Zürich – Junosť Minsk 5:2 (kon.) | Třinec – Limhamn/Malmö 5:0 (kon.) | Sparta Praha – Okanagan 4:1 (kon.)
Eisbären – Salzburg 2:4 (kon.)
ZSC Lions
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Junosť Minsk
cz Štvrtok 09.04.2015, 15:00 • Tipsport aréna • Memoriál Jana Marka (U18)

První utkání skupiny A je tedy za námi. Rozhodla jej především nedisciplinovanost Minsku. Curych totiž vstřelil dva ze tří gólů v závěrečné části v přesilovce a celkově poté dokráčel k vítězství 5:2. (17:16:06)

60:00

59:21
    V závěrečných sekundách je tu ještě další vyloučení na straně Minsku. Za podražení už sedí Novosilnyj.

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

57:22
    Lions právě vstřelili branku!
    Curych využívá klasickou přesilovku. Po milimetrovém pasu Wettsteina se prosazuje střelou z první SHANE MATTHEW. Asistence: Simon Wettstein.

57:14
    Běloruský tým je alespoň ve čtyřech.

56:39
    Minsk však půjde do tří. Za nedovolené vrážení dostává dvě minuty nepodmíněně Kaminskij.

56:05
    Pfister mohl navýšit náskok Curychu, ale trestuhodně neposlal puk do prázdné brány, když se mu na poslední chvíli postavil Charinovskij, který padl do jeho střely.

55:14
    Adaškevič ale zřejmě uhasil i poslední naděje Minsku v zápase, poněvadž dostává dvě minuty za podražení.

54:41
    Minsk se nemůže dostat na delší dobu na puk, když už se mu to podaří, tak jeho rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

52:01
    Po střele Adaškeviče zazvonila za Zumbühlem tyč!

51:30
    Minsk má možnost, jak se vrátit do zápasu. Za podražení je vloučen Breiter (ZSC).

51:10
    Útok švaýcarského týmu si nyní vychutnal obranu hostů i s gólmanem do prázdné branky zakončil celou akci KEVIN DAGONDA. Asistence? Dominik Hardmeier.

49:55
    Je tu opět vzájemné vyloučení. Za krosček dostává dvě minuty Zumbühl (ZSC) a za nedovolené bránění na druhé straně Podosetnikov (MIN).

49:27
    Před brankovištěm Curychu nyní dlouho operovali Charinovskij s Mokjevecem, ale ani jden nedokázal přetlačit beton Zumbühla.

48:38
    Curych nadále drží puk a šetří tak cenné vteřiny.

46:51
    Puk ale doputoval pouze na hůl Müllera, který si počkal až mu najede na modrou YANNIC NOLL, jenž si poradil se Šlykovičem, kterého překonal bekhendovým blafákem. Asistence: Luca Müller.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 27. Degonda (Oeggerli, Hauser), 38. Alena (Puntus), 47. Noll (L. Müller), 52. Degonda (Hardmeier), 58. Mathew (Wettstein) – 18. Tatur, 40. Severin (Charinovskij, Petrovskij)

ZSC Lions: Meier (31. Zumbühl) – Hauser, Andersson, Vonbun, Degonda, Widmer, Breiter, Cohen – Hardmeier, Suter, L. Müler, Alena, Wettstein, Puntus, Oeggerli, Mathew, N. Müller, Pfister, Tschudi, Noll, Sigrist. Trenér: Paul Berri.
    Junosť Minsk: Pekarskij (39. Šlykovič) – M. Kaminskij, Petrovskij, Gavrilovič, Svidevski, Rabcevič, Boborv, Štuma, Antoni, Klimovič – Charinovskij, Adaškevič, Podosetnikov, Kuragin, Severin, Lis, Žyljanin, Novosilnyj, Magerov, Černucho, Tatur, Mokjevec, Demjaškevič, Lukutin. Trenér: Vadim Kaminskij