Omsk – D. Moskva 3:7 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Novokuzneck 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
A. Mytišči – Záhreb 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – HC Slovan 3:2 (2:1 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Štvrtok 08.01.2015, 13:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Ja sa s Vami na dnes lúčim a prajem Vám príjemný zvyšok dňa a už zajtra Vás pozývam na sledovanie niektorého z prenosov v rámci našej TIPSPORT EXTRALIGY. Dnešný zápas Vám priniesol Tomáš Melicherčík. (15:19:52)

Tak rozuzlenie stretnutia nám prinieslo až predĺženie. Hostia môžu ľutovať, keďže ešte 4 a pol minúty pred koncom tretej tretiny viedli, no napokon odchádzajú len s bodom a končí tak ich séria víťazstiev. Naopak domáci dokázali zvíťaziť v ďalšom zápase na domácom ľade a posilnili si tak svoju pozíciu v boji o play-off.

Francis PARE - 3:2

61:30
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Rozhodujúci gól stretnutia strelil z trestného strieľania FRANCIS PARE, keď blafákom do forehandu prekonal Bespalova.

61:30
    Do brány hostí pôjde na trestné strieľanie Nikita Bespalov.

61:30
    Trestné strieľanie pre domáci Traktor. Exekútorom bude Francis Pare.

60:40
    Zatiaľ obidva tímy opatrne, môžeme čakať, že v takom duchu sa bude niesť väčšina predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:30
    Teraz mali šancu hostia, ale Garnett bol pozorný.

59:00
    Už len minúta do konca tretej tretiny a na ľade sa stále nič zaujímavé nedeje.

57:10
    Domáci teraz majú väčšiu chuť po troch bodoch, hosťujúci Sibir je zaskočený vyrovnaním.
    Anton GLINKIN - 2:2

55:36

Aj keď ani túto presilovku nehral Traktor dobre, ANTON GLINKIN zobral všetko na seba, keď sa obtočil okolo brány a prekonal Saláka.
    Asistencie: Dmitry Pestunov, Vitaly Atyushov

54:40
    Jonas Enlund dobre podržal puk a získal cenné sekundy.

54:00
    Držanie (2min.)- Ullstrom
    Ďalšia presilová hra domáceho tímu, aj keď teraz toto rozhodnutie bolo veľmi prísne.

53:14
    Hostia v plnom počte.

52:40
    Domácim sa ani táto presilovka nedarí, opäť hrajú veľmi zložito.

52:00
    Traktor nie je v pásme a navyše sa zlou rozohrávkou posiela do svojho.

51:14
    Zdržovanie hry (2min.)- Ullstrom
    Vyhodený puk mimo hracej plochy z vlastného pásma znamená, že domáci budú hrať ďalšiu presilovú hru.

50:00
    Stupňuje sa tlak domácich hráčov, ktorí už majú len polovicu tretej tretiny.

48:40
    Domáci to teraz skúsili individuálne, ale Sibir veľmi dobre bráni modrú čiaru a dostať sa cez ňu je veľmi zložité.

47:57

47:24
    Salák prerušuje hru a jeho spoluhráči môžu vystriedať.

46:51
    Hostia sú už so štyrmi hráčmi a domáci mali počas tej minúty viacero dobrých príležitostí.

45:57
    Podrazenie (2min.)- Koskiranta
    Dvojnásobnú presilovku si zhruba minútu zahrajú domáci hokejisti.

45:40
    Sibir sa oslobodil a domácim už zostáva len o niečo málo viac ako polovica z presilovky.

44:51
    Držanie (2min.)- Dzhiganov
    Dobrá šanca na vyrovnanie pre domáci tím, keď dostali výhodu presilovej hry.

44:00
    Teraz sa domáci na chvíľu usadili v útočnom pásme, ich strela od modrej ale bola nepresná a k ničomu inému sa už nedostali.

42:40
    Hostia zbierajú sekundy za bránou Traktoru.

42:00
    Hra sa odohráva v strednom pásme a domáci sa len ťažko presadzujú.

41:00
    Domáci sa podľa predpokladov snažia od začiatku útočiť, ale Sibir sa pripravil a dobre bráni.

40:01

Druhá tretina bola omnoho zaujímavejšia ako tá prvá. Dokázali si v nej obidva tímy vypracovať viac príležitostí a videli sme aj tri góly. Domáci strácajú na svojho súpera jeden gól a určite sa budú čo najskôr snažiť vyrovnať, lebo s narastajúcim časom to už bude len ťažšie.

Ďalšia tretina sa začne približne o 14:41 .

40:00

39:25
    Sibir už len čaká na koniec druhej tretiny, do útoku sa nepúšťajú.

38:30
    Hostia sa nepochopiteľne zbavili puku v čase, keď boli usadení v pásme Traktoru.

37:10
    Piganovich má naďalej ofenzívne chúťky, opäť sa dokázal dostať s pukom až do útočného pásma.

36:20
    Obidva tímy teraz vyzerajú byť pri chuti a hladné po góloch, dúfajme, že uvidíme útočný hokej.

34:53
    Strelec gólu Kruchinin teraz po tvrdom ataku jedného zo súperových hráčov skončil na ľade a ťažko sa zdvíhal.
    Alexej KRUCHININ - 1:2

33:53

Aké je to jednoduché nám ukázali teraz domáci. Piganovich zaviezol puk do pásma, nahral medzi kruhy ALEXEJOVI KRUCHININOVI a ten strelou medzi Salákove nohy znižuje na rozdiel jediného gólu.
    Asistencie: Oleg Piganovich, Artyom Borodkin

33:20
    Domáci nehrajú presilovku vôbec dobre, len s veľkými ťažkosťami sa dostávajú do pásma.

32:30
    V dobrej pozícii bol Popov, strieľal však z veľkého uhla.

31:54
    Držanie( 2min.)- Kopeikin
    Po druhýkrát v zápase pôjde na trestnú lavicu kapitán hostí a domáci majú šancu znížiť.

31:10
    Útočnú snahu domácich teraz zastavilo ofsajdové postavenie Glinkina.

30:00
    Hostia cítia šancu rozhodnúť zápas a snažia sa stále útočiť.
    Sergej SHUMAKOV - 0:2

28:13
    Novosibirsk dal gól!

Tak toto sa zrejme nedá nazvať ako nedisciplinovanosť. Prakticky okamžite po skončení presilovky sa presadili po druhýkrát v zápase hostia, keď skoro až spoza brány strelil gól SERGEJ SHUMAKOV.
    Asistencie: Maxim Ignatovich

27:59
    Domáci prečkali vlastné oslabenie bez ujmy.

27:00
    Hostia sú síce v pásme, ale k ničomu sa zatiaľ nedostali. Teraz navyše pásmo stratili.

25:59
    Držanie (2min.)- Pare
    Za súperovou bránou zbytočne fauloval domáci útočník a jeho tím sa musí teraz brániť.

24:30
    Protiútok hostí neskončil ohrozením brány, no domáci vzápätí na to zle rozohrali a je tu zakázané uvoľnenie.

23:15
    Domáci presilovku nevyužili, hoci si v nej vypracovali dobré šance. Teraz však v útočnej snahe pokračujú.

22:17
    Alexander Salák teraz pekne vychytal strelu domáceho tímu a udržal svoj tím vo vedení.

21:10
    Dobrá pozícia pre Popova, obrana hostí ho ale nepustila k strele.

20:48
    Hákovanie (2min.)- Kopeikin
    Hneď po góle dostávajú domáci šancu na vyrovnanie.
    Jonas ENLUND - 0:1

20:23

To, na čo sme čakali celú prvú tretinu, toho sme sa dočkali hneď po 19 sekundách druhého dejstva. Po peknej žabke dokázal Garnetta prekonať JONAS ENLUND a otvára skóre dnešného zápasu.
    Asistencie: Jarno Koskiranta

20:01

V prvej časti hry sa už nič nestalo a prvá tretina tak končí bez gólov. Naozaj sme nevideli veľmi príťažlivý hokej, ktorý by dvíhal divákov zo sedadiel. Málo striel, takmer žiadne šance a už vôbec žiadne góly. Dúfajme, že sa toto zmení do ďalšieho priebehu zápasu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 13:51.

20:00

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta a ani jeden tím nechce riskovať gól do šatne.

18:05
    Hrubosť (2min.)- Bobrov, Pestunov
    Po dve minúty dostal jeden hráč z každého tímu a pokračovať sa tak bude v hre piatich proti piatim.

18:00
    Pred bránou hostí sa strhla šarvátka, do ktorej sú zapletení takmer všetci hráči, ktorí boli na ľade.

17:00
    Na chvíľu sa usadili hostia pred bránou Traktoru, ale k ohrozeniu Garnetta sa nedostali.

16:00
    Stále pokračujú obidva tímy v hre na protiútoky, ktoré ale nebezpečné situácie prinášajú len veľmi zriedka.

14:50
    Domáci sú na chvíľu nasťahovaní v pásme Novosibirsku, ale všetko čo dokázali bolo, že sa krútili okolo mantinelu.

13:45
    Domáci sa pokúsili o protiútok, ten ale skončil len nahodením puku na brankára Saláka. Zatiaľ sme videli veľmi málo striel na bránu.

12:40
    Hostia zakladajú útok, no ten ihneď končí na dobre sformovanej obrane domáceho Traktoru.

10:42
    Ani hostia nevyužili svoju presilovú hru, keď sa nedokázali dostať do streleckých pozícií.

08:42
    Nebezpečná hra s vysokou hokejkou (2min.)- Ružička
    Domáci presilovku nevyužili a teraz sa musia brániť po faule českého útočníka.

06:34
    Zdržovanie hry( 2min.)- Kopeikin
    Domáci si teraz zahrajú presilovú hru po technickom priestupku kapitána hostí.

06:00
    Za bránou Novosibirska sme teraz videli tvrdý zákrok na domáceho útočníka, rozhodca nebude vylučovať.

05:00
    Hra pokračuje stále vo vysokom tempe, no obrany fungujú pozorne a žiadne šance sme doteraz nevideli.

03:00
    Ani jeden z tímov sa zatiaľ nedokázal trvalejšie usadiť v útočnom pásme a hra sa prelieva zo strany na stranu.

01:45
    Do dobrej pozície sa dostával jeden z hosťujúcich hráčov, v poslednej chvíli ale pred ním puk vypichol Garnett.

00:55
    Aktívnejší sú v úvode domáci, ktorí už zaznamenali prvý strelecký pokus, ten ale na bránu nemieril.

00:01

Doznela nám štátna hymna Ruskej federácie a o chvíľu tak môže rusko-fínska dvojica hlavných arbitrov vhodiť úvodné buly.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demchenko)- Quint Borodkin, Christov Pare Panov- Kondratyev Piganovich, Popov Pestunov Glinkin- Atyushov Martynov, Osnovin Růžička Penkovsky- Gubarev Vasilchenko, Kokuyov Velichkin Kruchinin

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov)- Hersley Alexeyev, Kugryshev Enlund Koskiranta- Mamashev Ozhiganov, Kopeikin Ullstrom Shalanov- Ignatovich Gimayev, Shumakov Gubin Sannikov- Belov Vereshchagin, Monya Bobrov Butuzov

Rozhodca: Alexej ANISIMOV, Jyri RONN- Evgeny STRELTSOV, Denis TARASOV.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri ďalšom z našich podrobných online prenosov z nadnárodnej KHL.

V dnešnom zápase proti sebe nastúpia Traktor Čeljabinsk a HK Sibir Novosibirsk. Ide o duel dvoch tímov, ktoré sa momentálne nachádzajú na postupových priečkach do playoff. Kým domáci sú na poslednej postupovej ôsmej priečke a musia tvrdo bojovať o každý bod, hostia sú na pohodlnej štvrtej pozícii v rámci Východnej konferencie KHL a na piaty Salavat Yulayev UFA majú náskok 16 bodov.

TRAKTOR

Domáci v posledných piatich zápasoch striedajú víťazstvá s prehrami a majú v nich na svojom konte desať bodov. Z posledných dvoch domácich zápasov však oba dokázali vyhrať. Najproduktívnejším hráčom tímu je s 25 bodmi ruský útočník Anton Glinkin. Najviac gólov doteraz nastrieľal kanonier Andrej Popov a najlepšie svojim spoluhráčom nabíjal Stanislav Chistov.

SIBIR

Hosťujúci tím má v posledných zápasoch skvelú formu. Získal v nich plných 15 bodov a skóre hovorí v jeho prospech 22-6. Aj vďaka tomu zažívajú hostia svoju najlepšiu sezónu v doterajšej histórii KHL. Najproduktívnejším hráčom a zároveň najlepším nahrávačom tímu zo sibírskej oblasti je fínsky útočník Jonas Enlund ( 42b; 27a). Najviac gólov doteraz nastrieľal Dmitry Kugryshev, keď jeho strelecké pokusy až 17 krát skončili za chrbtom súperovho brankára.

Domácim sa na vlastnom ľade darí, no zároveň hostia patria medzi najlepšie tímy Východnej konferencie a premožiteľa nenašli už v piatich dueloch po sebe. Podľa všetkého by miernym favoritom mal byť hosťujúci tím, no zápas bude zrejme vyrovnaný a rozhodnúť môžu najmenšie detaily. Veľa bude závisieť od formy domáceho brankára, keďže hostia sa prezentujú silnou ofenzívou a majú najvyšší priemer gólov na zápas v celej Východnej konferencii ( 129gólov za 41 zápasov).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 34. Kruchinin (Piganovich, Borodkin), 56. Glinkin (Pestunov, Atyushov), 62. Pare (t.s.) – 21. Enlund (Koskiranta), 29. Shumakov (Ignatovich)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov)- Hersley Alexeyev, Kugryshev Enlund Koskiranta- Mamashev Ozhiganov, Kopeikin Ullstrom Shalanov- Ignatovich Gimayev, Shumakov Gubin Sannikov- Belov Vereshchagin, Monya Bobrov Butuzov

Rozhodca: Alexej ANISIMOV, Jyri RONN- Evgeny STRELTSOV, Denis TARASOV