Omsk – D. Moskva 3:7 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Novokuzneck 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
A. Mytišči – Záhreb 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – HC Slovan 3:2 (2:1 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Štvrtok 08.01.2015, 13:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Ja sa s Vami na dnes lúčim a prajem Vám príjemný zvyšok dňa a už zajtra Vás pozývam na sledovanie niektorého z prenosov v rámci našej TIPSPORT EXTRALIGY. Dnešný zápas Vám priniesol Tomáš Melicherčík. (15:19:52)

Tak rozuzlenie stretnutia nám prinieslo až predĺženie. Hostia môžu ľutovať, keďže ešte 4 a pol minúty pred koncom tretej tretiny viedli, no napokon odchádzajú len s bodom a končí tak ich séria víťazstiev. Naopak domáci dokázali zvíťaziť v ďalšom zápase na domácom ľade a posilnili si tak svoju pozíciu v boji o play-off.

Francis PARE - 3:2

61:30
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Rozhodujúci gól stretnutia strelil z trestného strieľania FRANCIS PARE, keď blafákom do forehandu prekonal Bespalova.

61:30
    Do brány hostí pôjde na trestné strieľanie Nikita Bespalov.

61:30
    Trestné strieľanie pre domáci Traktor. Exekútorom bude Francis Pare.

60:40
    Zatiaľ obidva tímy opatrne, môžeme čakať, že v takom duchu sa bude niesť väčšina predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:30
    Teraz mali šancu hostia, ale Garnett bol pozorný.

59:00
    Už len minúta do konca tretej tretiny a na ľade sa stále nič zaujímavé nedeje.

57:10
    Domáci teraz majú väčšiu chuť po troch bodoch, hosťujúci Sibir je zaskočený vyrovnaním.
    Anton GLINKIN - 2:2

55:36

Aj keď ani túto presilovku nehral Traktor dobre, ANTON GLINKIN zobral všetko na seba, keď sa obtočil okolo brány a prekonal Saláka.
    Asistencie: Dmitry Pestunov, Vitaly Atyushov

54:40
    Jonas Enlund dobre podržal puk a získal cenné sekundy.

54:00
    Držanie (2min.)- Ullstrom
    Ďalšia presilová hra domáceho tímu, aj keď teraz toto rozhodnutie bolo veľmi prísne.

53:14
    Hostia v plnom počte.

52:40
    Domácim sa ani táto presilovka nedarí, opäť hrajú veľmi zložito.

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 34. Kruchinin (Piganovich, Borodkin), 56. Glinkin (Pestunov, Atyushov), 62. Pare (t.s.) – 21. Enlund (Koskiranta), 29. Shumakov (Ignatovich)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demchenko)- Quint Borodkin, Christov Pare Panov- Kondratyev Piganovich, Popov Pestunov Glinkin- Atyushov Martynov, Osnovin Růžička Penkovsky- Gubarev Vasilchenko, Kokuyov Velichkin Kruchinin
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov)- Hersley Alexeyev, Kugryshev Enlund Koskiranta- Mamashev Ozhiganov, Kopeikin Ullstrom Shalanov- Ignatovich Gimayev, Shumakov Gubin Sannikov- Belov Vereshchagin, Monya Bobrov Butuzov

Rozhodca: Alexej ANISIMOV, Jyri RONN- Evgeny STRELTSOV, Denis TARASOV