Kazachstan – Maďarsko 5:0 (kon.) | Taliansko – Ukrajina 2:1 (po pr.) | Japonsko – Poľsko 0:2 (kon.)
Japonsko
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Poľsko
cz Pondelok 20.04.2015, 20:00 • Tauron Arena, Krakow • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

Možná klíčový duel o záchranu tak zvládl lépe polský národní tým. Japonsko zůstává po dvou kolech na nule a bude muset zaskočit někoho z favoritů.

6. Japonsko 0 bodů (22:10:19)

Utkání končí vítězstvím domácího Polska v poměru 0:2! Na první gól jsme čekali až do 43. minuty, kdy se v přesilové hře trefil Tomasz Malasiński. V čase 50:30 pak pečetil důležitou výhru pořadatelské země kapitán Marcin Kolusz. Japonsko bylo dvě třetiny lepší, ale jakmile se Poláci ujali vedení, hráči ze Země vycházejícího slunce najednou působili bezradně. Velký podíl na úspěchu bíločervených má brankář Przemyslaw Odrobny, jenž pokryl všech 26 střel soupeře.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:7, celkem – 26:21.

60:00

59:51
    Puk je ve středním pásmu a je to jasné, Polsko vyhraje!

59:33
    Krásný zákrok Odrobného, který ukázkovým semaforem lapil střelu Uena!

58:58
    Malasiński dlouho ležel na ledě, ale nakonec se zvedl a v předklonu zamířil na střídačku. Můžeme pokračovat.

58:58
    Obrovský závar před domácí brankou, ale puk má Odrobny!

Dnešní utkání sleduje 2662 diváků.

58:19
    Oddechový čas Japonska.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Japonci to už zkoušejí bez gólmana!

57:23
    Mohlo být hotovo! Kalinowského ránu z pravého kruhu Fukufudži s velkou námahou lapačkou pouze vyrazil a bekhendová dorážka polského útočníka z ostrého úhlu už skončila mimo.

56:57
    Japonci nevědí, jak se dostat do střeleckých pozic. Poláci teď hrají výborně takticky.

56:11
    Obara zavezl puk do útočného pásma, ale dobře zapracovala polská obrana, která vytlačila soupeře do střední třetiny.

55:13
    Puk nyní vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:08
    Zakázané uvolnění Polska. Do konce zbývá necelých pět minut.

54:32
    Takagiho střelu z levého kruhu vyrazil Odrobny.

53:54
    Reprezentace země vycházejícího slunce marně hledá cestičky přes zahuštěné střední pásmo.

52:58
    Ofsajd Japonců.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 43. Malasiński (Zapała, Kolusz), 51. Kolusz (Rompkowski, Kalinowski)

Japonsko: Fukufudži (Ito) – Ušu, Janadori, Sasaki, Manošima, Hašiba, Kumagai, Jamada, Sato – R. Tanaka, Kudži, Hirano – Takahaši, Nišiwaki, Obara – G. Tanaka, Ueno, Jamašita – Takagi, Mitamura, Osawa. Trenér: Mark Mahon
    Poľsko: Odrobny – Pociecha, Dutka, Bryk, Rompkowski, Wajda, Kotlorz, Kruczek, Wanacki – Chmielewski, Kowalówka, Pasiut – Zapała, Malasiński, Kolusz – Laszkiewicz, Dziubińki, Galant – Bagiński, Urbanowicz, Kalinowski. Trenér: Jacek Plachta

Rozhodca: Gebei (HUN), Linde (SWE) – Dalton (GBR), Hribar (SLO)