Novokuzneck – Ufa 5:4 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 4:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 1:3 (kon.)
Čeljabinsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Kazaň – Togliatti 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – D. Moskva 1:0 (kon.)
Čerepovec – Jaroslavľ 1:2 (2:3 po s.n.) | Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | A. Mytišči – Dinamo Minsk 2:4 (kon.)
Helsinki – Petrohrad 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Lada Togliatti
Pondelok 05.01.2015, 15:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja a nadnárodnej KHL pri ďalšom súboji v rámci Východnej konferencie.

V dnešnom zápase svoje hokejky skrížia hráči domáceho Ak Bars Kazaň a hosťujúcej Lady Togliatti. Domáci sú v tomto súboji jasným favoritom, no nováčik súťaže nebude chcieť predať kožu lacno. V posledných piatich vzájomných súbojoch medzi týmito dvomi celkami sa len raz z víťazstva radovali hráči Togliatti.

KAZAŇ

Domáci celok sa nachádza na prvom mieste tabuľky Východnej konferencie so sedembodovým náskokom na druhý Omsk. So ziskom 90 bodov sú celkovo druhým najlepším tímom v celej KHL. Z posledných piatich súbojov získali na svoje konto 12 bodov, keď podľahli len Avtomobilistu Jekaterinburg na jeho ľade 0-3. Najproduktívnejším hráčom v tíme je Kanaďan Justin Azevedo, ktorý doposiaľ získal 36 bodov. Zároveň je s 12 gólmi najlepším strelcom tímu spoločne s Mikhailom Varnakovom. Najlepším nahrávačom je s 24 gólovými prihrávkami rovnako kanadský hokejista. V tíme nepôsobí žiadny slovenský hokejista.

TOGLIATTI

Hráči hostí sú na tom o poznanie horšie. V tabuľke sú na jedenástom mieste a získali o 47 bodov menej ako ich dnešný súper. Na miesta zaručujúce playoff strácajú 7 bodov a majú o tri zápasy viac ako tím na ôsmej priečke. Každý bod je teda pre ruský tím mimoriadne dôležitý. V posledných piatich zápasoch získali len 4 body, budú si tak chcieť svoje konto rozšíriť. Najproduktívnejším hráčom hostí je ruský útočník Yury Petrov, ktorý zaznamenal 20 bodov a je so 14 asistenciami aj najlepším nahrávačom svojho mužstva. Najlepším strelcom je s 10 gólmi Semyon Valuisky. V tíme Lady hrá dvojica Slovákov- obrancovia Peter Podhradský (3+7) a Karol Sloboda (2+2).

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov)- Denisov Rylov, Glukhov Svitov Lukoyanov- Nikulin Korneyev, Varnakov Azevedo Kostitsyn- Brookbank Medvedev, Mirnov Moller Burmistrov- Zakharchuk, Obukhov Vrána Tkachyov

Lada Togliatti: Glass (Ivannikov)- Barantsev Hunkes, Chernikov Petrov Golubev- Vorobyov Romanov, Shenfeld Belousov Zaťovič- Podhradský Ogurtsov, Streltsov A. Fedorov Streltsov V.- Shulakov Nikitenko, Mastryukov Bocharov Guryanov

Rozhodca: BUKIN Vladimir, DREYEV Alexander- NAZAROV Ivan, FATEYEV Ivan.

00:01

00:45
    V úvode dve príležitosti domácich, Glass však bol zatiaľ pozorný,

01:40
    Kazaň je naďalej aktívna a zviera teraz svojho súpera v jeho obrannom pásme.

02:45
    Hostia teraz konečne ukľudnili hru a pokúšajú sa aj oni zaútočiť.

03:30
    Svitov teraz prenikal a pokúsil sa ohroziť Glassa v bráne hostí, skórovať sa mu však nepodarilo.

05:00
    Hrá sa prakticky len pred bránou Lady, tí sa však pokúšajú o bleskové výpady. Vyzerá to tak, že nás čaká zaujímavý zápas.

06:00
    Na chvíľu sa teraz nasťahovali hostia do pásma domáceho tímu, dlho tam však nevydržali a už sa musia opäť brániť.

06:40
    Vyhraté buly Svitova a hneď po ňom strela Lukoyanova, všetko vyriešil Glass.

07:30
    Hokejisti domáceho celku majú puk oveľa častejšie a sú s ním aj nebezpečnejší ako jeho súper.

08:24
    Oscar Moller si teraz nádherne vymenil puk s Brookbankom, jeho dobrú strelu však vytesniĺ Glass. Ten je zatiaľ oporou pre svoj tím.

09:35
    Hostia sa zatiaľ dobre bránia a až na jednu strelu Mollera nepustili domácich do ničoho.

10:38
    Nebezpečná situácia aj pred domácou bránou, strieľal Shenfeld, betón Nilssona bol však pohotový.

11:42
    Hostia pri mantineli teraz vydolovali puk a oslobodili sa z ďalšieho tlaku Kazane.

13:00
    Náznak šance na strane domácich, stav však ostáva naďalej bezgólový.

13:35
    Bars Kazaň dala gól!

Domáci sa napokon predsa len dočkali úvodného gólu. Kúzlo brankára Glassa dokázal svojou húževnatosťou zlomiť OSCAR MOLLER a dostáva svoj tím do vedenia dôležitým prvým gólom.
    Asistencie: Sheldon Brookbank
    Oscar MOLLER - 1:0

15:00
    Hostia sa teraz pokúšajú zvýšiť aktivitu a prípadne do konca tretiny ešte vyrovnať.

16:00
    Rozbehnutý prvý útok zatlačil svojho súpera pred jeho bránu, no šancu z toho nevyťažili.

16:50
    Domáci sú "namlsaní" gólom a snažia sa pridať druhý ešte pred prestávkou, hostia však dobre bránia.

17:05
    Príliš veľa hráčov na ľade (2min.)- Togliatii
    Zbytočný technický priestupok hostí, ktorí sa budú musieť tlaku Kazane brániť v početnej nevýhode.

17:35
    Nepresná prihrávka teraz stála domácich pásmo a musia začínať odznova.

18:20
    Domáci majú problém sa dostať do pásma, no teraz sa im to na chvíľu podarilo. Hostia ale opäť vyhadzujú.

19:05
    Koniec presilovej hry domácich, ktorá nebola vôbec dobrá.

19:40
    Hralo sa teraz chvíľu za bránou Kazane, do šance sa ale hostia nedostali.

20:00

Zazvonil zvonec a prvej tretine je koniec. Videli sme dobrú tretinu, kedy hlavnými aktérmi boli útočníci domácich a Jeff Glass. Ten predvádza dobrý výkon, no na jednu strelu Oscara Mollera bol prikrátky a domáci tak zaslúžene vedú 1-0.

20:01

20:30
    V úvode druhej tretiny sa často prerušuje a aktívnejší sú hostia.

21:20
    Opäť hostia v útoku, oproti prvej časti hry sú omnoho odvážnejší.

22:15
    Aktívny Zaťovič nabíjal na modrú, strela hosťujúceho obrancu však nebola presná.

23:10
    Zvýšenou aktivitou hostí sa hra viac otvorila a vidíme viac šancí, teraz nebezpečne strieľal Shenfeld

23:20
    Hrubosť (2min)- Brookbank
    Zbytočné oplácanie domáceho zadáka teraz posiela jeho tím do oslabenia.

24:05
    Skrumáž pred bránou, Nilsson však drží svoj tím vo vedení.

25:20
    Koniec presilovej hry hostí, ktorí ju síce zahrali o niečo lepšie ako domáci v minulej tretine, ale gól ani oni nestrelili.

26:51
    Dlhý tlak domácich, Lada sa oslobodila len za cenu zakázaného uvoľnenia a hráči tak nemohli vystriedať.

27:34
    Dobrá strelecká pozícia pre Zaťoviča, Nilsson však bravúrne zlikvidoval jeho príležitosť.

29:02
    Podrazenie (2min.)- Nikulin
    Za vlastnou bránou teraz nedovolene bránil Nikulin útočníka hostí a pôjde si na dve minúty oddýchnuť na lavicu hanby.

30:00
    Hostia teraz zvierajú svojho súpera, no je to bez strely.

30:40
    Šanca hostí, no neskončila gólom.

30:50
    Držanie (2min.)- Vorobyov
    Do úniku sa rútil Svitov a len za cenu faulu ho dokázal obranca Lady zastaviť.

31:25
    Domáci už hrajú presilovku a okmažite rozkrútili kolotoč pred bránou svojho súpera.

32:15
    Na rozdiel od úvodu presilovky teraz domáci nehrajú dobre.

32:49
    Podrazenie (2min.)- Ogurtsov
    Ďalší vylúčený hráč na strane hosťujúceho tímu a domáci budú hrať krátku presilovku 5 na 3.

33:15
    Hostia už bránia v štyroch, no domáci sa aj tak snažia o skórovanie.

34:00
    Kazaň kombinuje, ale nikto sa nevie odhodlať ku strele.

34:40
    Tesne pred koncom presilovky mali domáci veľkú šancu, lebo puk bol po strele od modrej niekoľkokrát tečovaný a Glass nevedel, kde ho má.

34:53
    Údery (2min.) – Tkachev a Podhradský
    Za menšiu potýčku si teraz chvíľu posedia hráči na oboch stranách,

35:20
    Nikulin bol teraz v šanci, no Glass mu výborne zmenšil strelecký uhol.

36:15
    Ani v tejto tretine sme nevideli príliš veľa šancí, aktívnejší sú tera domáci.

37:03
    Hákovanie (2min.)- Fedorov
    Ďalší vylúčený hráč hostí, tí sú dnes veľmi nedisciplinovaný.

37:40
    Za brankárom Glassom teraz zvonila tyčka, stav ale ostáva nezmenený.

38:50
    Ďalšia šanca domácich. Glass ale odoláva.

39:25
    Domáci nevyužili ani túto presilovku a nedokázali tak zvýšiť svoj náskok.

40:00

Druhé dejstvo nám žiadny gól neprinieslo a stav tak ostal nezmenený. Domáci vedú najtesnejším rozdielom 1-0. V úvode to síce vyzeralo, že sa hostia trochu osmelia a budeme vidieť viacej šancí, no postupom času sa hra vrátila do podoby, v akej sme ju videli v prvej tretine.

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:50.

40:01

40:30
    Úvodný strelecký pokus tretej tretiny patril hosťom, Nilsson si s ním bez väčších problémov poradil.

41:25
    Hostia sa sami vyhodili z útočného pásma a hneď na to darovali puk domácim.

41:45

Pekný útok domáceho tímu, ktorý sa jednoducho dostal do pásma, následne spoza brány dostal nahrávku MIKHAIL VARNAKOV a do odkrytej brány už nemal problém streliť druhý gól svojho mužstva.
    Asistencie: Justin Azevedo, Sergej Kostitsyn
    Mikhajl VARNAKOV - 2:0

43:45
    S jedlom rastie chuť , to by sa teraz dalo povedať o hre domáceho tímu, ktorí sa nechcú uspokojiť s vedením o dva góly a snažia sa pridať ďalšie.

45:00
    Útočné snahy majú pochopiteľne aj hostia, ktorí sa ešte odmietajú vzdať.

46:20
    Náznak šance domáceho celku. no obrancovia sa už príliš nepúšťajú do útočenia a viac sa sústreďujú na obranu.

47:50
    Krátka ofenzívna snaha Lady. hostia sa však nedokážu na dlhšie usadiť v útočnom pásme.

49:22

K puku sa teraz na modrej čiare dostal STEPAN ZAKHARCHUK, ktorý strašnou delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a zvyšuje na 3-0.
    Asistencie: Petr Vrána, Sergej Kostitsyn
    Stepan ZAKHARCHUK - 3:0

50:30
    Streltsov teraz sám pred Nilssonom v šanci, úplne však pohorel.

51:20
    Domáci hrajú s veľkou chuťou, korčuľujú, zrážajú sa a chcú pridať ďalšie góly.

52:25
    Nikulin teraz pekne nahrával pred bránu, nikto z jeho spoluhráčov tam však nebol.

53:30
    Po nahrávke od Azeveda bol v šanci Denisov, nedokázal však zakončiť.

54:25
    Domáci hráči už len udržiavajú stav a dopredu sa skoro vôbec nehrnú. Ani to samozrejme nepotrebujú, dnes už majú nahraté.

55:45
    Tak predsa sme ešte videli domácich s ofenzívnou snahou. Hosťom svojím pohybom robia značné problémy.

57:05
    Držanie(2min.)- Ogurtsov
    Zrejme už frustrácia, domáci si teda ešte zahrajú presilovú hru.

58:05
    Brookbank z dobrej pozície netrafil bránu, táto zahodená šanca ho už ale nemusí mrzieť.

59:00
    Ostáva posledná minúta a zápas sa už len zrejme dohrá.

59:40
    Domáci ešte v útoku, zrejme si chcú ešte vylepšiť zápas.

60:00

Zápas nám skončil a z víťazstva sa zaslúženie tešia domáci hokejisti. Tí boli celý zápas lepším mužstvom, zatiaľ čo hostia sa prakticky celý čas bránili. Dlho ich nad vodou držal výborný Glass, no dva góly v tretej časti zlomili tento zápas.

Ja sa s Vami nateraz lúčim a už teraz Vás všetkých pozývam sledovať online prenos zo zápasu o tretie miesto na MS juniorov, kde naši mladíci nastúpia proti rovesníkom zo Švédska. Dnešný zápas Vám sprostredkoval Tomáš Melicherčík. (17:19:08)

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 14. Moller (Brookbank), 42. Varnakov (Azevedo, Kostitsyn), 50. Zakharchuk (Vrána, Kostitsyn)

Rozhodca: BUKIN Vladimir, DREYEV Alexander- NAZAROV Ivan, FATEYEV Ivan