Buffalo – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – Boston 6:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:4 (po pr.)
Ottawa – Detroit 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NJ Devils 3:1 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Washington 0:3 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:4 (kon.) | Nashville – Philadelphia 4:1 (kon.)
Arizona – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Colorado – Chicago 2:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:1 (kon.)
LA Kings – San Jose 3:1 (kon.) | Florida – Toronto 6:4 (kon.)
Los Angeles Kings
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
San Jose Sharks
cz Nedeľa 28.12.2014, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:50:14)

San Jose Sharks: 9

Je to tak. Hosté dnes nenašli recept na pozornou defenzivu Los Angeles, které, celkem v poklidu, dokráčelo k cennému vítězství nad "rozjetým" soupeřem. Sharks tak, i přes vedoucí gól Pavelskiho, odjíždí z LA s prázdnou.

60:00

59:38
    Ani střela Tomáše Hertla se neujala a to je zřejmě definitivní konec nadějím Sharks.

59:23
    Domácím se nedaří získat puk a rozhodnout do prázdné branky.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, puk ve středním pásmu.

58:21
    Sharks to zkoušejí v šesti, Niemi na střídačce, branka hostů prázdná.

58:10

57:35
    Tennyson nezachytil pas na modré, Sharks ztrácejí pásmo.

57:05
    Wingels se snažil z levé strany zakončit, ale netrefil odkrytou branku!

56:48
    Puk se od Quicka odráží a směřuje ze třetiny.

56:30
    Sharks v útočném pásmu.

56:10
    Oddechový čas pro hosty.

56:10
    Šance pro Žraloky, na trestnou lavici odchází za podražení Justin Williams, přesilová hra!

56:05
    Špatnou přihrávkou na modré se hosté připravují o šanci ohrozit branku Kings.

54:56
    Puk míří do hlediště, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu, ale až po komerční přestávce.

53:53
    Sharks nemohou přejít přes střední pásmo, případně přes útočnou modrou, Kings se prezentují opět skvělou defenzivou.

52:59
    Jonathan Quick svírá puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

51:58
    Brown nepřesně přihrává v útočném pásmu a Sharks se tak mohou osvobodit.

51:20
    Souboj o puk za brankou Kings, úspěšnější domácí.

50:08
    Sheppard se prodral z levé strany do zakončení, Quick vyráží.

49:45
    King nevybojoval puk ve třetině Sharks, hosté útočí po levé straně.

48:50

48:45
    Vypadá to, že se Sharks ubrání, puk znovu míří ze třetiny.

48:17
    Puk ve středním pásmu, hosté se zatím výtečně brání.

47:44
    A dokonce se hosté dostávají při vlastním oslabení do šance, střelu Brendona Dillona Jonathan Quick chytá.

47:29
    Nyní jsou již domácí opět před brankou Sharks.

47:16
    Puk míří ze třetiny Sharks, až za branku Quicka.

46:50
    Dustin Braun dostává dvě minuty za držení, přesilová hra Kings.

46:05
    Sharks musí něco změnit, s touto hrou prostě na Kings nedokáží vyzrát.

45:15
    Závar na druhé straně, před brankou Kings, ale Quick nakonec dokázal, i v leže, udržet puk před brankou.

44:52
    Niemi chytá puk před útočícím McNabbem a raději přerušuje hru.

44:18
    Další střela Muzzina z levé strany, tentokrát však byla zablokována.
    Jake MUZZIN - 3:1

43:18
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tentokrát se ale již JAKE MUZZIN z levé strany prosazuje, výtečná přihrávka Doughtyho, který na modré naznačil střelu a v poslední chvíli přihrál, čímž dokonale zmátl nejen bránící čtveřici Sharks, ale i gólmana Niemiho, který se nestihl přemísti. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.

43:12
    Střelu Muzzina z levé strany Niemi vyráží.

42:51
    Marleau zachytil pas na Gáboríka a vyhodil puk ze třetiny.

42:35
    Jednu přesilovou hru již dnes domácí využili, nyní opět v útočném pásmu.

42:25
    Opět se bude vylučovat, na trestnou lavici míří za podražení Scott Hannan, přesilová hra Los Angeles.

41:55
    Nahozený puk za branku Kings, ale hrají domácí.

41:12
    Kopitar s pukem za brankou Sharks, zadovkou hledá Gáboríka, ten se dostává ke střele, ale Niemi vyráží.

40:51

40:27
    Ještě necelá půl minuta přesilové hry Sharks, ale puk míří ze třetiny Kings.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:03.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Los Angeles Kings: 12

San Jose Sharks: 7

Tak v poslední minutě druhé třetiny se zatím hosté nijak nepředvedli, při hře v početní výhodě, do kabin tak odcházejí za nepříznivého stavu 1:2. Do vedení dostal domácí Kings ve 31. minutě Kopitar, po nádherné akci, při přesilové hře. Hosté toho v této části zápasu příliš nepředvedli a nakonec mohou být ještě rádi, že je to "pouze" o gól.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:41
    Další vyhozený puk ze třetiny Kings, domácí se zatím v pohodě brání.

39:25
    Pavelski nezachytil puk na modré.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:51
    Sluší se dodat, že San Jose je s 25% nejlepším týmem celé NHL na přesilových hrách!

38:51
    Hra přerušena, první vyloučení na straně Králů, za držení odchází na trestnou lavici obránce McNabb.

38:35
    Zatím je to ale pouze o souboji u mantinelu, žádná střela na Quicka.

38:10
    Čtvrtá formace Sharks v útočném pásmu Kings.

37:35
    Ne, i ta se musí bránit před vlastní brankou, až vše "zachraňuje" Niemi, který ze vzduchu lapil letící puk do lapačky.

37:03
    Oba týmy střídají, hosté se nemohou vymanit ze své třetiny, snad se to nyní povede druhé pětce.

35:43
    Sharks se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

35:07
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí.

34:31
    Vše přerušil hvizd rozhodčích, když se puk ocitl v hledišti.

34:10
    Puk za brankou Sharks, domácí dohrávají souboje a díky svému důrazu získávají puk.

33:25
    Anže Kopitar nyní v roli rozehrávajícího hráče.

32:40
    Souboj ve středním pásmu, Marleau zachytil puk, dostal se do útočného pásma, kde byl ale natlačen na mantinel bránícím Mattem Greenem.

32:05
    Proti přesile hráčů v černých dresech byl bez šance, defenziva Kings pracuje zatím výtečně.

31:49
    Hertl se opět vydal zcela osamocen za pukem do útočného pásma.

31:35
    A Kings opět, po vstřeleném gólu, získávají převahu.

30:58
    Na druhé straně zasahuje Quic, hra přerušena, komerční přestávka.
    Anže KOPITAR - 2:1

30:13
    Skvělá práce Gáboríka, který ve velké rychlosti převzal puk ve třetině Sharks od Cartera, sjel po levé straně k brance, kde těsně před ní přihrává na pravou stranu, na ANŽE KOPITARA, jenž dokázal zakončit, milimetrově přesná a hlavně pohledná akce domácích, využitá přesilová hra! Asistence: Marian Gáborík a Jeff Carter.

29:55
    Hannan odpálil puk ze třetiny.

29:48
    Nyní již jednou, zásluhou Muzzina, jehož pokus od modré Niemi v pohodě chytá.

29:35
    Při předchozí přesilovce vystřelili domácí dvakrát.

29:25
    Nyní se již hra přerušuje, je to tak, James Sheppard dostává dvouminutový trest za podražení.

29:15
    Quick na střídačce, domácí to zkouší v šesti.

28:55
    A bude se opět vylučovat a znovu to bude někdo z hostů, zřejmě Sheppard.

28:15
    Nyní se hra odehrává většinou ve středním pásmu, sledujeme vyrovnané utkání.

26:58
    Niemi má puk ve své výstroji, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

26:28
    Na druhé straně vypadl puk Quickovi po střele Marleaua a málem z toho byl gól, puk se kutálel těsně vedle branky. Nevyšel ani pokus Wingelse o zasunutí puku zpoza branky.

26:12
    Nakonec hrají domácí, kteří ale pouze nahazují puk do třetiny Sharks.

25:48
    Pavelski bojuje za brankou Kings o puk s Martinezem.

25:22
    Souboj u branky Sharks, po kterém se M. Richards ocitl na ledě, rozhodčí přerušil hru, puk kdesi pod Niemim.

25:07

24:45
    Sharks se výtečně brání, puk ve středním pásmu.

24:12
    Marian Gáborík střílí od modré, ale Niemi chytá.

23:53
    Carter zaváží po pravé straně.

23:25
    Niemi byl nyní zatlačen do své branky, ještě se přidržoval konstrukce, aby to vše ustál, puk, naštěstí pro hosty, opouští třetinu.

23:07
    Andrew Desjardins hákoval a domácí tak budou mít k dispozici přesilovou hru.

23:02
    Signalizované vyloučení, bude se vylučovat na straně San Jose.

21:37
    Na druhé straně ale musí zasahovat Niemi, vhazování po jeho levici.

21:16
    Dillon a poté i Thornton pálili od modré, ale ani jednou nemusel Quick zasahovat, střely byly zablokovány.

20:41
    Bekhendová střela z levé strany nezaskočila Quicka, hra přerušena, vhazování ve třetině Kings.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:08.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

San Jose Sharks: 6

V samém závěru první třetiny ještě znovu Tomáš Hertl vybojoval puk v útočném pásmu, tentokrát uspěl v souboji s obráncem Doughtym, ale na nějakou šanci zbývalo již málo času. Po této části je tak stav nerozhodný 1:1, hosté šli do vedení hned ve třetí minutě, kdy se prosadil Pavelski, za domácí srovnal v 15. minutě Toffoli, díky milimetrově přesném pasu McBaina. Hraje se výtečný hokej, přejme si, aby tomu tak bylo i v dalším průběhu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:25
    Vůbec ne špatný pokus Goodrowa, který zakončil z pravé strany, zpoza obránce Kings, ale branku netrefuje.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:04
    Svým pohybem ale Tomáš Hertl na obranu Kings platí a elitní formace Sharks je nyní jediná, která si vytvoří převahu, jinak jsou aktivnější domácí.

17:39
    Hertl spěchá za nahozeným pukem, v souboji s bránícím Greenem ale neuspěl.

17:16
    Pearsonova střela z levé strany končí na betonech Niemiho.

16:20
    Naopak, do brejku se dostali domácí, Jeff Carter zkouší z pravé strany prostřelit Niemiho, ten však chytá a přerušuje hru.

16:10
    Elitní řada Sharks se držela v útočném pásmu, ale bylo to bez střeleckého pokusu.

15:38
    Hertl zachytil puk v útočném pásmu, zadovkou hledá Pavelskiho.

14:52
    Puk končí v lapačce Quicka, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
    Tyler TOFFOLI - 1:1

14:04
    Jeff Sheppard nebránil McBaina u pravého mantinelu, ten parádním pasem, přes šířku kluziště, našel zcela volného TYLERA TOFFOLIHO u branky Sharks, jemuž nečinilo problém trefit odkrytou branku soupeře, Niemi se nestihl přemístit. Asistence: Jamie McBain a Trevor Lewis.

13:27
    Drew Doughty na druhé straně trefuje lapačku Niemiho.

13:07
    Couture padá v souboji s Muzzinem, za brankou Kings, není to faul, hraje se dál.

12:32
    Elitní formace Sharks vybojovala útočné pásmo, Tomáš Hertl usedá na kraj střídačky Žraloků, a led přichází druhá pětka.

12:12
    Úspěšnější Pavelski, který hned dlouhým pasem hledá Thorntona ve středním pásmu.

11:59
    Justin Williams bojuje o puk v rohu třetiny Sharks.

11:24
    Pearson to zkouší bekhendem, ale na Niemiho nevyzrál, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

10:55
    Los Angeles má převahu v počtu střel na branku (9:6), ale na góly stále prohrává díky zásahu Pavelskiho.

10:02
    Další vyhrané vhazování Kings, Muzzin pálí od modré, netrefuje.

09:45
    Hertl nyní donutil Kopitara k chybě ve třetině Sharks, defenzivní příspěvek českého křídla v sestavě San Jose.

09:27
    Vhazování po pravici Niemiho, domácí úspěšnější.

08:33
    Puk za brankou Sharks, kde o něho hráči obou týmů bojují, nakonec úspěšnější hosté.

07:31
    Puk má obránce McNabb (Kings), který rozehrává, ale sudí přerušují hru a nařizují vhazování ve středním pásmu.

06:32
    Nakonec se dostává ke střele Jeff Carter, Niemi chytá a přerušuje hru, následuje první komerční přestávka v utkání.

06:25
    Kopitar se protáhl po pravé straně do útočného pásma.

05:29
    Burns vyčkává s pukem za vlastní brankou na dostřídání svého týmu.

05:00
    Sharks nyní zachytávají puky ve středním pásmu, případně na vlastní modré, čímž eliminují útoky soupeře.

04:17
    Domácí to nyní zkouší s elitní formací, ale ani ta se nedokáže vymanit z vlastní třetiny.

03:24
    Logan Couture pálí z pravé strany, Jonathan Quick chytá a raději přerušuje hru.
    Joe PAVELSKI - 0:1

02:39
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Jenže Joe Thornton okamžitě vlétl do rozehrávky soupeře, Williams jako by se toho zalekl a nepochopitelně chybuje, centr prvního útoku Sharks nahrává před branku, kde si najíždí přímo ze střídačky JOE PAVELSKI, jehož střelu Quick sice zbrzdil, ale puk se nakonec došoural do branky! Asistence: Joe Thornton.

02:30
    Pouze odevzdaný puk v podání hostů, kteří střídají.

01:45
    Úvodní nápor domácích nyní přerušil odpískaný ofsajd.

01:18
    Sharks propadají ve středním pásmu, další útok Kings, Toffoliho střela z pravé strany míří mimo branku.

00:41
    Nyní ale již zasahovat musí, obránce Martinez se dostal do dobré pozice, jeho pokus chytá Niemi do lapačky.

00:22
    Jako první se ke střele dostává domácí Muzzin, jeho pokus z levé strany míří ale mimo branku, Niemi nemusel zasahovat.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Martinez, Greene, McNabb, McBain – Gáborík, Kopitar, Carter – Brown, Stoll, Williams – Pearson, Lewis, Toffoli – Clifford, M. Richards, King

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun, Dillon, Burns, Hannan, Tennyson – Hertl, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Wingels – Goodrow, Sheppard, Karlsson – Haley, Desjardins, McGinn

Rozhodčí: Leggo, Hanson – Gibbs, Heyer.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Předpokládané sestavy:

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun, Dillon, Burns, Hannan, Tennyson – Hertl, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Wingels – Karlsson, Sheppard, Goodrow – Desjardins, Tierney, Scott.

Jak již uvedeno, Kings jsou aktuálně na osmém místě a jestliže pro San Jose platí, že prosinec vyšel báječně, neplatí to pro Los Angeles, které šlo od porážky k porážce. Možný náznak zlepšení přišel těsně před Vánoci, kdy Kings dvakrát vyhrálo a den před Štědrým dnem vybojovalo alespoň bod za prohru s Calgary.

Žraloci ze San Jose v prosinci "zabrali" a díky devíti výhrám z deseti zápasů se i vrátili na pozice, zajišťující play-off. Aktuálně se nacházejí na pátém místě Západní konference, ovšem stále nemají vyhráno, osmý Králové z Los Angeles, dnešní soupeř, ztrácí na osmém místě pouze body dva.

Útočník Tomáš HERTL.

V Los Angeles nepůsobí žádný český hráč.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě San Jose Sharks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Góly a asistencie: 15. Toffoli (McBain, Lewis), 31. Kopitar (Gáborík, Carter), 44. Muzzin (Doughty, Kopitar) – 3. Pavelski (Thornton)

Rozhodca: Leggo, Hanson – Gibbs, Heyer

Diváci: 18 451