Amsterdam – Utrecht 3:1 (kon.) | Eindhoven – Twente 2:0 (kon.) | Groningen – Arnhem 1:1 (kon.)
Feyenoord – Alkmaar 2:2 (kon.)
FC Groningen
1:1 (0:1)
SBV Vitesse Arnhem
cz Nedeľa 14.12.2014, 14:30 • Euroborg, Groningen • Holandská Eredivisie

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám pohodový zbytek dne. (16:24:20)

Dnešní utkání sledovalo 19 500 diváků.

Rohový kop gólem neskončil a máme tedy konec. Utkání mezi Groningenem a Arnhemem skončilo remízou 1:1. Ve druhé půli konkrétně v 61. minutě srovnával Tjaronn Chery, poté byli domácí aktivnější, na to se ale nehraje. Hraje se na góly a těch dnes padlo stejně.

90+4

90+4
    O čemž svědčí i Daudova lehká střela. Hosté mají rohový kop.

90+4
    Nyní už jsou u míče hosté, kteří si spokojeně kombinují za účelem remizovat.

90+3
    Domácí nedokázali v obřím zmatku dopravit míč do prázdné klece! Velká škoda pro ně.

90+3
    Islamovicův centr doputoval sice až do vápna, zde ale čekal hostující obránce.

90+3
    Hosté kombinují u vápna domácího celku.

90+2
    Dauda hledal centrem Kazaishviliho. Noha domácího obránce ale byla rychlejší a míč tak odlétá pryč.

90+1
    Nastavovat se nad rámec budou ještě čtyři minutky. Podaří se někomu vstřelit branku? U míče jsou nyní hosté.

90+1
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Vejinovic, přichází Nakamba.

90
    Botteghin vyslal dlouhý centr do vápna, kde si na jeho příjem nabíhal Islamovic. Hostující gólman byl ale rychlejší.

89
    Cheryho pokus z půlky vápna letěl do boční sítě.

89
    Poslední chvíle zápasu si užíváme pohledem na atak van der Veldena a poslechem chorea domácích fandů.

88
    Van der Velden poslal míč přímo do malého vápna, kde jej Room vyrazil se štěstím na spoluhráče, který jej už odkopl pryč.

87
    Za velmi tvrdý zákrok skluzem na Cheryho vidí žluté napomenutí Kelvin Leerdam.

86
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází van der Laan, přichází Lindgren.
    Pokus van der Veldena

85
    Van der Veldenův pokus vyráží Room mimo klec.

85
    Cheryho dělovku zastavil ležícím zákrokem Room.

84
    Van der Velden nepřihrál dvakrát přesně. Míč má i přesto domácí celek, nyní si míč užívá pohodlí kopačky Islamovice.

83
    Hostující obrana nyní mezi sebou kombinuje a vyhlíží skulinku v obraně Groningenu, aby ji mohla projít a skórovat.

82
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Antonia, přichází van der Velden.

81
    Hra se opět přesunula na půlicí čáru. Chery se snažil projít přes obranu Arnhemu, ta ho ale nepustila.
    Obrovská šance hostujícího celku

80
    Neskutečné! Dauda se protáhl až sám k prázdné bráně, míč si ale zastavil a přihrál jej na Ibarru, což byla chyba. Ten trestuhodně minul.

78
    Vejinovic málem uviděl červenou kartu, respektive druhou žlutou. Rozhodčí ale na jeho zákrok na Islamovice přimhouřil očko.

77
    De Leeuw se před vápnem zmocnil míče! Pálil ale velmi solidně nad.

77
    Ibarra se nedokázal protlačit k zakončení. Nyní vyráží dopředu domácí. Konkrétně Antonia to tahá po křídle.

76
    Kieftenbeld nyní mohl běžet zcela sám na branku, proti byl ale Leerdam, který ho odstavil.

75
    Hosté nyní v klidu kombinují i s vlastním brankářem.

74
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Traoré, přichází Dauda.

74
    Marko Vejinovic vidí první žlutou kartu v dnešním utkání.

73
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Mahi, přichází Islamovic.

72
    Mahiho pokus se jen těsně vznesl nad branku soupeře. Následný pokus Labyada letěl vedle.

71
    Nyní jsou po delší době u míče domácí a vyrážejí dopředu.

69
    Aut se dostal až na Ibarru, který se jej ale dotkl rukou.

68
    Domácí fandové jsou stále ve varu, ačkoliv nyní spíše Vitesse napadá branku Groningenu.

66
    Ibarra nyní kombinuje s Traorém a snaží se přijít na to, jak skórovat.

64
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Oliynyk, přichází Labyad.

64
    Centr Antonii mířil na Mahiho. Ten byl ale dobře pokrytý a domácí tak další fík do klece hostů nepřidali.

63
    Gól nakopl jak hráče, tak domácí fandy, kteří nyní hlasitým popěvkem a skákáním oslavují.
    Tjaronn CHERY - 1:1

61
    Groningen právě vstřelil branku!
    Mahiho dalekonosnou ránu vyrazil Room před sebe a tam si pro ni došel TJARONN CHERY, který ji skluzem poslal za záda bezmocného gólmana.

60
    Už se pokračuje. U míče jsou nyní domácí.

58
    Na zemi opět zůstal Chery. Z hlavy mu nyní teče krev po srážce s Leerdamem.

57
    A opět Kazaischvili. Tentokrát se jeho pokus vznesl až na ruku Padta, který jej vytěsnil mimo klec.

56
    Kazaischiviliho pokus se dostal až na Ibarru, který si s ním ale neporadil dvakrát nejlépe.

55
    Padt nyní dlouho držel míč, posléze jej ale vykopl zpět do hry.

54
    Traoré to zpoza vápna napálil přímo do Padta.

53
    Hiariej se ocitl v ofsajdu.

53
    Po této akci se opět hra zpomalila. Oba týmy hledají sami sebe.

51
    Kazaishvili si dlouho hrál sám s míčem u vápna a nakonec o něj přišel.

51
    Van Nieff se dlouho hlásil o přihrávku, nedostal ji ale. Hra se nyní zpomalila.

49
    Hiariej vysouvá domácí do útoku. Ten ztroskotal na špatné přihrávce. Nyní se na zemi ocitl Traoré.

48
    Chery se nakonec vrátil zpět. Sekundu na to ztrácí v dobré pozici míč Mahi.

48
    Nyní se ve hře pokračuje. Chery je mimo hrací plochu a uvidíme, jak to s ním dopadne.

47
    Chery zůstává po srážce s Vejinovicem ležet bezmocně na zemi.

46
    Ze začátku centroval Mahi do vápna na de Leeuwa. K němu se al míč nedostal.

46

První polovina utkání je již minulostí. Viděli jsme velmi vyrovnaný poločas, nádherný fotbal a ještě lepší atmosféru, kterou okořenil ve 42. minutě gólem Bertrand Isidore Traoré. Co nám přinese druhá půle?

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    První poločas se již spíše dohrává. Nyní kombinuje Arnhem u vápna Groningemu.

45
    Hiariej poslal volný přímý kop přesně na nohy obrany Vitesse Arnhemu.

44
    Nyní však hlavička z hlavy van der Laana těsně minula klec Rooma!
    Bertrand TRAORÉ - 0:1

42
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Tak jsem to zakřikl. Po kombinacích za vápnem se k míči dostal BERTRAND ISIDORE TRAORÉ, který poslal míč přesně dolů k tyči, odkud se odrazil do branky.

42
    Hráči už spíše vyhlížejí pauzu. Mahi nyní poslal míč přímo do autu.

40
    Traoré mohl běžet zcela sám na branku! Načež jej ale zastavil velmi přísný ofsajd.

39
    Po chvilkové pauze, kdy na zemi zůstal ležet Kappelhof se pokračuje. Z rohu hřiště se krásnou přízemní střelou prezentoval Traoré, tu ale svědomitým zákrokem nohou zastavil Padt.

37
    De Leeuw prosprintoval celé hřiště, ale Room s míčem jej obelhal klasickou kličkou pojď sem, kam jdeš? Následně těsně nad mířil Oliynyk.

36
    Hra opět ztratila své tempo a Groningen pouze kombinuje na vlastní půli.

35
    Groningen se nyní pokoušel centrem na Cheryho dostat až k bráně Arnhemu. Ten ale skončil v autu.

32
    Rohový kop se nakonec dostal na nohu de Leeuwa, který jej odkopl.

32
    Oliymyk se protáhl skrze 3 obránce, přes toho čtvrtého ale už ne. Nicméně Vitesse má rohový kop.

31
    Vejinovic si hledal cestu přes obranu Groningenu, neúspěšně. Posléze to zkoušel Kazaishvili stylovou ránou z vápna, ta ale letěla velmi nad.

28
    Po tvrdém zákroku Traorého budou domácí kopat přímák z vlastní půlky.

26
    Hra se nyní přehoupla na druhou půlku hřiště, tedy na stranu Arhemu. Zde nyní kombinuje domácí Groningen.

25
    Antonia si pěkně nabíhal do vápna, Achenteh jej ale čistě zastavil skluzem.
    Cheryho pokus

24
    Cheryho pokus z půlky hřiště těsně přeletěl branku!

23
    Hra se tentokráte přesunula k půlicí čáře, odkud míč do autu odkopl Antonia.

22
    Hosté z Arnhemu se nyní usadili u vápna Groningenu a vesele kombinují.

21
    Nyní jsme viděli faul Mahiho na Achenteha. Vše se ale obešlo bez karty.

20
    Nyní se ke střele dostal Oliynyk, jeho skákající míč ale zapadl do náruče Padta.

19
    Nyní se tempo relativně zklidnilo, aspoň tedy na hřišti. V hledišti si to stále všichni v kotli užívají.

18
    Slibný pokus z nohy Mahiho z levé části vápna končí v rukou Rooma.

17
    Antoniův centr se místo do vápna vznesl na nohu van der Heijdena, který jej poslal pryč.

16
    Mahiho přihrávka ze vznesla až na Cheryho, který ale míč poslal těsně vedle klece.

15
    Nyní se úchvatnou střelou prezentoval Traoré, nicméně Padt vytáhl ještě úchvatnější zákrok.

13
    Volný přímý kop se z nohy Kazaishviliho vznesl přímo do obrany domácích. Ta už si s ním poradila.
    Další Mahiho pokus

12
    Velká smůla! Mahi sebral míč van der Heijdenovi a řítil se zcela sám na branku, nicméně situaci nevyhodnotil vůbec dobře a míč skončil v držení Rooma.

11
    Hráči se zatím nikam neženou, spíše si užívají míče a výtečné atmosféry.

10
    Achenteh nyní s kombinacemi s van der Heijdenem hledají kudy projít přes obranu domácího celku.

9
    Oliynyk se skvěle prosáčkoval až k Botteghinovi, který ho ale odzbrojil.

8
    Souvislý tlak FC Groningenu je u konce. Nyní si drží balon hosté.

6
    Kazaishvili sebral míč přímo z nohy kapitánovi Kieftenbeldovi, který rozjížděl útok.

5
    Po této akci zkoušel Groningen dostat se do vápna, Kashia ale předvedl jistý zákrok a míč je mimo ohrožení klece.
    Mahiho šance

4
    Mahi se skvěle probojoval až před Rooma, ale přízemní střelou jej nepřekonal!

4
    Hosté se nyní pokouší atakovat branku domácích. Groningen zatím ale skvěle brání. Jejich nejlepší střelec de Leeuw nyní skvěle obral o míč Oliynyka.

3
    Zatím se do výraznější šance nikdo nedostal. Utkání ale doprovází výtečná atmosféra, která má svůj původ v zaplněném domácím kotli.

1
    Utkání začalo. U míče je McEachran.

1

FC Groningen: Padt – van Nieff, van der Laan, Eric Botteghin, Kappelhof – Chery, Hiariej, Kieftenbeld, Antonia – Mahi, de Leeuw
    Náhradníci: van der Vlag – Burnet, Islamovic, Lindgren, van der Velden, Payne, Arias

SBV Vitesse Arnhem: Room – Leerdam, Kashia, van der Heijden, Achenteh – McEachran, Vejinovic, Kazaishvili – Ibarra, Traoré, Oliynyk
    Náhradníci: Houwen – Dauda, Kruiswijk, Nakamba, Labyad, Bosz, Diks

Rozhodčí: Pieter Vink – Berry Simons, Johan Balder, Martin van der Kerkhof.

-1
    Hráči jsou již na trávníku. Hosté nastoupí v modrých dresech, domácí v kombinaci bílé a zelené.

-3
    Euroborg v Groningenu se už začíná pomalu plnit diváky.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Arnhemští fotbalisté se nachází na dvanácté příčce a taky by jistě chtěli být výše. Za jednu výhru se můžou dostat až na desátou příčku, což už je na pohled lepší. Dopomůže jim k tomu jejich nejlepší střelec Marko Vejinović s devíti góly na kontě?

Fotbalisté z Groningenu i přes nevyrovnané výkony dokáží překvapit a z osmého místa se budou jistě chtít vyhoupnout výše. Pomůže jim k tomu nejlepší střelec týmu Michael de Leeuw?

Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V dnešním klání přivítá FC Groningen tým SBV Vitesse Arnhem. Utkáním vás bude provázet Karel Janeba.