CSKA Moskva – Soči 3:0 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 3:1 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – Novgorod 6:3 (kon.)
CSKA Moskva
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HK Soči
Piatok 27.02.2015, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Je dobojované! CSKA Moskva nakoniec víťazí na domácom ľade v prvom zápase série so Soči pomerom 3:0. V tretej tretiny sa ešte presadili Arťuchin s Muršakom a navyše si Lalande udržal čisté konto. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (19:50:12)

60:00
    MURŠAK - 3:0

59:51
    CSKA Moska dala gól!
    Definitívnu pečať prvému domácemu víťazstvu v play-off stanovil JAN MURŠAK gólom do prázdnej bránky. Asistencie: Simon Hjalmarsson.

59:38
    Po zákroku Šikina lapačkou sa do dotierajúceho hráča Soči pustila početná skupina domácich hráčov na čele s Kiselevičom.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny a pravdepodobne aj zápasu.

58:38
    Domáci veľmi dobre bránia stredné pásmo a nepúšťajú hostí k žiadnému tlaku.

57:15
    Okamžite sa hostia dostali do ofenzívy, ale Lalande hrá s rozvahou a nedopustil dorážky.
    ARŤUCHIN - 2:0

56:38
    A pravdepodobne je rozhodnuté! Spoza bránky sa dostal do zakončenia JEVGENIJ ARŤUCHIN. Jeho prvá strela sa ešte odrazil k spoluhráčovi, ten mu prihral a do prázdnej bránky nemal problém tento búrlivák upratať puk. Asistencie: Žafjarov.

56:26
    Rozohrávka hostí končí zakázaným uvoľnením. Soči sa nevie dostať k záverečnému tlaku.

55:48
    Telegin dostal prihrávku od Muršaka na pravý kruh, ale jeho strelu dokázal chytiť Šikin.

55:01
    Prebieha už posledná päťminútovka tretej tretiny.

54:15
    Jarvinen chránil brankára Šikina po dobiedzaní Žafjarova.

53:45
    Teraz trošku domáca ofenzíva pritvrdila a niekoľkými strelami preverili Šikina. Nebolo to však nič, čo by malo hosťujúceho brankára výraznejšie zamestnať.

52:05
    Oba tímy sa veľmi pozorne strážia v strednom pásme, ale cítiť, že CSKA by chcelo streliť druhý gól, ktorý by pravdepodobne rozhodol.

50:30
    Vstúpili sme už do poslednej desaťminútovky riadnej hracej doby zápasu a stále majú hostia nádej na to, aby posunuli tento zápas do predĺženia.

49:50
    V posledných minútach domáci jasne poľavili a pritom stále vedú len 1:0 Soči už niekoľkokrát stroskotalo na Lalandovi.

49:18
    Prečíslenie domácich sa očakávaným druhým gólom neskončilo! Mamin nedokázal poslať puk do odkrytej bránky.

Martin Platko

Góly a asistencie: 1. Hjalmarsson (Da Costa), 57. Arťuchin (Žafjarov), 60. Muršak (Hjalmarsson)

CSKA Moskva: Lalande (Sorokin) – Denisov, Zajcev, Nemec, Kiselevič, Neumenkov, Panin, Bondarev – Grigorenko, Engqvist, A. Radulov – Muršak, Hjalmarsson, Da Costa – Ljubimov, Žafjarov, Arťjuchin – Telegin, Korotkov, Žarkov – Mamin
    HK Soči: Šikin (Gavrilov) – Koledov, Ščitov, Whitney, Jarvinen, Wilson, Derljuk, Švidenko – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Perersson, Emmerton, Ljuduchin – Warn, Štastlivij, Anisin – I. Radulov, Kryukov, Šerbina – Y. Morozov.

Rozhodca: Bondar, Jeřábek – Metalnikov, Sirotkin