Schalke – Brémy 1:1 (kon.) | Mainz – Frankfurt 3:1 (kon.) | Augsburg – Leverkusen 2:2 (kon.)
Freiburg – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Paderborn – Bayern 0:6 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Hannover 1:1 (kon.)
1. FSV Mainz 05
3:1 (1:1)
Eintracht Frankfurt
Sobota 21.02.2015, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi 1. FSV Mainz 05 a Eintracht Frankfurt.

V dnešnom súboji sa stretnú dva tímy zo stredu Bundesligovej tabuľky. Domácim sa darí o niečo horšie ako ich dnešnému súperovi z Frankfurtu, a v tabuľke sú až na 14. mieste. V 21 zápasoch nazbierali 22 bodov za štyri výhry a desať remíz. To nie je práve najlepšia bilancia, a tak je Mainz len jeden bod nad pásmom zostupu. Mainz od Novembra minulého roka strieda prehry a remízy. Vyhrať sa mu podarilo iba jeden zápas, a to 31. januára vysoko 5-0 nad Paderbornom. V poslednom zápase nestačil na Borussiu Dortmund, ktorej podľahol 2-4.

Hosťom z Frankfurtu sa darí o čosi lepšie, a v tabuľke sú na pokojnom 9. mieste. V doterajšom priebehu súťaže nazbierali 28 bodov a majú vzácne vyrovnanú bilanciu 7-7-7. Frankfurt mal v minulom roku na konci Novembra a začiatku Decembra skvelú formu, vyhrával zápasy a v tabuľke stúpal stále vyššie. Potom však prišiel pokles formy, a vyhrať sa mu podarilo až v zápase minulého kola proti Schalke 04, ktoré zdolal tesne 1-0.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Coface Arena v Mainzi, ktorý má kapacitu 34 034 divákov.

1. FSV Mainz 05: L.Karius- P.Bengtsson, S.Bell, D.Brosinski, N.Bungert, J.Geis, Y.Malli, J.Baumgartlinger, P.De Blasis, Ch.Clemens, S.Okazaki

Náhradníci: S.Kapino, N.Noveski, J.Ho Park, J.Cheol Koo, Jairo, E.Soto, S.Allagui

Eintracht Frankfurt: K.Trapp- M.Russ, C.Zambrano, B.Oczipka, A.Madlung, T.Chandler, A.Meier, S.Aigner, L.Piazón, M.Stendera, H.Seferović

Náhradníci: F.Wiedwald, B.Andeson, D.Kinsombi, T.Inui, J.Flum, S.Medojević, S.Kittel

Rozhodca: Felix Brych- M.Borsch, S.Lupp.

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápase nemeckej Bundesligy medzi 1. FSV Mainz 05 a Eintracht Frankfurt.

1

1
    Zápas v Mainzi sa začal. Domáci nastúpili v červeno-bielych dresoch a hostia z Frankfurtu v modrých. V úvode majú loptu domáci a zakladajú prvú akciu.

2
    Bengtsson sa dopustil faulu v strede ihriska a hostia budú zahrávať priamy kop.

3
    Domáci sa veľmi rýchlo dostali na útočnú polovicu ale Malli v 16ke hostí neprihral presne a tak pôjdu dopredu hráči Frankfurtu.

4
    Aigner sa len ťažko dvíha z trávniku po tom ako sa zrazil s Bengtssonom, ale obaja hráči by mali byť v poriadku. Loptu už majú domáci a pomaličky sa dostávajú na útočnú polovicu.

5
    Máme za sebou prvých 5 minút zápase. Obaja brankári zatiaľ bez jediného zákroku. Domáci sú pred 16kou Frankfurtu.

6
    Prvý zákrok Trappa po veľkej šanci domácich. Brankár Frankfurtu podržal svoj tím.

7
    Julian Baumgartlinger neprihral presne na nabiehajúcich spoluhráčov a loptu získavajú hostia.

8
    Hrá sa prevažne v strede ihriska. Loptu majú striedavo oba tímy, zatiaľ je na oboch stranách množstvo nepresností.

9
    Zahral si aj brankár Mainzu Karius, ktorý pomohol spoluhráčom s rozohrávkou. Úvod zápasu je pokojný s minimálnym množstvom šancí.

10
    Malli skúsil vystreliť z 20 metrov ale lopta trafila len jedného z hráčov Frankfurtu. Následne ju získali hostia, ktorí ju vykopli na polovicu Mainzu.

11
    Domáci zahrávali outové vhadzovanie a mohla byť z toho pekná akcia, ale v 16ke hostí si príliš nerozumeli a celé sa to končí odkopom od brány Frankfurtu. Ospalý úvod zápasu v Mainzi.

12
    De Blasis si pri hlavičkovom súboji pomáhal nedovolene, a hlavný rozhodca píska faul. Nasleduje priamy kop pre hostí.

13
    Domáci sa teraz dostali pred 16ku Frankfurtu, ale ich prihrávky smerujúce do pokutového územia končia na kopačkách hráčov v modrých dresoch.

14
    Hostia toho v útoku tiež veľa nevymysleli. Aignerovi ušla lopta za čiaru a nebolo z toho žiadne ohrozenie brány domáceho tímu.

15
    Zambrano v súboji s Okazakim v 16ke Frankfurtu. Najrýchlejší bol ale brankár Trapp, ktorý si po loptu vybehol ďaleko od brány a má ju vo svojej moci.

16
    Na opačnej strane si Stendera poradil s útokom Frankfurtu, a tak stav ostáva stále bezgólový.

17
    Pokus Aignera hlavou končí na vrchnej sieti domácej brány. Loptu majú hráči Mainzu, ktorí môžu založiť novú akciu.

18
    Meier fauloval na vlastnej polovici a bude z toho priamy kop pre domácich.

19
    Centrovanú loptu do 16ky chytá brankár Trapp. Ani táto akcia Mainzu sa nekončí gólom či väčšou šancou.

20
    Rýchla akcia domácich zakončená strelou Clemensa z veľkého uhla. Bol to skôr center do 16ky ako strela, v každom prípade sa akcia domácich končí odkopom od brány Frankfurtu.

21
    Hra sa znova presunula do strelu ihriska. Oba tímy sa striedajú pri outových vhadzovaniach.

22
    Máme za sebou polovicu prvého polčasu. Zatiaľ je to pomerne nudný futbal bez väčších šancí. Aktívnejší sú jednoznačne domáci, ale v útoku toho veľa nepredviedli. Teraz však budú zahrávať rohový kop.

23
    Ani z rohového kopu sa žiadna šanca nezrodila. Následne však musel Trapp vybehnúť pred vlastnú 16ku a odkopnúť nebezpečnú loptu.

24
    De Blasis ostáva ležať na trávniku po súboji s Chandlerom. Hlavný rozhodca to ako faul neposúdil a hráč Mainzu je už na nohách.

25
    Zaujímavá situácia v 16ke hostí. Centrovanú loptu nešťastne tečoval Zambrano a tá takmer skončila v sieti. Trapp sa musel poriadne natiahnuť aby ju chytil.

26
    Lopta je už na druhej strane. Aj Frankfurt skúša dostať loptu do pokutového územia Mainzu, domáca obrana je však veľmi pozorná a akýkoľvek pokus okamžite zablokuje.

27
    Akcia hostí sa končí Kariusovým odkopom od brány. Dopredu môžu ísť znova domáci.

28
    Hostia vymysleli peknú akciu, ktorá však končí ofsajdom, v ktorom bol Seferović.

28
    Na druhej strane vyskúšal strelu z veľkej vzdialenosti De Blasis ale jeho pokus končí vysoko nad bránou hostí.

29
    Ďalšia veľmi pekná akcia hostí. Meier dostal krásnu prihrávku do 16ky Mainzu, ale s loptou si neporadil najlepšie a následne k nemu pristúpili traja obrancovia domáceho tímu.

30
    Zambrano leží na trávniku po súboji s hráčom Mainzu. Zdá sa, že bude v poriadku hoci dostal tvrdý zásah do nosa.

31
    Nepodarený center na Meiera končí ďalšiu akciu hostí. Karius bude odkopávať od svojej brány.

32
    Domáci štadión je zaplnený takmer do posledného miesta, a v Mainzi je skvelá atmosféra. Aj tento klub potvrdzuje, že momentálne je Nemecko na špici svetového futbalu ak ide o návštevnosť najvyššej futbalovej súťaže.

33
    Na ihrisku sa strhla menšia potýčka medzi hráčmi. Brosinski bol nepríjemne zasiahnutý do tváre Piazónom pri hlavičkovom súboji.

33
    Piazón vidí žltú kartu za zákrok na Brosinského.

35
    Brosinski je už na nohách a znova sa zapojí do hry. Lopta je pred 16kou Frankfurtu.

36
    Frankfurt dal gól! Krásny gól Frankfurtu ! Po peknej prihrávke do 16ky Mainzu sa strelou z uhla presadil STEFAN AIGNER. Brankár Karius nestačil pokryť prudkú strelu a lopta končí v sieti.
    AIGNER - 0:1

37
    Tak hostia sa trochu prekvapujúco ujali vedenia, pretože v doterajšom priebehu mali viac z hry domáci. Snáď tento gól pomôže zvýšiť tempo v dnešnom zápase.

38
    De Blasis bol v ofsajde a tak získavajú loptu hráči Frankfurtu. Tí by radi získali cenné body v Mainzi.

38
    Mainz dal gól! Je vyrovnané ! Po skvelom vysunutí za obranu hostí získal loptu Okazaki, ktorý v 16ke prihral voľnému CHRISTIANOVI CLEMENSOVI, a ten nemal problém loptu poslať za Trappov chrbat.
    CLEMENS - 1:1

40
    Domáci získali priamy kop na polovici Frankfurtu a brankár Trapp si už postavil múr.

42
    Domáci zvýšili útočnú aktivitu a Frankfurt sa musí brániť.

43
    Na druhej strane skúsil center do 16ky Seferović ale jeho pokus končí len v rukaviciach Kariusa.

44
    Domáci sú v 16ke Frankfurtu veľmi aktívni, chýba im však väčšia presnosť pri prihrávkach. Práve na nepresných prihrávkach stroskotalo už niekoľko sľubných šancí.

45
    Okazaki fauloval Meiera a je z toho priamy kop pre hostí.

45
    Nadstavuje sa 1 minúta.

45+1
    Bežia už sekundy z nastaveného času. Hra sa presunula do stredu ihriska a zdá sa, že v prvom polčase už gól neuvidíme.

45+1

Prvý polčas v Mainzi sa skončil. Úvod zápasu bol veľmi ospalý, a veľmi dlho sme čakali na prvú strelu či prvú vážnejšiu šancu. Potom sa ale hra rozbehla a v 36. minúte otvoril skóre Aigner. O dve minúty však pekným gólom vyrovnal Clemens, a tak je stav zápasu po 45 minútach 1-1. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Mainzi sa začal druhý polčas dnešného Bundesligového súboja. Loptu majú hostia, ktorí sa pokúsia znova ísť do vedenia.

47
    Stendera fauloval tesne pri rohovej zástavke a domáci budú zahrávať priamy kop.

47
    Mainz dal gól! Toto bola paráda v podaní JOHANNESA GEISA, ktorý z priameho kopu dáva druhý gól Mainzu. Geis prekvapil brankára Trappa priamou strelou na bránu a lopta končí v sieti.
    GEIS - 2:1

49
    V úvode druhého polčasu sa do vedenia dostávajú domáci, ktorí tak otáčajú skóre vo svoj prospech. Uvidíme, čo predvedú hráči Frankfurtu.

50
    Domáci sú stále aktívni a obrana Frankfurtu si musí dávať pozor.

50
    Mainz dal gól! Neuveriteľný úvod druhého polčasu v Mainzi ! Domáci dávajú v krátkom čase tretí gól po peknej akcii zakončenej strelou YUNUSA MALLIHO z 12 metrov. Trapp nemal nárok na tento pokus domáceho hráča.
    MALLI - 3:1

52
    Domáci vstúpili do druhého polčase vo veľkom štýle a hostia budú mať čo robiť aby sa spamätali a ešte skúsili niečo urobiť s dnešným zápasom.

52
    Žltá karta pre Zambrana za faul na hráča Mainzu.

53
    Hostia sa nevedia dostať k lopte, a domáci majú hru úplne pod kontrolou.

54
    Mainz predvádza jeden útok za druhým a hostia sa len bránia. Tento krát neúspešne ohrozil bránu hostí De Blasis.

55
    Zambrano sa pustil na útočný výlet a bol nedovolene zastavený strelcom gólu Mallim. Nasleduje priamy kop pre hostí.

56
    Stendera posielal loptu do 16ky domáceho tímu, ale tá len preletela pokutové územie a končí za čiarou.

57
    Zambrano bol znova faulovaný na polovici Mainzu a je z toho ďalší priamy kop pre hostí.

58
    Ani tento pokus Frankfurtu nevyšiel a domáci nemajú žiadny problém držať hráčov v modrých dresoch ďaleko od svojej brány.

59
    Seferović vidí žltú kartu za útočný faul.

60
    Pred nami je posledná polhodina hry a domáci si bez problémov udržujú dvojgólový náskok. Teraz predviedli ďalšiu akciu, ktorá ale končí ofsajdom v ktorom sa ocitol Brosinski.

61
    Frankfurt je pred 16kou domáceho tímu ale zatiaľ si nevie vypracovať väčšiu šancu.

62
    Brosinski vidí žltú kartu za faul na hráča Frankfurtu. Nasleduje priamy kop pre hostí.

63
    Lopta letela na vzdialenejšiu žrď kde ju hlavou poslal nad bránu Madlung.

64
    Hosťom sa nedaria ani dlhé centrované lopty a zdá sa, že dva góly by boli v dnešnom zápase nad ich sily. Dokonca zápasu však ešte ostáva dosť času.

65
    Meier fauloval De Blasisa a priamy kop budú zahrávať domáci.

66
    Mainz sa už nikam neponáhľa. Domáci sa sústredia na obranu, a hostia sa cez ňu nevedia dostať, takže tréner Mainzu Schmidt musí byť spokojný.

67
    Clemens dostal dobrú loptu za obranu Frankfurtu ale následne neprihral presne na nabiehajúcich spoluhráčov. Domáci ale ostávajú v útoku.

68
    Do 16ky Frankfurtu lietajú nebezpečné lopty, a obrana hostí nepôsobí najistejšie. Domáci budú zahrávať rohový kop.

68
    Bungert dostáva žltú kartu za taktický faul.

69
    Striedanie hostí. Odchádza Russ a nahradí ho Kittel.

70
    Minúty pomaličky ubiehajú, a domáci priaznivci na štadióne spievajú oslavné chorály. Do útoku sa stále častejšie dostávajú hráči Mainzu a Frankfurt nekladie veľký odpor.

71
    Hráči Frankfurtu sa nevedia dostať pred 16ku Mainzu a z polovice ihriska sa góly dávajú ťažko. Na druhej strane sa snažili o rýchly protiútok domáci, ale Okazaki bol v ofsajde.

72
    Kittel ani Meier si pred 16kou Mainzu neporadili, a o loptu veľmi rýchlo prišli. Hostia ale ostávajú v útoku.

73
    De Blasis a Madlung sa pochytili kvôli menšiemu faulu.

73
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Clemens a nahradí ho Jairo.

75
    Po striedaní sa do šance dostali hostia ale vyťažili z nej iba rohový kop. Ani ten neskončil podľa ich predstáv, a domáci ich vytlačili až na vlastnú polovicu.

76
    Na oboch stranách sa striedajú nepodarené útoky, lenže domácim to vôbec nevadí. Naopak hostia dnes vyhrávali gólom z 36. minúty, ale domáci dokázali skóre otočiť a pridať aj jeden poisťujúci gól.

77
    Okazaki padá v 16ke hostí, ale hlavný rozhodca ukazuje, že sa bude v hre pokračovať.

78
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Okazaki a nahradí ho Koo.

79
    Geis sa ocitol na trávniku po faule Piazóna. Domáci kontrolujú hru a Frankfurt do ničoho nepúšťajú.

80
    Do konca riadneho hracieho času ostáva 10 minút. Ak sa nič mimoriadne nestane, domáci si dnes pripíšu cenné 3 body za víťazstvo.

81
    Hostia sa dostávajú k lopte až po nepodarenom centri Mainzu.

81
    Aigner z Frankfurtu vidí žltú kartu za faul na hráča Mainzu.

82
    Hostia predvádzajú v druhom polčase veľmi zlý výkon. Takto nemôžu pomýšľať na lepší výsledok. Naopak domáci vyšlo takmer všetko na čo siahli a v obrane si počínajú skvele.

83
    Trapp musel vybehnúť veľmi vysoko pred vlastnú 16ku aby odkopol nebezpečnú loptu pred Jairom.

84
    Zambrano mieri predčasne pod sprchy po druhej žltej karte.

85
    Zambrano sa po udelení červenej karty pochytil aj s Geisom, a aj táto situácia potvrdzuje, že hostia sú v druhom polčase zúfalí.

86
    Hostia s 10 hráčmi ešte skúsia znížiť nepriaznivé skóre. Smerom dopredu je to ale veľmi ťažké a domáci si pohodlne strážia svoj náskok.

86
    Striedanie hostí. Odchádza Piazón a nahradí ho Anderson.

87
    Domáci zahrávali rohový kop po odkope Meiera. Ten sa im ale nepodaril, a po odpískanom ofsajde sú pri lopte hostia.

88
    Domáci si zahrajú ďalší rohový kop. Tí hrajú v tréningovom tempe, a napriek tomu nepúšťajú hostí do žiadnej šance.

89
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Malli a nahradí ho Soto.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Pri lopte sú stále domáci a nikam sa neponáhľajú.

90+1
    Nadstavujú sa 2 minúty.

90+1
    Hostia už úplne rezignovali a domáci s pokojom na kopačkách dohrávajú dnešný duel.

90+2
    Blíži sa koniec dnešného zápasu, ktorý jednoznačne patril domácemu tímu. Hosťom sa vôbec nepodaril druhý polčas, a dnes odídu do Frankfurt bez bodov.

90+2
    Soto mal šancu na 4-1 ale z veľkého uhla prekopáva bránu Frankfurtu.

90+2

Zápas v Mainzi sa skončil. Domáci ho vyhrali 3-1 zásluhou gólov z druhého polčase v 47. a 50. minúte. Prvý polčas bol celkom vyrovnaný, no ten druhý bol jasne v réžii domáceho tímu. Hostia prišli v závere zápasu o Zambrana, ktorý musel predčasne opustiť trávnik po druhej žltej karte.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:21:33)