Zürich – Junosť Minsk 5:2 (kon.) | Třinec – Limhamn/Malmö 5:0 (kon.) | Sparta Praha – Okanagan 4:1 (kon.)
Eisbären – Salzburg 2:4 (kon.)
ZSC Lions
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Junosť Minsk
cz Štvrtok 09.04.2015, 15:00 • Tipsport aréna • Memoriál Jana Marka (U18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké čtvrteční odpoledne z pražské Tipsport arény, kde se dnes rozehraje turnaj na památku zesnulého hokejisty Jana Marka. Turnaje se zúčastní celkem osm družstev z celkem sedmi zemí. Během následujících čtyř dnů se zde představí zástupci Běloruska, Švédska, Kanady, Rakouska, Německa, Švýcarska a samozřejmě České republiky, které jsou rozděleny do dvou skupin.

Skupinu A rozehrají dnes odpoledne právě švýcarský a běloruský zástupce. Na led proti sobě vjedou týmy ZSC Lions a HC Minsk. Spolu s nimi jsou ještě v áčku nalosováni Sparta, jakožto pořadatel turnaje, a také kanadská akademie Okanaganu.

ZSC Lions: Zumbühl (Meier) – Hauser, Andersson, Vonbun, Degonda, Widmer, Breiter, Cohen – Hardmeier, Suter, L. Müler, Alena, Wettstein, Puntus, Oeggerli, Mathew, N. Müller, Pfister, Tschudi, Noll, Sigrist. Trenér: Paul Berri.

HC Minsk: Pekarskij (Šlykovič) – M. Kaminskij, Petrovskij, Gavrilovič, Svidevski, Rabcevič, Boborv, Štuma, Antoni, Klimovič – Charinovskij, Adaškevič, Podosetnikov, Kuragin, Severin, Lis, Žyljanin, Novosilnyj, Magerov, Černucho, Tatur, Mokjevec, Demjaškevič, Lukutin. Trenér: Vadim Kaminskij.

00:01

00:23
    První útočná akce Curychu končí postavením mimo hru.

00:40
    Prvním vyloučeným zápasu je Podosetnikov (MIN), jenž dostává dvě minuty za podražení.

01:33
    Švýcaři se ale nemohou usadit v útočném pásmu.

02:16
    Až nyní se Lvům podařilo rozmístit ve třetině soupeře. S kotoučem šak hrají pouze u mantinelů.

02:40
    Úvodní oslabení přežili Bělorusové bez větších potíží.

03:53
    Minsk vyhazuje nyní kotouč na zakázané uvolnění.

03:55
    Po vhazování se dostal do zakončení Nicolas Müller, ale našel pouze lapačku Pekarského.

04:43
    Hosté se zatím nemohou dostat do herního tempa. Další puk končí na zakázaném uvolnění v jejich podání.

05:11
    Nyní si ale také vyzkouší přesilovou hru. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Puntus (ZSC).

05:31
    Střelu Adaškeviče vyráží Zumbühl betonem.

05:57
    Hráči Minsku už se radovali z gólu, ale pouze na malou chvíli. Branka nemohla být uznána z důvodu postavení ptočícího hráče v brankovišti.

07:11
    Také Curyšští hokejisté jsou kompletní.

08:05
    Podruhé není v krátké době uznán běloruskému týmu gól. Tentokrát ho dosáhli hokejisté Minsku vysokou holí.

09:30
    Akci 2 na 1 vyřešil Novosilnyj kandaským pokusem, tedy střelou. Našel ale připraveného Meiera.

10:31
    Nahození Hardmeiera k Pekarskému nedorazilo.

11:39
    Opět je tu po delší době zakázané uvolnění na straně Minsku.

11:50
    Luca Müller se dostal ař před Pekarského, ale mezírku mezi jeho betony nenašel.

13:11
    Minsku si připravil další větší příležitost, ale Charinovskij nedokázal dostat puk svým bekhendem do prázdné branky.

14:19
    Hra je nyní rozkouskována častými přerušeními zejména na straně Bělorusů.

15:02
    Pekarskij teď se štěstím vyrazil pokus Hausera. Následná dorážka Anderssona skončila na bočnéí síti.

16:35
    Hraje se dlouho bez přerušení, zároveň však oba týmy jsou velice nepřesné vo se týče rozehrávky.

17:15
    Junosť právě vstřelila branku!
    Nyní už se ale hokejisté Minsku dočkali regulérní branky. ANDREJ TATUR ujel švýcarské obraně podél mantinelu a střelou mezi betony překonal Meiera. Bez asistence.

18:23
    Klimovič se zcela sám objevil před Meierem. Brankáře Curychu ale nepřekvapil.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Úvodní perioda celého turnaje je za námi. Minsk po ní vede zatím 1:0, když dočkal až napotřetí zásluhou Tatura. Předchozí dva vstřelené góly nemohly být uznány kvůli regulérnosti. Nejprve pro postavení útočícího hráče v brankovišti a posléze za hru vysokou holí. 2. třetina začne v 15:52.

20:01

21:00
    Oba týmy se na úvod druhé třetiny nedohodly ve své rozehrávce a puky tak skončily za brankou soupeře.

22:12
    Curych je na kotouči, ale nemůže se dostat před dobře zorganizované střední pásmo Minsku.

22:18
    Navíc půjdou Švýcaři do čtyřech. Za nedovolené bránění je vyloučen Noll.

23:32
    Minsk má ale opět problémy usadit se v útočném pásmu.

24:18
    Přesilovka končí. Meier nemusel vůbec zasahovat během uplynulých dvou mintu.

24:32
    Naopak Pekarskij našel puk v rukvavici po střele Tschudiho.

25:34
    Nyní si zahraje přesilovku Curych po sekání Mokjevece (MIN).

26:37
    Až nxní se ke střele dostal Hauser a vypráčil beton Pekraského.

26:50
    Lions právě vstřelili branku!
    K odraženému kotouči se nejrychleji dostal Oeggerli, jenž poslal rychle puk na modrou KEVINU DEGONDOVI, který z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lars Oeggerli, Ramon Hauser.

27:26
    Curych si opět vyzkouší přeilovku. Za podražení odjel za katr Podosetnikov (MIN).

28:31
    Breiterův pokus vyrazil Pekarskij pouze před sebe. Následná dorážka Sutera byla napřesná.

29:37
    Ani tentokrát Suter nezamířil přesně.

30:02
    Dochází ke střídání gólmanů. Meiera nahrazuje v curšské brance Zumbühl.

30:34
    Třetí minské vyloučení v rychlém sledu. Za sekání nyní půjde zpytovat svědomí Gavrilovič.

31:10
    Střela Tschudiho byla sražena do rohu.

31:33
    Po vzájemné potyčce jsou vyloučeni Shane (ZSC), jenž dostává 2+2 minuty a Magerov (MIN), který dostává pouzě dvouminutový trest.

32:02
    Po delší době je tu opětzakázané uvolnění na straně Bělorusů.

32:25
    Severin hledal před brankou Kuragina. Ten ale na jeho skákavou přihrávku nedosáhl.

32:34
    Začíná přesilovka Minsku.

33:33
    Hráčům z hlavního města Bělorsuka dnes ale početní výhody nesvědčí. Opět nedokázaly ohrozit brankáře Curychu.

34:10
    Opět je k vidění Icing Minsku.

34:51
    Když už se hosté dostanou do slibně se rozvíjející příležitosti, tak je zastaví postavení mimo hru.

35:48
    Wettsteinův pokus vyráží Pekarskij betonem do rohu.

36:00
    Alexei Severin (MIN) je dalším potrestaným hráčem ve druhé třetině na straně běloruského celku.

37:43
    Alena si chytře počkal a najel si mezi kruhy. Střelu ale namířil do shelmy Pekarského.

37:55
    Nyní už se ale NICO ALENA prosazuje, když ukázal svůj důraz na brankovišti a dorazil za bezmocného Pekarského prvotní střelu Puntuse. Asistence: Jaison Puntus.

38:20
    Alena při chuti a nyní místo střely volil přihrávku na lépe postaveného Tschudiho. Ten však nedokázal trefit puk do prázdné branky před ním.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

39:21
    Wettstein si najel od mantinelu, ale střídajícího Šlykoviče v brance Minsku nepřekonal.

39:49
    Domácí jsou navíc vyloučeni. Breiter (ZSC) dostává dvě minuty za bránění ve hře.

39:53
    Curych bude hrát ve třech. Za hrubost nyní dostává menší trest Degonda.

39:59
    Sedm desetin před sirénou Minsk vyrovnává. Teč Charinovského sice ještě Zumbühla nepřekonala, ale proti následné dorážce ALEXEJE SEVERINA neměl brankář Curychu nárok. Asistence: Pavel Charinovskij, Jevgenij Petrovskij.

40:00

V prostřední periodě se ukázaly klíčovým faktorem přesilovky. Curych se díky nim dostal do vedení 2:1, ale v závěru dějství se kvůli vlastní nedisciplinovanosti o náskok připravil. 3. třetina začne v 16:44.

40:01

40:30
    Curych se na úvod osvobozuje.

41:05
    Švýcarský celek opět posílá kotouč přes všechny čáry.

41:53
    Lvi jsou kompletní.

42:45
    Hardmeier to zkusil individuálně, ale s kotoučem skončil až za brankou.

43:40
    Cohen to zkusil objetím branky, ale Šlykovič se k protější tyči přesunul včas.

44:33
    Po střele Aleny raději zadržel Šlykovič puk v lapačce.

44:51
    Wettstein se dostal až před Šlxkoviče, ale jeho forhenodvý blafák mu nevyšel.

45:53
    Za hosty se pokusil vystřelit Adaškevič, ale jeho nahození zablokovala obrana Švýcarů.

46:30
    Mathew nadělal hostující obraně problémy, ta ale nakonec posílá puk do bezpečí.

46:51
    Puk ale doputoval pouze na hůl Müllera, který si počkal až mu najede na modrou YANNIC NOLL, jenž si poradil se Šlykovičem, kterého překonal bekhendovým blafákem. Asistence: Luca Müller.

48:38
    Curych nadále drží puk a šetří tak cenné vteřiny.

49:27
    Před brankovištěm Curychu nyní dlouho operovali Charinovskij s Mokjevecem, ale ani jden nedokázal přetlačit beton Zumbühla.

49:55
    Je tu opět vzájemné vyloučení. Za krosček dostává dvě minuty Zumbühl (ZSC) a za nedovolené bránění na druhé straně Podosetnikov (MIN).

51:10
    Útok švaýcarského týmu si nyní vychutnal obranu hostů i s gólmanem do prázdné branky zakončil celou akci KEVIN DAGONDA. Asistence? Dominik Hardmeier.

51:30
    Minsk má možnost, jak se vrátit do zápasu. Za podražení je vloučen Breiter (ZSC).

52:01
    Po střele Adaškeviče zazvonila za Zumbühlem tyč!