Ottawa – Tampa Bay 2:4 (kon.) | Chicago – Dallas 5:4 (po pr.) | Colorado – Columbus 3:4 (kon.)
Anaheim – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Edmonton – NY Islanders 5:2 (kon.)
Colorado Avalanche
3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Columbus Blue Jackets
cz Pondelok 05.01.2015, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Ode mě to bude všechno. Loučím se s vámi a přeji dobrou noc! (04:41:19)

Máme za sebou velmi pěkné utkání!

V něm se do vedení dostali domácí už po 30 sekundách, kdy se prosadil Jarome Iginla. O vyrovnání se v 11. minutě postaral Brandon Dubinsky, jenž se prosadil i na začátku druhé třetiny. Na 2:2 dokázal srovnat domácí kapitán Gabriel Landeskog, na něj o chvíli později ale navázal hostující útočník Ryan Johansen. Domácí se dostali do vedení ve 36. minutě, když se prosadil Cody McLeod. Utkání už se řítilo do prodloužení, když ale vše rozseknul 61 sekund před koncem obránce Columbusu David Savard.

Z Pepsi Center si tak dva body za výhru 4:3 odvezli hokejisté Columbusu Blue Jackets.

60:00

59:50
    O'Reilly od mantinelu mířil nepřesně.

59:40
    Blue Jackets dostali puk do středního pásma.

59:21
    Oddechový čas pro domácí.

59:21
    McElhinney nyní udržel puk po závaru před svou brankou, který zařídil dobrou přihrávkou Tanguay.

58:59
    Semjon Varlamov už zůstává na střídačce, domácí v šesti!
    David SAVARD - 3:4

58:59
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak to je rána pro domácí celek! 61 sekund před koncem se hosté ujímají vedení 4:3, když od modré napálil kotouč DAVID SAVARD, který tak napravil svá předchozí zaváhání u inkasovaných branek tím nejlepším možným způsobem! Asistence: Nick Foligno a Scott Hartnell.

58:32
    Iginlovu přihrávku odpálil Johansen do ochranné sítě, vhazování po pravici McElhinneyho.

58:00
    Do konce zbývají dvě minuty a především na domácích je vidět, že by rádi rozhodli už v základní hrací době.

57:28
    Velmi dobrá kombinace Colorada málem skončila brankou, Talbotovu přihrávku si do vlastní branky skoro srazil Connauton, McElhinney ale pohotově zareagoval a puk vyrazil betonem!

56:27
    Jan Hejda vystřelil po vhazování zápěstím, beton hostujícího brankáře ale dostal puk do rohu kluziště.

56:24
    Puk opět na střídačce, tentokráte po odpalu Hartnella.

56:19
    Ti se nakonec po přihrávce na Johansena dopustili zakázaného uvolnění, hra se tak vrací před McElhinneyho.

55:55
    Iginla za brankou přišel o kotouč a dopředu tak mohou jít hosté.

55:04
    Talbot spěchal dopředu a chtěl nahrát na volného spoluhráče, Goloubef ale zrychlil a stihl ho. Do dráhy puku tak padl a pasu zamezil.

54:30
    A už se opět hraje, stav hry je stále 3:3. Pokud nepadne gól, půjdeme do prodloužení.

54:30
    Puk se nyní dostal na střídačku po sražené přihrávce Wennberga, následuje komerční přestávka.

53:54

53:50
    Ryan Johansen už překonal Varlamova, puk ale zastavila tyčka za zády ruského brankáře!

53:29
    Savardova střela byla zblokována a domácí celek následně vyhodil puk.

52:56
    Ofsajd Blue Jackets. Krátce po výhozu Tanguaye došlo k menší rozmíšce mezi útočníkem Avalanche a Nickem Folignem, rukavice ovšem na led nespadly a oba hráči odjeli na střídačku.

52:44
    A totéž nyní předvedl Alex Tanguay.

52:16
    Maxime Talbot bekhendem vyhodil přes všechny čáry.

51:54
    Do protiútoku tak vyrazil Columbus a Morin vybojoval faul. Nate Guenin (COL) ho totiž v souboji u mantinelu podrazil.

51:42
    Iginlova přihrávka na sjíždějícího Guenina byla zblokována.

50:48
    Dnes velmi aktivní Nathan MacKinnon opět hrozil v útočném pásmu, díky dobré práci Connautona ale nezakončil.

50:29
    A k velmi dobré střele se díky tomu dostal navrátilec do sestavy Cody Goloubef, Varlamov ale máchnul svojí lapačkou a puk chytil.

50:12
    Boll z první napálil kotouč mimo, spíše tím chtěl udržet útočné pásmo, což se mu povedlo.

50:04
    A nyní byl pokus Morina zblokován do ochranné sítě nad brankou. Díky tomu dostává prostor komerční přestávka.

49:49
    Morin poslal puk vedle brány, oba týmy se v této třetině spíše zastřelují.

49:20

48:33
    Ryan O'Reilly přes ležícího Savarda nedostal kotouč k McElhinneymu.

48:19
    Nathan MacKinnon se agresivně probíjel za pukem. Dokázal to, ale nakonec ho poslal mimo tři tyče.

48:06
    Columbus vyhodil puk dopředu.

47:59
    Pokus Erika Johnsona vyrazil McElhinney, a to rovnou dvakrát.

47:20
    A jdeme na to. Po komerční přestávce začíná přesilovka Avalanche! Velká šance dostat se do vedení.

47:20
    Na přesilovou hru si počkáme během komerční přestávky.

47:20
    Nedovoleného zákroku se dopustil Ryan Johansen (CBJ). Dvě minuty za hákování.

47:05
    MacKinnon se krásně uvolnil a vystřelil mimo, byl ovšem faulován. Výhoda pro Colorado.

46:42
    David Savard střílel od modré zápěstím, kotouč ale jen prosvištěl okolo branky.

46:30
    Zakázané uvolnění Colorada Avalanche.

46:20
    Morin pálil z velkého úhlu, Varlamov ale zasáhl betonem.

45:42
    Scott Hartnell klekl do střeleckého pokusu Natea Guenina a zblokoval tak puk.

45:35
    Hejdova střela zamířila mimo tři tyče.

45:23
    Erik Johnson z úhlu nastřelil puk na branku, pozorný Curtis McElhinney ho lapil, ačkoliv šel zřejmě mimo tři tyče.

45:02
    Ten vyrazil do protiútoku, ale dostal se do ofsajdu.

44:57
    Dobrou práci odváděl Skille, nakonec byl ale obrán o puk MacKinnonem.

44:35
    Matt Calvert se nyní vydal na útočný výlet, ten ovšem skončil zákrokem Semjona Varlamova.

44:19
    Ryan O'Reilly byl napadán Calvertem a měl tak trochu problémy, situaci ale zvládl.

43:36
    Duchene zakončil od mantinelu, McElhinney ovšem pomocí svých betonů vyrazil puk.

43:08
    Nahrávka Jareda Bolla na modrou byla moc prudká, Goloubef tak svůj tým vystavil ofsajdu.

42:59
    Michael Chaput zdatně bojoval o kotouč, měl proti sobě ovšem moc protihráčů.

42:48
    Hra vysokou holí na straně Colorada.

42:34
    Kevin Connauton na modré čáře nedokázal zachytit kotouč, musel se pro něj tak vracet až za vlastní branku.

41:53
    Jeremy Morin se ve středním pásmu proti dvěma protihráčům neprosadil.

41:35
    Oddechový čas pro hosty.

41:35
    Zakázané uvolnění Blue Jackets.

41:14
    Tanguay se prokličkoval do šance, Calvert ale ne poslední chvíli zachránil hosty a odpálil puk.

40:42
    McElhinney špatně rozehrál a k puku se po přihrávce Tanguaye zpoza branky dostal O'Reilly, který ale nestihl vystřelit včas.

40:01
    Úvodní vhazování třetího dějství vyhrálo Colorado.

40:01

Hráči obou týmů nastupují na led, třetí třetina brzy začne.

Máme za sebou 40 minut zatím poměrně atraktivního utkání. V první třetině byl lepší Columbus, Avalanche ale v tomto dějství srovnali krok a zápas je nesmírně vyrovnaný. Celkem jsme ve druhé třetině viděli 31 střeleckých pokusů, z nichž 19 měli na svědomí svěřenci trenéra Patricka Roye. Třetí třetina tak nabídne zajímavý souboj, máme se na co těšit!

Střely: 22:23 (3:11, 19:12)

Další třetina začne přibližně ve 3:56.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:58
    Colorado se natlačilo do útoku, Erik Johnson střílel ovšem opět mimo tři tyče.

39:25
    Dubinsky dostal puk do útočného pásma a vybojoval v něm vhazování.

39:14
    Erik Johnson pálil z mezikruží vedle!

38:53
    Cliche prověřil pozornost McElhinneyho ze středního pásma, hostující brankář se zahanbit nenechal.

38:13
    Semjon Varlamov podržel puk po střele Jacka Johnsona od levého mantinelu.

38:05
    Savard od modré taktéž mířil nepřesně.

37:26
    Dobrou střelu měl na svědomí hostující bek Wisniewski, branku ale trefit nedokázal.

37:05
    Guenin poslal puk na branku a McElhinney ho vyrazil pouze do míst, kde stál Mitchell, jehož pokus byl ale zblokován!

36:36
    Po střele Jamese Wisniewského podržel Varlamov kotouč ve své lapačce.

35:43
    Po střele Matta Ducheneho zazvonila za zády McElhinneyho tyčka!
    Cody MCLEOD - 3:3

35:30
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A opět máme vyrovnáno! CODY MCLEOD se za brankou zmocnil puku a zpoza ní ho procpal za záda McElhinneyho po zemi! Asistence: Daniel Briere a Brad Stuart.

35:10
    Nyní Curtis McElhinney raději podržel puk, následuje komerční přestávka.

35:00
    Tanguay se dostal k puku a ihned vystřelil, hostující brankář má opravdu hodně práce!

34:49

34:16

33:56
    Do dobré šance se dostal obránce Brad Stuart, jeho střelu ale vyrazil McElhinney!

33:20
    Jan Hejda předvedl pěkný hit a obral tak Foligna čistě o kotouč.

32:49
    Vyloučení na straně Colorada za vhození hokejky ze střídačky! Neobvyklá situace.

32:46
    A opět šel Matt Calvert dopředu, přihrávka na Dubinského ale neprošla.

32:28
    Calvert se ale dostal v oslabení do šance, kotouč naštěstí pro Varlamova poslal nad bránu.

32:16
    Jack Johnson (CBJ) vyhodil kotouč přes mantinel a je tak vyloučen za zdržování hry. Další přesilovka pro Avalanche.

31:52
    Guenin poslal puk na branku a zřejmě ho ještě někdo tečoval, McElhinney měl co dělat, aby ho udržel před sebou.

31:34
    Zakázané uvolnění Columbusu.

31:07
    Foligno už byl připravený vystřelit, jenže puk se mu svezl po holi a tak promáchl.

30:50
    Komerční přestávka.

30:50
    Kotouč se dostal do brankoviště před McElhinneyho, který ani nevěděl, že má kotouč pod sebou! Naštěstí pro hosty ho udržel.

30:30

30:08
    Tanguay vybídl Iginlu ke skórování, jeho střelu z první ale i s velkou dávkou štěstí vyrazil brankář Curtis McElhinney hokejkou!

29:46
    Erik Johnson nedokázal trefit zařízení.

29:30
    O'Reilly se propracoval do zajímavého zakončení, McElhinney byl ale pozorný.

28:58
    A opět.

28:40
    Hosté ovšem vyhodili puk až k Varlamovovi.

28:30
    Za nedovolené bránění je nyní vyloučen Cody Goloubef (CBJ). Druhá přesilovka v zápase pro Colorado, navíc je to šance na vyrovnání.
    Ryan JOHANSEN - 2:3

27:50
    Krásná kombinace končí třetí brankou do sítě Semjona Varlamova! Foligno našel zpoza branky Hartnella, který z první předal kotouč na RYANA JOHANSENA, jenž tímto gólem prodloužil svou bodovou sérii již na sedm zápasů! Asistence: Scott Hartnell a Nick Foligno.

27:33
    Taktéž nyní dopadla i střela Jacka Skilleho.

27:18
    K zakončení se na modré čáře dostal Jack Johnson, pokus byl ovšem zblokovaný.

26:49
    Střelecký pokus Codyho Goloubefa byl ztečován nad bránu.

26:30
    Jeremy Morin nyní velmi dobrým zrychlením využil pravidla o hybridním icingu a získal navíc puk v útočném pásmu pro svůj celek.

26:10
    Následuje komerční přestávka.

26:07
    Alex Tanguay se dostal do samostatného úniku a mohl tak poslat Avalanche do vedení, jeho střelu ovšem zastavila tyčka!

25:39
    Hosté chtěli získat své vedení zpět, Varlamov ale po střele Bolla zneškodnil i několik dorážek Coreyho Troppa.
    Gabriel LANDESKOG - 2:2

25:25
    Je opět vyrovnáno! Kapitán Colorada GABRIEL LANDESKOG podél mantinelu projel okolo Davida Savarda, dostal se před branku a McElhinneyho překonal bekhendovou kličkou! Savard se tak svou chybou podepsal už na druhé brance. Asistence: Matt Duchene, Tyson Barrie.

24:38
    Erik Johnson to zkusil vzít na sebe, k zakončení se ale nedostal, neboť ihned po přejetí modré čáry byl obrán o puk.

23:59
    Tjutinova střela byla zblokována a puku se tak zmocnili hráči Colorada.

23:09
    Hra nám nyní znatelně nabrana na tempu, nynější pokus Bolla byl sražen.

22:20
    Connauton dobře zblokoval střelecký pokus Johna Mitchella.
    Brandon DUBINSKY - 1:2

21:37
    Hosté se ujímají vedení 2:1! BRANDON DUBINSKY dává druhý gól v tomto utkání, když se dostal k puku po odrazu od mantinelu a z blízkosti ho poslal na branku Semjona Varlamova. Kotouč se ještě otřel o tyčku. Asistence: Matt Calvert a Cody Goloubef.

21:03
    Do protiútoku tak chtěli vyrazit hosté, jenže Morin byl v útočném pásmu dříve než puk – ofsajd.

20:54
    Duchene posílal puk před branku, kde ovšem z jeho spoluhráčů nikdo nebyl.

20:30
    U puku jsou ale domácí, kteří rozvážně zakládají útočnou akci.

20:01
    Úvodní vhazování této třetiny vyhrál Columbus.

20:01

Hokejisté již nastupují na led, druhá třetina nám brzy začne! Zlepší Colorado svůj výkon? Protože jestli dnes chce pomýšlet na výhru, bude muset.
    Brandon Dubinsky #100
    Útočník Blue Jackets Brandon Dubinsky dosáhl 100. gólu v kariéře v NHL.

První třetina hry je za námi a stav je zatím vyrovnaný, 1:1.

Skóre již po 30 sekundách otevřel Jarome Iginla, který potrestal chybu hostujícího obránce Savarda. Ve 12. minutě vyrovnání zařídil svou 100. brankou v NHL Dubinsky. Columbus byl lepším týmem a Colorado, které v úvodní minutě vystřelilo dvakrát, se v následujících 19 minutách dostalo pouze k jedné střele.

Střely: 3:11

Další třetina začne přibližně ve 3:00.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:36
    Rendulič předal kotouč Landeskogovi, který ho od mantinelu nastřelil na branku, kde byla ovšem připravené McElhinneyho lapačka.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

18:12
    Varlamov špatně rozehrál a hosté to chtěli ihned potrestat, Wennberg byl ovšem ve velkém úhlu a tak branku netrefil.

17:45
    Hartnellovu propagační střelu vyrazil Varlamov.

17:31
    Do dobré šance se nyní dostal John Mitchell, který se přes obránce natlačil před branku, kde ještě předložil puk MacKinnonovi. Toho ovšem skvěle vychytal Curtis McElhinney!

17:20

17:04
    A další výhoz. Domácí se stále hledají.

16:46
    Dubinsky vyhodil přes všechny čáry.

16:40
    Rychlá kombinace Coloradu nevyšla, pas Guenina byl totiž zblokován Jackem Johnsonem do ochranné sítě.

16:20
    Nyní dostal Jack Johnson při výhozu puk na střídačku.

15:53
    Landeskog se odhodlal k zakončení, obránci srazili puk do rohu a hosté se osvobodili.

15:20
    Sean Collins (CBJ) inkasuje dvě trestné minuty za hru vysokou holí, po komerční přestávce tak uvidíme přesilovou hru Colorada. Probudí se v ní zatím spící domácí?

15:06
    Goloubef byl sám v útočném pásmu a tak rychle napálil puk, Barrie ale pokus ztečoval mimo.

14:40
    Do útočného pásma se po dlouhé době vydali i domácí, moc se tam ovšem neohřáli.

14:08
    Savard si sjel do dobré pozice a dostal přihrávku, kotouč tak okamžitě napálil směr branka. Ten tam ale nedošel, neboť obránce Blue Jackets neměl dobře seřízená mířidla.

13:53
    Hartnell se velmi dobře probojoval ke střele, kotouč ale poslal mimo tři tyče.

13:44
    A další zakázané uvolnění Avalanche.

13:36
    A Colorado muselo vyhodit puk na icing, aby se na chvilku vymanilo z tlaku. Na střely je to zatím 11:2 pro Columbus!

13:24
    James Wisniewski nyní branku minul, hosté ale pokračují v tlaku.

13:05
    Wisniewski napálil puk od mantinelu na branku, MacKinnon tuto střelu ale zblokoval.

12:35
    Skille dostal puk před branku, kde ho opět přikryl Semjon Varlamov.

12:27
    Hra pokračuje. Blue Jackets jsou zatím lepším týmem a pokud takto budou pokračovat, bude v kabině Avalanche o přestávce pořádný hukot. Patrick Roy zatím s výkonem svého týmu spokojen být nemůže.

12:27
    Skille za Varlomova kotouč neprocpal, ruský brankář ho navíc podržel a přerušil hru. Komerční přestávka.

12:05
    Columbusu to pochopitelně nestačí a i nadále pokračuje ve velmi dobrém výkonu.
    Brandon DUBINSKY - 1:1

11:35
    A máme vyrovnáno, 1:1! Columbus sice svou přesilovku nevyužil, nyní se ovšem prosadil. Goloubef napálil kotouč před branku, kde ho tečoval BRANDON DUBINSKY, jenž tak dal svůj 100. gól v NHL! A první v této sezoně. Asistence: Cody Goloubef a Jack Johnson.

11:26

10:52
    Hartnell se pokusil zasunout kotouč okolo Varlamova, stál u branky z boku. Domácí brankář byl ovšem připraven.

10:20
    Savard od modré branku nedokázal trefit.

10:13
    Nyní se kotouč od mantinelu odrazil k Varlamovovi, který ho raději podržel.

09:53
    A opět se domácí celek osvobodil.

09:38
    Avalanche se po střele Wisniewského dostali k výhozu.

09:26
    Nathan MacKinnon (COL) je vyloučen za držení. Hosté tak svou útočnou snahu mohou prodloužil i v přesilové hře.

09:07
    Johansen objel branku a dostal se ke střele, prostor u tyče ovšem dostatečně utěsnil Varlamov.

08:52
    Jenže vůbec se jim nepovedla rozehrávka a v pásmu tak opět kombinují hosté.

08:27
    Avalanche začínají útočnou akci zpoza své branky.

07:40
    A už se opět hraje.

07:40
    Domácí chtěli do protiútoku, dopustili se ovšem ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

07:30
    A nyní zakončoval z první Dubinsky, brankář domácích vyráží.

07:15
    K dobré střele se propracoval Calvert, kotouč ale Varlamov vyrazil nad.

06:51
    V útočném pásmu se nyní drží Columbus.

06:00
    A o totéž se nyní postaral i Maxime Talbot.

05:22
    Holden pouze nahodil puk do pásma. Dalo by se rovnou říci, že ho odevzdal soupeři.

04:57
    MacKinnon sebevědomě prošel do útočného pásma, v němž se ovšem neprosadil.

04:33
    Zakázané uvolnění Columbusu vrací hru do útočného pásma Colorada. Avalanche měli v posledních sekundách poměrně problémy se tam dostat.

03:32
    Iginla v dobré šanci netrefil branku, kterou dnes střeží Curtis McElhinney.

03:10
    Johansen nenahrál ve středním pásmu přesně, puk tak mají domácí.

02:30
    Jared Boll se dostal k odraženému kotouči a promptně ho nastřelil na branku. Pokus byl ale zblokován.

02:07
    Jenže ti se neprosadili a tak musí další akci začínat opět zpoza své branky.

01:45
    Mitchell s MacKinnonem bojovali za brankou, o puk ale byli obráni a dopředu tak vyráží hosté.

01:07
    Nate Guenin napálil kotouč na branku, McElhinney ale poklekl a vyrazil ho.

00:57
    Zakázané uvolnění tentoktáte na straně Modrokabátníků.
    Jarome IGINLA - 1:0

00:30
    První branka na sebe nenechala dlouho čekat, JAROME IGINLA otevírá skóre zápasu už po 30 sekundách! David Savard velice špatně rozehrál ve vlastním pásmu a namazal útočníkovi Avalanche přímo na hůl. Bez asistence.

00:19
    Střelu Savarda po vhazování zblokovali bránící hráči.

00:13
    A hned na úvod utkání to máme zakázané uvolnění v podání Colorada.

00:01
    Úvodní vhazování zápasu vyhrál Columbus.

00:01

Dost už ale předzápasových analýz. Hokejisté si již vyslechli americkou hymnu a začínají usedávat na střídačky a řadit se na úvodní vhazování. Brzy začínáme!

Velký skok v sestavě zažije chorvatský útočník Borna Rendulič, který hrál ve čtvrté formaci. Dnes by měl nastoupit totiž ve formaci druhé, bude hrát pravé křídlo v lajně s Landeskogem a Duchenem. To jsou dobří spoluhráči do formace...

Dle očekávání dnes uvidíme v akci jednoho českého hráče. Na straně domácího Colorada to bude obránce Jan Hejda, jenž bude hrát v prvním obranném páru s Erikem Johnsonem.

V brance hostů dostane prostor Curtis McElhinney, Bobrovskij usedne pouze na střídačku. K souboji ruských brankářů tak od úvodu zápasu nedojde.

Hokejisté se pomalu z útrob budou trousit na led, aby si vyslechli americkou národní hymnu. Jak již bývá zvykem, v NHL začíná utkání o pár minut později. A tento zápas není výjimkou.
    Už jen dva body
    Pokud by Alex Tanguay dnes získal alespoň dva body, bude na svém kontě v NHL mít 800 bodů celkem.

Do sestavy Columbusu se po zranění vrací obránce Cody Goloubef, který tak nahradí Daltona Prouta.

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Hejda, E. Johnson, Holden, Stuart, Guenin, Barrie – Tanguay, O'Reilly, Iginla – Landeskog, Duchene, Rendulič – Briere, Mitchell, MacKinnon – McLeod, Cliche, Talbot

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – J. Johnson, Savard, Connauton, Wisniewski, Tjutin, Goloubef – Hartnell, Johansen, Foligno – Calvert, Dubinsky, Morin – Collins, Wennberg, Skille – Tropp, Chaput, Boll

Rozhodčí: Hebert, Peel – Shewchyk, Knorr.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vzájemné zápasy
    Letos se tyto týmy spolu ještě neutkaly, čekají je dva vzájemné duely (dnes a další v březnu).

Loni se utkaly dvakrát – a v obou případech z toho bylo vítězství Avalanche. Nejprve Colorado vyhrálo doma 5:3, poté svého soupeře zdolalo na jeho ledě v prodloužení, ačkoliv ještě v 50. minutě prohrávalo 0:2.

Colorado 5:3 Columbus
    Hejda, McGinn, O'Reilly, Landeskog, MacKinnon – Johansen, Jenner, Foligno

Columbus 2:3pp. Colorado
    Atkinson, Comeau – Malone, Landeskog 2

Československá stopa v týmech
    Marko Daňo (CBJ) – 8 zápasů, 1+1 (momentálně na farmě)
    Jan Hejda (COL) – 38 zápasů, 0+5
    Tomáš Vincour (COL) – 7 zápasů, 0+1 (momentálně na farmě)

Modrokabátníci jsou se ziskem 35 bodů na 12. místě Východní konference. Za sebou mají 36 zápasů. Stejný počet bodů má i Philadelphia (39 zápasů) a New Jersey (41 zápasů).

Do prosince 2014 vstoupil Columbus sérií sedmi výher v řadě, poté ale byla jeho forma jako na houpačce.

Poslední utkání s Arizonou nabídlo poměrně slušnou gólovou podívanou, diváci viděli celkem devět branek. Šest z nich ale vstřelili Kojoti (na čtyřech se dokonce podílel Martin Hanzal – 1+3), a tak odešel Columbus z duelu jako poražený. Jeho branky vstřelili Fjodor Ťjutin, James Wisniewski a Ryan Johansen.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Nick Foligno, který ve 35 zápasech bodoval 33krát (17+16). Zadákem, který posbíral nejvíce bodů, je Jack Johnson (3+15).

Brankářskou jedničkou je ruský gólman Sergej Bobrovskij (26 zápasů, 91,7%). Dnes by tak mohlo dojít na souboj ruských brankářů. 12 zápasů si odchytal jeho náhradník Curtis McElhinney (89,9%), do dvou utkání nastoupil švédský mladík Anton Forsberg (sedm inkasovaných branek).

Colorado má momentálně na svém kontě 38 bodů a po 38 zápasech se nachází na 12. místě Západní konference. To jistě není pro Laviny zrovna nejlepší bilance.

Z posledních sedmi zápasů ale Colorado dokázalo vyhrát celkem pětkrát.

V posledním zápase si na domácím ledě poradili s posledním Edmontonem, který porazili po samostatných nájezdech. Nejprve se po brance Briera ve 28. minutě dostali do vedení, vyrovnat se ovšem podařilo ve 45. minutě Olejářům. V nájezdech skórovali pouze domácí Duchene a Tanguay.

Alex Tanguay je také nejproduktivnějším hráčem týmu. Celkem má na svém kontě 25 bodů (12+13). Je i nejlepším střelcem týmu. V obraně vládne produktivitě 23letý Kanaďan Tyson Barrie (3+20).

Brankáře, který odchytal nejvíce zápasů v tomto týmu, je Semjon Varlamov, který letos zasáhl do 19 utkání, z nichž má úspěšnost zásahů 91,4%. Nováček Calvin Pickard zasáhl do 14 utkání a úspěšnost má o dvě procenta lepší, Reto Berra si poté zachytal v deseti zápasech s úspěšností 88,2%.

Dnes se mezi sebou utkají týmy Colorado Avalanche a Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Michal Belšán

Góly a asistencie: 1. Iginla, 26. Landeskog (Duchene, Barrie), 36. McLeod (Briere, Stuart) – 12. Dubinsky (Goloubef, J. Johnson), 22. Dubinsky (Calvert, Goloubef), 28. Johansen (Hartnell, Foligno), 59. Savard (Foligno, Hartnell)

Rozhodca: Hebert, Peel – Shewchyk, Knorr