Kazachstan – Maďarsko 5:0 (kon.) | Taliansko – Ukrajina 2:1 (po pr.) | Japonsko – Poľsko 0:2 (kon.)
Taliansko
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Ukrajina
cz Pondelok 20.04.2015, 16:30 • Krakow Arena • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

Pouhých čtrnáct vteřin stačilo Itálii v prodloužení na to, aby rozhodla o svém vítězství. Druhý bonusový bod si Italové přisují povedenou dorážkou Marco Insama, jehož branku musel potvrdit až videorozhodčí.
    Itálie se tak v momentální chvíli posunuje na druhou příčku se ziskem pěti bodů za vedoucí Kazachstán. Ukrajina se prvním bodem na turnaji dostala na čtvrtou příčku. Nutno podotknout, že od 20:00 je na programu utkání Japonsko – Polsko, které s pořadím po druhém hracím dnu zamíchá.

Počet střel v prodloužení: 2 – 0

Počet střel celkem: 33 – 19 (18:42:10)

Marco INSAM - 2:1

60:16
    Itálie právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Hlavní rozhodčí ukázal na středový kruh. Po čtrnácti vteřinách prodloužení rozhodl o vítězství Itálie dorážkou MARCO INSAM. Asistence: Alexander Egger, Anton Bernard.

60:16
    Italové se radují ze vstřelené branky po dorážce Insama. Rozhodčí se jedou poradit s videorozhodčím.

60:01

Pokračovat se bude pětiminutovým prodloužením se čtyřmi hráči na obou stranách.

Šedesát minut je za námi. Ve třetí periodě jsme svědky další branky nebyli. Itálie byl aktivnější, ale po šedesáti minutách svítí na světelné tabuli stav 1:1 a je tedy jasné, že se dočkáme pětiminutového prodloužení, případně nájezdů.

Počet střel ve třetí třetině: 31 – 19

Počet střel celkem: 7 – 5

60:00

59:53
    Sedm vteřin před koncem základní hrací doby si Itálie vyžádala oddechový čas. Vhazovat se bude po pravé ruce Zacharčenka.

59:45
    S Navarenkem to vypadá dobře. Ukrajinský hráč je již na střídačce, kam se dostal po svých.

59:45
    Na ledě zůstává ležet po souboji s Bernardem Jurij Navarenko. Ten byl zasažen hokejkou do obličeje.

59:16
    Hosté nahazují kotouč za branku Bernarda. Nikdo v modrém ovšem nenapadá a tak se kotouče zmocnili hráči Itálie.

58:42
    Kotouč mají hráči Ukrajiny. Ti s ním nikam nespěchají. Vypadá to, že budeme svědky prodloužení.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:14
    Tvrdou ránu Insama likviduje povedeným zákrokem Zacharčenko. U kotouče ovšem zůstávají domácí hráči.

56:19
    Kuzmik má kotouč za svou brankou a čeká, až mu někdo z jeho spoluhráčů najede na přihrávku.

56:04
    Jeden z domácích hráčů nastřelil z uctivé vzdálenosti pravou tyč hostující svatyně.

55:34
    Daleko od branky nebyl Michnov, který z mezikruží napálil tahem pouze Bernarda.

55:01
    Je před námi posledních pět minut třetí třetiny. Dočkáme se ještě nějaké branky v základní hrací době?

Alan Šrámek

Góly a asistencie: 25. Ihnacak (Marchetti, Insam), 61. Insam (Egger, Anton Bernard) – 27. Zacharov (Bondarjev, Pobjedonoscev)

Taliansko: Andreas Bernard (Tragust) – Trivellato, Sullivan, Luca Zanatta, Hofer, Michael Angelo Zanatta, Egger, Marchetti, Helfer – Gander, Insam, Ihnacak, Frigo, di Casmirro, Felicetti, Morini, Anton Bernard, Andergassen, Kostner, Ramoser, Frei
    Ukrajina: Zacharčenko (Napčenko) – Navarenko, Ladygin, Kugut, Rjabenko, Aleksjuk, Skrypets, Pobjedonoscev – Michnov, Nimenko, Zacharov, Gavryk, Varlamov, Zabludovskij, Donika, Ljalka, Petrangovskij, Gniděnko, Blagy, Bondarjev, Kuzmik