Liberec – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Kladno – Olomouc 5:2 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 3:4 (po pr.) | Chomutov – Slavia 2:4 (kon.) | Pardubice – Sparta Praha 4:1 (kon.)
Č. Budějovice – HC Litvínov 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
HC Sparta Praha
cz Štvrtok 22.01.2015, 18:00 • Tipsport arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Utkání je u konce, ve třetí třetině se sice Spartě podařilo snížit na rozdíl tří branek, ale to bylo vše. Pardubice si své vední pohlídaly a zasluženě vítězí. (20:02:30)

60:00

59:47
    Agustinova střela z pravého kruhu se otřela o levou tyčku domácí svatyně a poté puk putoval do rohu kluziště.

59:09
    Adam dokázal vyhodit kotouč ven z obranného pásma, poté se ho ujaly Pardubice, které se ale nedokázaly gólově prosadit.

58:47
    Nahození Kaliny skončilo pouze v rohu kluziště.

58:19
    Odpískaný ofsajd Sparty.

58:07
    Bažantovi se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry, ale pardubická čtvreřice zůstává na ledě.

57:32
    Hosté jsou v plném počtu.

57:16
    Po Pipkově sražené střele se ke kotouči dostal Kusý, který pokračuje v útočné akci Pardubic.

56:38
    Vackovo nahození od modré čáry si Vejmelka pohlídal a schoval puk raději do lapačky.

56:33
    Za podražení si odsedí dvě minuty na trestné lavici Martin Hlaváček (PCE).

56:17
    Hlaváčkův střelecký pokus od modré čáry skončil pouze v lapačce hostujícího brankáře.

56:00
    Kusý se ani na dvakrát nedokázal prosadit proti připravenému Langerovi.

55:54
    Pronikající Augustin byl včas zastaven domácí obranou.

55:32
    Petr Litera (SPA) vyloučen na dvě minuty za hákování.

55:24
    Hlaváček se nedokázal gólově prosadit z bezpristřední blízkosti, když byl včas obrán o kotouč.

55:10
    Hlaváčkova zpětná přihrávka nenašla žádného z jeho spoluhráčů.

54:29
    Tvrdá rána Kadeřávka skončila mimo branku domácích.

53:54
    Adam poslal přesný pas na Ružičku, který byl ale od kotouče odstaven Kalinou.

53:09
    Vejmelka další řadou úspěšných zákroků proti dorážkám Sparty podržel Pardubice.

53:01
    Svobodův pokus skončil pouze na Petirově brusli, domácím se ale nepodařilo vyhodit.

52:34
    Martin Hlaváček (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

51:46
    Kusý přihrál na druhou stranu hřiště Bažantovi, jehož pokus se ale otřel pouze o postranní síťku hostující branky.

51:08
    Schwamberger vystihl přihrávku Pardubic, ale nedokázal poté ukořistit kotouč.

50:25
    Za pád pod nohy si dvě minuty na trestné lavici odpyká Václav Klindera (SPA).

49:48
    Vejmelka zmařil zakončení Havla z bezprostřední blízkosti, vhazovat se bude po jeho levici.

49:24
    Odpískaný ofsajd Sparty přerušil hru.

49:02
    Kusý přihrál do slibné šance Pulkrabovi, který ale nezakončil podle svých představ a puk skončil mimo tři tyče Pardubic.

48:17
    Po Růžičkově nahození raději Langer přerušil hru.

47:21
    Kusý poslal do samostaného úniku Havrdu, kterému dobré zakončení zmařil Knobloch.

46:45
    I s dalším pokusem Hlaváčka si hostující gólman poradil.

46:08
    Hlaváčkova střela skočnila pouze na hokejce prvního protihráče, který okamžitě zakládá protiakci.

45:53
    Opdískaný ofsajd zastvil akci Sparty.

45:37
    S pokusem Ružičky z mezikruží si Langer poradil.

44:57
    Pražané povzbuzeni vstřelenou brankou jsou aktivnější a snaží se vstřelit další, čemuž zatím dobře zabraňuje Vejmelka.

44:18
    Klinderův střelecký pokus skočnil pouze na zadním mantinelu za bránou Pardubic.

43:54
    Havrdovu přihrávku před bránu srazil hostující obránce do ochranné sítě.

43:31
    Hlaváček si špatně zpracoval kotouč ve středním pásmu, dostala se němu tak Sparta.

42:54
    Domácí brankář se včas zorientoval v brankovišti a zamezil dalším dorážkám Sparty.

41:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané využívají přesilovou hru pět na tři, Vacek poslal kotouč na modoru čáru na MAREKA BŘEZINU, kterému se už tentokrát střelou příklepem podařilo překonat Vejmelku. Asistence: Jaroslav Vacek a Jan Havel.

41:17
    Vejmelka si s Březinovou střelou příklepem poradil.

40:56
    Další pardubické vyloučení – Martin Franc (PCE) si odpyká dvě minuty za podražení.

40:01

Druhá dvacetiminutovka je u konce, Pardubice v ní přidaly další dvě branky, Spartě se nepodařilo prosadit ani jednou, i když měla také slibné příležitosti.

40:00

40:00
    Po odpískání dostává dvě minuty za hrubost Michal Petira (PCE).

39:42
    Tvrdá rána Kadeřívka skončila pouze vedle levé tyčky Vejmelky.

39:25
    Luboš Adam (PCE) vyloučen a dvě minuty za podražení.

39:00
    Svoboda se nedokázal prosadit střelou do zcela odkryté klece, Vejmelka se stačil rychle přemístit a zastavil puk lapačkou ještě před branovou čárou.

38:31
    Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat po levici Langera.

38:18
    Východočechům se až na potřetí podařilo vyhodit kotouč z pásma a ujímá se ho opět Sparta.

37:38
    Pulkrab se ujal puku a následně se odhodlal ke střele, nenašel vša mezírku mezi betony domácího strážce branky.

37:03
    Ihned po naskočení do hry z tresté lavice se do samostatného úniku dostal Bláha, ale ten se v tísni nedokázal prosadit a následně ještě narazil do Vejmelky, který zůstává ležet na ledě.

36:52
    Hosté hrají v plném počtu.

35:44
    Petira nejprve ztratil útočné pásmo a poté následně ještě přihrál protihráči, který se naštěstí pro domácí nedokázal prosadit.

35:13
    Rychlou souhru Pardubic se Chvojkovi nepodařilo ideálně zakončit.

34:52
    Lukáš Bláha (SPA) si odpyká dvě minuty za napadení.

34:42
    Pardubicím se podařilo ukořistit puk v útočném pásmu a začínají kombinovat.

33:18
    Tomáš Brejcha (SPA) vyloučen na dvě minuty za krosček.

33:18
    Petira vypálil od modré čáry, jeho pokus vyrazi hostující gólman pouze ke Chvojkovi, který byl při dorážce faulován, kvůli čemuž se také nedokázal prosadit.

32:56
    Pražanům se nedaří dostat puk pryč z vlastní třetiny.

32:18
    Po odpískaném zakázaném uvolnění hostů se hra přesouvá před Langera.

31:50
    Sražený kotouč skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:29
    Nahození Knoblocha skončilo pouze na hokejkách hokejsitů Pardubic.

30:38
    Pardubice právě vstřelily branku!
    RADEK VELINSKÝ využil skrumáže před bránou Sparty, bekhendovým pokusem poslal puk na bránu a ten se dostal až za záda hostujícího brankáře. Bez asistence.

29:34
    Odražený kotouč se dostal ke Chvojkovi, který zrovna stál v mezikruží, místo střely ale zvolil raději přihrávku, která byla nepřesná.

29:20
    Odpískaný ofsajd zastavil rychlý protiútok Sparty.

29:02
    Chvojka vyčkával s přihrávkou na osamoceného Kusého tak dlouho, až ideální šanci promarnil.

28:23
    Hlaváčkův tečovaný pokus z mezikruží skončil pouze na plexisklu nad brankou Langera.

28:02
    Dvě minuty za hákování si na trstné lavici odsedí Daniel Arnošt (SPA).

26:52
    Barkóci s Velinským nedokázali dorazit kotouč za nepříšliš připravaného Langera.

26:19
    Po Kalinově nepřesné přihrávce přišli hosté o útočné pásmo.

25:39
    Pražanům se povedlo vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se už nedostali.

24:34
    Pipek poslal přihrávku na Hlaváčka, který ale střelou příklepem mířil mimo tři tyče.

23:42
    Sparta se ale ani po další inkasované brance nevzdává a snaží se snížit vedení Pardubic.

22:23
    Hlaváček se sice dorážkou nedokázal prosadit, ale následně nahrál zpoza branky na KARLA NEDBALA, který pohotově vypálil z první ke vzdálenější tyčce, Langer nic neviděl a pustil kotouč za svá záda. Asistence: Martin Hlaváček.

21:59
    Odpískaný ofsajd zastavil útočnou akci Pardubic.

21:19
    Kusého střelecký pokus skončil pouze na brusli hostujícího obránce.

20:36
    Petira pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujímá Sparta.

20:23
    Langerovu pozornost vyzkoučel střelou z mezikruží Kusý.

20:06
    I druhé úvodní buly vyhráli domácí a vydávají se do útoku.

20:01

První třetina je u konce, po dvaceti sekundách hry se přesnou trefou prosadil Kusý a v desáté minutě navýšil vedení střelou zápěstím pod horní tyč Ružička. Druhá třetina začne zhruba v 18:45.

20:00

19:44
    Ani po několika dorážkách nedokázali Východočeši skórovat.

19:17
    Po Chvojkově nepřesné přihrávce před bránu se Spartě nepodařilo vyhodit.

18:49
    Ani Petirův pokus za svá záda hostující gólman nepustil.

18:35
    Chvojka vypálil ihned po vhazování, s jeho střelou si Langer poradil.

18:26
    Sparta bude hrát ve třech hráčích, Lukáš Bláha (SPA) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

17:53
    Po Kusého vyhraném vhazování se domácí usazují v pásmu a kombinují.

17:42
    Tomáš Brecha (SPA) vyloučen na dvě minuty za hákování.

16:49
    Pulkrab byl v dobré šanci, kdy jel sám na Vejmelku, nakonec zvolil místo střely přihrávku, která však byla nepřesná.

16:20
    Bažantovo nahození vyrazil Langer pouze před sebe, poté dorážel Chvojka, ale ani ten se nedokázal prosadit.

15:45
    Chvojka ani na dvakrát nedokázal vystřelit, pokaždé byl zblokován hostujícím obráncem.

14:57
    Havrdův pokus k brance Sparty neprošel a ta se osvobozuje vyhozením.

14:37
    Se střelou Pipka z mezikruží si gólman Langer poradil.

14:04
    Adamovi přeskočila přihrávka od Pipka čepel hole, domácí tak přišli o utočné pásmo.

13:38
    Za hrubost si odsedí dvě minuty na trestné lavici Jan Havel (SPA).

13:27
    Domácí hrají v plném počtu.

13:02
    Bažant dokázal ukořistit kotouč a vyhazuje přes všechny čáry.

12:47
    Po zakázaném uvolnění Sparty se bude vhazovat po levici Langera.

12:18
    Kadeřávkovu střelu, ani následné dorážky do odkryté klece Vejmelka zlikvidoval!

11:27
    Karel Vejmelka (PCE) dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště. Trest odpyká Filip Havrda.

11:27
    Bláhovu střelu příklepem dokázal Vejmelka zlikvidovat.

10:48
    Za hákování je na dvě minuty vyloučen Josef Horyna (PCE).

10:36
    Domácí pouze odevzdali kotouč Spartě a odchází střídat.

09:26
    Východočeši se prosazují v oslabení, když Kysela poslal přesný pas na ADAMA RUŽIČKU, jenž přesnou trefou pod horní tyčku branky skóruje. Asistence: Jiří Kysela.

09:17
    Střelu z první Svobody vyrazil gólman Vejmelka betonem do rohu kluziště.

08:33
    Pardubice se vyhozením přes všechny čáry osvobozují.

08:03
    V dobré šanci se ocitl před Vejmelkou hostující kapitán Pulkrab, ale domácí gólman vše vyřešil a po další střele už raději přerušil hru.

07:39
    David Barkóci (PCE) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za sekání.

07:19
    Sparťanům se nepodařilo vyhodit, Pardubice tak mohou pokračovat ve svém útoku.

06:37
    Východočeši drží kotouč za vlatní bránou a chystají se rozjet další akci.

06:04
    Ružička nahodil puk do útočného pásma, ten následně dojel a poslal ho na modoru čáru, odkud pálil Nedbal.

05:18
    Petira pouze nastřelil prvního protihráče a musí ruchle spěchat zpět do obrany.

04:40
    Po sérii nepřesností hostů se ke kotouči dostal Brejcha, jenž zpoza obránce vystřelil na Vejmelku, který si s jeho pokusem hravě poradil.

03:52
    Pražané sice zavezli puk do útočné třetiny, tam se jim ale nepodařilo vymyslet žádnou vážnější akci.

03:05
    Hned od začátku hrají oba celky aktivně a nevypouští jediný souboj.

02:27
    Kusého nepřesná přihrávka před bránu Sparty znamenala ztrátu kotouče.

01:42
    Východočechy rychlá branka povzbudila a jsou aktivnější než soupeř, který se ještě nedostal ke střele.

00:20
    Domácí hokejisté vyhráli úvodní vhazování a ihned poté se vydali do útoku, Chvojka poslal kotouč před bránu na DENISE KUSÉHO, kterou svou kličkou vyzrál na Langera a první střelou otevřel stav utkání. Asistence: Radovan Chvojka.

00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Husár) – Petira, Franc, Horyna, Bažant, Adam, Nedbal – Ružička, Chvojka (C), Havrda, Velinský, Barkóci, Kusý, Hlaváček, Pipek, Kysela.

HC Sparta Praha: Langer (Slyusarchuk) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Bláha, Březina – Augustin, Arnošt, Litera, Jandus, Svoboda, Havel, Klindera, Pulkrab, Schwamberger, Lojka, Brejcha

Rozhodčí: Úlehla – Kis, Lučan.

Pražané sice prohráli předposlední zápas na ledě Vítkovic jednoznačně 5:1, ale v posledním odehraném utkání na vlasním ledě zásluhou přesné trefy Havla ve druhé minutě prodloužení získali další dva body do tabulky DHL extraligy juniorů, ve které jsou druzí.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
    Východočeši se v posledních dvo duelech zvedli a přerušili sérii příliš nevydařených zápasů. Na domácím ledě po si po obratu utkání poradili 6:4 s Plzní. V posledním utkání se představili na ledě Komety, tento zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých o výhře Pardubic rozhodl Hlaváček.

Příjemný hokejový podvečer, dnes ve velké hale pardubické Tipsport areny přivítají domácí junioři celek HC Sparta Praha. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Joska

Góly a asistencie: 1. Kusý (Chvojka), 10. Ružička (Kysela), 23. Nedbal (Hlaváček), 31. Velinský – 42. Březina (Vacek, Havel)

HC Dynamo Pardubice: Vejmelka (Husár) – Petira, Franc, Horyna, Bažant, Adam, Nedbal – Ružička, Chvojka (C), Havrda, Velinský, Barkóci, Kusý, Hlaváček, Pipek, Kysela.

Rozhodca: Úlehla – Kis, Lučan