CSKA Moskva – Soči 3:0 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 3:1 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 2:3 (po pr.)

CSKA Moska dala gól!
    Definitívnu pečať prvému domácemu víťazstvu v play-off stanovil JAN MURŠAK gólom do prázdnej bránky. Asistencie: Simon Hjalmarsson.
    ARŤUCHIN - 2:0

56:38
    A pravdepodobne je rozhodnuté! Spoza bránky sa dostal do zakončenia JEVGENIJ ARŤUCHIN. Jeho prvá strela sa ešte odrazil k spoluhráčovi, ten mu prihral a do prázdnej bránky nemal problém tento búrlivák upratať puk. Asistencie: Žafjarov.

49:18
    Prečíslenie domácich sa očakávaným druhým gólom neskončilo! Mamin nedokázal poslať puk do odkrytej bránky.

47:25
    Neskutočné! Lalande predviedol bravúrny zákrok proti strele Emmertona z dobrej pozície svojim betónom.

46:23
    Navyše Alexander Radulov dostáva 2 minúty za hákovanie.

44:32
    Arťom Kryukov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie. Teraz si presilovku pre zmenu vyskúšajú hráči CSKA.

41:29
    Denisov vyhodil puk mimo hracej plochy a dostáva 2 minúty. Hostia budú hrať 8 sekúnd presilovku 5 na 3.

39:36
    Panin oslabil ešte pred koncom tretiny domáce mužstvo, keď dostal 2 minúty za vyhodenie puku.

35:36
    Teraz sa vylučuje na domácej strane, keď dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie Roman Ljubimov.

33:27
    Kryukov nedovolene bránil domáceho hráča a dostáva 2 minúty.

30:33
    Tentokrát je vylúčený domáci Panin za sekanie a prvú presilovku majú k dispozícii hostia.

27:35
    Cory Emmerton dostáva 2 minúty za podrazenie a domáci si zahrajú opäť v početnej výhodu.

23:02
    Šikin zakryl puk mimo bránkoviska a tak dostáva 2 minúty, ktoré si za neho odsedí jeden zo spoluhráčov. Nasleduje presilovka CSKA 5 na 3.

22:35
    Da Costa bol za bránkou podrazený Wilsonom a je tu prvá presilovka pre domáci tím.

21:32
    Tlak Moskovčanov pokračoval aj keď bol na ľade tretí a potom štvrtý útok. Ljubimov sa natlačil k tyčke, ale ani on neuspel. Potom to skúšal Arťuchin a takmer zbúral bránku so Šikinom.

20:55
    Aj v tejto tretine mohli začať domáci gólom, keď vietor v útočnom pásme robili prvé dve formácie. Spoza bránky sa dostal do zakončenie bekhendom Radulov, ale Šikin betónom vyrazil.

15:58
    Strela Nemca z druhej vlny končí len tesne nad horným rohom hosťujúcej bránky! Potom ešte prišla strela z ľavej strany a Šikin sa po puku hodil a netypicky ho vyrazil.

14:18
    Do dobrej príležitosti sa dostal na medzikruží Da Costa, ktorý z otočky trafil len do pripraveného Šikina!

09:30
    Z druhej vlny sa na modrej dostal k puku domáci obrana a nepríjemne strieľal na Šikina. Pred ním ešte dobiedzali jeho spoluhráči, ale druhého gólu sa nedočkali. Neúspešným bol pred bránkou Muršak!
    HJALMARSSON - 1:0

00:47
    Domáci vstupujú do zápasu najlepšie ako si len mohli predstaviť. Brankár Šikin neudržal puk pri dobiedzaní od Da Costu, ten prihral pred bránku na voľného SIMONA HJALMARSSONA a poslal puk do prázdnej bránky. Asistencie: Stephane Da Costa.

Martin Platko

Góly a asistencie: 1. Hjalmarsson (Da Costa), 57. Arťuchin (Žafjarov), 60. Muršak (Hjalmarsson)

CSKA Moskva: Lalande (Sorokin) – Denisov, Zajcev, Nemec, Kiselevič, Neumenkov, Panin, Bondarev – Grigorenko, Engqvist, A. Radulov – Muršak, Hjalmarsson, Da Costa – Ljubimov, Žafjarov, Arťjuchin – Telegin, Korotkov, Žarkov – Mamin
    HK Soči: Šikin (Gavrilov) – Koledov, Ščitov, Whitney, Jarvinen, Wilson, Derljuk, Švidenko – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Perersson, Emmerton, Ljuduchin – Warn, Štastlivij, Anisin – I. Radulov, Kryukov, Šerbina – Y. Morozov.

Rozhodca: Bondar, Jeřábek – Metalnikov, Sirotkin