Chicago – Nashville 4:2 (kon.) | Ottawa – Montreal 1:2 (po pr.) | Calgary – Vancouver 4:2 (kon.)
Calgary Flames
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Vancouver Canucks
cz Pondelok 20.04.2015, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Play-off NHL

59:55
    V tomto utkání se už nic nestane. Teda až na další šarvátku, do které se zapojilo asi osm hráčů. A tresty? Luca Sbisa od rozhodčích dostal pět minut za bitku, Deryk Engelland jen dvě minuty za hrubost.

58:54
    Kromě dvou rohovníku, kteří dostali pětiminutové tresty, inkasoval trest do konce zápasu i Joe Colborne.

58:54
    Stejně jako ve druhém zápase rozhodčí budou muset nadělovat vyšší tresty. Kevin Bieksa se v rohu obranného pásma pustil do šarvátky s Ferlandem, který v dnešním duelu rozdal pořádnou dávku hitů.

58:35
    Rozhodčí nakonec nadělili Burrowsovi další dvě minuty za vražení a další trest za vyvolání šarvátky, takže Flames budou až do konce hrát přesilovku.

58:35
    Alexandre Burrows se pustil do pěstního souboje s mladíkem Krisem Russellem, který stejně jako hostující útočník dostává pětiminutový trest a odchází do kabiny.

54:28
    Dalším potrestaným hráčem je Dan Hamhuis, který vedle branky loktem udeřil Bennetta.

53:52
    Hiller byl atakován Yannickem Weberem, který zaslouženě míří na trestnou lavici.

44:34
    Do Backlunda po bekhendové střele vlétl frustrovaný Kevin Bieksa, který zbytečně oslabuje Vancouver.

35:39
    Po odpískání se do sebe pustilo několik hráčů, o žádnou větší bitku jako ve druhém zápase se nejednalo, ale sudí i tak vyloučil za hrubost Burrowse s Russellem.

28:15
    Přesilovka Vancouveru trvala jen několik málo vteřin, za nedovolené bránění míří za katr také Alexander Edler.

27:58
    Krátce po skončení oslabení jdou Flames znovu do čtyř, Backlund zezadu atakoval Hamhuise a zaslouženě dostal trest za vražení na hrazení.

25:35
    Raymondovu střelu Lack neudržel i proto, že byl faulován Joshem Joorisem, jenž dostává menší trest za nedovolené bránění brankáře.

16:58
    Jako první si přesilovou hru zahraje Vancouver. Za krosček na Richardsona je vyloučen Brandon Bollig.

Petr Kašpárek

Góly a asistencie: 7. Bollig (Raymond, Brodie), 16. Brodie (Schlemko, Backlund), 43. Bennett (Colborne), 55. Monahan (Gaudreau, Russell) – 10. Matthias (Vrbata, Bonino), 58. Hansen (Horvat, Ronalds)

Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Wideman, Russell, Engelland, Brodie, Wotherspoon, Schlemko – Hudler, Monahan, Gaudreau – Colborne, Backlund, Bennett – Jones, Stajan, Ferland – Jooris, Raymond, Bollig.
    Vancouver Canucks: Lack (Miller) – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis, Sbisa, Bieksa – Burrows, H. Sedin, D. Sedin – Vrbata, Bonino, Higgins – Dorsett, Richardson, Matthias – Hansen, Horvat, Kenins.

Rozhodca: Dwyer, Furlatt – Galloway, Miller