Lipt. Mikuláš – Nitra 6:3 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 2:0 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 15.03.2015, 10:30 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • Hokejová extraliga juniorov play-off

Hokejisti Slovana Bratislava sa teda po víťazstve 2:0 ujímajú vedenia v sérii s Duklou Trenčín. Góly domácich strelili Halama a Brodek.

Ďakujeme Vám za pozornosť a prajeme Vám príjemný zvyšok dňa. (12:57:28)

60:00

59:23
    Matej Bača (Dukla) dostáva ešte dve plus desať minút za hrubosť. Poriadne dramatický záver stretnutia.

59:21
    Ešte v závere sa odohrala strkanica! Jozef Tibenský (Slovan) dostáva 2+2 za hrubosť a Patrik Koyš z Trenčína 2 minúty za hrubosť.

59:01
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny. Zrejme sa už juniorke Slovana podarí tento stav udržať.

54:30
    Trenčín nedokázal využiť predchádzajúcu presilovku, bratislavskí hráči zatiaľ stále bezpečne a s istotou odolávajú snahe Dukly o kontaktný gól.

49:41
    Trenčín má výhodnejšiu možnosť na strelenie kontaktného gólu. Hráčska lavica Slovana totižto dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

46:00
    Začala sa 47. minúta stretnutia, zatiaľ sme od začiatku tejto tretiny nevideli žiaden presný zásah ani vylúčenie. Juniori Slovana s prehľadom držia vedenie.

40:01

Vážení športoví priatelia, z technických dôvodov vám, bohužiaľ, v tretej tretine prinesieme iba informácie o zmenách stavu stretnutia. Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme.

40:00

38:35
    Adam Šimonič (Slovan), 2 minúty, držanie.

35:38
    Kuzmín vystrelil od mdorej, Kompas v pokľaku puk schoval medzi betóny.

35:09
    Slovan nevie dostať vojakov pod tlak, je zrejme po presilovke.

34:40
    Pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku akciu domácim Baluška zastavil a hru vykázal do stredného pásma.

34:27
    Valjent nakorčuľoval s pukom na stred modrej, vystrelil zápästím, minul však bránku hostí.

33:39
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, keď trafil do tváre Škodu, dostal dve minúty Koyš, presilovka pre domáci tím.

32:23
    Prečíslenie vojakov tri na dva, od pravého kruhu z jeho vnútornej strany Berák trestuhodne prestrelil a puk poslal na ochranné sklo.

31:32
    Tibenský vystrelil z ľavej strany spoza kruhu, Kompas puk cez betón poslal na opačnú stranu klziska.

30:22
    Z pravej strany pekne vystrelil jeden z vojakov, Pavlas cez vyrážačku poslal puk späť do hry. Nie som si istý, či to strieľal práve Briestenský.

30:15
    Holenda od modrej nahadzoval puk pred bránku, Škoda ho usmernil do rohu klziska.

29:47
    Ofsajd na útočnej modrej belasí, vhadzujeme v strednom pásme.

29:16
    Hostia sa dotávali do prečíslenia tri na dva, Trška však Hecla nenašiel a je po akcii vojakov.

28:51
    Dukla poslala puk von zo svojho pásma cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Kompasa.

28:31
    Slovan drží puk na dištanc od Pavlasa, Dukla nevie teraz zakombinovať a prejsť s pukom do útočného pásma.

27:47
    Z medzikružia vystrelil Brodek, jeho puk defenzíva hostí usmernila na ochrannú sieť.

27:00
    Hra sa opäť prelieva zo strany na stranu, strelu do priestoru tej ktorej bránky sme ale teraz nezaznamenali.

25:35
    Bednarič sa oprel do puku na pravom kruhu, Kompas v páde na ľad puk ukryl pod svoju hruď.

25:24
    Od stredovej červenej čiary nahodil puk na bránku Mlynčár, Kompas ho musel prikryť, Slovan vybojoval pásmo na vhadzovanie.

24:32
    Halama to chcel na blafák, už sa aj zdalo, že puk podvihne do siete, no v ľahu na ľade Kompas cez zdvihnutý betón puk vyrazil.

24:32
    Za faul na prenikajúceho Halamu nariadené trestné strieľanie.

23:57
    Slovan Bratislava dal gól!
    Nédáš? Dostaneš! Teraz to platilo do bodky, Pavlas vyrazil puk z hokejky Briestenského, ktorý pálil spred bránkoviska, do brejku sa dostali domáci, chrbát všetkým ukázal PATRICK BRODEK, položil si Kopmasa na ľad a cez kľučku po ľade zakončil. Asistencie: Jozef Tibenský a Filip Kundrát.

23:26
    Galis vystrelil od ľavého kruhu, kam nakorčuľoval s pukom z rohu klziska, puk však poslal len na ochranné sklo.

22:38
    Baluška sa radí s čiarovými, Bednarič skončil na ľade, v jeho tvári bola aj krv, arbitri tento súboj nepostrehli, vylučovať nebudeme.

22:07
    Chybný prechod do útoku v podaní vojakov, zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Kompasa.

22:00
    Bol to hráč domácich, ktorý sa posledný dotkol puku, ktorý skončil za Kompasom na ochrannej sieti, vhadzujeme v strednom pásme.

20:32
    Peknou strelou príklepom spoza ľavého kruhu sa prezentoval Hochel, Pavlas cez ľavý betón puk vyrazil a Birestenský v dorážke puk poslal mimo bránku.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 11:21.

Skončila sa nám prvá tretina bojovného duelu, hra sa prelievala zo strany na stranu, videli sme aj pekné akcie, no jediný gól prvej tretiny zaznamenali domáci, keď Halama využil presilovú hru. Aj Dukla mala možnosť hrať presilovku, nevyužila ju. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 10:11.

20:00

18:49
    Ofsajd hráčov hostí, vhadzujeme v strednom psáme.

18:23
    Hecl pekne vystrelil spoza kruhov, Pavlas puk cez svoje rameno usmernil na pravú stranu klziska.

17:40
    Tibenský prešiel s pukom poza bránku hostí, z otočky vystrelil z ľavého kruhu, s týmto pukom si Kompas hravo poradil.

16:28
    Spoza kruhov príklepom vystrelil Uličný, netrafil dobre puk, Kompas ho vyrazil vľavo a v dorážke neuspel Galis, ktorý puk poslal do bočnej siete bránky hostí.

15:32
    Danišovský sa dlho chystal k streľbe, vygumoval ho v dobrom obrannom zákroku Koyš.

14:54
    Chlapci hrajú vo svižnom tempe, Danišovský bol o centimetre v pásme skôr ako puk, ofsajd.

13:45
    Belasí sa previnili proti pravidlám na útočnej modrej, čiarový im akciu zastavil, ofsajd.

13:27
    Domáci v plnom počte, Dukla ponuku na vyrovnanie neprijala.

12:38
    Škoda poslal puk mimo pásmo belasých a získal nejaké tie sekundy z oslabovky.

11:54
    Až teraz sa domácim podarilo vyhodiť puk von zo svojho pásma, Dukla sa ale bude ponáhľať s pukom pred Pavlasa.

11:35
    Nevidel som presne, ktorý z hostí pálil, trafil však masku Pavlasa a arbitri hru prerušili.

11:27
    Mihňák vyfasoval dve minúty za vyhodenie puku, presilovku si zahrá teraz Dukla.

10:36
    Aj Pavlas menšiu skrumáž vyriešil zaľahnutím puku, Zlocha priviezol pred bránkovisko puk z pravej strany, vystrelil a neuspel ani v dorážke.

09:04
    Domáci využívajú presilovú hru a ujímajú sa vedenia, na strelu MARCA HALAMU bol Kompas prikrátky. Asistencia: Patrick Brodek.

08:50
    Valjent poslal Brodekovi puk na ľavý kruh, Brodekova strela ale bola nepresná.

08:07
    Bílik od modrej vystrelil, Kompas puk vyrazil vľavo pred seba, Tibenský však v menšej skrumáži neuspel, Kompas predsa len puk v ľahu ukryl do lapačky.

07:27
    Špankovič dostal dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, prvá presilová hra v zápase, bude ju hrať Slovan.

07:22
    Slovan zahral v útočnom pásme s vysokou hokejkou, Baluška hru prerušil a budeme vhadzovať pred Pavlasom.

07:10
    Dukla chybovala pri zakladaní útoku, arbitri jej odpískali zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Kompasa.

06:49
    Galis pekne vystrelil od ľavého kruhu spoza obrancu, Kompas cez vyrážačku puk usmernil za svoju bránku.

06:30
    Dukla svoju akciu pokazila, čiarový ju zastavil na modrej pre ofsajd.

06:18
    Pekná tvrda strela Holendu takmer od modrej, Škoda umne položil hokejku na ľad a puk skončil na ochrannej sieti.

05:54
    Od modrej z pravej strany príklepom pálil Hochel, puk smeroval mimo priestor bránky, Pavlas ho však schoval vo svojej lapačke.

05:35
    Gula vystrelil od modrej od mantinelu z ľavej strany, do dráhy puku vložil hokejku Briestenský a puk usmernil na ochrannú sieť.

05:14
    Mlynčár po pravej strane potiahol puk do pásma, zadovkou ho prenechal Danišovskému, ktorý švihom od kruhu vystrelil, Kompas cez svoju hokejku puk na dvakrát zlikvidoval.

04:27
    Od ľavého kruhu vystrelil Trška, Valjent v dobrom obrannom zákroku jeho puk zblokoval do rohu klziska a Pavlas bol bez práce.

03:42
    Po pravej strane sa dostal s pukom do pásma Zlocha, od kruhu vystrelil, Pavlas jeho puk poslal za svoju bránku.

02:52
    Chlapci bojujú, od úvodu vidíme množstvo osobných súbojov, zatiaľ je to všetko v rámci pravidiel fair play.

01:43
    Kollar nakorčuľoval za pukom do pásma, vystrelil z ľavého kruhu, minul však bránku hostí.

01:08
    Tužinský pekne vystrelil z vnútornej strany pravého oblúka, Pavlas v pokľaku puk ukryl do náručia.

00:41
    Špankovič nahodil od modrej puk do pásma, Dukla pritlačila Slovan.

00:26
    Zakázané uvoľnenie HC Slovan, hra sa vráti pred Pavlasa.

00:01
    Môžeme začať...

Na ľadovú plochu už vykorčuľovali obé mužstvá, kapitáni mužstiev Patrick Brodek a Patrik Koyš sa pozdravia s arbitrami duelu a o malú chvíľku bude všetko pripravené k úvodnému buly zápasu.
    Rozkorčuľovanie na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu

Príjemné predpoludnie z Bratislavy, o malú chvíľku na ľad vykorčuľujú aktéri dnešného súboja, domáci nastúpia na zápas v bielo-modrých farbách, hostia v červeno-žltých. Prvý semifinálový zápas dostal do rúk skúsený Vladimír Baluška, na čiarách mu budú pomáhať Jozef Tvrdoň a Michal Orolín, všetko to známe mená. Vitajte u nášho on-line prenosu.

HC Slovan Bratislava:

Dukla Trenčín:

Rozhodca:

Baluška – Tvrdoň, Orolín.

Súťaž juniorov dospela do semifinále, v ktorom si zmerajú sily hokejisti HC Slovan a Dukly Trenčín. Tabuľkový susedia po základnej časti sa prebojovali do semifinále po víťazných sériách: HC Slovan zdolal hokejistov Žiliny 3:0 na zápasy, mladí chlapci spod hradu Matúša Čáka odohrali s oceliarmi o zápas viac a vyradili Košice 3:1 na zápasy.

V základnej časti oba tímy odohrali vo vzájomných súbojoch štyri duely, tri dopadli víťazne pre belasých, jeden pre vojakov. V Bratislave v novembri minulého roka zvíťazili belasí v dvojzápase po výsledkoch 3:0 a 3:1, decembrová odveta v Trenčíne skončila v prvom meraní síl víťazstvom HC 4:5, vo štvrtom vzájomnom súboji uspeli hráči Dukly, keď rozdrvili Slovan po výsledku 7:1.

Súboje play-off sú ale o niečom celkom inom a nebude tomu inak ani teraz, onaljny.eu Vám z dvojzápasu v Bratislave všetko podstatné z hracej plochy krátkymi písanými správami sprostredkujú v on-line prenose.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.