CSKA Moskva – Soči 3:0 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 3:1 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – Novgorod 6:3 (kon.)
SKA Petrohrad
6:3 (3:1, 3:0, 0:2)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Piatok 27.02.2015, 17:30 • Ice Palace • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Petrohrad vstupuje do play off ako druhý tím západnej konferencie. V základnej časti nazbieral na svoje konto počas 60 zápasov 123 bodov a tak zaslúžene obsadili 2. miesto. Na 2. miesto sa však dostali len o skóre pred Dinamom Moskva. Petrohrad sa mohol v základnej časti pochváliť aj najlepšou ofenzívou, ktorá svojím súperom nasúkala neskutočných 210 gólov. 200 gólovú hranicu sa podarilo prekročiť už iba jednému tíme v KHL a to moskovskému CSKA. Petrohrad však do play off nevstupuje s práve najlepšou formou, pretože v posledných troch zápasoch získali len 3 body. Na vonkajšom tripe sa najprv predstavil SKA na ľade Minsku, ktoré deklasoval 1:7. SKA si však vystrieľalo všetok pušný prach v Minsku a na ľade Atlantu nevsietilo ani gól. Atlant tak zdolal Petrohrad futbalovým výsledkom 1:0. Základnú časť ukončoval Petrohrad na ľade Slovanu, ktorý sa chcel rozlúčiť s fanúšikmi so cťou a tak Petrohrad zdolali jednoznačne 5:2. Keďže, ale Petrohrad ukončil základnú časť na 2. mieste, tak je jasným favoritom zápasu aj celej série. Torpedo sa zrejme pokúsi byť, ale aspoň rovnocenným súperom.

Torpedo do posledného zápasu nevedelo, či sa vôbec dostane do play off a proti komu sa vo vyraďovacej časti vlastne predstaví. Torpedo sa však do play off dostalo a to zo 7. miesta. V 60 zápasoch získal Novgorod 90 bodov. Ôsme Soči strácalo na siedme Torpedo 2 body. Novgorod patril ako každú sezónu medzi defenzívne celky. Bolo to vidno aj na skóre, ktoré bolo po základnej časti 153-144. Taktiež, ako Petrohrad vstupuje do vyraďovacej časti Torpedo s nie práve excelentnou formou, pretože v posledných troch zápasoch získal len 3 body. Najprv sa predstavil Novgorod v dejisku minulých olympíjskych hier. Proti domácemu Soči dokázal Novgorod vyhrať tesne 4:3. Potom však, ako pri Petrohrade prišli už len prehry. Ďalší zápas na tripe čakal Novgorod v Jarosľavli. Domáci však zvíťazili tesne 2:1.Posledný zápas čakal Novgorod v Astane. Ján Laco však predviedol v bráne domácich skvelý výkon a domáca Astana vyhrala 4:2. Začína sa nám však play off a všetci začínajú od nuly. Favoritom zápasu je však určite hviezdami nabitý Petrohrad.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ezhov) – Rukavishnikov, Kalinin, Kuteikin, Alexandrov, Belov, Chudinov, Yudin, Yermakov – Červenka, Ericsson, Kovalchuk (C)- Dadanov, Shipachyov (A), Ketov – Tikhonov, Martensson, Thoresen (A) – Khokhryakov, Kablukov, Burdasov.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Biryukov (Kasutin) – Hietanen, Pepelyaev, Arkhipov, Bernatsky (A), Alyayev, Malevich, Makarov, Potapov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin (C), Filatov, Krasnoslobodtsev – Stolyarov, Denis Kazionov, Dmitry Kazionov – Dvurechenskij (A). Mozer, Savinainen.

00:01

0:32
    V úvodných sekundách sa dostali dopredu domáci, ale Jimmie Ericsson z dobrej pozície napokon minul bránu.

1:09
    Petrohrad dal gól!
    Domáci vstupujú do zápasu vo veľkom štýle. Po prihrávke Kuteikina strieľa úvodný gól zápasu už v druhej minúte VADIM SHIPACHYOV. Asistencie: Andrei Kuteikin a Evgeny Dadonov.
    Vadim SHIPACHOV - 1:0

1:36
    Domácim skvelo vyšiel úvod zápasu a strelený gól určite vlial potrebný pokoj na ich hokejky.

2:40
    Po prvýkrát zahrozili aj hostia. Strela Wolskiho ale končí iba v lapačke domáceho gólmana Mikka Koskinena.

2:57
    Zakázané uvoľnenie v podaní domáceho tímu. Vhadzovať sa tak bude v obrannej tretine SKA Petrohrad.

3:20
    V zápase uvidíme aj prvé vylúčenie. Dvojminútový trest dostáva Dmitry Kazionov.

3:55
    Hostia zatiaľ dobre bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

4:33
    Domácim presilová hra zatiaľ absolútne nevychádza.

5:19
    Domáci nakoniec využívajú presilovu hru. Na konci vylúčenia Kazionova sa presadil švédsky útočník TONY MARTENSSON a zvyšuje náskok Petrohradu už na 2:0. Asistencia : Patrick Thoresen.
    Tony MARTENSSON - 2:0

5:44
    Domáci sa opäť tlačia dopredu. Tentokrát vidíme na ľade útok s Červenkom, Ericssonom a Kovalchukom.

6:22
    Na druhej strane sa do zakončenia tlačil kapitán hostí Galuzin, ale v presile domácich obrancov prišiel o puk.

7:00
    Oba tímy striedajú počas hry.

7:22
    Petrohrad bude hrať opäť presilovú hru. Po faule na Shipachyova putuje na trestnú lavicu Artyom Alyayev.

7:59
    Do nebezpečného zakončenia sa dostal Dadonov, ale jeho strela nakoniec minula priestor troch žrdí.

8:12
    Následne sa hostia vymanili spod tlaku domácich a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

8:45
    Po ofsajde domácich je hra prerušená. V postavení mimo hry bol, ak sa nemylím, strelec druhého gólu Petrohradu Tony Martensson.

9:22
    Hostia v plnom počte.

9:25
    Po tom ako sa na ľad vrátil vylúčený Alyayev mohol Petrohrad vieš už 3:0, ale Kovalchukova strela skončila iba na brvne brány Novgorodu.

10:26
    Domáci dnes predvádzajú skvelý výkon a už v prvej tretine sa dostávajú do luxusného náskoku. Tretí gól domácich strieľa ILYA KABLUKOV. Asistencie: Anton Burdasov.
    Ilja KABLUKOV - 3:0

10:26
    Tréner hostí si vyžiadal oddychový čas. Dokonca vidíme aj striedanie brankárov. Nešťastného Biryukova nahradil v bráne Ivan Kasutin.

11:05
    Domáci sú dnes jasne lepší. Na začiatku 12. minúty dokonca mohol navýšiť náskok domácich Tikhonov, ale ruský reprezentant nakoniec tesne minul bránu.

11:36
    Dopredu môžu ísť opäť hokejisti domáceho tímu.

12:00
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu. Hra sa tak presťahuje pred domáceho brankára Mikka Koskinena, ktorý má zatiaľ na konte len 3 úspešné zákroky.

13:18
    Veľký závar pred Kasutinom. Nový muž v bráne Novgorodu si najprv musel poradiť so strelou Kovalchuka a následne aj s drožkou Ericssona.

13:58
    Domáci kanonier Ilya Kovalchuk sa ocitol v postavení mimo hru. Vhadzuje sa tak opäť v strednom pásme.

14:35
    Dnešný zápas je zatiaľ jednoznačnou záležitosťou domáceho tímu, ktorý z ôsmich striel dokázal na necelých 11 minút skórovať trikrát.

15:50
    Z ľavej strany sa dostal k zakončeniu Dmitry Kalinin, ale s jeho ranou nemal brankár Kasutin vážnejšie problémy.

16:45
    Na druhej strane skúšal svoje šťastie fínsky obranca Jusso Hientanen, ale po jeho strele sa stav stretnutia nemení.

17:33
    Presilovú hru si zahrajú aj hokejisti Novgorodu. Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou putuje na trestnú lavicu Viktor Tikhonov.

17:38
    V úvode presilovka sa snažil skorigovať skóre Wojtek Wolski, ale jeho strelu dobre zblokovala domáca obrana.

18:01
    Dve minúty pred koncom prvej tretiny sa domáci hokejisti oslobodzujú. Na ľad naskakujú čerstvé sily na oboch stranách.

19:05
    Úspešný zákrok si pripisuje aj Mikko Koskinen. Strelou švihom sa ho snažil prekonať Kazach Krasnoslobotsev, ale jeho strela mierila oba do stredu brány.

19:23
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Hostia predsa len dramatizujú dnešné stretnutie gólom do šatne. V čase keď do návratu Tikhonova zostávalo už len 10 sekúnd sa po fínskej spolupráci presadil JARKKO IMMONEN. Asistencie: Sakari Salminen.
    Jarkko IMMONEN - 3:1

20:00

Máme za sebou prvú tretinu. V nej boli domáci jasne lepším tímom a po necelých 11 minútach už viedli 3:0. O góly domácich sa postarali Vadim Shipachyov, Tony Martensson a Ilya Kablukov. Hostia v závere prvej tretine ale ešte zdramatizovali zápas, keď sa 37 sekúnd pred prvou sirénou presadil Jarkko Immonen. Po prvej časti je tak stav zápasu SKA Petrohrad – HC Torpedo Nižnij Novgorod 3:1.

20:01

20:25
    Prvý zákrok v druhej tretine si pripisuje na svoje konto Koskinnen. Nasleduje vhadzovanie po jeho ľavej ruke.

20:58
    Puk je opäť v moci domáceho brankára, ktorý radšej podržal puk pred dobiedzajúci hráčmi Novgorodu.

21:42
    Hostí strelený gól výrazne nakopol aj v druhej tretine má určite viac z hry ako domáci hokejisti. Tentokrát Koskinen nemusel zasahovať po strele Galuzina.

22:00
    Po dvoch minútach hry vidíme v druhej tretine vylúčenie. Vylúčeným hráčom je Denis Kazionov.

22:31
    Po tom ako sa hostia oslobodili dopredu opäť vyrážajú domáci. Puk do útočného pásma dostal Vadim Shipachyov.

23:24
    Domáci tím si berie svoj trojgólový náskok späť. Presilovú hru využíva tvrdou strelou z medzi kruhov český útočník ROMAN ČERVENKA. Asistencia : Tony Martensson.
    Roman ČERVENKA - 4:1

23:40
    Veľká škoda pre hosťujúci tím. Novgorod vstúpil do druhej tretiny aktívne ale inkasovaný gól ho opäť zrazil na zem.

24:51
    Útočná akcia Petrohradu sa končí postavením mimo hry. V ofsajde bol domáci obranca Roman Rukavishnikov.

25:32
    Útoky sa teraz striedajú z jednej strany na druhú. Po akcii Kovalchuka pálil obranca Andrei Kuteikin, ale jeho pokus bol napokon zblokovaný.

26:15
    Topredo bude hrať presilovú hru a opäť sa tak môže vrátiť do zápasu. Vylúčeným hráčom je domáci Yury Alexandrov.

26:45
    Po polminúte sa domáci tím oslobodzuje. Hostia síce dlho kombinovali, ale ich hre zatiaľ chýba väčšia početnosť streľby.

27:50
    Až teraz sa podarilo hosťom ohroziť Koskinena. Pozornosť domáceho brankára preveril kapitán Vladimir Galuzin, ale jeho strelu domáci brankár kryje.

28:11
    Veľký závar pred domácom bránou. V závere presilovej hry pálil Woslki, jeho strelu sa snažil doraziť do siete Immonen, ale nakoniec sa hosťom nepodarilo skorigovať stav zápasu.

28:11
    Po následnej šarvátke sa bude vylučovať na oboch stranách. Tresty za hrubosť dostávajú domáci Kuteikin a hosťujúci hráč Veli-Matti Savinainen.

28:55
    Prvýkrát sa nám v zápase pripomenul aj Jimmie Ericsson, ale jeho strelu Kasutin nepustil sa svoj chrbát.

29:10
    Petrohrad bude hrať presilovú hru. Vylúčeným hráčom je Dimtry Kazionov.

29:44
    Hostia sa zatiaľ dobre bránia a zásluhou Mozer vyhadzujú puk cez všetky čiary.

30:05
    Zápas sa nám prehupol do druhej polovice. Hostia to budú mať neskutočne ťažké aby dokázali dnešný zápas otočiť vo svoj prospech.

31:05
    Od modrej čiary vypáli Chudinov, ale piaty gól domácich nepridal.

31:10

31:28
    Hostia dlho v pätici nehrali. Na trestnú lavicu putuje za nedovolené bránenie Vladimir Malevich.

32:00
    Ilya Kovalchuk sa ocitol v obrovskej šanci, ale z dobrej pozície minul tvrdou strelou bránu.

33:06
    Domáci využívajú ďalšiu presilovú hru a zrejme rozhodujú dnešné stretnutie. Od modrej čiary nahodil puk na bránu Chudinov, pred bránou sa výborne zorientoval JIMMIE ERICSSON a pohotovým tečom zvyšuje náskok SKA už na 5:1. Asistencie: Maxim Chudinov a Patrick Thoresen.
    Jimmie ERICSSON - 5:1

33:52
    V ofsajdovom postavení sa ocitol jeden z hosťujúcich hokejistov. Po krátkej reklamnej prestávke sa tak bude vhadzovať v strednom pásme.

34:10
    Domáci si nerozumeli v kombinácii, a po nepresnej prihrávke sa previnili voči pravidlám zakázaným uvoľnením.

34:18
    Hra sa presťahuje pred Koskinena, pretože domáci zblokovali strelu jedného z hokejistov Novgorodu na ochrannú sieť.

35:29
    Vadim Shipachyov sa snažil dostať do zakončenia, ale pre ním dobre zasiahol Ivan Kasutin, ktorý hru radšej prerušil.

36:12
    V tomto úseku hry si ani jeden z tímov nevie vypracovať nejakú vážnejšiu gólovú príležitosť.

36:50
    Strelecky aktívnejší sú domáci, ktorí vedú v štatistike striel na bránu v druhej tretine 9:6.

37:33
    Znížiť náskok Petrohradu sa síce snažil Jarkko Immonen, ale svoj druhý gól v zápase nepridal. Jeho strelu totiž Koskinen chytá do svojej lapačky.

38:14
    Jimmie Ericsson neuspel vo svoje akcii, a tak môžu ív závere druhej časti ísť dopredu hokejisti Novgorodu.

38:42
    Hostia mohli znížiť. Po pravej strane sa predral do zakončenia Wojtek Wolski, s jeho strelou mal domáci brankár problémy, ale nakoniec ho na dvakrát dokázal schovať vo svojej lapačke.

38:42
    Po menšie potyčke následne putujú na trestnú lavicu za hrubosť Wojtek Wolski, a takisto aj domáci Dmitry Yudin.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:43
    Petrohrad vracia hosťom požičané a taktiež skóruje na konci tretiny. Sedemnásť sekúnd pred koncom si puk po prihrávke EVGENYHO DADONOVA nešťastne vrazil puk do vlastnej brány obranca Aroym Alyayev.
    Jevgenij DADONOV - 6:1

40:00

Po dvoch tretinách je o zápase na 99% rozhodnuté. Domáci pridali v druhej tretine ďalšie tri góly, keď sa postupne presadili Červenka, Ericsson a tesne pred koncom aj Dadonov. Po dvoch tretinách vedú domáci 6:1! Tretia tretina sa začne približne o 19:18.

40:01

40:35
    V úvode druhej tretiny sa takmer dostal do zakončenia Shipachyov, ale na prihrávku Kovalchuka nedokázal zareagovať.

41:22
    Na druhej strane si pripisuje úspešný zákrok Mikko Koskinen. Treba ale povedať, že so strelou Filatova nemal vážne problémy.

41:41
    Domáci naďalej pokračujú v aktívnej hra, ale strela Tikhova tesne minula bránu.

42:35
    Hokejisti Torpeda Nižnij Novgorod sa nedokázali presadiť, a tak ostávajú pri puku hráči Petrohradu. Oba tímy počas hry striedajú.

43:15
    Zápas sa síce naďalej hrá v slušnom tempe, ale nejakú dramatickú koncovku už nemožno očakávať.

44:47
    Zakázane uvoľnenie v podaní hostí.

45:22
    Koskinen si na svoje konto pripisuje ďalší úspešný zákrok.

45:46
    Hostia sa predsa len ešte presadzujú. Druhý gól Novgorodu strieľa s veľkou dávkou šťastia poľský hokejista WOJTEK WOLSKI. Asistencie: Alexander Makarov a Jarkko Immonen.
    Wojtek WOLSKI - 6:2

47:02
    Hostia následne mohli skórovať znova, ale Vadim Krasnoslobotsev v dobrej pozícii minul bránu domáceho tímu.

47:25
    Hostia teraz výrazne ožili.

48:23
    Šancu vidíme aj na druhej strane. V útočnom pásme dobre zakombinovala dvojica Budasov Kablukov, ale druhý menovaný nakoniec nedokázal navýšiť náskok domáceho tímu.

48:48
    SKA Petrohrad bude hrať ďalšiu presilovku. Za hrubosť dostáva dvojminútový trest Alexei Potapov.

49:10
    Hostia sa zatiaľ dobre bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

49:33
    Domácim sa zatiaľ v tejto presilovej hre nedarí.

50:57
    Hostia znižujú náskok súpera na rozdiel troch gólov. Z pravej strany sa od odrazenému puku dostal JARKKO IMMONEN a strelou do vrchných partii brány znižuje stav stretnutia na 6:3.
    Jarkko IMMONEN - 6:3

50:57
    Domáci tréner reaguje na vzniknutú situáciu oddychovým časom.

52:08
    Hostia dokonca mohli znížiť na rozdiel dvoch gólov, ale strelu Krasnoslobotseva zlikvidoval MIkko Koskinen.

53:15
    Hostia sa v závere snažia ešte o zázrak, ale na prípadný zvrat v zápase je zreje už príliš neskoro.

54:05
    Svoje obranné povinnosti si teraz splnil aj Patrick Thoresen, ktorý zblokoval strelu jedného z hráčov hostí.

54:35
    Na druhej strane sa ocitol v šanci Jimmie Ericsson, ale sám pred bránou nedokázal nasmeroval svoj pokus medzi tri žrde hosťujúcej brány.

55:15
    Tentokrát už Kasutin musel zasahovať po strele Kuteikina.

56:44
    Hostia sa zúfalo snažia o záverečný nápor, ale po dvoch inkasovaných góloch hrajú hokejisti Petrohradu oveľa pozornejšie.

57:36
    Domáci sa opäť ubránili a dokonca môžu založiť rýchly protiútok.

58:11
    Petrohrad sa ale už do ofenzívy príliš nehrnie. Už aj hostia sa zrejme zmierili s dnešnou prehrou.

59:01
    Prebieha posledná minúta dnešného zápasu.

59:33
    V závere si pripisuje úspešný zákrok domáci brankár Mikko Koskinen, ktorý vyrazil strelu Gennadyho Stoljarova.

60:00

Dnešný zápas je minulosťou. O svojej výhre rozhodli hokejisti Petrohradu v úvodných dvoch tretinách v ktorých si vypracovali komfortný päťgólový náskok. V poslednej tretine domáci výrazne poľavili čo hostia využili na korekciu stavu na 6:3. Každopádne úvodný zápas oveľa lepšie zvládli hokejisti Petrohradu, ktorý sa ujali v sérii hranej na 4 víťazne zápasy vedenia 1:0. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (19:58:42)

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 2. Shipachov (Kuteikin, Dadonov), 6. Martensson (Thoresen), 11. Kablukov (Burdasov), 24. Červenka (Martensson), 34. Ericsson (Chudinov, Thoresen), 40. Dadonov – 20. Immonen (Salminen), 46. Wolski (Makarov., Immonen), 51. Immonen