Buffalo – NY Rangers 0:2 (kon.) | Tampa Bay – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Carolina – Florida 0:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.)
Arizona – NJ Devils 1:4 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (kon.) | LA Kings – Nashville 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 1:5 (kon.) | Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:1 (kon.)

Tomáš Tatar (DET) – (0+0), 0 striel, 15:27 čas na ľade
    Tomáš Jurčo (DET) – (0+0), 0 strel, 7:53 čas na ľade (20:26:01)

3. Teemu Pulkkinen (DET) 2+0

Zápas medzi domácim Pittsburghom a Detroitom mal tak jednoznačného víťaza. Hostia totiž Tučniakov rozobrali v prvých tridsiatich minútach zápasu po ktorých viedli štvorgólovým rozdielom. Góly si na svoje konto postupne pripísali Sheahan, následne nedal Fleurymu šancu Pulkkinen, na 0-3 zvyšoval perfektnou strelou výborne hrajúci Židlický. Gól Zetterberga z 28 minúty domácich definitívne pochoval. Vynútené bolo po tomto góle aj striedanie Fleuryho, ktorého nahradil Greiss. Ten však inkasoval v tretej tretine, keď strela Pulkkinena skončila šťastným odrazom v jeho sieti. Na konečných 1-5 znižoval po prihrávke Crosbyho Perron, to však bolo z domácej strany všetko a napriek tomu, že svojích súperov jasne prestrieľali, nezískávajú v tomto zápase ani bod.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný deň, Rastislav Štrauch, onlajny.eu

60:00

58:39
    Dokonca zápasu ostáva ešte niečo cez jednu minútu, hostia majú viac ako jednoznačný náskok a tak sa bude tento zápas zrejme už len dohrávať.

57:02
    Domácej obrane teraz narobil veľké problémy Jurčo, koncovka slovenského útočníka ale Greissa neohrozila.

55:34
    Výbornú rýchlosť teraz predviedol Crosby, ten ušiel defenzíve hostí a naservíroval puk Perronovi, jeho strelu z prvej ale fantastický Mrazek dokázal vyraziť.

55:00
    Od modrej čiary teraz napriahol k strele Scuderi, jeho strela ale bola zblokovaná a hosťujúceho gólmana neohrozila.

54:28
    Mrazek si teraz dokázal poradiť aj so strelou Benneta, hru následne prerušil a nasleduje zrejme posledný reklamný brejk.

53:48
    Hostia v plnom počte.

53:00
    Po výbornej práci Crosbyho sa dostal do šance Perron, Mrazek ale strelu vyrazil a následná dorážka kapitána Pens už presná nebola.

52:27
    Domáci sa ale zatiaľ nedokázali výrazne presadiť a na prvú strelu v tejto presilovky stále čakáme.

51:48
    Zetterberg – 2 minúty za krošček.

50:41
    Erhoff teraz výborne zaviedol puk až do útočnej tretiny, kde si vypýtal faul, domáci tak budú mať výhodu presilovej hry.
    PERRON - 1:5

49:10
    Pittsburgh Penguins dáva gól!
    Kronwallovi sa nepodarilo vyhodiť puk a tak sa k slovu dostala prvá útočná formácia domácich. Za bránou voľný Crosby našiel krásnou prihrávkou PERRONA, ktorý z prvej nedal Mrazekovi šancu a znižuje. Asistencie Crosby, Hornqvist.

48:19
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, keď už to však vyzeralo, že ohrozia bránu Mrazeka, tak puk na modrej čiare stratil Scuderi.

47:26
    Tatar prihral Coleovi, ten sa odhodlal k prieniku, cez pozorného Erhoffa ale neprešiel a tak je akcia Detroitu zbrzdená.

46:29
    Hráči Detroitu sa teraz dokázali ubrániť len za cenu zakázaného uvoľnenia. Bude sa teda vhadzovať pred Mrazekom.

Rastislav Štrauch

Góly a asistencie: 50. Perron (Crosby, Hornqvist) – 2. Sheahan (Zidlicky, Smith), 19. Pulkkinen (Kronwall, Zidlicky), 21. Zidlicky (Zetterberg, Datsyuk), 28. Zetterberg (Nyquist), 44. Pulkkinen (DeKeyser, Sheahan)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Erhoff, Lovejoy, Scuderi, Cole – Perron, Crosby, Hornqvist – Kunitz, Spaling, Comeau – Winnik, Sutter, Bennet – Adams, Lapierre, Downie
    Detroit Red Wings: Mrazek (Howard) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Zidlicky, Smith – Glendening, Datsyuk, Tatar – Cole, Zetterberg, Abdelkader – Pulkkinen, Sheahan, Nyquist – Jurčo, Andersson, Miller

Rozhodca: McCauley, Skilliter – Mach, Racicot