Barys – Omsk 3:0 (kon.) | Jekaterinburg – Kazaň 2:0 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 3:7 (kon.) | Dinamo Minsk – Helsinki 1:2 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.)
Jaroslavľ – D. Moskva 0:3 (kon.) | Novgorod – Petrohrad 1:3 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Utorok 03.03.2015, 14:30 • Ufa Arena • KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších onlajn prenosoch. (16:53:29)

Skončil sa zápas medzi HC Salavatom Julajev Ufa a Metallurgom Magnitogorsk a hostia v ňom dokázali vyhrať tesne 1:2. Za zlomové momenty zápasu možno považovať Osalov gól vo vlastnom oslabení a nevyužité presilové hry domácich v závere. Ufa mala v závere zápasu možnosť štvorminútovej presilovej hry, ale Metallurg sa dokázal ubrániť a dostáva sa tak do vedenia v sérii 1:2.

60:00

59:52
    Puk poskakuje všade okolo Košečkinovej brány ale hráči Metallurgu sú všetci piati okolo svojej brány.

59:44
    Hostia v plnom počte.

59:40
    Oborvský nápor pred Košečkinom, ale hostia to tam totálne prehustili.

59:32
    Domáci v šestici a bez brankára.

59:29
    Oddychový čas domácich.

Dnešné stretnutie sleduje 7 800 divákov.

59:29
    Kolcov teraz zápästím z modrej, ale Košečkin puk dobre videl a prerušuje hru.

59:03
    Znova Ufa stráca pásmo a už sa hrá posledná minúta.

58:35
    Strela Višnevskijho zblokovaná a Metallurg znova cez všetky čiary.

58:05
    Znova domáci strácajú pásmo.

57:35
    Teraz sa Ufe nedarí usadiť sa v pásme.

56:45
    Kolcov nebezpečne pálil z modrej, ale puk neprešiel až na Košečkina a hostia sa oslobodzujú.

55:44
    Za vysokú hokejku je vylúčený Platonov a keďže spôsobil krvavé zranenie dostáva trest 2+2 minúty a domáci majú obrovskú šancu vyrovnať.

55:14
    Slepyšev vošiel do pásma z pravej strany a okamžite poslal puk na Košečkina a ten ho vyráža do rohu.

54:20
    Zakázané uvoľnenie v podaní domácich.

53:08
    Ankudinov teraz unikol po pravej strane a strelou zápästím triafa tyčku Košečkinovej brány, puk sa k nemu ešte vrátil, ale tam už bol jeden z obrancov hostí a nedovolil mu doraziť.

52:40
    Ufa začína pomaly zvyšovať útočný tlak a hostia už takmer vôbec nenapádajú.

51:26

51:05
    Teraz Zubarev nebezpečne pálil z kruhu a Košečkin chytá a prerušuje.

50:25
    Ufe sa presilová hra zatiaľ nedarí.

49:26
    Za podrazenie putuje na trestnú ľavicu Jan Kovář a domáci majú veľkú šancu zrovnať.

48:42
    Teraz obrovský tlak Ufy a neuveriteľný zmätok pred Košečkinom, ale hostia to zvládli a hra je prerušená potom ako Kolcov ostal ležať na ľade. Pravdepodobne dostal úder do tváre.

47:56
    Batyršin teraz ľahkou strelou z modrej čiary nemohol Sochatskijho prekvapiť a ten znova prerušuje hru.

47:44
    Socahtskij teraz skoro nič nevidel a Platonov strelou od mantinelu napokon trafil lapačku domáceho brankára.

47:10
    Zakázané uvoľnenie v podaní Ufy.

46:18

45:40
    A hostia sa aj naďalej skvele bránia, Ufa sa nevie usadiť v pásme.

45:18
    Prvá minúta presilovej hry domácim vôbec nevyšla.

44:18
    Za podrazenie je vylúčený Junkov a domáci môžu vyrovnať.

44:15
    Naďalej sa hrá útočne z oboch strán hostia ani zďaleka len nebránia svoj náskok.

43:10
    Hosťom sa teraz podarilo skórovať zásluhou Junkova, ale videorozhodca posúdil situáciu tak že Junkov zasiahol puk v nepovolenej výške a gól tak neplatí.

43:00
    Domáci v plnom počte.

42:35
    Gluchov sa teraz takmer dostal do úniku, ale chýbala mu rýchlosť a puk tak len poslal za bránu Košečkina.

41:45
    Metallurg sa zatiaľ nevie usadiť v útočnom pásme.

41:00
    Kolcov je vylúčený za hákovanie a hostia môžu zvýši´t svoje vedenie.

40:40
    Brent teraz dostal nahrávku z poza brány a poriadnou švihovkou vyprášil Sochatskijho vyrážačku.

40:26
    Prihrávka rukou na strane hostí a hra je prerušená.

40:01

Hráči už sú späť na ľadovej ploche a za malú chvíľu začne tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina a hostia v nej dvoma gólmi otáčajú výsledok na 1:2. Naďalej je k videniu špičkový hokej tej najvyššej kvality, v ktorom ani jeden celok nemá jasnú prevahu. Domáci v tejto tretine inkasovali pri vlastnej presilovej hre čo ich naozaj môže mrzieť a následne v presilovke poslal hostí do vedenia Antipin. Uvidíme čo prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 16:10.

40:00

39:46
    Gluchov zaviezol puk do útočného pásma, ale je tam sám a jeho spoluhráči odišli striedať a tak oň rýchlo prišiel.

39:24
    Mozjakin v dobrej pozícii netrafil ideálne puk.

38:50
    Teraz v útočnom pásme operujú hostia.

37:45
    Domáci sa ani z ďaleka nevzdávajú a snažia sa o vyrovnanie ešte v tejto tretine.
    Viktor ANTIPIN - 1:2

36:14
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Tak a prvý krát v zápase idú do vedenia hostia zásluhou využitej presilovej hry. Kovář si skúsene počkal a následne našiel úplne osamoteného VIKTORA ANTIPINA, ktorý síce najprv puk netrafil, ale na druhý pokus už puk do odkrytej brány poslal. Asistencia: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.

35:50
    Ufa sa oslobodzuje cez všetky čiary.

35:28
    Pekná kombinácia hostí na konci ktorej bol Zaripov a ten z tesnej blízkosti neprekonal Sochatskijho, ktorý bol dobre postavený.

34:56
    Kutuzov je teraz vylúčený za držanie a presilovú hru si zahrajú pre zmenu hostia.

34:12
    Timkin sa natláčal pred Sochatskijho, ale neprihral presne bekhendom a dopredu tak idú domáci.

33:15
    Hostia zvládli veľmi ťažké chvíle v obrane a vyrovnané stretnutie môže pokračovať.

31:49

31:05
    Obrovský tlak Ufy pokračuje a to je poriadny presilovkový zámok pred Košečkinom.

30:37
    Skačkov teraz v dobrej pozícii z prvej triafa len Košečkinovu výstroj a hra je prerušená.

30:02
    Hostia už v štvorici.

29:49
    Za držanie hokejky je vylúčený Chris Lee (MET).
    Oskar OSALA - 1:1

29:20
    Pri vlastnom oslabení ušiel OSKAR OSALA a šikovnou strelou ponad pravý betón Sochatskijho vyrovnáva na 1:1! Bez asistencie.

28:40
    Obrovský presilovkový kolotoč v podaní domácich a puk končí na ochrannej sieti za Košečkinom.

28:22
    Višnevskij tvrdou strelou ohrozil Košečkina a ten chytá a prerušuje hru.

28:02
    Tim Stapleton to teraz prehnal s aktivitou a a za sekanie na Sochatskijho si posedí dve minúty a dáva tak šancu domácim na zvýšenie skóre.

27:11
    Hartikainen po Zubarevovej prihrávke otestoval Košečkinovu pozornosť.

26:15
    Mozjakin v útočnom pásme neprihral presne a hostia strácajú útočné pásmo.

25:55
    Nahodený puk sa teraz odrazil pred osamoteného Kajgorodova, no tomu sa do strely obetavo vrhol jeden z hráčov hostí a strelu zblokoval.

25:23
    Brent teraz dostal nahrávku medzi kruhy a z prvej zakončil, no Sochatskij predviedol skvelý zákrok lapačkou.

25:04
    Hra sa prelieva zo strany na stranu.

24:17
    Puk teraz opustil hraciu plochu a vhadzovať sa bude pred Košečkinom.

23:10
    Hostia vstúpili do druhej tretiny veľmi aktívne majú zatiaľ hernú prevahu.

21:24
    Osala teraz zakombinoval s Kamenevom a natlačil sa pred Sochatskijho, no v páde nezasunul puk za jeho chrbát.

20:44
    Kovář nabral rýchlosť a strelou zápästím preveril Sochatskijho vyrážačku.

20:01

Skončila sa prvá tretina a domáci vedú 1:0. K videniu je hokej tej najvyššej kvality a zápas je zatiaľ vyrovnaný vo všetkých ohľadoch okrem skóre. Uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 15:18.

20:00

19:35
    V závere tretiny sa na ľade priostruje a hráči si v osobných súbojoch nič nedarujú.

18:25
    Hostia sa okamžite tlačia dopredu a chcú vyrovnať.
    Alexander STEPANOV - 1:0

17:26
    Salavat Ufa dala gól!
    Domáci sú tímom ktorý otvára skóre. Nastrelený puk Gluchova šikovne tečoval Zubarev a s tým si ešte Košečkin poradil, no k dorážke sa dostal ALEXANDER STEPANOV a posiela domácich do vedenia. Asistencia: Alexej Gluchov, Andrei Zubarev.

16:45
    V závere tretiny sa vôbec nepoľavuje, ba celky sa snažia o úvodný gól.

15:50
    Ufa teraz vyvracia moje slová a zavrela hostí v pásme a roztočila poriadny kolotoč.

14:40
    Ufe sa teraz nedarí, hráči Metallurgu sú pohyblivejší a rýchlejší na puku.

13:55
    Stapleton teraz skvelým napádaním udržal útočné pásmo pre svoj celok.

13:47
    Jukeceňja teraz najprv na kolenách stihol prihrať na spoluhráča a následne sa k nemu puk vrátil a individuálne sa natlačil pred Sochatskijho, no tam to bolo prehustené a Sochatskij puk zalahol.

13:00
    Hrá sa od úvodu v obrovskom tempe na oboch stranách.

12:30
    Slepyšev stratil puk za bránou Košečkina a dopredu idú hostia.

11:50
    Ufa teraz operuje v útočnom pásme, ale je to len po rohoch a popri mantineloch.

10:45
    Stapleton sa natláčal do zakončenia bekhendom, no obrana domácich ho pred Sochatskijiho nepustila.

10:31
    Metallurg teraz vyhodil puk cez všetky čiary a je z toho zakázané uvoľnenie.

09:28
    Osala sa teraz ocitol v dobrej pozícii pred Sochatskijim, no neuspel.

08:07

08:00
    V zápätí sa rútil sám na Košečkina Pihlström, no brankára hostí neprekonal.

07:50
    Veľký závar teraz pred Sochatskijim, ale domáci napokon zvládli situáciu.

07:07
    Po minúte presilovej hry hostia nič nevymysleli.

06:25
    Hneď v úvode presilovej hry sa domáci oslobodili.

06:07
    Presilovku si zahrajú aj hostia za hákovanie je vylúčený Denis Bodrov.

05:04
    Teraz domáci šli v situácii 2 na 1 a Makarov neposlal zrovna ideálnu prihrávku na Slepyševa a ten po náročnom spracovaní už nepretlačil puk do odkrytej brány.

04:34
    Jakuceňja teraz strelou z modrej čiary preveril Sochatskijho lapačku a ten nemal žiaden problém puk lapiť a prerušuje hru.

03:30
    Od začiatku hrajú oba celky veľmi pozorne v defenzíve. Nikto nechce inkasovať ako prvý.

02:53

02:27
    Hostia sa oslobodzujú z pod tlaku domácich.

01:30
    Ufa sa drží v útočnom pásme.

00:53
    Timkin je vylúčený za hákovanie a domáci majú prvú presilovú hru v zápase.

00:35
    Hostia sa hneď od úvodu usadili v útočnom pásme.

00:20
    Hneď v úvode zakázané uvoľnenie domácich.

00:01

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Višnevskij, Kulda, Zubarev, Heikkinen, Kolcov, Kutuzov, Bodrov – Sjomin, Tolpeko, Chlystov – Makarov, Slepyšev, Hartikainen – Pihlström, Kajgorodov (C), Skačkov – Stepanov, Gluchov, Ankudinov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Birjukov, Antipin, Lee, Batyršin, Malenkich, Chabarov, Bereglazov, Tereščenko – Zaripov, Kovář, Mozjakin (C) – Platonov, Kamenev, Osala – Stapleton, Brent, Timkin – Jakuceňja, Junkov, Potechin

Rozhodca: Ravodin, Ronn – Morozov, Sazonov.

Po dvoch zápasoch je stav série 1:1 a hra sa presune na ľad Ufy. V prvom zápase Metallurg vyhral 2:0 a v druhom zase tesne podľahol 1:2. Oba duely nasvedčujú, že by sa aj v treťom zápase malo jednať o vyrovnaný duel z malým počtom gólom. Miernym favoritom budú určite hostia, ale Ufa na domácom ľade takisto pomýšľa na víťazstvo. Metallurg sa bude spoliehať na svoju brankársku oporu Košečkina a elitný útok Kovář, Mozjakin, Zaripov, zatiaľ čo Ufu momentálne ťahá fínske duo Hartikainen, Pihlstrom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 18. Stepanov (Gluchov, Zubarev) – 30. Osala, 37. Antipin (Mozjakin, Kovář)

Rozhodca: Ravodin, Ronn – Morozov, Sazonov

Diváci: 7 800