Liberec – HC Plzeň 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 4:5 (0:2 po s.n.) | Pardubice – Vítkovice 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Sparta Praha 2:3 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 7:3 (kon.)
Olomouc – Slavia 3:2 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Kladno 5:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Litvínov
4:5 (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0)
Berani Zlín
cz Štvrtok 08.01.2015, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Litvínov: Klečka (Sroka) – Jonák, Baránek, Šesták, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl "A" – Kučera, Trübenekr, Stříbrný, Sládek, Ujfaluši, Reichel, Válek, Štěpka "C"

PSG Zlín: Čáp (Haloda) – Macharáček, Kužílek, Řezníček, Žabčík, Kobylík, Procházka, Talán – Hořanský, Hlaváč "A", Hančinec, Dalajka "A", Zaremba, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Gago, Bumbál, Matula "C", Werbik

Rozhodčí: Tomáš Turčan – Richard Coubal, Ondřej Kokrment.

00:01

00:18
    Přihrávku do útočného pásma dostal okamžitě Gago, ale Klečka byl na střelu připraven.

01:01
    Rychle přichází i první vyloučení. Adam Hořanský (ZLN) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vystřelením puku mimo ledovou plochu.

01:49
    Válek vystřelil z hranice pravého kruhu, ale Čáp střelu vyrazil.

02:25
    Zlínští už podruhé vyhazují až do třetiny Litvínova.

03:01

03:19
    Stříbrný se s pukem zorientoval na pravém kruhu, ale Čápa překonat nedokázal.

03:40
    Sládek dvakrát dorážel a sice nevstřelil gól ale vybojoval pro svůj tým přesilovou hru. Vyloučen byl Michal Gago (ZLN) na dvě minuty za hákování.

04:34
    Přihrávky mezi Válkem a Baránkem skončily ráznou střelou Baránka. Čáp však pohotově do střely postavil betony.

05:01
    Po přerušení hry vysokou holí se vhazuje po levici Klečky.

05:40
    Hosté ubránili i druhé oslabení a hrají v plném počtu.

06:27
    Icing domácích zajistil vhazování Zlínu v útočné třetině.

06:57
    Karola vystřelil z levého kruhu, ale střelu Klečka viděl a zneškodnil.

08:33
    Hostím se nedaří probojovat se přes střední pásmo a tak ani ohrozit bránu Litvínova.

09:42
    Hořanský se s pukem prokličkoval za modrou čáru, ale tam jej ihned domácí o puk obrali.

10:38
    Štěpka se snažil dotlačit puk za betony Čápa, ten se však nenechal překonat.

11:45
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre a získávají vedení. Pravidlo nedáš dostaneš se prokazuje i dnes. Řezníček nedokázal skórovat, to se však podařilo na druhé straně TOMÁŠI KUČEROVI, který našel pro puk místo pod rukou Čápa. Asistence: Jindřich Sklenička, Ondřej Sládek.

13:00
    Litvínovské první gól nabudil a Čáp se nyní musí v bráně pořádně ohánět.

14:07
    A domácí své vedení navyšují na dvoubrankový rozdíl. Ve vlastním pásmu se k puku dostal Kučera a probojoval se s ním k levé tyčce brány hostí. Jeho střelu Čáp vyrazil, ale za sebou nechal volnou branku i puk a na neštěstí pro hosty i ONDŘEJE SLÁDKA, který pukem rozvlnil síť za jeho zády. Asistence: Tomáš Kučera.

15:48
    V útočném pásmu se nyní ukazují i hosté a získávají i přesilovou hru. Tomáš Kučera (ZLN) vyloučen na dvě minuty za krosček.

16:30
    Litvínovští zatím nedovolili soupeři usadit se u brány Klečky a stále puk drží mimo svoje pásmo.

17:25
    Stále se nepodařilo hostím ohrozit bránu domácích.

17:48
    Domácí bez problému ubránili oslabení a hrají v plném počtu.

18:10
    Stříbrný poslal ráznou střelu po ledě z levého kruhu. Čápovy betony puk nepropustili.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:59
    Zlín právě vstřelil branku!
    I když to vypadalo že si dvoubrankový náskok domácí udrží, Zlín je vyvedl z omylu. Vteřinu před koncem třetiny se podařilo skórovat poprvé hostím. Naprosto sám nikým nebráněný se s pukem proti Klečkovi postavil ADAM HOŘANSKÝ, a v tomto duelu byl úspěšnější. Asistence: Michal Gago, Dominik Matula.

20:00

První třetina probíhala ve svižném tempu s mnoha obrovskými šancemi. Prvních 10 minut však brankáři na obou stranách úspěšně likvidovali jednu střelu za druhou. Ve dvanácté minutě se podařilo skórovat Tomášovi Kučerovi. Chvíli na to se dostal ke střele znovu, ale do cíle puk dopravil až Ondřej Sládek. V posledních vteřinách domácí mírně polevili a také na to doplatili. Vteřinu před sirénou překonal jako první Klečku Adam Hořanský a snížil tak vedení domácích na jednobrankový rozdíl.
    Druhá třetina začne přibližně v 18:13.

20:01

20:30
    Baránek odstavil u mantinelu soupeře a udržel tak puk v útočné třetině.

20:41
    Skvělým zákrokem nyní podržel Klečka svůj tým. Odolal i několika rázným dorážkám hostí.

21:45
    Sklenička to zkusil z pravého kruhu, ale zaduněly pouze betony brankáře hostí.

22:20
    Hosté srovnávají stav utkání na 2:2. Opět Klečka neuspěl v duelu. Sám se před ním objevil s pukem JAN VYORAL a z levého horního růžku brány domácích vymetl pavučinky a rozsvítil červené světlo za zády Klečky. Asistence: Jakub Kužílek.

24:39
    Hořanský prokličkoval celým hřištěm až ke Klečkovi, ale do pozice ke střelbě se nedostal.

25:45
    Kužílkova střela od modré potkala pouze brusli litvínovského obránce a změnila tak směr mimo bránu domácích.

26:36
    Klečka předvádí skvělé zákroky proti střelám Zlínských.

26:43
    Josef Stříbrný (LIM) si odpyká čtyřminutový trest (2+2) za hru vysokou holí. Nabízí tak přesilovou hru pro hosty.

27:49
    Žlutočerní projíždí s pukem až k Čápovi, který raději puk pokryl pod lapačku. Vhazuje se po jeho levici.

28:54
    Hostím se stále nedaří udržet se v útočném pásmu a vytvořit si tlak.

29:40
    Dalajka vystřelil z levého kruhu a na štěstí pro domácí odražený puk nenašel soupeř.

30:12
    Hosté využívají konce přesilové hry a dostávají se do vedení. Po přihrávce Matuly z levého rohu prostřelil od modré PETR PROCHÁZKA úplně všechno co mu stál v cestě. Asistence: Dominik Matula.

31:42
    Domácím se podařilo vybojovat útočné pásmo ale ke střele se jim nedaří dostat.

32:09
    Ofsajdu se dopouštějí domácí a vhazuje se ve středním pásmu.

32:59
    Domácí obrana opět chybovala a pustila samotného Matulu proti Klečkovi, bránu na štěstí pro domácí minul.

33:52
    Čáp nyní perfektně chytil dvě rázné střely. První poslal Válek z levého kruhu a druhou Šesták od modré.

35:02
    Hosté již vedou o dvě branky. Odraženou střelu Kužílka našel u pravé tyčky DANIEL KAROLA, který puk posunul za bezmocného Klečky. Asistence: Jakub Kužílek.

37:00
    Obrana hostí je neprůbojná a Litvínovští se stále vracejí pro puk za vlastní bránu.

37:58
    Marek Baránek (LIM) předvedl zápasnický chvat a skolil k zemi hráče hostí. Odpyká si tak za podražení dvě minuty na trestné lavici.

38:45
    Hořanský opět zkouší ránu od modré, ale tentokrát Klečka puk viděl a vyrazil.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Šefl po střetu leží na ledě a po několika chvílích odjíždí za pomoci spoluhráčů na střídačku.

40:00

Ve druhé třetině byli gólově jasně lepší hosté. Otočili stav utkání na svoji stranu a díky třem gólům za druhou periodu získali dvojbrankový náskok. I když měli domácí několik šancí, tak Čápa překonat nedokázali a neskórovali tak ani jednou. Jestli se domácím podaří alespoň vyrovnat zjistíme ve třetí třetině která začíná přibližně v 19:00.

40:01

40:11
    Domácí ihned ze startu třetí třetiny snižují vedení hostí. Baránek od modré poslal puk k bráně a za záda Čápa po ledě poslal puk PETR UJFALUŠI. Asistence: Marek Baránek, David Cvrk.

42:16
    Icing domácích přesunul vhazování před Klečku.

42:58
    Dalajka s pukem projel na pravý kruh, ale jeho střelu Klečka vyrazil.

43:38
    Domácím se podařilo puk vyhodit, ale až do icingu. Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

45:00
    Sládkovi se nepodařilo propasírovat puk za betony Čápa, naopak na druhé straně vznikly zmatky. Ani Klečka nevěděl kde je puk, objevil ho mezi nohama, ale gól to nebyl.

46:18
    Domácí v sobě nacházejí skryté síly a probojovávají se do nebezpečných pozic před Čápem.

46:31
    Po zakázaném uvolnění hostí projel s pukem Zaremba do mezikruží, ale jeto střelu zblokoval litvínovský bek.

47:45
    Tyčka cinkla po dorážce domácích před Čápem.

49:27
    Kučera na modré zastavil puk a udržel tak hru v útočném pásmu.

50:12
    Stálé posílání puku po mantinelu neumožňuje domácím vystřelit a vyrovnat.

50:34
    Talán z mezikruží poslal rychlou střelu, kterou Klečka nepropustil.

51:38
    Domácí jsou nyní aktivnější a tlačí se za vyrovnání.

52:00
    Ani střela Válka z mezikruží ani Šefla od modré nepropadla až za brankovou čáru.

52:04
    Oddechový čas pro hosty.

52:44
    Válkovu další střelu má Čáp ve výstroji.

53:23
    Šefl s pukem oklamal obránce i gólmana hostí, ale Čáp pohotově srazil betony k sobě a puk tak zastavil.

54:28
    Stále kombinují Litvínovští v útočném pásmu, ale skórovat se jim nedaří.

55:04
    Vyloučen Petr Procházka (ZLN) na dvě minuty za držení protihráče. Domácí tak mají větší šanci k vyrovnání.

55:45
    Baránek vystřelil od modré, ale puk potkal jen nohy zlínského hráče.

55:59
    A je vyrovnáno. Domácí využívají přesilové hry a stav utkání je 4:4. Z mezikruží propálil Čápa expresní střelou DOMINIK ŠTĚPKA. Asistence: Tomáš Kučera

56:58
    Menší potyčka před bránou hostí.

57:06
    Šefl mířil přesně do horního růžku svatyně hostí, ale jeho střelu na poslední chvíli vyrazil Čáp.

58:19
    Již mohlo být rozhodnuto. Kučera střelou od modré trefil pouze horní tyčku.

59:21
    Oddechový čas pro domácí.

60:00

Po krátké pauze bude následovat prodloužení.

60:01

60:13
    Válek se probojoval na pravý kruh ale jeho střelu Čáp vyrazil.

60:56
    Domácí v další šanci.

62:00
    Hosté projíždí za bránou Klečky, ale do pozic ke střele se nedostávají.

62:30
    Válek vystřelil ze středu pásma, ale Čáp pozorně střelu vyrazil.

63:20
    Šefl od modré trefil pouze tyčku!

64:44
    Šeflovu ráznou střelu Čáp chytá do náručí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Po úpravě ledu následují samostatné nájezdy pro určení vítěze.

ZLN: Michal GAGO proměňuje – 0:2.

V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
    Autorem vítězné branky je DOMINIK MATULA.

Konec zápasu. (19:49:23)

Barbora Wolfová

Góly a asistencie: 12. Kučera (Sklenička, Sládek), 15. Sládek (Kučera), 41. Ujfaluši (Baránek, Cvrk), 56. Štěpka (Kučera) – 20. Hořanský (Gago, Matula), 23. Vyoral (Kužílek), 31. Procházka (Matula), 36. Karola (Kužílek), rozh. náj. Matula