Kolín nad Rýnom – Frankfurt 4:2 (kon.) | Paderborn – Leverkusen 0:3 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnom
4:2 (1:0)
Eintracht Frankfurt
Nedeľa 08.03.2015, 15:30 • RheinEnergieStadion ( Kolín nad Rýnom) • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi 1. FC Köln a Eintracht Frankfurt.

1. FC Köln

Hráčom Kolína sa v doterajšom priebehu sezóny nedarí podľa predstáv. V 23 zápasoch získali iba 25 bodov, a to za šesť výhier a sedem remíz. V tabuľke najvyššej nemeckej súťaže sú na 13. mieste, a pred zostupovými priečkami majú len dvojbodový náskok. 1. FC Köln vyhral v roku 2015 iba jeden zápas, a to 31. januára proti Hamburgeru SV. V poslednom zápase nestačil na Bayern Mníchov, ktorému podľahol 1-4.

Frankfurtu sa darí o niečo lepšie, a po 23 zápasoch je so ziskom 31 bodov na pokojnom ôsmom mieste. Stále môže pomýšľať aj na pohárovú Európu, pretože na šieste miesto zabezpečujúce účasť v Európskej lige stráca iba štyri body. Eintracht Frankfurt má veľmi vyrovnanú bilanciu 8-7-8. Nedarilo sa mu najmä od polovice decembra minulého roka, do polovice februára tohto roka, kedy striedal remízy a prehry. V posledných troch zápasoch však dokázal dvakrát zvíťaziť, v poslednom kole zdolal Hamburger SV tesne 2-1.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne RheinEnergieStadion v Kolíne nad Rýnom, ktorý má kapacitu 50 374 divákov.

1. FC Köln: T.Horn- D.Maroh, J.Hector, P.Olkowski, K.Wimmer, K.Vogt, M.Risse, S.Peszko, M.Lehmann, A.Ujah, Deyverson

Náhradníci: T.Kessler, M.Brečko, M.Mavraj, D.Halfar, D.Švento, Y.Osako, B.Finne

Eintracht Frankfurt: K.Trapp- M.Russ, C.Zambrano, B.Oczipka, T.Chandler, A.Meier, S.Aigner, L.Piazón, M.Hasabe, M.Stendera, H.Sefović

Náhradníci: F.Wiedwald, A.Madlung, B.Anderson, T.Inui, J.Flum, S.Medojević, S.Kittel

Rozhodca: Knut Kircher- R.Kempter, T.Schiffner.

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas medzi 1. FC Köln a Eintracht Frankfurt.

1

1
    Zápas v Kolíne sa začal. V úvode majú loptu domáci a okamžite idú do útoku.

2
    Domáci vybojovali prvý rohový kop.

3
    Domáci zahrali rohový kop pomerne dobre, ale pískal sa útočný faul a tak sa hra presunie na opačnú stranu ihriska.

4
    Hlavný rozhodca Kircher mal niečo s vysielačkou na ľavej ruke, a pomáhal mu s tým jeden z hráčov Frankfurtu, takže hra bola prerušená.

5
    Opäť sa hrá. Loptu majú na svojich kopačkách stále domáci, ktorí sú v úvode stretnutia veľmi aktívni.

6
    Pokus o dlhý center domácim nevyšiel, loptu pred vlastnou 16kou zachytil brankár Trapp a do útoku pôjdu hostia.

7
    Po faule domácich je tu prvý priamy kop pre Frankfurt. Je to ale štandardka v strede ihriska, takže žiadne priame ohrozenie brány.

7
    Faul Russa a priamy kop aj pre domácich.

8
    Rýchla akcia Frankfurtu pri ktorej fauloval Vogt a nasleduje priamy kop pre hostí.

9
    Ani priamy kop, ani následný rohový kop šancu nepriniesli a dopredu idú domáci.

10
    Loptu majú hráči Frankfurtu, ktorí si dnes obliekli netradičné modré dresy, a domáci zvolili bielo-červené dresy.

11
    Faul Seferovića a priamy kop pre domácich. Hra sa trochu upokojila a presunula do stredu ihriska.

12
    Na štadión si dnes našlo cestu množstvo fanúšikov 1. FC Köln. Hľadisko je zaplnené takmer do posledného miesta. V nemeckej najvyššej súťaži to v posledných rokoch samozrejme nie je nič nezvyčajné. Loptu majú hostia a na vlastnej polovici začínajú novú akciu.

13
    Rýchle tempo zo začiatku zápasu sa postupne mení na tréningové, a to z oboch strán. Loptu už majú domáci, a budú zahrávať rohový kop..

14
    Po rohovom kope spadol v 16ke hostí Peszko, ale hlavný rozhodca to ako zákrok na penaltu neposúdil. Hrá sa ďalej, loptu už majú hráči Frankfurtu, ktorí sú v doterajšom priebehu stretnutia menej aktívni.

15
    Oczipka a Peszko v menšej kolízii po tom ako Oczipka trafil rukou do Peszkovej tváre, ale všetko je v poriadku a hrá sa ďalej. Pri lopte sú hostia a idú do útoku.

17
    Vogt ostáva ležať na trávniku po hlavičkovom súboji a bude z toho priamy kop pre domácich v strede ihriska.

18
    Ani tento pokus nepriniesol žiadne ohrozenie brány. Obaja brankári zatiaľ absolútne bez práce.

19
    Ďalší faul, tentokrát sa previnil Deyverson, ktorý trafil Chandlera pri hlavičkovom súboji. Je z toho priamy kop pre hostí pred ich 16kou.

20
    Máme za sebou 20 minút prvého polčasu. Risse vyskúšal strelu z veľkej diaľky, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu Frankfurtu.

21
    Deyverson dostal nepríjemný ,,šlapák,, ale hlavný rozhodca to nevidel a teda neposúdil ako faul. Útočník domáceho tímu s tým nie je vôbec spokojný.

22
    Je tu prvá žltá karta v zápase. Dostáva ju Peszko za faul na hráča Frankfurtu.

23
    Po faule nasledoval priamy kop z cca 30 metrov, ale ani tento pokus nepriniesol gól, alebo aspoň väčšie ohrozenie brány.

24
    Do 16ky Kölnu teraz letela nebezpečná lopta, ale nebol tam žiadny hráč v modrom drese, a tak s tým nemala domáca obrana žiadne problémy.

25
    Na opačnej strane budú zahrávať rohový kop domáci. Lehmann si postavil loptu k rohovej zástavke.

26
    Rohový kop podobne ako tie predchádzajúce žiadnu šancu nepriniesol a dopredu idú hráči Frankfurtu.

26
    Seferović teraz nepochopiteľne udrel Deyversona a oprávnene vidí žltú kartu. Bol to veľmi nepríjemný zákrok zo strany útočníka Frankfurtu.

27
    Hector sa snažil presadiť pred 16kou Frankfurtu, ale bol vytlačený a celá hra sa následne dostala do stredu ihriska.

28
    1. FC Köln dáva gól! Domáci sa nečakane dostávajú do vedenia. Ujah vybojoval loptu v hlavičkovom súboji s Russom pred 16kou, následne sa DEYVERSON ocitol sám proti brankárovi Frankfurtu, a nádherným lobom dostáva loptu do siete.
    DEYVERSON - 1:0

31
    41-59 to je percentuálne vyjadrenie držania lopty. Hra sa momentálne znova presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov.

32
    Hostia sú od inkasovaného gólu aktívnejší. Snažia sa čo najskôr vyrovnať, ale domáci ich k ničomu nepúšťajú.

33
    Seferović sa ocitol v ofsajde a ani ďalšia akcia Frankfurtu sa neskončí úspešne.

34
    Pekný strelecký pokus Peszka z 25 metrov, ale lopta letela pomerne ďaleko od pravej žrde brány Frankfurtu.

35
    Domáci nepoľavujú vo svojej aktivite, a zatiaľ sú lepším tímom. Hostí nepúšťajú do žiadnych šancí, a smerom dopredu predvádzajú pomerne dobrú hru s množstvom streleckých pokusov.

36
    Do konca prvého polčasu ostáva zhruba 10 minút. Pri lopte sú domáci, a budú zahrávať priamy kop.

37
    Köln sa drží stále na útočnej polovici a bude zahrávať rohový kop.

37
    Deyverson išiel do súboja so Zambranom veľmi tvrdo a píska sa útočný faul domácich.

38
    Žltá karta na domácej strane. Dostáva ju Deyverson za faul na Zambrana.

39
    Do konca prvého polčasu už neostáva veľa času, a hra je často prerušovaná faulami. Teraz majú loptu hostia, ktorí sa ešte pokúsia vyrovnať.

40
    Aigner loptu nespracoval pred 16kou Kölnu, a tá končí za čiarou. Bude sa kopať od domácej brány.

41
    Znova lopta na kopačkách hráčov Frankfurtu, ale ich hra smerom dopredu je v prvom polčase doslova zúfalá.

42
    Hostia sa stále držia pred 16kou 1. FC Köln. Domáci brankár ale nemá žiadnu prácu, podobne ako v celom prvom polčase.

43
    Po niekoľkých minútach loptu získali domáci, a v závere prvého polčasu pôjdu do útoku.

43
    Ujah sa dostal do obrovskej šance po skvelom vysunutí za obranu Frankufurtu. Jeho pokus však zneškodnil skvelým zákrokom brankár Trapp.

44
    Pekná akcia domácich, ale Trapp vystihol smer prihrávky a loptu má vo svojich rukaviciach. Tak v závere prvého polčasu mohli domáci zvýšiť svoje vedenie.

45
    V poslednej minúte prvého polčase akcia hostí, ale tí sa nedostali do zakončenia a tak sa bude kopať od domácej brány.

45+1

Prvý polčas v Kolíne nad Rýnom sa skončil. Priniesol nám jeden gól, a to na strane domácich, ktorý zaznamenal v 28. minúte Deyverson. Domáci sú lepším tímom, mali niekoľko ďalších možností na zvýšenie náskoku, zatiaľ čo hostia predviedli v prvom polčase veľmi málo, a ak chcú pomýšľať na bodový zisk musia svoju hru zlepšiť. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Kolíne sa začal druhý polčas. Seferović sa v prvej akcii dopustil útočného faulu a loptu budú mať domáci.

47
    Znova faul hostí, tento krát na vlastnej polovici. Nasleduje priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti.

48
    Domáci zo štandardky nevyťažili žiadnu šancu, a dopredu išli hostia. Tí vybojovali rohový kop.

49
    Meier skúsil vyrovnať hlavou, ale jeho pokus v 16ke domácich bol zblokovaný na rohový kop.

50
    Až dva rohové kopy pre Frankfurt a následne nepodarené zakončenie Chandlera. Útočný výlet hostí sa končí, a musia sa stiahnuť na vlastnú polovicu.

51
    Faul Zambrana a priamy kop pre domáci tím. Je to síce dobrých 30 metrov, ale môže z toho byť nebezpečný center do 16ky.

52
    Brankár Trapp si svoje pokutové územie postrážil, a loptu má v rukaviciach. Do útoku idú hostia, ktorí zatiaľ prehrávajú tesne 0-1.

53
    Hráči Frankfurtu sa tlačia do pokutového územia domácich, snažia sa dostať k strele ale domáci zatiaľ dobre bránia. Navyše Russ sa dopustil útočného faulu a akcia hostí sa končí.

54
    Znova rýchla akcia Frankfurtu a ďalší rohový kop.

55
    Ani tento rohový kop nepriniesol vážnejšie ohrozenie domácej brány. Hostia sú však znova pri lopte, a druhý polčas je z ich strany oveľa lepší ako ten prvý.

56
    Zambrano sa mal teraz údajne dopustiť faulu na Deyversona, ale spomalený záber ukázal, že domáci útočník túto akciu dosť prifarbil. Je to na hranici pokutového územia hostí, a tak je táto udalosť veľmi citlivá aj pre domácich fanúšikov.

58
    Frankfurt dal gól! Je vyrovnané ! Hostia sa po zlepšenom výkone v druhom polčase dočkali zaslúženého vyrovnania, ktoré zariadil na dvakrát ALEXANDER MEIER.
    MEIER - 1:1

59
    Hráči Frankfurtu nepoľavujú v tlaku a budú zahrávať ďalší rohový kop.

60
    Úvodných 15 minút druhého polčasu patrí hráčom Frankfurtu, ktorí zaslúžene vyrovnali na 1-1.

61
    Ujah sa takmer dostal do obrovskej šance tesne pred hranicou 16ky, ale bol odpískaný ofsajd. Loptu majú hostia.

62
    Útočný faul hostí a lopta pre 1. FC Köln. Priamy kop na vlastnej polovici bude zahrávať brankár Horn.

63
    Ďalší ofsajd domácich, tentokrát bol Lehmann za obranou Frankfurtu.

63
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza strelec domáceho gólu Deyverson a nahradí ho Osako.

64
    Ďalší útočný faul hostí. Priamy kop bude zahrávať znova brankár Horn. Domáci striedajú ofsajdy a hostia útočné fauly.

65
    Maroh teraz zachránil domácich odkopom na rohový kop. Hostia vymysleli dobrú akciu, a takmer sa dostali v 16ke do zakončenia.

66
    Hra sa upokojila. Domáci majú loptu na svojich kopačkách a pomaly sa snažia dostať pred 16ku Frankfurtu.

67
    Do útoku sa už dostali hráči Frankfurtu, ale lopta je častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche.

68
    Po menšom faule zahrávali hostia v strede ihriska priamy kop, ale loptu len odovzdali domácim, ktorí tak môžu založiť novú akciu.

69
    Vysoké tempo obom tímom vydržalo len krátko. Hra sa znova vrátila do veľmi pokojného tréningového tempa.

70
    Seferović skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus nebol presný a lopta končí ďaleko od domácej brány.

71
    Tvrdá strela Chandlera tesne míňa domácu bránu. Veľmi pekný pokus hráča Frankfurtu.

72
    1. FC Köln dáva gól! Domáci sa znova dostávajú do vedenia! Vogt prihral na hranici 16ky loptu na opačnú stranu kde bol MARCEL RISSE a ten strelou k pravej žrdi prekonáva Trappa.
    RISSE - 2:1

74
    Tak domáci teraz nečakane udreli a znova sa tak dostávajú do vedenia. Hostia sa s tým samozrejme nechcú zmieriť a teraz budú po faule Hectora zahrávať priamy kop.

75
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Hasebe a nahradí ho Inui.

76
    Horn teraz musel byť veľmi rýchly aby ,,ukradol,, dobrú loptu pred nabiehajúcim Seferovićom.

77
    Do útoku sa presunuli domáci, ktorí budú zahrávať outové vhadzovanie tesne pri rohovej zástavke.

78
    Horn teraz neprihral najlepšie, a lopta sa takmer dostala k hráčom Frankfurtu. Na konci zápasu sa tempo hry zvyšuje, oba tímy by chceli vyhrať.

79
    1. FC Köln dáva gól! Chyba obrany Frankfurtu a krásny gól, ktorý zaznamenáva YUYA OSAKO. Zdá sa, že o osude dnešného zápasu je rozhodnuté.
    OSAKO - 3:1

81
    Domáci sú znova pred bránou Frankfurtu, a budú zahrávať priamy kop.

82
    1. FC Köln dáva gól! S domácimi gólmi sa akoby roztrhlo vrece. Rozobratá obrana Frankfurtu, dovolila aby sa ANTHONY UJAH dostal až do 16ky, a brankár Trapp nemal žiadnu šancu.
    UJAH - 4:1

83
    Teraz by už Frankfurtu pomohol len zázrak. Na začiatku druhého polčasu však boli jednoznačne lepší a podarilo sa im aj vyrovnať.

84
    Striedanie na strane hostí. Z ihriska odchádza Piazón a nahradí ho Madlung.

85
    Hostia sa ešte nevzdávajú. Teraz zahrávali rohový kop, ale ten žiadnu šancu nepriniesol. Stále však ostávajú pri lopte.

86
    Stendera vidí žltú kartu za faul na hráča 1. FC Köln. Nasleduje priamy kop pre domácich.

87
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Ujah a na jeho miesto príde Mavraj.

88
    Hostia sa ešte snažia niečo vymyslieť, ale v útoku sa im vôbec nedarí. Domáca obrana dnes predviedla dobrý výkon.

89
    Posledné striedanie na domácej strane. Z ihriska odchádza Risse a na jeho miesto príde slovenský reprezentant Švento.

90
    Hostia zahrávali rohový kop, ale ten im podobne ako tie predchádzajúce nič nepriniesol. Na trávniku ostáva ležať jeden z hráčov domáceho tímu.

90+1
    V druhom polčase sa budú nastavovať 2 minúty.

90+1
    Beží prvá minúta nadstaveného času. Loptu majú domáci, ktorí dnes predviedli dobrý výkon a zaslúžene zvíťazia.

90+1
    Wimmer dostáva červenú kartu za faul na Seferovića.

90+3
    Frankfurt dal gól! Po faule Wimmera nasledoval pokutový kop hostí, ktorý premieňa presnou strelou ALEXANDER MEIER.
    MEIER - 4:2

90+4

Zápas v Kolíne nad Rýnom sa skončil. Domáci ho vyhrali 4-2 a pripisujú si cenné tri body do tabuľky nemeckej Bundesligy. Hostia dokázali na začiatku druhého polčasu vyrovnať, ale potom prišli góly Risseho, Osaka a Ujaha a bolo rozhodnuté. Hostia ešte v úplnom závere dokázali znížiť na 4-2 zásluhou gólu z pokutového kopu, ale na konečnom výsledku to už nič nezmenilo.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:25:31)