Buffalo – Vancouver 6:3 (kon.) | NY Rangers – Arizona 4:3 (kon.) | Columbus – Montreal 2:5 (kon.)
Toronto – Philadelphia 3:2 (kon.) | Florida – Chicago 0:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.)
Nashville – Minnesota 2:4 (kon.) | San Jose – Detroit 2:3 (kon.) | LA Kings – Ottawa 0:1 (kon.)

2. Pavel Datsyuk (DET) 1+0
    3. Antti Niemi (SJS) 32 úspešných zákrokov. (07:21:56)

Je dobojované! Po fantastickom obrate sa nakoniec tešia z víťazstva hráči Detroitu, ktorí porazili San Jose Sharks 3:2. o vyrovnanie sa postaral v 54. minúte Datsyuk a 75 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre červených krídiel Luke Glendening. Hostia prestrieľali svojho súpera napokon 35:22 a s výnimkou prvej tretiny boli jasne lepším tímov. Podľa môjho názoru je tak ich víťazstvo zaslúžené. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemné vstávanie do nového dňa.

60:00

59:44
    Domáci sa nevedia dostať do zakončenia. Miller ešte takmer navýšil skóre ale jeho pokus minul opustenú bránu domácich.

59:20
    Oddychový čas domácich.

59:20
    Domáci budú mať ešte šancu na vyrovnanie. Joakim Andersson totiž putuje na trestnú lavicu.

59:00
    Antti Niemi odkorčuľoval na striedačku. Domáci hrajú powerplay!
    Luke GLENDENING - 2:3

58:45
    Detroit Red Wings dal gól!
    Detroit sa 75 sekúnd pred koncom dostáva do vedenia. Po prihrávke od Nyquista sa dostal k puku LUKE GLENDENING, zbavil brániaceho Joea Thorntona a beckhendovým zakončením posiela Detroit tesne pred koncom do vedenia. Asistencie: Gustav Nyquist a Danny DeKeyser.

58:03
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

57:58
    Strela Jonathana Ericssona minula bránu domáceho tímu.

57:25
    Na ľade je teraz veľa priestoru, komu to bude viacej vyhovovať ?

56:47
    Od modrej čiary vystrelil Jakub Kindl. Jeho strelu od modrej čiary vyráža domáci brankár svojim ľavým betónom do bezpečia.

56:20
    Ofsajd v podaní červených krídiel.

56:03
    Uvidíme hru 4 na 4. Za hákovanie dostáva 2 minútový trest Brendan Smith a za podrazenie aj Logan Couture. Trest Smitha si ale odsedí Weiss, pretože obranca hostí sa pri spomínanom súboji zranil.

55:20
    Jakub Kindl nahadzuje puk do útočného pásma. Hostia totiž striedali počas hry.

54:37
    Puk sa dotkol jedného z hráčov sediacich na domácej striedačke a tak je jasné, že hra musela byť prerušená.

54:00
    Šesť minút pred koncom zápasu tak máme opäť vyrovnaný stav.

53:42
    O niekoľko sekúnd neskôr mohol Detroit dokonca ísť do vedenia, ale so strelou Nyquista si domáci brankár poradil.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 8. Irwin (Thornton, Hannan), 27. Marleau (Pavelski, Couture) – 24. Pulkkinen (Weiss, Sheahan), 54. Datsyuk (Tatar, DeKeyser), 59. Glendening (Nyquist, DeKeyser)

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Hannan, Irwin – Pavelski, Thornton, Karlsson – Wingels, Couture, Marleau – Nieto, Sheppard, Hertl – Desjardins, Tierney, Kennedy.
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Kindl, Smith, Marchenko – Helm, Datsyuk, Tatar – Abdelkader, Sheahan, Nyquist – Pulkkinen, Glendening, Weiss – Jurčo, Andersson, Miller.

Rozhodca: Rehman,Rooney – Miller, Knorr