Ottawa – Toronto 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Columbus 4:0 (kon.)
Colorado – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Calgary 6:3 (kon.) | San Jose – LA Kings 4:2 (kon.)

3. Chris Thorburn (WPG) 1+0

Gólman Winnipegu Michal Hutchinson udržel čisté konto. Domácí vyhrávají 4:0, přičemž tři góly vstřelili z prvních devíti střel, navíc hned úvodní dvě střely byly gólové.

60:00

59:30
    Winnipeg vyklidil útočné pásmo, neboť by se jinak dostal po postavení mimo hru.

59:00
    Probíhá poslední minuta.

58:43
    Michael Hutchinson si připsal další zákrok. Buly před jeho brankou. Domácí vybojovali puk, a tak se směr hry pochopitelně otáčí.

57:50
    Poměr střel na branku je 30:29 pro Jets.Dlouhou dobu byl vyrovnaný, ale Bryan Little a jeho rána je v tomto ohledu zatím rozdílová.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty zápasu.

56:30
    Konec zápasu se rychle blíží a Columbus se smířil s tím, že dnes body prostě vybojovat nedokáže.

Dnešnímu zápasu přihlíží 15 016 diváků, vyprodáno. Děkujeme. Tak nějak by mohlo znít hlášení o počtu diváků.

55:24
    Komerční přestávka.

55:04
    Hosté v plném počtu. Domácí odehráli početní výhodu velmi laxně. Hráči to asi mají v hlavách, že vedou 4:0,a tak velmi těžko lze odvést maximální výkon.

53:37
    Andrew Ladd v dobré pozici branku v přesilové hře minul. Winnipeg to příliš mrzet nemusí, vede totiž o čtyři branky.

53:04
    Vyloučen Corey Tropp na dvě minuty za hru vysokou holí.

52:28
    Gólman nyní drží domácí tým v pohodlném náskoku. Jsem zvědavý na Tři hvězdy zápasu, protože podle mého skromného názoru, by mezi nimi neměl maskovaný muž Jets chybět.

51:09
    Michael Hutchinson zvedl diváky ze sedadel, když parádním zákrokem vychytal právě Dubinského.

50:22
    Frolík byl ve středu kluziště nešetrně sestřelen Dubinskym.

50:00
    Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny. Domácí Winnipeg stále vede o čtyři branky, hosté z Columbusu se zatím neprosadili ani jednou.

48:55
    Evander Kane střelou příklepem vyzval k zákroku maskovaného muže Blue Jackets.

48:03
    Jacob Trouba se dostal do dobré střelecké pozice, na útočné modré přijal přihrávku a mířil na McElhinneyho v brance Columbusu. Domácí tým pátou branku nepřidal, Trouba minul.

47:33
    Střeleckých pokusů je k vidění velmi málo, gólmani nemají mnoho práce.

46:57
    Michael Hutchinson si připisuje další zákrok, v tom zápase již čtyřiadvacátý. Zatím je celkem suverénně jde pro čisté konto.

45:43
    Hra se odehrává spíše ve středním pásmu. Adam Lowry sestřelil Jacka Johnsona, který hit čekal, a tak ho s problémy ustál. Osobních soubojů začíná přibývat.

44:00
    Columbus v této třetině vystřelil dvakrát, domácí jednou. Že by se hrál útočný hokej, to napsat nelze.

43:09

41:48
    Columbus se docela po hlavě vrhl do útočení, ono mu ostatně nic jiného nezbývá. Jets to mají těžké, neboť se musí bránit náporu soupeře.

40:39
    Josh Anderson bekhendovou střelou nedokázal překonat domácího brankáře Hutchinsona.

40:01
    Adam Lowry vyhrál buly nad Markem Letestem.

40:01

Po dvou třetinách vedou domácí 4:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:53
    James Wisniewski nepřekonal domácího brankáře.

39:36

39:00
    Hraje se poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:47

38:18
    Jacob Trouba střelou příklepem brankáře McElhinneyho nepřekonal.

37:36
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, na trestnou jde Nick Foligno.

36:47
    Vyloučen Andrew Ladd na dvě minuty za držení protihráče.

36:02
    Winnipeg hraje velmi přímočaře, žádné zbytečné složité kombinace. V jeho hře je jednoduchost, což je věc, kterou naopak hostující celek postrádá.
    Chris THORBURN - 4:0

34:09
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Lowry v přečíslení dva na jednoho vystřelil. McElhinney vyrazil puk jen před sebe, kde byl CHRIS THORBURN, který poslal kotouč do odkryté branky. Pěkný akce domácího týmu znamená čtvrtou branku. Bez asistence.

33:05

32:37
    Domácí se snažili dostat do útočného pásma, sudí však pískají postavení mimo hru. Vidíme čtvrtou přesilovku v tomto zápase, početní výhody nepatří mezi světlé momenty souboje Jets a Blue Jackets.

31:38
    Toby Enstrom střelou z první trefil jen Curtise McElhinneyho. Dobrá šance v přesilovce Jets.

31:05
    Dustin Byfuglien trefil v dobré pozici tyčku, protože tlak domácích trval, hosté faulovali. Na trestnou jde Kevin Connauton na dvě minuty za hákování.

30:45
    Blake Wheeler obkroužil branku, na bližší tyč zakončit nedokázal.

30:00
    Zápas se dostává do své druhé poloviny, poměr střel na branku je 13:17, jak vypadá skóre, to asi není potřeba připomínat.

29:15
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Columbusu, který by, pokud chce pomýšlet na body, měl co nejdříve skórovat.

27:44
    Frolíkova rána nebyla přesná, hra přerušena, protože Bobrovskij leží na ledě. A bude střídat. Těžko říct, kde je problém. Předvedl zákrok, kterých během utkání udělá mnoho – rozklek. Do branky jde McElhinney.

26:03
    Blake Wheeler branku minut z dobré střelecké pozice, možná puk ještě někdo tečoval.

25:31
    Gólman Bobrovskij zachránil hostující tým od další branky. Postupně vychytal Michaela Frolíka, Marka Scheifeleho i Evandera Kana. Tři těžké zákroky během dvou sekund.
    Jay HARRISON - 3:0

24:45
    Devátá střela a třetí gól. JAY HARRISON zakončil akci, kterou začali Trouba a Peluso. Domácí vedou o tři branky. Potvrzují tak roli tabulkového favorita. Asistence: Jacob Trouba, Anthony Peluso.

23:55

23:45
    Ryan Johansen nebyl v zakončení nejpřesnější.

22:51
    Winnipeg měl v obranném pásmu problémy. Puk měl několikrát na hokejce, ale nedokázal jej vystřelit z obranného pásma. Nakonec se tak podařilo.

21:55
    Jacob Trouba vyloučen na dvě minuty za podražení. Třetí oslabení domácích, nebo chcete-li, třetí přesilovka Columbusu.

20:13
    Znovu rychlá šance domácích. Tentokrát Dustin Byfuglien střelou příklepem nepřekonal Bobrovského. Nutno poznamenat, že chyběly milimetry.

20:01
    Brandon Dubinsky vyhrál buly nad Markem Scheifelem. Díky tomu se Columbus podíval do útočného pásma.

20:01

6:14, takový je poměr střel na branku, i tak ale vedou domácí hokejisté o dvě branky.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:52

19:17
    Brandon Dubinsky netrefil poskakující kotouč ideálně, jeho střela mířila nad branku.

18:50
    Columbus se nemůže dostat stabilně do útočného pásma, domácí velmi dobře brání.

18:02
    Winnipeg využil nepřesné rozehrávky, Blake Wheeler v přečíslení dva na jednoho vystřelil po ledě do míst, kde měl Bobrovskij beton.

17:52
    Poněkud hloupý faul faul posílá domácí znovu do oslabení, na trestnou míří Andrew Ladd na dvě minuty za sekání.

17:00
    Hrají se poslední tři minuty první periody.

16:17
    Buly ve středním pásmu vyhrál Dubunsky nad Scheifelem. Následovala střelu Dubinského, který vypadla domácímu brankáři, obránci Jets dostali puk z obranné třetiny.

15:02
    Komerční přestávka v čase, kdy do konce první třetiny zbývá takřka pět minut.

14:08
    Winnipeg zahrál na zakázané uvolnění, hra se tedy vrací před hrdinu předchozích minut, Michaela Hutchinsona.

13:40

13:01
    Cam Atkinson nebyl přesný, jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

12:40
    Minuta přesilovky pryč, domácí se zatím brání velmi dobře, aktivně hrají už ve středním pásmu, kde končí mnoho akcí Columbusu.

11:46
    Ryan Johansen, nejproduktivnější hráč Blue Jackets, vzal zodpovědnost na sebe, vystřelil od modré. Brankář Hutchinson, který dnes dostal v rámci rotace gólmanů přednost před Ondřejem Pavelcem, si s tímto pokusem poradil.

11:40
    Vzhledem k tomu, že se Columbus dostával do nepříjemného tlaku, odhodlali se domácí k faulu. Na trestnou odchází Zach Bogosian na dvě minuty za držení protihráče.

11:31
    Jack Johnson příklepem trefil jen beton domácího gólmana.

10:26
    Stejný hráč o několik sekund později vystřelil z kruhu, jeho střelecký pokus si s přesností rozhodně netykal.

10:19
    Jim Slater na druhé straně kluziště operoval před Bobrovským, k nebezpečnému zakončení se nedostal.

09:52
    Alexander Wennberg střelou příklepem protáhl Michaela Hutchinsona v brance Winnipegu Jets. Sedmý zákrok domácího brankáře.

09:26
    Nick Foligno sestřelil ve středním pásmu Dustina Byfungliena. Oba hráči byli na střet připravení.

08:45
    2:5 na střely, 2:0 na góly. Úspěšnost Winnipegu je 100 %. To se moc často nevidí.

06:50
    Chris Thorburn nedokázal zakončit přesně, mířil nad hostující branku. Další dobrá šance domácího týmu.
    Evander KANE - 2:0

06:06
    Tak to je nešťastný začátek zápasu pro gólmana Bobrovského, druhá střela na něj mířila a znovu skončila za jeho zády. EVANDER KANE mířil přesně střelou z horní hranice kruhu, když přijal přihrávku od Scheifeleho do druhé vlny. Asistence: Mark Scheifele.

05:20
    Bojuje se o střední pásmo, ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Mnoho střel k vidění není.

04:46
    Na střely jsou aktivnější hráči Blue Jackets, vystřelili celkem pětkrát na Hutchinsona, Jets vyslali jen jednu střelu, i tak ale vedou na góly.

04:10
    Byfuglien se dostal ke střele, kterou zablokoval jeden z hostujících hráčů.

02:32
    Mark Scheifele si vybojoval prostor před brankou, dostal se ke střele, ale druhou branku domácího týmu nepřidal.
    Blake WHEELER - 1:0

01:08
    Hostující obrana přišla o kotouč, čehož využili domácí domácí k rychlé akci. BLAKE WHEELER vystřelil z předbrankového prostoru bekhendem, dostal přesnou přihrávku od Ladda. Jeho rána možná překvapila brankáře, který inkasuje z první střely. Asistence: Andrew Ladd, Bryan Little.

00:36
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Columbusu, který se pak bude muset na úvod bránit.

00:01

Zápas brzy začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Domácí nastoupili do 47 zápasů (25-14-8). Získali 58 bodů a jsou v tabulce NHL na 11. pozice. Nejproduktivnějším hráčem je Andrew Ladd, ten vstřelil sedmnáct branek a na dvacet dva přihrál. Jen o dva kanadské body méně má Bryan Little (18+19). V brance se střídají Ondřej Pavelec a Michael Hutchinson.

Hosté v letošní sezóně odehráli 44 zápasů s bilancí 20-21-3. Vybojovali 43 bodů a v tabulce jsou na 25. místě. Nejproduktivnějším hráčem je Ryan Johansen, který vstřelil 17 branek a na dvacet šest přihrál. Druhým je Nick Foligno s osmnácti góly a čtyřiadvaceti asistencemi. Sergej Bobrovskij je brankářem číslo jedna. Záda mu kryjí Curtis McElhinne a Anton Forsberg.

Dovolte mi, abych co nejlepší zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům té nejlepší hokejové soutěže světa, NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Winnipeg Jets a Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 2. Wheeler (Ladd, Little), 7. Kane (Scheifele), 25. Harrison (Trouba, Peluso), 35. Thorburn

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Byfuglien, Chiarot, Bogosian, Enstrom, Harrison, Trouba – Wheeler, Little, Ladd – Frolík, Scheifele, Kane – Halischuk, Lowry, Thorburn – Peluso, Slater, Galiardi
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Savard, Johnson, Wisniewski, Connauton, Prout, Tjutin – Anderson, Dubinsky, Hartnell . Morin, Johansen, Foligno – Atkinson, Wennberg, Calvert – Skelle, Letestu, Tropp

Rozhodca: Jackson, Hebert – March, Shenchyk

Diváci: 15 016