Barys – Omsk 3:0 (kon.) | Jekaterinburg – Kazaň 2:0 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 3:7 (kon.) | Dinamo Minsk – Helsinki 1:2 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.)
Jaroslavľ – D. Moskva 0:3 (kon.) | Novgorod – Petrohrad 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:7 (2:1, 0:5, 1:1)
HC Sibir Novosibirsk
Utorok 03.03.2015, 14:30 • Ľadová Aréna Traktor, Čeljabinsk • KHL

Traktor dnešný zápas nezvládol a bude musieť na túto prehru čím skôr zabudnúť, pretože zajtra nastúpi na štvrtý zápase série a Sibir mal dnes navrch. Základ svojho víťazstva položil štyrmi gólmi počas päťminútovky v druhej tretine a potreboval na to jednú minútu a 45 sekúnd z tej druhej. Domácim už striedanie brankárov nepomohlo. Pomer striel v tretej tretine 9:6, celkom 27:27. Pekný podvečer želám všetkým, Vladimír Korduliak, onlajny.eu (17:00:02)

60:00

59:49
    Šumakov drží puk v rohu klziska, nikto ho neatakuje, koniec.

59:24
    Traktor sa snaží ešte v pásme hostí čo to urobiť, Sibir ho však do streleckých pozícii nepúšťa.
    Maxim KONDRATEV - 3:7

58:52
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    MAXIM KONDRATEV ešte rozveselil fans na tribúnach, vystrelil po prechode pravým kruhom a puk prepasíroval za chrbát Saláka. Asistencie: Vjačeslav Osnovin a Arťom Penkovsky.

58:25
    Dnešné stretnutie sleduje 7.500 divákov, vypredaná Traktor Aréna.

57:51
    Domáci v plnom počte, Sibir si vyskúšal presilovkové akcie.

57:34
    Domáci opäť poslali puk až k Salákovi, ktorý ho pribrzdil a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

57:28
    Sibir chyboval na útočnej modrej, čiarový mu akciu zastavil pre ofsajd.

56:59
    Traktor puk vyhodil von z pásma a získal nejaké tie sekundy zo svojho oslabenia.

56:19
    Enlund vystrelil, Demčenko puk zblokoval do rohu klziska, Sibir už zamkol domácich v ich pásme.

55:51
    Nedovolené bránenie a na trestnú usadá Bulis, Sibir si ešte zahrá presilovú hru.
    Maxim ŠALUNOV - 2:7

54:16
    Novosibirsk dal gól!
    MAXIM ŠALUNOV vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu a puk poslal za chrbát Demčenka. Asistencia: Patrik Hersley.

54:14
    Sannikov sa k zakončeniu z pravej strany nedostal, puk mu ušiel, malú domov Demčenko radšej prikryl pod rukavicu.

53:47
    Sibir opäť len vyhodil puk von zo svojho pásma, no nie na zakázané uvoľnenie, už to predsa len nejako dohráme.

52:22
    Ullström vystrelil od pravého kruhu z jeho vrcholu, puk však poslal na ochranné sklo, Demčenko zasahovať nemusel.

51:49
    Sibir poslal puk do pásma domácich a čaká ich na svojej modrej čiare.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 13. A. Popov (Pestunov), 17. Čistov (t.s.), 59. Kondratev (Osnovin, Penkovsky) – 2. Hersley (Enlund, Ullström), 24. Šalunov (Bobrov), 33. Enlund (Kugryšev), 33. Sannikov (Gubin, Ignatovič), 34. Monya (Hersley, Enlund), 35. Šumakov (Belov), 55. Šalunov (Hersley)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (34. Demčenko) – Borodkin, Quint, Kondratev, Piganovič (A), Martynov, Aťušov (A), Davydov – Panov, Bulis, Čistov (C) – Mokin, Pestunov, A. Popov – Pare, Osnovin, Růžička – Glinkin, Gubarev, Penkovsky – Kokujov
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Ožiganov, Alexejev, V. Belov, Ignatovič, Gimajev, Vereščagin, Menšikov – Enlund (A), Ullström, Monya – Kopejkin (C), Koskiranta, Kugryšev – Šumakov, Gubin (A), Sannikov – Butuzov, Bobrov, Šalunov

Rozhodca: Zacharov, Gusev – Otmachov, Palej

Diváci: 7.500