Buffalo – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – Boston 6:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:4 (po pr.)
Ottawa – Detroit 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NJ Devils 3:1 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Washington 0:3 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:4 (kon.) | Nashville – Philadelphia 4:1 (kon.)
Arizona – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Colorado – Chicago 2:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:1 (kon.)
LA Kings – San Jose 3:1 (kon.) | Florida – Toronto 6:4 (kon.)
po s.n. (1:0)
Arizona Coyotes
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Anaheim Ducks
cz Nedeľa 28.12.2014, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto interesantního zápasu je to vše, přeji Vám krásné nedělní ráno. (04:57:53)

Československá stopa v utkání:

Martin Erat (ARI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:43

Martin Hanzal (ARI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:01

Zbyněk Michálek (ARI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:40.

Vyhrané vhazování: 38 – 23.

Kojoti slaví se svými fanoušky velké vítězství! Arizona vstupovala do zápasu v roli outsidera, ale v jeho průběhu byla Kačerům více než vyrovnaným soupeřem. Kromě závěru třetí třetiny se hrál naprosto vyrovnaný zápas, který zaslouženě došel až do samostatných nájezdů, které ve čtvrté sérii stylově rozhodl kapitán Coyotes Shane Doan.

Shane DOAN - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Arizona Coyotes.
    Autorem vítězné branky je SHANE DOAN.

4. séria
    1:0
    Ryan Getzlaf musel dát, jenže se dostal do ostrého úhlu, ze kterého už Dubnyka nepřekonal.

4. séria
    1:0
    Neuvěřitelný moment! Shane Doan při střele švihem zlomil svou hůl, ale kotouč se přesto došoural pod Andersenem do branky!

3. séria
    0:0
    Beton brankáře napálil také Ryan Kesler, kterého si Dubnyk doslova vychutnal.

3. séria
    0:0
    Antoine Vermette chtěl bekhendem přehodit Andersenův beton, ten ale kotouč zastavil.

2. séria
    0:0
    Jakob Silfveberg zvolil střelu švihem, jenže puk letěl vysoko nad branku.

2. séria
    0:0
    Jako druhý jel za domácí tým Sam Gagner, jenž si přibrzdil, ale za beton brankáře puk neprocedil.

1. séria
    0:0
    Bývalý ostrostřelec Dany Heatley mířil mezi betony, ale Dubnyk je sklapl včas.

1. séria
    0:0
    Mikkel Bødker forhendovým blafákem Andersena nepřekonal.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Gagner přihrál před modrou na Bødkera, ten se ale musel zastavit, protože by byl odpískaný ofsajd a v něm Yandle.

64:29
    Ducks přežili svou vlastní smrt, a tak si se založením útoku dávají výrazně na čas.

64:02
    Vatanen si to namířil mezi dva obránce, ti ho ale odzbrojili a do samostatného úniku se dostal Vermette, který v tváří tvář Andersenovi selhal.

63:39
    Vhazování před Dubnykem lépe zvládl Antoine Vermette, jenomže k puku se rychle dostali Kačeři.

63:39
    Ti se chvíli museli bránit, ale domácím pomohl Getzlafův zásah vysokou holí, kvůli kterému byla hra přerušena.

63:12
    Snad poprvé v zápase o sobě dávají výrazněji vědět také fanoušci Coyotes, kteří si přejí vítězný gól svých miláčků.

62:45
    Osamocený Stone střílel od modré do Andersena, který nepřipustil přerušení, a rychle rozehrál.

62:26
    Lovejoy si pohlídal pohyb Vermetta a na druhou stranu se rychle řítil Etem, jenž o vítězi utkání taktéž nerozhodl.

62:03
    Chipchura s Doanem toho pro domácí moc nevymysleli, Lindholm o pár vteřin později už hledal Cogliana, jenž byl příliš blízko Dubnykovi na to, aby poslal puk za záda brankáře Kojotů.

61:50
    Vatanen neprošel přes Vermetta, ten ale ihned ztratil a využít toho mohl Kesler, který nechal vyniknout Dubnyka.

61:14
    Yandle už poněkolikáté trefil clonícího protihráče, od kterého se kotouč odrazil ke Keslerovi.

60:54
    Druhý útok Arizony získal útočné pásmo, čtveřice soupeřů je ale vytlačila zpět do klidné části kluziště.

60:09
    Hanzal vyhrál buly nad Getzlafem, Coyotes jsou s pukem za vlastní svatyní.

60:01

Tři dvacetiminutovky o vítězi zajímavého a vyrovnaného zápasu nerozhodly. Po krátké pauze se můžeme těšit na prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57
    Hrdinou Kačerů se mohl stát Maroon, který se natlačil před Yandlea, a forhendem namířil kotouč do ruky pozorného Dubnyka.

59:23
    Kesler dostal Silfverberga do těžké pozice, švédský útočník ale přesto získal útočné pásmo pro Anaheim.

59:02
    Smith-Pelly přejel modrou čáru v nevhodný moment, resultuje z toho další ofsajd.

58:49
    Lindholm nikam nespěchá a váhá s rozehrávkou za zády Frederika Andersena.

58:36
    Rieder se dostal do ofsajdu a pomalu, ale jistě to začíná vypadat na prodloužení.

58:06
    Kyle Chipchura držel puk až moc dlouho, a tak se k němu dostali hosté, avšak Keslera odstavil David Moss.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Lovejoy to znovu zkoušel od modré, ale Dubnyk tentokrát zasahovat vůbec nemusel.

57:05
    Střela Bena Lovejoye byla před Dubnykem ještě tečovaná, ale Kojoti i tento moment přežili bez úhony.

57:01
    Anaheim má ve druhé půlce třetí třetiny výrazně navrch, a tak Dubnyk raději schoval puk v lapačce a dovolil svým kolegům vystřídat.

56:45
    Silfverberg nebyl ve vůbec špatné střelecké pozici, z levého kruhu ale napálil jen mantinel.

56:30
    Zbytečná chyba Ducks zapříčinila zakázané uvolnění a buly po pravici Andersena.

56:10
    Postavení mimo hru Anaheimu Ducks otupí nápor hostů, kteří se v počtu střel dostali do vedení.

55:49
    Hanzalovu střelu Frederik Andersen vyrazil hrudníkem do strany.

55:18
    Etem zavezl puk do pásma, objel branku a přihrál do míst, ze kterých ihned vystřelil Ben Lovejoy. Stav zápasu ale zůstal nepozměněn.

54:54
    V dnešním zápase se hraje hodně do těla, například Martin Hanzal má na svém kontě už sedm bodyčků. Rozhodčí přesto vylučovali pouze dvakrát.

54:34
    Z ničeho nic se v dobré šanci zjevil Dany Heatley, který ještě stihl před sebe vložit hůl a zaměstnat Dubnyka, jenž zasáhl pravým betonem.

54:04
    Anaheim musí vyčistit útočné pásmo kvůli signalizovanému postavení mimo hru.

53:27
    Rakell bojoval o puk s McMillanam, jenž jej získal pro Korpikoského, který z první Andersena neohrozil.

53:08
    Stoner se vydal na útočný výlet, který zakončil málo razantní střelou do Dubnykovy výstroje.

52:56
    Vitale ještě zachytil puk před modrou čarou, krátce poté ale dobře zapracovala defenzíva Anaheimu.

52:29
    Doan chtěl vystřelit z pravého kruhu, ovšem do cesty se puku postavila hokejka Fowlera.

52:07
    Dubnyk si může vychutnat potlesk diváků díky pohlednému zákroku lapačkou, kterou pokryl střelu Stonera.

51:59
    Ryan Kesler se natlačil před Devana Dubnyka, jenž zaznamenal svůj šestadvacátý úspěšný zákrok.

51:47
    Před napínavou koncovkou přichází na řadu další komerční přestávka.

51:47
    Navrátilec do sestavy Anaheimu Francois Beauchemin střílel přesně, jenže přesně do míst, kde byl hrudník Dubnyka.

51:16
    Michálek je dnes nezvykle střelecky aktivní, jeho další pokus ale byl opět sražen obranou.

50:50
    Gagnerovo napadání přineslo své ovoce, Arizona se však dostala s pukem až za vlastní klec.

50:15
    Třetí útok Arizony ještě jednou zatopil Andersenovi, který stále předvádí vynikající výkon.

49:44
    Situace se obrátila, jenže obě střely Keitha Yandlea byly zablokované. Obránci Ducks budou mít po zápase asi hodně modřin.

49:22
    Ducks drží puk na vlastní polovině a ze zaplněných tribun se začíná ozývat nesmělý pískot.

48:43
    Murphy s Gormleym si pohlídal puk u branky Dubnyka, po přihrávce vpřed jej ale ztratil kapitán Kojotů Shane Doan.

48:24
    Bývalý hráč Nashvillu a Washingtonu se znovu dostal ke střele, po které vznikla u mantinelu menší rozmíška mezi osmi, možná devíti hráči. K žádným úderům pěstí však nedošlo.

47:59
    Martin Hanzal vyhráli vhazování, po němž z otočky střílel Erat, jehož pokus Andersen s námahou vyrazil.

47:53
    Chipchura podél mantinelu přihrál Michálkovi, který nic nevymýšlel a poslal puk směrem na Andersena, který přerušil hru.

47:15
    Ducks zůstanou v útočném pásmu i poté, co kotouč vylétl ze hřiště do rukou jednoho ze šťastných diváků.

47:08
    Za pár vteřin už ukryl puk v rukavici Devan Dubnyk, jenž zasahoval i po bleskové střele Beleskeyho.

46:58
    Třináct minut před koncem třetí třetiny se vhazovalo u Andersena, před kterého se tlačil Rieder, jenomže tísněn už nevypálil.

46:48
    Connor Murphy měl okolo sebe spoustu prostoru, po nápřahu ale netrefil puk idálně a pomalá střela sotva doletěla k Andersenovi.

46:18
    Dubnyk zastavil puk před brankovou čarou a nedovolil sudímu pískat icing, místo něho byl singalizován ofsajd Coyotes.

45:49
    McMillan se štěstím propasíroval puk zpoza branky před Andersena, který musel zasahovat po střele z mezikruží.

45:10
    Doan dal zadovku na Bødkera, ten ještě přihrál na modrou Murphymu, jenž byl rychle zbaven puku.

44:34
    Michálek odpravil kotouč ven z obranné třetiny, za modrou už ale číhali Kačeři.

44:27
    Útok Arizony se ve třetí třetině do hry příliš nedostává, po snaze Bourquea musel naopak zasahovat Dubnyk.

43:43
    Diváci v domácí hale Coyotes jsou hodně tišší, slyšet by nyní šel i pád špendlíku.

43:20
    Rieder byl zastavený už ve středním pásmu, ovšem o chvíli později se opět dostal k puku, jenž vystřelil z ostrého úhlu do betonu Andersena.

42:55
    Další protiútok Anaheimu! Cogliano se vřítil před Dubnyka po levé straně a švihem rozezvučel brankovou konstrukci.

42:32
    Korpikoskimu střela moc nesedla a puk se ocitl blízko McMillana, který se po kusu černé gumy natahoval marně.

42:04
    Rakell jel se svým spoluhráčem na jediného obránce Arizony a celou situaci musel zachraňovat až Devan Dubnyk.

41:35
    Gagner vypomohl obraně a zastavil přihrávku z hole LIndholma.

41:09
    Hanzalovu chybu v rozehrávce Smith-Pelly nepotrestal, i tato střela letěla mimo.

40:43
    Keith Yandle dostal perfektní přihrávku od Chipchury, u branky ale střílel vedle.

40:20
    Ryan Kesler dostal přihrávku z pravé strany, ve velké rychlosti ale namířil kotouč do Dubnykovy výstroje.

40:05
    První buly ve třetí třetině vyhrál Chipchura, jenž odstartoval krátký útok Arizony.

Vyhrané vhazování: 22 – 13.

Druhá perioda divákům v zaplněné Gila River Aréně branku sice nenabídla, ale i tak se bylo na co dívat. Coyotes si vytvořili hned několik solidních šancí, jenže v brankovišti Anaheimu vždy zakročil výborně chytající Frederik Andersen, kterému velkou měrou pomáhají také bloky obětavých obránců. Spolehlivý výkon předvádí také Devan Dubnyk, a tak je po čtyřiceti minutách stav stále nerozhodný 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:46
    Gagner křižnou přihrávkou hledal Ekmana-Larssona, jehož střela narazila do brusle soupeře.

39:15
    Poslední vteřiny patří hráčům Kačerů, kteří opět zatápí domácí obraně, jež po vyhození ihned odjela střídat.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:38
    Střelu švihem v podání Smitha-Pellyho Devan Dubnyk opět viděl a neměl problém se zakročením.

38:17
    Coyotes sice jsou v útočném pásmu, tam si ale pouze přihrávají u mantinelů, což Andersena ohrozit nemůže.

37:39
    Byl to právě Stoner, který napřáhl, a otestoval pevnost mantinelu za zády Dubnyka.

37:26
    Vatanen se Stonerem vyšachovali napadajícího soupeře a založili útok Ducks.

36:57
    Rakell střílel z první a Dubnyk byl donucen k vyražení puku za svou svatyni.

36:35
    Yandle si už myslel, že bude odpískaný icing, jenže hra pokračuje a defenzíva domácích musí být opět v pozoru.

35:58
    Etem se z rohu vydal před Dubnyka, u kterého už nezakončil díky důrazné obraně Kojotů.

35:47
    Etemovi utekl kotouč na Beleskeyho, který z levého kruhu mířil do dobře postaveného Dubnyka.

35:32
    Vatanen zachytil puk před brankovištěm a okamžitě jej expedoval na útočnou modrou, kde probíhá boj u mantinelu.

35:09
    Kesler měl k puku blíže než Erat, který nevybojoval puk, a vydal se na střídačku.

34:33
    Robustní Hanzal dokázal v těžké situaci přihrát na modrou Michálkovi, tomu ale střela moc nesedla.

34:01
    Vitale v těžké pozici musel přihrát naslepo před branku, kde našel jen hráče v bílých dresech.

33:39
    Cogliano byl v obranném pásmu pod velkým tlakem napadajících soupeřů, kteří získali puk na svou stranu.

33:19
    Efektní a také efektivní zákrok lapačkou předvedl proti švihu Maroona Devan Dubnyk!

33:08
    Moss zasekl na levém křídle, při zabrždění mu však puk utekl a hosté se vzápětí provinili zakázaným uvolněním.

32:38
    Hra je přerušená kvůli hře vysokou holí, vhazovat se bude ve středu hřiště.

32:21
    Zadáci Arizony pokračují v rychlopalbě, tentokrát neuspěl Connor Murphy.

31:49
    Kojoti v posledních minutách Kačery přehrávají ve všech směrech, stav je ale stále vyrovnaný.

31:42
    Krátce po buly pálil od modré Michael Stone, Andersen byl opět bezchybný, a tak následuje komerční brejk.

31:33
    Andersen vyrazil Doanovu střelu pouze před sebe, kde byl volný Bødker, toho dánský gólman vychytal díky rychlé lapačce!

31:13
    Antoine Vermette se svou střelou z mezikruží neuspěl, puk letěl mimo.

30:45
    Domácí publikum je s průběhem zápasu spokojeno, Anaheim branku Dubnyka moc často neohrožuje.

30:21
    Erat se tentokrát objevil na levé strany, ze které přihrál na střelu, kterou vyslal Yandle.

30:06
    Erat neprošel přes Lindolma, tomu ale puk utekl na hole hráčů Arizony.

29:37
    Stonerova střela byla nepřesná a domácí rychle obrátili hru, když do obránce napálil kotouč Murphy.

29:19
    Devan Dubnyk místo rozehrávky ukryl puk v lapačce a uklidnil rozháranou pasáž hry.

28:59
    Getzlaf posílal puk na Etema, tomu však utekl až za Dubnyka, kde byli připravení hráči Coyotes.

28:37

28:15
    Ke Stoneovi dlouho nepřistoupil žádný k obránců, a tak se zadák Arizony rozhodl sám vystřelit, ránu zablokoval jeden z obránců.

28:04
    Až po tří čtvrtinách přesilové hry domácí zahrozili díky střele Keitha Yandlea.

27:49
    Kojoti v útočném pásmu vydrželi jen pár vteřin, nyní se musí vrátit zpět do středu hřiště.

27:27
    Silfverberg s Coglianem pošetřili další cenné vteřinky, druhý jmenovaný se dokonce postaral o ohrožení domácí branky, leč nemířil mezi tři tyče.

27:05
    První přesilová hra se Arizoně zatím moc nedaří, vhazovat se bude po pravici Devana Dubnyka.

26:44
    Anaheim vyhrál buly v obranné třetině a rychle vyhodil kotouč k Dubnykovi.

26:37
    Za vražení na hrazení si dvě minuty na trestné lavici odsedí Nate Thompson (ANA).

26:11
    Murphy zpracoval rychle letící kotouč a navíc ještě vystřelil z pravé strany, gól sice nedal, ale Arizona si zahraje přesilovku.

25:58
    To neplatilo dlouho, Bødker dostal domácí celek do bezpečí a hra byla následně přerušena, jelikož puk skončil v ochozech.

25:23
    Kesler místo na Dubnyka vystřelil spíše na levý mantinel, hosté ale zůstávají nastěhovaní v pásmu soupeře.

24:53
    Další icing to nebude, Smith-Pelly puk ještě tečoval.

24:41
    Ducks se zmohli jen na vyhozen na zakázané uvolnění, hra se vrátí před dánského strážce hostující branky.

24:25
    Opět skvěle hrající druhá formace Kojotů zůstává v útočném pásmu, Gagnerova dělovka k Andersenovi ale neprošla.

24:00
    Erat posunul kotouč na Hanzala, který střílel pod horní tyč, kterou kotouč přelétl.

23:28
    Neuspěl ani Cogliano, který mířil do horní části mantinelu za brankou.

23:04
    Rieder vyzkoušel Andersenovu pozornost střelou z levé strany, gólman hostů betonem vyrazil.

22:42
    Rakell dlouhou dobu naznačoval střelu od pravého mantinelu, se kterou také Dubnyk neměl problém.

22:06
    Kojoti vstoupili do druhé třetiny aktivněji, také nyní operují s pukem na vlastní polovině.

21:42
    Dobrá šance Arizony! Bødker vlétl do útočného pásma, před brankou přihrál Vermettovi, jenže ten vůbec netrefil zařízení.

21:18
    Hanzal vyvezl kotouč k útočné modré, tam ale narazil na dobře se vracejícího Bourquea.

20:58
    Getzlaf se dostal do obležení tří obránců, kteří mu nedovolili vystřelit.

20:41
    Sam Gagner dostal výborný pas od Erata, z osy hřiště však mířil nepřesně.

20:22
    Kesler roztáhl hru doleva na Beleykeyho, Dubnyk na jeho střelu viděl a kotouč chytil.

20:05
    Druhou periodu odstartovalo buly mezi Keslerem a Chipchurou, úspěšnější byl centr Anaheimu.

Vyhrané vhazování: 10 – 9.

Prvních dvacet minut zápasu přineslo vyrovnaný hokej a podle toho vypadá také skóre, které je vyrovnané 1:1. Nejlepší tým celé soutěže se díky Bourqueovi dostal do vedení, jenomže to trvalo jen něco málo přes minutu, diváky v Gila River Aréně totiž rozjásala přesná střela Zbyňka Michálka.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:54
    Vermette byl evidentně podražený, ovšem sudí tento zákrok mimo hru přehlédli a nechali pokračovat ve hře.

19:36
    Kačerům nevyšla rozehrávka, kvůli které bylo odpískáno vůbec první zakázané uvolnění.

19:21
    Příliš gólových šancí v posledních minutách k vidění nebylo, kotouč je opět mezi modrými čarami.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:53
    Hetleyho na červené čáře zastavil Gagne, který ihned poslal puk dopředu na Erata.

18:22
    Zatím neviditelný Bødker na vlastní modré zastavil přihrávku Anaheimu a dovolil svým spoluhráčům včetně sebe vystřídat.

18:01
    Lindholm už poněkolikáté nabil Beaucheminovi, který trefil clonícího obránce.

17:43
    Domácí gólman musel být pozorný proti střele z nulového úhlu.

17:11
    Beleskey byl zastaven Stonem a Coyotes díky němu vyhodili k Andersenovi.

16:55
    A stejná situace také na druhém konci hřiště, před Andersenem se zjevili protihráči, a tak nic neriskoval.

16:45
    Dubnyk raději zastavil puk po ráně z obrovské dálky a přerušil hru.

16:31
    Maroon za Dubnykem kotouč nezkrotil a Anaheim se musí vracet do středního pásma.

16:10
    K nelibosti části publika byl odpískán ofsajd Arizony, který zastavil nadějně vypadající útok.

15:57
    Po komerční pauze se vhazovalo před Dubnykem, Rakell buly vyhrál, ale Coyotes se ubránili.

15:49
    Getzlaf přenechal puk Maroonovi, Dubnyk svůj tým opět podržel a kotouč lapil.

15:42

15:31
    Ducks se konečně podařilo usadit před Dubnykem, střely od modré ale domácí zvládají blokovat.

15:11
    Pokus švédského zadáka Ducks Lindholma byl zablokovaný a sražený mimo nebezpečný prostor.

14:47
    Pochopitelně musel přijít také obrat na druhou stranu hřiště, ani Dubnyk ale práci neměl.

14:30
    Tři hráči Arizony se v oslabení řítili na Andersena, jenže celou akci zadrbala špatná přihrávka Riedera.

14:05
    Michálek krátce po buly vyhodil puk přes všechny čáry, kde se kotouče opět ujali Kojoti.

13:42
    Anaheim si ale zahraje přesilovku, nedovolením bráněním se ve středním pásmu provinil Antoine Vermette.

13:41
    Cogliano dostal na pravé straně hodně času ke střele, která skončila na plastronu Devana Dubnyka.

13:15
    Andersen musel být připravený proti nahození od červené čáry, dánský gólman kotouč vyrazil.

12:40
    Maroona nenechal zakončit Gormley, který jej natlačil k mantinelu. Hosté tak o pásmo rychle přišli.

12:20
    Ani těm se ale branku soupeře ohrozit nepodařilo, stejně tak dopadla i rána Vitaleho.

11:46
    Erat prudkou přihrávkou od Hanzala nezpracoval, dopředu tak může hostující Anaheim.

11:14
    Lindholm přihrál podél modré čáry na Beauchemina, jehož příklep zastavil až zadní mantinel.

10:53
    Hosté se zmohli jen na vyhození z obranné třetiny, následuje boj u střídačky Kojotů.

10:33
    Oba celky si můžou na chvíli odfrknout, na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
    Zbyněk MICHÁLEK - 1:1

10:29
    Arizona právě vstřelila branku!
    Hanzal sice nezakončil, jenže kotouč se vzápětí dostal díky Eratovi na modrou čáru, ze které vyslal gólovou střelu ZBYNĚK MICHÁLEK, jenž se raduje ze své první branky v sezóně! Asistence: Martin Erat, Sam Gagner.

10:26
    Gagner zpoza branky hledal Hanzala, tomu se pořádně zakončit nepodařilo.

10:03
    Gormley se trochu nepohodl s Dubnykem, oba hráči se střetli za brankou, ale žádné problémy to pro domácí neznamenalo.

09:30
    O rychlou odpověď se pokoušel obránce Murphy, kotouč za zády Andersena ale neskončil.
    Ryan BOURQUE - 0:1

09:16
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Favorit zápasu se v desáté minutě dostává do vedení. Getzlaf parádně zavezl puk do útočného pásma, kličkou oklamal Hanzala a přihrál před branku, kde se nejrychleji zorientoval RENE BOURQUE, jenž střelou z brankoviště zaznamenal svůj druhý gól v sezóně. Asistence: Ryan Getzlaf, Devante Smith-Pelly.

08:38
    Fowler byl napadán Mossem, v obranném pásmu ale nastalou situaci vyřešil s přehledem a založil útok Kačerů.

08:20
    Něco podobného zamýšlel také Moss, jehož střelu z otočky Andersen opět zlikvidoval.

08:11
    Rieder zkoušel z úhlu překvapit Andersena, ten si celou situaci pohlídal a schoval touš v rukavici.

07:57
    Ani jednomu z týmů se nedaří na delší dobu usadit v útočném pásmu, o to se nyní snaží Arizona.

07:33
    Thompson bekhendem poslal puk za Dubnykovu svatyni, kde kotouč skončil u zadáků Coyotes.

06:53
    Yandle vjel hluboko do útočné třetiny, u levého mantinelu byl ale čistě odstaven.

06:31
    Vermette vyhrál buly v útočném pásmu, jenže k zakončení to Coyotes nestačilo.

06:15
    Před první komerční přestávkou branka nepadla, o čemž rozhodl pohodlný zákrok Frederika Andersena.

05:55
    Nenápadná střela Fowlera nadělala Dubnykovi menší potíže, gólman domácích jen vyrazil puk za branku.

05:46
    Od prvních minut se hraje v solidním tempu, což potvrdila také rychlá akce Kačerů zakončená střelou Beleskeyho.

05:10
    Lindholm dostal nabito na střelu, k jeho smůle mu ale puk přeskočil hůl a Ducks se dostali ven z pásma.

04:38
    Murphyho tvrdý hit probudil také diváky, kteří se sešli v poměrně solidním počtu.

04:04
    Domácí zachybovali ve vlastním pásmu, čehož mohl využít Rakell, švédský útočník Anaheimu ovšem trefil pouze Dubnyka.

03:45
    Druhá formace Arizony se dostala do postavení mimo hru, které čárovému neuniklo.

03:32
    Ekman-Larsson chtěl dvakrát střílet od modré, ovšem v obou případech narazil na předním stojícího obránce.

03:07
    Nadějný pokus Murphyho nakonec letěl mimo tři tyče.

02:43
    Oba celky střídají, hraje se v rohu hřiště u klece Dubnyka.

02:13
    McMillan se svým spoluhráčem vybojovali kotouč za brankou Andersena, díky čemuž mohl pálit Stone. Andersen si s jeho střelou poradil stejně jako s následnou dorážkou McMillana.

01:50
    Hosté pouze nahodili od červené čáry, puk pro Arizonu za brankou snadno zastavil Devan Dubnyk.

01:25
    Erat využil chyby v rozehrávce Ducks, jenže po přechodu modré čáry o puk přišel.

00:51
    Vermette přihrál na modrou čáru, jenže pokus Ekmana-Larssona Andersena neohrozil.

00:27
    A druhý zákrok pro kanadského gólmana Coyotes, ten si nyní poradil s prudkou ranou Beauchemina.

00:23
    Poprvé však musel zasahovat Dubnyk, který vyrazil do ochranné sítě švih Emersona Etema.

00:05
    Na úvodním buly zápasu byl úspěšnější Kyle Chipchura, Arizona tak může zaútočit jako první.

00:01

Vybraní hráči již stepují na modrých čarách, kde si tradičně vyslechnou hymnu USA.

Arizona Coyotes: Dubnyk (Smith) – Michálek, Ekman-Larsson, Stone, Yandle, Murphy, Gormley – Doan (C), Vermette, Bødker – Gagner, Hanzal, Erat – Moss, Chipchura, Rieder – Korpikoski, Vitale, McMillan.

Anaheim Ducks: Andersen (Bryzgalov) – Lovejoy, Fowler, Lindholm, Beauchemin, Vatanen, Stoner – Smith-Pelly, Getzlaf (C), Maroon – Etem, Kesler, Beleskey – Silfverberg, Rakell, Cogliano – Heatley, Thompson, Bourque.

Rozhodčí: Rehman, Jackson – Sharrers, Grandt.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

12.01.2014 Arizona – Anaheim 3:5
    29.12.2013 Anaheim – Arizona 3:2 po prodloužení.

Kačeři mohli strávit vánoční svátky v naprosté pohodě, jelikož jsou momentálně s jednapadesáti body nejlepším týmem celé NHL. To samé platí i v tabulce venkovních zápasů, Ducks z devatenácti zápasů odešli bez bodu jen v pěti případech, i když v nedávné době dostali od Toronta i Ottawy hned šest branek. Mírným paradoxem v tažení Anaheimu ale je, že defenzíva tohoto celku patří mezi nejhorší v soutěži, gólmani Kačerů tahali kotouč z vlastní branky už osmadevadesátkrát, což je pátá nejhorší bilance v Západní konferenci.

Nejproduktivnější hráči:
    1. R. Getzlaf – 39 bodů (12+27)
    2. R. Kesler – 27 bodů (12+15)
    3. S. Vatanen – 24 bodů (9+15).

Kojoti v minulé sezóně neúspěšně bojovali až do samotného závěru základní části o účast v playoff, i letos to však vypadá, že se jich boje o Stanley Cup týkat nebudou. Svěřenci Davea Tippeta se totiž po čtyřiatřiceti utkáních nachází v Západní konferenci až na předposlední třinácté příčce, přičemž ztráta na Los Angeles, které okupuje osmou pozici, je už třináctibodová. Arizoně před dnešním utkáním nehraje do karet ani fakt, že v posledních deseti zápasech na domácím ledě nedokázala ani jednou zvítězit po regulérní hrací době.

1. K. Yandle – 23 bodů (4+19)
    2. A. Vermette – 22 bodů (8+14)
    3. M. Bødker – 20 bodů (9+11).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou nedělní noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin českého času se můžeme těšit na duel mezi Arizonou a Anaheimem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Petr Kašpárek

Góly a asistencie: 11. Michálek (Erat, Gagner), rozh. náj. Doan – 10. Bourque (Getzlaf, Smith-Pelly)