CSKA Moskva – Soči 3:0 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 3:1 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – Novgorod 6:3 (kon.)
Jokerit Helsinki
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
HC Dinamo Minsk
Piatok 27.02.2015, 17:30 • Hartwall Aréna, Helsinki • KHL

Dinamo Minsk tak dokázalo zaskočiť mierne favorizovaného súpera. Ten už mal teoreticky výhru v rukách ešte v riadnom hracom čase, no Pokovič si vzal oddychový čas, jeho tímu sa podarilo prestrkať puk za čiaru a dostať zápas do predĺženia, v ktorom zasadili ďalší klinec. Po prvom zápase tak vedú v sérii 1:0. Ďakujem za pozornosť a určite si nenechajte ujsť zajtrajší zápas. (20:35:06)

Ako som písala v priebehu predĺženia, bude zaujímavé sledovať, či padne gól z neskutočného tlaku Jokeritu, alebo Dinamo uspeje z náhodnej šance. Domáci mali ohromnú streleckú prevahu, ale nič nedokázali dostať za Haugena, ktorý vlastne od polovice zápasu neinkasoval, hoci párkrát mal veru na mále. Predĺženie sa prehuplo do svojej druhej polovice, keď sa Minsk po dlhšom čase dostal nielen do pásma, ale i k strele a následne ešte ku krásnej kombinácii, z ktorého padol rozhodujúci gól.

Matt ELLISON - 2:3

72:17
    Dinamo Minsk dal gól!
    Tak to bola nádherná akcia! Linglet ešte odrazený puk posunul na modrú, Bailen si chvíľu počkal, naznačil strelu a prihrávku poslal krížom už presunutému Lingletovi k pravej žrdi. Ten okamžite priťukol puk pred bránu a na strelu MATTA ELLISONA sa už Karlsson nestihol presunúť!
    Asistencie: Charles Linglet a Nick Bailen.

72:09
    Minsk dokázal získať puk v útočnom pásme, hoci to vyzeralo pri zákroku všelijako. Strela od modrej tesne minula bránu.

71:40
    Strely na bránu v predĺžení zatiaľ 13:2. Pomer, ktorý hovorí za všetko...

69:44
    Haugen je neustále v permanencii. Tentokrát zasahoval proti strele z pravej strany.

69:19
    Haugen rozchytaný si lapačkou vychutnal Mäkiho strelu.

68:20
    Gunderson naznačil strelu a vypálil, puk zblokovaný mieril na vinkel. Haugen ale vyrazil.

67:54
    Gunderson mal puk ešte na čiare, ale čiarový píska ofsajd. Následne ukázali záber na kocke a Hartwall Aréna sa hromadne hnevá.

67:47
    Gól visí vo vzduchu, ale nie a nie padnúť. Haugen teraz i so šťastím, keď v zakončení puk nie veľmi poslúchol útočníkov, odoláva.

67:10
    Už dvakrát po sebe sa ale Dinamu podarilo puk vyhodiť preč.

66:36
    Minsk – Lukáš Krajíček – dve minúty za hákovanie.

66:36
    Jokerit sa snaží rozhodnúť o svojej výhre, Omarkova strela od modrej nevyšla a teraz bol Moses po prihrávke z rohu na stred faulovaný a tak budú hrať domáci presilovku o dvoch.

66:12
    Minsk – Iľja Šinkevič – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

66:12
    Mäki sa zvŕtal pred Šinkevičom dosť dlho, napokon mu po viacerých kľučkách ušiel a Šinkevič to napálil do Pöystiho, ktorý chcel prejsť popri mantineli na roh. Pôjde von.

65:38
    Dinamo prišlo pozdraviť Karlssona, aby celkom nezmrzol, ale naozaj len chvíľočku, a už sa poberá do obrany.

64:16
    Väänänen sa od modrej stiahol medzi kruhy a vystrelil švihom, Haugen si puk pritláča na hruď.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 9. Ohtamaa, 30. Koukal (Omark) – 52. Vesce (Ellison), 59. Linglet (Cheechoo, Bailen), 73. Ellison (Linglet, Bailen)

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Gunderson, Väänänen, Jaakola, Todd, Ohtamaa – Hagman, Kapanen, Huhtala – Aaltonen, Wirtanen, J. Sallinen – Moses, Koukal, Omark – Mäki, Hahl, Pöysti
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krjaíček, Goroško, Šinkevič, Bailen, Lisovec, Švarný, Bujnický, Badun – Szczechura, Kaľužný, Cheechoo – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Materuchin – Drozd, Stepanov, Pavlovič

Rozhodca: Anisimov, Gofman – Aľošin, Ivanov

Diváci: 11728