

36:45
    Znovu se vylučuje, tentorát na straně domácích. Dominik Diem si jde sednou za držení.

35:58
    Julians Misjus uháněl sám na švýcarskou branku, van Pottelberghe ale vychytal jeho přízemní střelu pravým betonem.

35:43
    Švýcaři jsou v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilová hra.

34:56
    Karlis Cukste navíc tvrdě sestřelil protihráče u mantinelu a dostává dvě minuty za hrubost.

34:49
    Ani tato přesilová hra lotyšským hráčům nedaří. Švýcaři často posílají kotouč mimo vlastní pásmo.

34:11
    Marchon měl šanci ve vlastním oslabení, kdy se dostal až mezi kruhy. Střelu pod horní tyč ale Romanovskis vytěsnil ramenem.

33:43
    Lotyše čeká další početní výhoda. Calviv Thurkauf dostává dvě minuty za podražení, když fauloval v útočném pásmu.

33:27
    Švýcar van Pottelberghe tentokrát podržel nahození a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

32:48
    Oba celky se vystřídaly v útočných akcí. Ani jeden z gólmanů ale nemusel zasahovat.

32:04
    Lotyši jsou kompletní. Domácí se drželi v pásmu, ale příliš kombinovali a střelba nepřícházela.

30:50
    Švýcaři jsou v pěti a začíná jejich přibližně minutová přesilovka.

30:04
    Za faul na gólmana se vylučuje i na druhé straně. Martins Dzierkals nesmyslně zajel do gólmana, který držel kotouč v náručí a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

29:26
    Lotyšům se přesilová hra zatím příliš nedaří.

28:49
    Ten je ale přerušen trestem. Raphael Prassl sestřelil gólmana Romanovskise mimo brankoviště a sudí okamžitě signalizuje vyloučení. Následně se strhla mela u mantinelu, ta se ale obejde bez trestu.

28:23
    Lotyši nyní znovu ustupují do pozadí a o slovo se hlásí domácí. Po zmíněních šancí se drží v tlaku.

27:49
    Dvě velké šance domácích. Nejprve zkusil z otočky štěstí Thurkauf a puk se kutálel těsně vedle tyče, poté stejně dopadl i pokus Imposeho.

27:09
    Lotyši se ujíají otěží posledních minut. Po vstřelené brance jsou aktivnější a často se drží v pásmu.

26:09
    Domácí se snaží reagovat a usazují se v útočné třetině. Jejich snaha se ale odehrává zejména kolem hrazení.

25:09
    Tři vteřiny zbývali z přesilovky, když hosté udeřili. Střelou z prostoru mezi kruhy se prosadil RUDOLFS BARCELS a vyrovnává na 1:1. Asistence: Martins Dzierkals

24:19
    Nyní se navíc hosté dostali do postavení mimo hru a jsou vykázáni z pásma.

23:53
    Švýcarská čtveřice se dvakrát za sebou osvobozuje a Lotyšům příliš nedovolila.

23:12
    Domácí jdou vzpěti do čtyř. Jonas Siegenthaler je potrestán za hákování.

22:57
    Mírné zaváhání se Lotyšům nevyplácí. Příliš prostoru dostal na pravé straně CALVIN THURKAUF a vytáhl si kotouč od mantinelu až před branku, odkud pokořil Romanovskise. Bez asistence.

22:22
    Švýcaři jsou znovu zastaveni ve střední třetině a hra se stěhuje před jejich branku. Lotyši vstoupili do třetiny výborně.

21:44
    Lotyši zabrali a drží soupeře pod zámkem.

21:13
    Balcers stál na vrcholku brankoviště a počíhal si na vyražený kotouč od modré čáry. Dorážkou ale mezi tyče nezamířil a van Pottelberghe mohl zůstat v klidu.

20:30
    Švýcaři jsou aktivnější i v samém úvodu druhého dějství. Zatím je ale dvakrát zastavil ofsajd.

20:01

První třetina je u konce. Švýcaři už se radovali z jednobrankového vedení, sudí ale nakonec rozhodli, že gól nemůže platit. Domácí jsou lepším týmem a po většinu třetiny drželi Lotyše pod tlakem.

20:00

19:22
    Lotyši jsou kompletní.

19:13
    Švýcaři už se radovali z využité přesilovky, nakonec je vše jinak. Sudí po dlouhé poradě přehodnotili své rozhodnutí a odvolávají gól. Nestálo se jim postavení v brankovišti.

18:20
    Malgin a Volejnicek číhali před brankou, kam poslal puk Diem. Romanovskis měl velké problémy, nakonec si ale poradil i s řadou dorážek švýcarské dvojice a přikryl puk lapačkou.

17:22
    Lotyši jsou potřetí v prvním dějství do oslabení. Eduards Jansons je potrestán za krosček.

16:46
    Švýcaři se ale ubránili a jsou v pěti.

16:13
    Nyní se už lotyšskému výběru podařilo zamknout soupeře a kombinuje v útočném pásmu.

15:46
    A znovu letí kotouč k lotyšské brance. Hostům se početní výhoda zatím vůbec nedaří.

15:20
    Švýcaři několikrát za sebou vyhodili. Zatím se brání bez problémů.

14:46
    Přesilovou hru si vyzkouší i lotyští mladíci. Alain Bircher dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

14:26
    Marco Miranda vyslal tvrdou ránu z levé strany a vyprášil Romanovskisův beton. Nebezpeční ale začínají být i spoluhráči lotyšského gólmana.

13:55
    Domácí hráči si nadále drží převahu a pohybují se v útočném pásmu.

13:07
    Lotyši toto oslabení nakonec přestáli a jsou kompletní.

12:25
    Švýcaři jsou v přesilové hře nebezpeční. Dominik Diem dostal kotouč na levé křídlo, kde vypálil bez přípravy a orazítkoval spojnici na bližší straně branky.

11:07
    Druhá švýcarská přesilovka. Eduards Jansons podrazil při protiútoku protihráče a míří na trestnou lavici.

10:59
    Lotyši poprvé výrazněji zahrozili. Rudolfs Balcers vyslal jedovatou střelu přes obránce a mířil bezi betony van Pottelbergha, ten ale mezeru zacelil.

10:30
    Bruno Priede vyslal střelu zápěstím z uctivé vzdálenosti a van Pottelberghe pouze nastavil lapačku. Vhazuje se ve švýcarské třetině.

10:01
    Švýcaři do vyřešili nahozením, které po teči zamířilo do ochranné sítě. Po vhazování ale zase letí kotouč na druhou stranu.

09:29
    Trochu hluchá pasáž hry, kdy se ani jednomu ze soupeřů nedaří přechod do ofenzivy.

08:25
    Další lotyšské zakázané uvolnění. Hostující obránci prakticky nemají komu nahrát, Švýcaři vládnou střednímu pásmu.

07:30
    Švýcaři zatím mají navrch a ukazují, že dobré výkony proti Finsku a Kanadě nebyly náhodou.

06:51
    Další Romanovskisův zákrok. Tentokrát kryl Suleskiho pokus od modré.

06:40
    První švýcarská formace se natlačila před branku a Malgin se snažil dostat puk za pevně postaveného Romanovskise. Ten ale odolal a brána byla navíc vysazena z předepsaného postavení.

05:35
    Lotyši jsou v plném počtu, ve druhé minutě oslabení ale bylo před jejich brankou opravdu horko.

04:58
    O poznání nebezpečnější střela. Stadlerovu střelu tečoval jeden z hráčů před brankou a kotouč zamířil těsně vedle.

04:30
    Zatím jedinou střelu v početní výhodě vyslal Volejnicek z pravého kruhu. Trefil ale jen hruď gólmana.

03:57
    Švýcaři se dlouho v pásmu neudrželi a musí se vracet k vlastní brance.

03:34
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. Gvido Jansons dostává dvě minuty za hákování.

03:18
    Bircher zkusil štěstí od modré čáry, ale kotouč zamířil přesně do lapačky lotyšského gólmana.

02:53
    Švýcarská převaha ale zatím není nijak výrazná, zejména ve střeleckém ohledu.

02:15
    Švýcaři jsou znovu s kotoučem na hokejkce a připravují se na útočnou akci.

01:27
    Lotyšská rozehrávka navíc končí na icingu.

01:15
    Lotyši se poprvé dostávají na delší dobu ke kotouči, nedaří se jim ale přejít střední pásmo.

00:46
    V pásmu se budou držet i nadále. Siegenthalerovo nahození končí po teči hráče hostí v ochranné síti.

00:10
    Úvodní buly vyhráli Švýcaři a ihned se pouštějí do útoku.

00:01

Hráči Švýcarska a Lotyšska již vystoupili z útrob stadionů a krouží po ledové ploše. Domácí zvolili červené dresy, Lotyši nastoupí v bílé.

Švýcarsko: van Pottelberghe (Muff) – Stadler, Siegenthaler, Suleski, Pinana, Bircher, Weber – Volejnicek, Malgin (C), Diem – Riat, Holdener, Marchon – Impose, Thurkauf, Forrer – Miranda, Fuchs, Prassl.

Lotyšsko: Romanovskis (Mitens) – Ponomarenko, Zeilis, Cukste, Zile (C), E. Jansons, Rubins, G. Jansons, Klava – Bernhards, Blugers, Ezitis – Dzierkals, Balcers, Buncis – Žohovs, Baranovskis, Misjus – Priede, Tralmaks, Puide.

Rozhodčí: Iverson (CAN), Smetana (GER) – Gebauer (CZE), Lundgren (SWE).

Zápas mezi Švýcarskem a Lotyšskem je nesmírně důležitý pro další vývoj skupiny B a celého turnaje. Pokud se nestane něco nečekaného, rozhodne právě tento souboj o čtvrtém postupujícím do play-off, respektive o tom, kdo bude odsouzen na boj o záchranu.

Také Lotyši jsou stále bez bodu, odehrána už mají ale tři utkání. Po porážkách s Kanadou a Českem nestačili ani na Finy. V zápase se severským týmem ale ostudu neudělali, naopak byli po většinu zápasu lepším týmem, ovšem nedokázali trestat finské chyby.

Švýcarsko zatím na domácím šampionátu odehrálo dva zápasy, z nichž si neodneslo ani bod. Nejprve podlehlo Finsku a poté Kanadě. Švýcarští mladíci přesto předváděli dobrý hokej a mají na čem stavěm, zejména proti Finům sahali minimálně po bodu.

Pěkný večer ze švýcarského Zugu, kde pokračuje mistrovství světa do 18 let. Dnes se krátce před osmou hodinou večerní představí domácí Švýcaři, kteří se střetnou s Lotyšskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Martin Zíta

Góly a asistencie: 23. Thurkauf, 42. Fuchs, 64. Malgin (Riat) – 26. Balcers (Dzierkals), 45. Balcers (Dzierkals)

Švajčiarsko: van Pottelberghe (Muff) – Stadler, Siegenthaler, Suleski, Pinana, Bircher, Weber – Volejnicek, Malgin (C), Diem – Riat, Holdener, Marchon – Impose, Thurkauf, Forrer – Miranda, Fuchs, Prassl.

Rozhodca: Iverson (CAN), Smetana (GER) – Gebauer (CZE), Lundgren (SWE)