SP v alpském lyžování - slalom mužů, 1. kolo Vítěz: Fritz Dopfer (kon.) | SP v alpském lyžování - Super-G žen, Bad Kleinkirc (zruš.)
SP v alpském lyžování - slalom mužů, 2. kolo Vítěz: S. Gross (ITA) (kon.)
koniec udalosti
SP v alpském lyžování - slalom mužů, 2. kolo, Adelboden

Vítěz: S. Gross (ITA)

cz Nedeľa 11.01.2015, 13:15Zjazdové lyžovanie

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:15.

První kolo slalomu v Adelbodenu vyhrál Němec Fritz Dopfer, který vyjede na trať jako poslední. Druhý skončil Ital Patrick Thaler, který letos stále čeká na stupně vítězů, ale tentokrát k nim má hodně blízko. Zaostal totiž jen o jednu desetinu sekundy. Rakušan Marcel Hrscher byl třetí. Ten nedávno vyhrál slalom v Záhřebu, a i s ním se tedy musí počítat na příčky nejvyšší.

Druhé kolo se bude muset obejít bez české účasti. Jak Ondřej Bank, tak Kryštof Krýzl nedojeli vůbec do cíle. Do závodu se ale kvalifikoval Slovák Adam Žampa, který skončil na děleném 27. místě.

Připomeňme, že se bude startovat z nadmořské výšky 1513 metrů nad mořem, končit se bude ve výšce 1302 metrů nad mořem. Trať pro druhé kolo bude stavět Němec A. Doppelhofer.

1. Fritz Dopfer (GER) 56,21

Start závodu byl o čtvrthodinku posunutý, první předjezdci trať ozkouší zhruba ve 13:10, o pět minut později by již druhé kolo mělo začít.

Závod odstartoval.

1
    Tim Kelley (USA) neprojel jednu z branek, takže na body do světového poháru nedosáhne.

2
    Jonathan Nordbotten (NOR) udělal prakticky po pár brankách jednu velkou chybu, a ačkoli pokračoval dál, aby získal body do světového poháru, čas 2:02,25 bude stačit pouze na chvost tabulky.

3
    Adam Žampa (SVK) je prvním závodníkem, který těžký slalom dokončil v jakémsi přijatelném čase. Udělal tam pár chybiček, přesto jel agresivně a nezajel vyloženě špatný čas. Na první místo se dostal o 3,52 sekundy.

4
    Dave Ryding (GBR), to bylo největší překvapení z 1. kola. Sjezdovka v Adelbodenu mu evidentně sedí. Brit nakonec Žampu nepředjel o 2 desetiny sekundy.

5
    Velezkušený Benjamin Raich (AUT) ztratil dost ze svého náskoku, ale s těžkým slalomem si nakonec poradil a do cíle dojel. Žampu však předjel o 7 setin sekundy.

6
    Naoki Juasa (JPN) udělal zhruba v prostředku trati nemalou chybu, která ho stála slušný výsledek. S časem 1:59,85 a ztrátou 1,19 se zařadil na čtvrté, tedy průběžně předposlední místo.

7
    Luca Aerni (SUI) potěšil davy švýcarských fanoušků. Je novým vedoucím závodníkem, Raicha totiž předjel o 26 setin sekundy.

8
    Linus Strasser (GER) jel především spodek trati velmi, velmi dobře. Našel si tam dobrý rytmus. Jenže i tak ztratil 5 setin sekundy. K radosti švýcarských fandů, kteří se těší z vedení Aerniho.

9
    Ivica Kostelič (CRO), který po této sezóně ukončí kariéru, si připíše na své konto slušný výsledek. Slalom zajel v pořádku, možná jen chyběla větší rychlost. Nakonec se dostal do čela o pouhých 7 setin vteřiny.

10
    Druhé kolo vyšlo Francouzovi parádně! Julien Lizeroux (FRA) zajel velmi dobře, branky projížděl čistě a bez větších problémů. Do vedení se dostal před Kosteliče o 77 setin!

11
    Steve Missillier (FRA) se před svého reprezentačního kolegu nedostal. Byl pomalejší než Lizeroux o 19 setin.

12
    David Chodounsky (USA) příliš nezvládl přechod na prudší svah, kde si musel přibrzdit. Svou chybu ale částečně napravil, neboť byl pozadu než Lizeroux o pouhou 1 desetinu.

13
    Ani Reinfried Herbst (AUT) se na první místo nedostal. Jel celkem čistě, ale do cíle přesto dojel s půlvteřinovou ztrátou. V cíli nevypadal příliš spokojeně.

14
    Až Markus Larsson (SWE) dokázal využít svého náskoku a dostat se do čela. Ani on na trati neměl výraznější problém, takže si tenhle asi krátký úspěch, než se nám změní pořadí, zasloužil. Vytvořil si náskok před Lizerouxem 19 setin.

15
    Manfred Mölgg (ITA) především v půlce trati dost zachyboval, musel se celý přetočit a nejel plynule. I proto do cíle dojel s hrozivou ztrátou 89 setin sekundy na vedoucího Larssona.

Průběžné pořadí:

1. Markus Larsson (SWE) 1:57,37
    2. Julien Lizeroux (FRA) +0,19
    3. David Chodounsky (USA) +0,29

16
    Victor Muffat-Jeandet (FRA) se zařadil až na průběžné páté místo, tuhle aktuální příčku mu určila ztráta 4 desetin. Holt čelo tabulky je nyní dost našlapané.

17
    Ted Ligety (USA) nepůsobil v posledních několika slalomech vůbec špatně. Ale ten v Adelbodenu nebude hodnotit úplně pozitivně. Teď je až dvanáctý se ztrátou 1,35 sekundy.

18
    Anton Lahdenperä (SWE) nejel technicky vyloženě špatně, ale jeho jízdě prostě něco chybělo. Jakýsi faktor x. I proto dojel se ztrátou 0,75 sekundy.

19
    Alexander Chorošilov (RUS) jel na své poměry trochu netradičně nesmírně agresivně. Zřejmě vyzkoušel jinou taktiku. Ale chyb se nevyvaroval. Je se ztrátou 22 setin až třetí.

20
    Andre Myhrer (SWE) trošku ztratil v poslední části trati, takže se o kousek nedostal na první místo. Přitom po dvou úsecích byl lepší. Nakonec na svého kolegu Larssona nestačil o 13 setin.

21
    Alexis Pinturault (FRA) chyboval a na trať už se vrátit nestačil. Je tedy druhým závodníkem, u jehož kolonky bude svítit výsledek DNF.

22
    Giuliano Razzoli (ITA) už překonal čas Larssona, konkrétněji o 12 setin. Před další reklamní pauzou tedy máme nového lídra, který překonal oba Švédy, jež se drží na stupních vítězů.

1. Giuliano Razzoli (ITA) 1:57,25
    2. Markus Larsson (SWE) +0,12
    3. Andre Myhrer (SWE) +0,25

23
    Henrik Kristoffersen (NOR) ve druhé polovině trati famózně zabral. Na druhém úseku ztrácel 11 setin, ale do toho posledního vstupoval s náskokem čtyř desetin. Nakonec ho jedna drobná chybička u jedné z poslední branek stála vedoucí pozici smolně o jednu setinu sekundy.

24
    Jens Byggmark (SWE) jednu z branek špatně projel a do té další už se jednoduše nevešel. Body do světového poháru se ho tak týkat nebudou.

25
    Mattias Hargin (SWE) na slalom opravdu dost hranil a bylo to poznat i na čase. Druhé kolo mu nevyšlo podle představ. Se ztrátou 62 setin je až desátý.

26
    Stefano Gross (ITA) atakuje rozhodně stupně vítězů! Tenhle slalom mu vyšel velmi dobře. Všechny těžké pasáže, kde chybovali ostatní, zvládl skvěle. A je v čele o 55 setin sekundy!

27
    Jean-Baptiste Grange (FRA) na stupně vítězů nedosáhne. Rozhodně nepředvedl tak dobrou jízdu jako Ital Gross. Se ztrátou 0,57 sekundy se zařadil až na průběžnou čtvrtou pozici.

28
    Marcel Hirscher (AUT) chtěl možná až moc. Jindy klidný slalomář tentokráte často chyboval. A tyhle drobnosti ho nakonec stály první místo, které získal nedávno v Záhřebu. Za vedoucím Grossem zaostal o 3 setiny sekundy.

29
    Tak to je dost mizerná zpráva pro Itala! Patrick Thaler (ITA) se letos ještě nepodíval na stupně vítězů a smůlu neprolomil ani dnes, i když byl hodně blízko. jednu z branek nezvládl, upadl a 2. jízdu nedokončil.

30
    Fritz Dopfer (GER) si držel pohodlný náskok, jenže prudký svah nakonec nezvládl ideálně. Dnes zkrátka rozhodovaly setinky. A o pouhé dvě nakonec skončil druhý za vítězem slalomu Grossem!

Závod skončil.

Stefano Gross vstupoval do druhého kola z páté pozice z kola prvního, ale i přesto se mu podařilo stanout na první pozici před takovými esy jako je Dopfer nebo Hirscher. Je ale pravda, že je porazil opravdu nepatrně, konkrétněji o 2, respektive 3 desetiny sekundy.
    Někteří fanoušci alpského lyžování nemůžou uvěřit tomu, že Stefano Gross vyhrál dnešní slalom v Adelbodenu. Podařilo se mu totiž porazit letos dominantního Marcela Hirschera, jenž dnes skončil až třetí: