Barys – Omsk 3:0 (kon.) | Jekaterinburg – Kazaň 2:0 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 3:7 (kon.) | Dinamo Minsk – Helsinki 1:2 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.)
Jaroslavľ – D. Moskva 0:3 (kon.) | Novgorod – Petrohrad 1:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Avangard Omsk
Utorok 03.03.2015, 14:30 • Sport Complex • KHL

Je dobojované! Barys Astana víťazí v treťom osemfinálovom zápase playoff nad Avangardom Omsk pomerom 3:0 a tak sa ujíma vedenia v sérii 2:1. Domáci dokázali ubrániť ofenzívnu silu súpera a výraznou mierou sa pod podpísal Jan Laco, ktorý privádzal hostí do zúfalstva. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:56:06)

60:00

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny a aj tohto zápasu. Barys už len kontroluje svoje vedenie.

58:43
    Tréner Nazarov berie pre Astanu oddychový čas.

58:01
    Ohlásené boli posledné dve minúty tretej tretiny. Ak sa nestane zázrak, tak aj celého zápasu.

57:17
    Menšia výmena názorov medzi Schutzom a Poliščukom sa neskončila trestami zo strany rozhodcov.

56:35
    Hostia to ani po treťom góle nezabalili a skúšajú prekonať Laca, ale ten je dnes ako stena.
    BOYD - 3:0

55:49
    Barys Astana dala gól!
    A zrejme je rozhodnuté! Za bránkou puk vybojoval Dawes, dostal sa k nemu Puškarjov a až on našiel pred bránkou DUSTINA BOYDA, ktorý puk z prvej poslal za Barulina. Asistencie: Nigel Dawes, Konstantin Puškarjov.

55:15
    Astana sa ubránila a hrá v plnom počte.

54:05
    Z pravého kruhu zakončoval švihom Širokov a Laco puk reflexívne vyrazil.

53:15
    Roman Starčenko oslabuje domáci tím na 2 minúty a tak je tu šanca pre Omsk dostať sa do zápasu. Jedna z posledných.

52:25
    Prvá formácia hostí sa dostala k strele, ale Laco nemusel proti pokusu Gončarova zakročiť.

51:30
    Defenzíva Astany veľmi dobre pokrýva hráčov hostí a často odoberá cenné puky.

50:50
    Rozhodca vykázali buly do stredového kruhu. Čas na vyrovnanie sa Omsku kráti.

50:05
    Prebieha už posledné desaťminútovka riadnej hracej doby tohto zápasu a Omsk už oveľa ťažšie prechádza cez stredné pásmo.

49:07
    Laco pokryl puk pred dobiedzajúcim hráčom hostí a nasleduje komerčná prestávka.

48:15
    Domáci ale nepríjemné situácie ustáli a teraz kontrolujú svoj dvojgólový náskok.

47:10
    Okamžite po oslabení sa dostala tretia formácia Omsku do zakončenia, ale Širikov trafil len Lacov betón.

Martin Platko

Góly a asistencie: 7. Rudenko (Lundin, Dallman), 29. Dawes (Dallman), 56. Boyd (Puškarjov, Dawes)

Barys Nur-Sultan: Laco (Malgin) – Dallman, Lundin, Savčenko, Litvinenko, Blochin, Bartulis, Lakiza, Ryspajev – Dawes, Boyd, Puškarjov – Rudenko, Antropov, Starčenko – Žajlauov, Poliščuk, Gavrilin – Michailis, Kvaša, Romanov.
    Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Gluchov, Kuljaš, Ljamin, Chomitskij, Kulik – Gončarov, Fisčenko, Pervušin – Kolarik, Perežogin, Popov – Širokov, Paršin, Sobotka – Musatov, Schutz, Kalinin.

Rozhodca: Buturlin, Sergejev – Parfenov, Tomilov.