Nemecko – Slovensko 3:4 (0:1 po s.n.) | Švajčiarsko – Lotyšsko 3:2 (po pr.)
cz Pondelok 20.04.2015, 19:45 • Zug • Majstrovstvá sveta U18

Střely na branku: 45:25
    Trestné minuty: 10:20
    Nejlepší hráči: August Impose – Rudolfs Barcels (22:25:39)

Zápas končí po takřka čtyřiašedesáti minutách hry. Existenční bitvu nakonec zvládli domácí Švýcaři, jimž v přesilovce vystřelil výhru Denis Malgin.

63:42
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Hotovo! DENIS MALGIN napřáhl mezi kruhy a modrou čárou a zacílil přesně do pravého horního rohu. Rozhoduje tak o švýcarské výhře. Asistence: Damien Riat.

63:15
    Lotyši vyhazují a Švýcarům nezbývá ani minuta z přesilovky.

62:40
    Švýcaři zkouší kombinaci se střelcem na straně pásma. To ale Lotyši pokrávají. Nyní se po Romanovskisově zákroku vhazuje.

62:11
    Domácí lavička si bere před začátkem početní výhody oddechový čas.

62:11
    Velká šance Švýcarů. Karlis Cukste dostává dvě minuty za hákování a domácí čeká přesilovka.

62:05
    Švýcaři se dostali do pásma, ale hosté ho ihned čistí. Navíc vyhazují tak šikovně, že se nepíská icing.

61:32
    Lotyšský ofsajd zastavuje útočnou akci. Prodloužení se zatím odehrává zejména ve střední třetině.

60:58
    Riat se ocitl v dobré šanci, když se po kličce dostal mezi kruhy. Střele ale chyběla přesnost a trefil přímo gólmana.

60:20
    Kotouč získali Švýcaři, ale záhy jej ve středním pásmu ztrácejí.

60:01

Šedesát minut nerozhodlo a panuje stav 2:2. O vítězi tak rozhodne prodloužení, případně samostané nájezdy.

60:00

59:37
    Hosté stále drží domácí pod tlakem, ale nedaří se jim vystřelit.

59:09
    Lotyši drží kotouč v útočné třetině.

58:46
    Blíží se konec základní hrací doby a vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před švýcarskou brankou.

57:54
    Z ničeho se na levém kruhu zjevil Žohovs a vypálil nepříjemně na levé rameno gólmana. Van Pottelberghe kotouč zvládl vytěsnit.

57:11
    Lotyšský icing a hra se krátce po buly znovu stěhuje k Romanovskisovi.

Martin Zíta

Góly a asistencie: 23. Thurkauf, 42. Fuchs, 64. Malgin (Riat) – 26. Balcers (Dzierkals), 45. Balcers (Dzierkals)

Švajčiarsko: van Pottelberghe (Muff) – Stadler, Siegenthaler, Suleski, Pinana, Bircher, Weber – Volejnicek, Malgin (C), Diem – Riat, Holdener, Marchon – Impose, Thurkauf, Forrer – Miranda, Fuchs, Prassl.
    Lotyšsko: Romanovskis (Mitens) – Ponomarenko, Zeilis, Cukste, Zile (C), E. Jansons, Rubins, G. Jansons, Klava – Bernhards, Blugers, Ezitis – Dzierkals, Balcers, Buncis – Žohovs, Baranovskis, Misjus – Priede, Tralmaks, Puide.

Rozhodca: Iverson (CAN), Smetana (GER) – Gebauer (CZE), Lundgren (SWE)