Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 1:5 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 4:1 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:4 (kon.) | Novgorod – Riga 3:4 (1:2 po s.n.) | Helsinki – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Jokerit Helsinki
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
CSKA Moskva
Nedeľa 18.01.2015, 15:30 • Hartwall Aréna, Helsinki • KHL

59:06
    Puk z hokejky Němca Karlsson vyrazil a následne zlikvidoval vyrazením do hry aj puk z hokejky Zajceva z pravej strany.

58:54
    Lalande na striedačke, CSKA hrá power play.

58:54
    Oddychový čas hostí, CSKA mobilizuje svoje sily pre hru bez brankára.

53:44
    Emócie pracujú, Kvartaľnov po súboji skončil na ľade a arbitri poslali von na dve minúty Korpikariho za podrazenie.

52:26
    Makarov sa teraz predviedol zákrokmi a vyprovokoval bitku, v ktorej si to bez rukavíc rozdal s Ben-Amorom, obaja už sú na trestnej, obaja po päť minút za hrubosť.
    Igor MAKAROV - 2:1

50:21
    CSKA Moska dala gól!
    Muršak potiahol puk do pásma, na pravom kruhu ho zadovkou prenechal IGOROVI MAKAROVOVI, ktorý strelou zápästím okolo vyrážačky Karlssona puk dopravil do jeho siete. Asistencia: Jan Muršak.
    Juhamatti AALTONEN - 2:0

49:03
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Krásna akcia domácich, puk z pravého kruhu na modrú dostal Jaakola, posunul ho vpravo Aaltonenovi, JUHAMATTI AALTONEN príklepom spoza kruhu vymietol pravú hornú časť Lalandeho bránky. Asistencie: Topi Jaakola a Daine Todd.

48:53
    Z medikružia vystrelil Kapanen, Lalande puk vyrazil na ochrannú sieť.

45:37
    Moses dostal dve minúty za hákovanie, ako sa s tým vysporiada Jokerit?

41:05
    Z pravej strany Arťuchin od bránkovej čiary poslal puk pred bránkovisko, Muršak ho usmernil na Karlssona, Henrik si na dvakrát s pukom poradil a vyrazil ho späť do hry.

39:59
    Hjalmarsson ešte stihol v závere ohroziť Karlssona v bránke domácich, no CSKA gól nedal a do seba sa pustili Arťuchin a Ben-Amor, ako to posúdia arbitri?

38:39
    Mäki dostal dve minúty za seknutie, presilovú hru bude hrať CSKA.

37:40
    Z medzikružia vystrelil zápästím jeden z hráčov CSKA – Grigorenko, Karlsson zmenu skóre teraz nepripustil.
    Steve MOSES - 1:0

35:01
    Z ľavej strany od mantinelu nakorčuľoval k bránke STEVE MOSES a strelou švihom prestrelil Lalandeho v bránke hostí.

33:23
    Muršak dostal dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, opäť presilovka pre Jokerit.

30:17
    Denisov dostal dve minúty za hrubosť, presilovú hru bude hrať Jokerit.

22:38
    Grigorenko sa oprel do puku na ľavom kruhu, príklepom preveril pozornosť Karlssona, Henrik puk cez vyrážačku poslal za svoju bránku.

09:51
    Aaltonen preveril pozornosť Lalandeho, z ľavej strany nakorčuľoval s pukom až pred bránkovisko, bol tiesnený, no vystrelil, Lalande v ľahu puk predsa len ukryl do lapačky!

08:10
    Lalande sa blysol pekným zákrokom, z medzikružia vystrelil jeden z domácich hráčov, Ben-Amor, gólman hostí puk vyrazil na pravú stranu a Telegin ho upratal do bezpečia.

02:00
    Karlsson vychytal tri strely v podaní hráčov CSKA, dva puky vyrazil späť do hry – tie z hokejky Da Costu a Denisova – Grigorenkov puk v pokľaku ukryl do náručia.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 36. Moses, 50. Aaltonen (Jaakola, Todd) – 51. Makarov (Muršak)

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Gunderson, Jaakola, Todd, Ohtamää, Lajunen, Saari – Hagman, Kapanen, Huhtala – Aaltonen Wirtanen, Sallinen – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Ben-Amor, Hahl
    CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Denisov, Zajcev, Němec, Kiselevič, Jegoršev, Naumenkov, Mamin, Bondarev – Grigorenko, Enqvist, Da Costa – Muršak, Arťuchin, Hjalmarsson – Andronov, Stas, Makarov – Telegin, Kvartaľnov, Korotkov

Rozhodca: Belov, Odinš – Balodis, Morozov

Diváci: 13.396